Darbinieku trūkums ?

 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
pēdējā laikā tik bieži sanāk dzirdēt par bļaušanu par to, ka nepietiek darbinieku, nav, kas strādā. utt.
kā Jūsu darbavietā, nozarē kopumā situācija izskatās ? Tā tiešām ir ? Darbavieta vispār domā par kādiem iespējamiem risinājumiem, ja tā ir akūta problēma ?
Darbojos finanšu konsultāciju jomā un lai gan neesmu ne no viena vadības līmeņa, bet vispār ir sajūta, ka trūkst darbinieku, un arī HR šad tad prasa vai nav kāds zināms, kas gribētu strādāt, jo piesakās diezgan maz pretendentu. Un jā, jauniešus arī ņem. It kā ir jauniešu bezdarbs, bet kkā pie mums to nejūt. Un manā darbavietā sākuma pozīcijai vajag nu tiešām tādas pamata manieres un nu pamata saprāta apjomu un vismaz nozares studentu, nekādas specifiskas iemaņas nav vajadzīgas.
20.01.2018 14:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Gribētu redzēt visu diskusiju biedru CV. Pri
tava ideja, tava atbildima un piemers pirmais no tevis.
Tatada rādi klasi un piemēŗu, gaidam tavu CV;-)
20.01.2018 18:31 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
grecia. Tehnika neaizies no darba, tehnikai nebūs atvaļinājumi, bērni, tehnikai nav jāmaksā SOC un pārējie nodokļi. Tavs salīdzinājums ir stulbs. Iesaku Jums nodibināt uzņemumu un redzēsim, kā bez pieredzes esošam cilvēkam, ar ķip ''gaišu galvu'' maksāsiet lielo algu :D
20.01.2018 18:33 |
 
Reitings 531
Reģ: 09.02.2017
Daenerys1 Nu nu...
Ar to pat sevi ir grūti uzturēt,kur nu vēl ģimeni.
20.01.2018 18:37 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Strādāju nozarē, kas saistīta ar grāmatvedību/finansēm/konsultācijām un mums uzņēmumā katastrofāli trūkst darbinieku. Zemākā līmeņa darbiniekiem tiek piedāvātas gan 2 nedēļu apmācības, gan alga nedaudz pāri 600EUR uz rokas. Zemākā līmeņa darbiniekus cenšamies meklēt starp augstskolu 3 un 4 kursa studentiem, bet ir iespēja pieteikties jebkura cita vecuma strādātgribošajiem arī.
Domāju, ka 600 EUR alga uz rokas studentam, kam šī ir pirmā darba pieredze un kas dzīvo vēl pie vecākiem vai kojās ir tīri okey.
Bet tie cilvēki, kas piesakās uz vakancēm ir vienkārši dīvaini- neatnāk pirmajā dienā uz darbu, neko nepasakot, neko nepaziņojot, vienkārši pazūd, ir kadri, kas atnāk pirmajā dienā uz darbu un pasaka, ka negrib strādāt, vai arī ir bijis gadījums, kad jaunais darbinieks atnāk uz darbu, un pēc tam, kad tiek izsniegts darba portatīvais dators, ņem un pazūd ar visu datoru. Ir tiešām grūti atrast sakarīgus un strādāt gribošus jauniešus.
Darbiniekus ar pieredzi, kam alga ir sākot ar 900EUR uz rokas un uz augšu- atkarīgs no pieredzes- ir vispār neiespējami atrast.
20.01.2018 18:37 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Man ir augstākā izglītība inženierzinātnēs, vairāku gadu pieredze savā profesijā. Esošajā darbā ap 1,5g. Labas svešvalodas zināšanas un kāds papildus sertifikāts pie savas jomas. Amati- projektu vadība, vadība, tehniskā daļa.
20.01.2018 18:38 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
No sākuma algai ir jābūt tādā līmenī, lai darbinieks spētu dzīvot, nevis izdzīvot un tikai tad var bļaut "Trūkst darbinieku!". Ja maksā mazāk par adekvātu minumumu, tad aizver muti un stāvi maliņā.
Ir tādas lietas ka mazkvalificēts un augsti kvalificēts darbs. Mazkvalificētos darbos vai nu maksā kapeikas vai arī darba apstākļi nekādi, bet bieži vien ir šie abi divi faktori, kuri izraisa darbinieku trūkumu. Augsti kvalificētu speciālistu trūkst, jo daudzi brauc strādāt uz ārzemēm. Un šis te moments tik pasniegts ka darbinieku trūkums, bet īstenība tas ir uzņēmuma konkurētspējības trūkums attiecībā pret ārzemju kompānijām. Ārpus Rīgas vispār ir interesanti, tur arī trūkst augsti kvalificētu speciālistu, bet bieži vien grib maksāt tikai 500 eiro, kas piemēram ir smieklīgi priekš tā paša inženiera. Un beigās vēl darba devēji "zaļos gurķus" nevēlas apmācīt, grib labu darbiniku tagad un tūlīt.
Ja man atnāk cilvēks x un viņam ir pieredze man vajadzīgajā sfērā, kaut pāris mēneši un cilvēks y bez šādas pieredzes, tad vairums gadījumu izvēlēsies šo ar pieredzi. (protams atkarīgs no dažiem blakus apstākļiem, ko neņemsim vērā). Jo apmācības laiks, uztaisītie sūdi utt ir izdevumi.

