Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

juriste bet nevar atrast darbu

 
Reitings 819
Reģ: 10.01.2010

2010. gada vasarā beigu LU juridisko fakultāti -ieguvu maģistra grādu un jurista kvalifikāciju. studiju laikā gan labāk izvēlējos cītīgi mācīties nevis piestrādāt. darba pieredzes man nebija, bet atzīmes un attiecīgi zināšanas labas (vid, atzīme 8,2)

tagad kad meklēju darbu visur prasa pieredzi un prasības arī krutas un vispār maz tie darba piedāvājumi juirstiem ir. (s)

17.02.2011 14:10 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Nez kā ir tagad LU juristiem.
Vēl joprojām ražo bezdarbniekus???
:-D:-D:-D:-D:-D:-D
29.07.2016 18:11 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Lai gan pati arī studēju LU JF, nepiekrītu ka tā ir labākā skola. Kaut vai Juridiskā Augstskola ir labāka, tīri maģistratūras studentiem. Par bakalauru - viņš tika izstrādāts lielā steigā, jo skolai bija lieli parādi un piķi vajadzeja atpelnīt.

Piekrītu ka LU JF tomēr visvairāk ir paveicies ar pasniedzējiem - lielākā daļa no tiem tiešām ir speciālisti un labakie Latvijā.

Vislabākais ir mācēt mācības savienot ar darbu. Zināšanas nav mazsvarīgas un tomēr jāmācās ir, ja jau maksā tādu naudu, nevis vienk. nopērc diplomu. Arī prakse ir pietiekami svarīga. Bet autores atieksme ir smieklīga. Man aŗī kursā ir daudz tādu meiteņu, kuras grāmatas no rokām na izlaidušas, kāzusos vieni 9nieki, bet kad reāli k-kas jāsak darīt , domāt, argumentēt, neko nevar pateikt, tas parādās kaut vai tajā pašās Tiesu izspēlēs, gan ELSA rīkotajās, gan kursa ietvaros. Nu jā, un pēc tam paskatoties uz viņām diez gan smieklīgi, kādas no viņām juristes, ka pat loģiski argumentēt neko nejēdz un neorentējas situācijā un uz tiem jautājumiem,. kuriem jau laicīgi nav sagatavotas atbildes, neko nevar pateikt.
19.02.2011 04:52 |
 
Reitings 563
Reģ: 17.02.2011
Daudz kas jau tika pateikts pēdējos komentāros.Bet vēl jau ir tāda lieta, ka pēdējos gados jaunieši studēja pēc principa, kas "it kā ir prestiži" un populāri,bet ne to,kas patiesi interesē un to, kas ir vajadzīgs. Un tad nu arī radās kaudzēm netalantīgu juristu, reklāmas speciālistu un žurnālistu. Meičuki devās studēt žurnālistiku,jo iedomājās,ka būs ala Maijas Silovas un Maijas Rozītes,lai gan žurnālista darbs ir daaaaudz smagāks nekā ārēji redzamais.Tur nepietiks laika regulāriem solārija un skaistumkopšanas salonu apmeklējumiem un diskusijām forumā - jābūt priecīgai, ka vispār pietiek laika atvilkt elpu. Un tieši tāpat ir ar jurisprudenci - nu nebirs visām Grūtupa miljoni. Savs ceļš uz panākumiem tāpat katram pašam būs jāizcīna.
19.02.2011 01:45 |
 
Reitings 563
Reģ: 17.02.2011
Diskusijas tonis gan ir tipiski latvisks :-D
18.02.2011 12:18 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Skaidri varu peteikt - bijusajaa darba vietaa, kad atlasiijaam darbiniekus, mees - kaa darba deveeji- ljoti skeptiski skatiijaamies uz kandidaatiem, kam ir 25 gadi un vairaak un kas patstaaviigu darbu nekad nav straadaajusi (jo ir ciitiigi maaciijusies). Diemzeel, neviens no siem censonjiem muusu uznjeeumaa darbu taa arii nedabuuja. Taa ir realitaate.
18.02.2011 11:35 |
 
Reitings 772
Reģ: 29.01.2009
Vienīgā, manuprāt, diezgan labi argumentē savu viedokli, bet ir viens BET! Latvijā tas tomēr nestrādā... :-)
18.02.2011 11:24 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
ieteikums meklēt darbu valsts pārvaldes sfērā. varbūt alga nebūs liela, bet tur pieži [pieņem BEZ pieredzes, tas varētu būt atspēriena punkts karjeras veidošanai
17.02.2011 23:49 |
 
Reitings 78
Reģ: 29.01.2009
Jāpiekrīt vairumam, ka jurisprudencē prakse ir ļoti svarīga. Pat mācībās tas ir redzams. Piemēram, mana mamma bakalaura grādu juristos ieguva LU (jau piekklājīgā vecumā) un sāka strādāt tiesā. Pēc tam pabeidza citā skolā maģistratūru. Pēc diplomdarbu aistāvēšanas (komisija bija no Rīgas)viņiem teica, ka LU bija manāmi sliktāki darbi, jo mammas kursabiedri gandrīz visi strādāja savā jomā.
Arī blats ir laba lieta. Ja es būtu juristos studējusi, varētu caur pazīšanos ļoti labā amatā uzreiz tikt :-D
17.02.2011 23:06 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Liela nozīme ir arī cilvēka personībai un spējai sevi pasniegt un to nu Latvijā nemāca nemaz.
Daudzi jaunieši ar labām zināšanām un visiem grādiem izgāžas kā vecas sētas, kad jāsāk sevi prezentēt un vajag "paņemt" auditoriju/ potenciālos darba devējus utt.
17.02.2011 23:00 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Vienīgā, runājot par E&Y, tiesa gan praktikantiem, kas pie viņiem strādā - mati ceļas stāvus. šis uzņēmums ir mūsu auditors, lūk, parasti tas galvenais auditors ir viens, kas visu pārbauda, bet uz uzņēmumu braukā skuķenes praktikantesm mūsu finanšu direktors pie sirdszālēm ķeras, ka šie skuķi uzdod stulbus jautājumus par vnk darba lietām uzņēmumā, bet redz, izrādās, ka tie ir labākie studenti no labākajiem, tā kā atzīmes ir sūds uz kociņa. Vienīgas + protams, ka šie praktikanti iegūst reālo pieredzi un nedabūtu to bez labām sekmēm.
17.02.2011 22:56 |
 
Reitings 173
Reģ: 29.01.2009
Jāpiebilst, ka uzskatu, ka strādāšanu studiju laikā neatbalstu tad, ja studentam tiešām ir mērķis gūt labus un teicamus vērtējumus (7 un uz augšu). Savukārt, ja atzīmes ir visādas, arī viduvējas, tad tiešām nestrādāšanai Latvijas tirgū nav nekādu bonusu. Jo rezultātā nav ne labas atzīmes, ne pieredzes. Tusēties, mācīties uz 5-6 ballēm UN nestrādāt- manuprāt, tā ir bezatbildība. Lai gan arī tādiem cilvēkiem mēdz uzsmaidīt veiksme. :-)
17.02.2011 22:52 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Latvijā ļoti maz vai gandrīz nemaz nav tas, ko sauc par internship augstskolu absolventiem.
Tādēļ,loģiski, ka bez pieredzes neņem.
No diskusijas autores tekstiem ārā laužas tas, ka viņai ir ļoti maza sajēga par reālo situāciju darba tirgū un pašā darbā.
Nepiekrītu arī Vienīgajai, jo LV ir tā , kā ir un tad šādos gadījumos cilvēkam ir 23-24 gadi un viņam nekā nav, un kamēt kaut ko sasniedz jau ir 30-35.
Strādāšana un mācīšanās reizē norūda raksturu, iemāca pašdisciplīnu. Es arī nemācījos uz 10, vidēji 7-9, jo man bija jāstrādā, toties tagad varu mierīgi konkuret ārzemju daba tirgū, iegūt vadošu amatu un pelnīt ļoooti labi, kamēr kursa izcilnieki Latvijā strādā par pārdevējiem vai klerkiem ofisos, jo reālas, nopietnas pieredzes nav.
17.02.2011 22:50 |
 