Jerrybean Tu man atgādini tipisku Latvijas darba devēju, kurš bļauj ka viņam ļoti vajag darbiniekus(protams tikai bļauj, nekādus pierādījumus nesniedzot), bet paņemt vakardienas studentu un apmācīt, "uzcept" no viņa speciālistu negrib.
Visi runā par kaut kādu mistisku darbinieku trūkumu, bet nestāsta - kur.

Vo vo, ne statistikas, ne pētījumu, ne konkrētu ciparu, tikai tukša muldēšana.
20.01.2018 18:39 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Krishala- Mums pilnīgi tāda pati pieredze... arī cipari līdzīgi.
20.01.2018 18:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tas tavuprat ir CV?:-O:-O:-O:-O
20.01.2018 18:40 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Skudrulaci-Kā Tu mani parliecinasi, lai izvelos Tevi, bez pieredzes? (Un vel shadi cilveki, kas nesaprot darba tirgu un uznemejdarbibu, velas lielas algas)
Es nevienu ne par ko netaisos pārliecināt. Un īsti nav skaidrs, ko nozīmē saprast darba tirgu un uzņēmējdarbību. Tagad apkopējiem arī prasa pieredzi. Bez pieredzes sūdu no poda jau nenoslaucīsi. :D Labi vēl, ka neprasa pieredzi, lai aizietu uz veikalu pēc maizes.
20.01.2018 18:42 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Iesaku Jums nodibināt uzņemumu un redzēsim, kā bez pieredzes esošam cilvēkam, ar ķip ''gaišu galvu'' maksāsiet lielo algu
Par kādām amata pozīcijām "bez pieredzes" Tu runā? Manas ambīcijas nav amats, bet darītājs ar eksperta zināšanām un izpratni, nevis menedžeris, vadītājs utml. Tieši tāpēc iešu studēt, bet praktiski mācīties esmu sākusi jau labu laiku iepriekš.
Katrā uzņēmumā ir hierarhija, katrā vajag darba rokas, grāmatvedi, direktoru, cilvēku ar runas un prezentēšanas prasmēm. Mans ieteikums būtu attīstīt vai vismaz nākt pretim cilvēkiem, kuri grib mācīties un interesējas dziļāk. Tad uz "amatu" pozīcijām varētu meklēt cilvēkus no iekšienes un nevajadzētu mēnešus, lai atrastu mārketinga asistentu.
20.01.2018 18:43 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
''Tu man atgādini tipisku Latvijas darba devēju

Tapēc ka tā ir. Tādi kā tu, kas grib labu algu bez pieredzes un izglītības nesaprot, ka Tu nes zaudējumus. Par Tevi ir jāmaksā. Ja tu pelni 1000e, darba devējam par Tevi jāmaksā ap 2000. Un Tu esi 2000 eiro vērts???? Tu man nesīsi vismaz 2000 eiro pienesumu mēnesī (neskaitot citus izdevumus)???? Jūs par to nedomājat. Nedomājat, ka darba devējs dzīvo no tā, kā saplānos savus izdevumus. Jūs nesaprotat otru pusi...
20.01.2018 18:46 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Netaisos sevi publicēt. Tas biaj pietiekami, lai saprastu, kas ko meklē un ir pelnijis.
20.01.2018 18:47 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Varu vēl piebilst, ka manā uzņēmumā darba alga tiek pārskatīta reizi gadā, pieaugums algai ir 150 EUR un vairāk uz rokas, atkarībā no konkrētā darbinieka performances gada laikā.
Studenti, kas tiek apmācīti un pirmājā gadā saņem 600 EUR uz rokas, vienkārši nav pat gatavi to gadu nostrādāt, tikai kliedz, ka maksā par maz. Jā, ir slodze, jā, var nākties pastrādāt virstundas, kas pie tam tiek apmaksātas ar dubulto likmi, bet vienkārši mūsdienu jaunatne vēlas darba laiku no plkst 9:00-17:00 un 1000 EUR uz rokas, kaut arī atbilstošā pieredze ir nulle.
20.01.2018 18:47 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Tehnika fiziski nolietojas, to vajag uzturēt darba kārtībā, programmatūra utt., tās ir tehnikas vajadzības, citādi no tās nav vajadzīgā efekta. UN TAS MAKSĀ! Kāpēc cilvēks tiek uzskatīts par kaut ko zemāku? Darba algai būtu jābūt samērīgai ar dzīvošanas izmaksām. Ja gribi vairāk, jā, lūdzu, ej un mācies.
20.01.2018 18:48 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Jerrybean
Iedomība nav laba īpašība.
Kas Tev liek domāt, ka Tu neradīji zaudējumus sākot strādāt pirms 1,5gadiem ar tuvu 900eur algu? Retorisks jautājums.
20.01.2018 18:48 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tapēc ka tā ir. Tādi kā tu, kas grib labu algu bez pieredzes un izglītības nesaprot, ka Tu nes zaudējumus. Par Tevi ir jāmaksā. Ja tu pelni 1000e, darba devējam par Tevi jāmaksā ap 2000. Un Tu esi 2000 eiro vērts???? Tu man nesīsi vismaz 2000 eiro pienesumu mēnesī (neskaitot citus izdevumus)????
Uzskatāms piemērs darba devēja attieksmei pret vēl neiepazītu cilvēku.
20.01.2018 18:48 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Mans ieteikums būtu attīstīt vai vismaz nākt pretim cilvēkiem, kuri grib mācīties un interesējas dziļāk.

Tu darba intevijas esi vadījusi? Tu domā visiem uz pieres rakstīts es būšu labs darbinieks? Darba devējs izvēlas tajā brīdī labāko kandidātu.
20.01.2018 18:48 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Tapēc ka tā ir. Tādi kā tu, kas grib labu algu bez pieredzes un izglītības nesaprot, ka Tu nes zaudējumus. Par Tevi ir jāmaksā. Ja tu pelni 1000e, darba devējam par Tevi jāmaksā ap 2000. Un Tu esi 2000 eiro vērts???? Tu man nesīsi vismaz 2000 eiro pienesumu mēnesī (neskaitot citus izdevumus)???? Jūs par to nedomājat. Nedomājat, ka darba devējs dzīvo no tā, kā saplānos savus izdevumus. Jūs nesaprotat otru pusi...

Jerrybean es te par naudu neko neesmu minējis, nesaku ka "zaļam gurķim" ir jāmaksā 1000 eiro, runa ir par citām lietām. Kāpēc tad mūsu darba devēji, ja viņus potenciālie darba ņēmēji neapmierina, tā arī neska publiski ka tie kandidāti, kuri nāk uz darba pārrunām viņus neapmierina, viņi ir stulbi un var izraisīt tikai izdevumus. Kāpēc tad runā tikai par darbinieku trūkumu? Ja ir pateikt "A", tad jāsaka arī "B".
20.01.2018 18:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Netaisos sevi publicēt. Tas biaj pietiekami, lai saprastu, kas ko meklē un ir pelnijis.
20.01.2018 18:4
mulkibas. Tu ta ari nepateici ko tu proti...tikai izglitibu, nu papiriti.
Tu tacu zini ka labi elektriki, santekniki konditori ir uz izkersanu un ar daudz labaka algam ka tev?
Konditors ar labu pieredzi,z elta rokam un maku kukas un tortes izrotat pelna ap un virs 1 000 uz rokas;-)
20.01.2018 18:54 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
krishala- Es Tev peirkītu par visiem 100.
Grecia- Minimālās algas utt ir valstisks jautājums. Uzņēmumi vnk nevar maksāt 5000e algas. (nespriežu par visiem). Maksā tik cik var atļauties un tik cik darbinieki gatavi strādāt.
stellaglmr- Dotajā piemērā man jau bija 2g pieredze līdzvērtīgā amatā. Līdz ar to, tā algas prasība bija maza, jo vēlējos būt šajā uzņemumā.
20.01.2018 18:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)