Reitings 173
Reģ: 29.01.2009
Mūsdienās lielākā daļa iegūst bakalauru 3 gados. Nedomāju, ka tas būtu ilgs laiks. Pie tam tiem, kam vecāki var uzturēt, tiem arī uztur. Kam nevar, tāpat neuzturēs. :-D Pie tam viduvēji iegūtai augstākajai izglītībai arī ir savi mīnusi. Ārzemēs maģistrantūrā ar viduvējām atzīmēm labās skolās nekad netikt, tāpat kā daudzos labos darbos, jo pārliecinoši lielākā daļa prasa atzīmju izrakstu. Šajā gadījumā arī ar sešiniekiem esi sevi norakstījis. Es pat Latvijā esmu saskārusies ar to, ka prasa atzīmju izrakstus. Arī cv.lv esmu šogad redzējusi vairākus sludinājumus, kur lūgts sūtīt atzīmju izrakstus.
Šobrīd strādāju, bet studiju pirmajos gados to nedarīju, toties tagad nav jāsarkst par savu diploma pielikumu un sevi jāierobežo darba vai mācību ziņā, jo man atzīmes der visam. Un, starp citu, vidējā man bija vēl augstāka kā autorei. Par savu dzīvi šobrīd nesūdzos.
Katrs, protams, izvēlas savu ceļu karjeras veidošanai. Bet nu arī attieksme "muļķe, ko tu zubrījies", nav īsti pareiza.
17.02.2011 22:48 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Negribētos gan līdz galam piekrist par to, ka studentam nav jastrādā.
Mani vecāki arī uzskatīja, ka studentam nav jāstrādā. Es gan neklausīju, un nedaudz strādāju, bet tomēr par maz. Rezultātā man ir divas augstākās un neviena uzaicinājuma uz darba intervijām. Kad meklēju darbu, man visi, kam pēc tā taujāju, prasīja, kāda ir mana pieredze un prasmes, nevis atzīmes. Un tagad es ar visām savām izglītībām un nelielo pieredzi sāku "no apakšas", esmu lietvede un krāju pieredzi. Ja būtu strādājusi studiju laikā, uz šo brīdi man būtu labāka pieredze un daudz lielākas darba iespējas.
17.02.2011 22:42 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Vienīgā, ir atšķirība, 5, manā gadījumā būtu 7 gadus dzīvot uz vecāku kakla un tad at maģistra grādu sākt strādāt par kādu meiteni 'na pobeguškah' vai sākt strādāt par to meietni kursā un tagad būt par labo roku.
17.02.2011 22:34 |
 
Reitings 173
Reģ: 29.01.2009
Esmu viena no tām, kas uzskata, ka studiju laikā NAV jāstrādā. Jā, domāju, ka no tā cieš studiju kvalitāte. Protams, Latvijā tā jau tā ir zema, bet nu reta ir tā nozare, kur teorētiskās zināšanas nav vajadzīgas. Un tad, ja tās nav pat tajā līmenī, ko dāvā Latvijas skolas, tad nu vispār nav ko teikt.. Manuprāt, par to, ka mums ir tāda valsts, kur studiju laikā puse studentu strādā, ir jākaunas, nevis jālepojas.
Uzskatu, ka tam, ka autorei nav praktiskas pieredzes, ir maz sakara ar to, ka uz intervijām neaicina/neņem darbā. Latvija ir tāda valsts, kur labu darbu atrast godīgā ceļā ir grūti. Un ņemsim vērā krīzi. Man lielākā daļa paziņu ir ar pabeigtu bakalaura vai maģistra grādu, vairākām svešvalodām UN praktisku pieredzi, bet tāpat nav tā, ka viņus visi uzņēmumi aicina pie sevis un katrs pieteikums beidzas ar interviju.
Starp citu, oponēšu, ka atzīmes neviens darba devējs neprasa. Tās ir muļķības. Zinu vairākus, kas prasa, tai skaitā, piemēram, Ernst&Young.
Izskatās, ka šajā diskusijā kārtējo reizi izpaužas latviešu foršā daba. :-D Pašām nepietika gribasspēka labi mācīties, tagad metas noriet autori, ka ar labām mācībām nekur nav tikusi. Tikai diez vai tās norējējas pašas sākušas strādāt no vadītāja amata. Nu tad vienkārši autore arī sāks no zemāka amata, tikai darīs to ne-studiju laikā un studijas no tā necietīs. Big deal. (t)
17.02.2011 22:27 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
ginger G - skaties firmas, kurās vēlētu strādāt un raksti viņiem e-pastus! Kaut vai sākotnēji pastrādāsi bez atalgojuma dažus mēnešus - pierādīsi sevi un iegūsi kontaktus, tālāk jau būs vieglāk.

Es arī esmu par to, ka bakalauros būtu vērtīgi visu laiku veltīt mācībām, tomēr Tev jau ir maģistrs - 5 gadus studē un tiešām neesi ne reizes strādājusi? Kurš Tevi uzturēja šos 5 gadus?
17.02.2011 22:09 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Tu pateici to, ka esi pabeigusi LU tādā tonī, it kā būtu pabeigusi Harvardu :D Es pati mācot LU JF, bet nu neuzskatu, ka ar pliko LU diplomu bez pieredzes uzreiz var kļūt par augstas klases speciālistu.

Man vispār tāda sajūta, ka Tu domā, ka Tev visi apkārt ir parādā... Silti iesaku neizrādīt to potenciālajiem darba devējiem, tad toč diez vai darbu atradīsi
17.02.2011 21:58 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Un ko tu vispār ar šīs diskusijas turpinājumu gribi pateikt, ka tu esi labāka, jo tev bija labas atzīmes? un tev automātiski jādod darbs, jo tu kāzusu uz 8 risini? :-D
17.02.2011 20:48 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ginger, tur jau tā lieta, ka tev nav nojausmas, kā tiek bīdītas lietas reālā dzīve, bet kāzusos 8, jeeee, dzīve nenotiek pēc teorijas :-D
17.02.2011 20:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits