Darbinieku trūkums ?

 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
pēdējā laikā tik bieži sanāk dzirdēt par bļaušanu par to, ka nepietiek darbinieku, nav, kas strādā. utt.
kā Jūsu darbavietā, nozarē kopumā situācija izskatās ? Tā tiešām ir ? Darbavieta vispār domā par kādiem iespējamiem risinājumiem, ja tā ir akūta problēma ?
Darbojos finanšu konsultāciju jomā un lai gan neesmu ne no viena vadības līmeņa, bet vispār ir sajūta, ka trūkst darbinieku, un arī HR šad tad prasa vai nav kāds zināms, kas gribētu strādāt, jo piesakās diezgan maz pretendentu. Un jā, jauniešus arī ņem. It kā ir jauniešu bezdarbs, bet kkā pie mums to nejūt. Un manā darbavietā sākuma pozīcijai vajag nu tiešām tādas pamata manieres un nu pamata saprāta apjomu un vismaz nozares studentu, nekādas specifiskas iemaņas nav vajadzīgas.
20.01.2018 14:53 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
No labiem uzņēmumiem darbinieki masveidā neiet projām un nav tik daudz uzņēmumu, kam straujas attīstības rezultātā būtu vajadzīgi daudzi jauni speciālisti. Tā kā- kliedzējiem, ka "nav, kas strādā", ir problēmas, kuru dēļ esošie darbinieki spiesti aiziet.
20.01.2018 22:53 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Redzēju, ka te pēdējos komentāros pieminēta mana sekretāre. Piebildīšu - darbs nodrošina labu apdrošināšanas polisi (un atļauj arī ja nepieciešams darba laikā pie tā aizdoties) valodas - 95% latviešu. Taisa kafiju, pastu, rēķinus. Ja par projektu var saukt biroja preču pasūtījumu kolektīvam, tad tādi ir. Arī ūdeni pasūta, tas tāds nopietns projekts, jo ja laikā neizpildīsi (nepasūtīsi) darbinieki būs dusmīgi. 8-)Vēl viņa kārto dokumentus,līgumus. Cik tad par šādu darbu būtu ok maksāt!?Cik jūsu būtu gatavas par to maksāt!? Izglītības nav, pieredze ir, bet citādāka, šobrīd ir kas apmāca un uzrauga.
20.01.2018 23:55 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Diskusija par temu piedalities nevaru, jo jau ntos gadus nestradaju Latvijas darba tirgu, bet , lasot diskusiju, radas cits jautajums... Te tiek mineti diezgan « augsti » cipari, sekretarem 600€ (netto, cik saprotu) tiek devets par smiekligu atalgojumu... Tad ,pec manas saprasanas, jebkuram jebkada projekta vaditajam/ pat asistentam, butu japelna vairak...
Jautajums sekojoss: ka ar tadam summam (500/600 pat bez pieredzes) un tad attiecigi 900+ tiek izplatita info, ka Latvija (labi, Riga) videji lielaka dala pelna 450€?!! So esmu ntas reizes daudz kur lasijusi...
Ps. Neparprast, nedomaju, ka Latvijas algas pat ar visu 1k ir baigi samerojamas ar cenu limeni, vienkarsi I wonder..
21.01.2018 00:29 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Cataleya, neņemos runāt lielākās daļas vārdā, bet es strādāju izglītības jomā (nozare, kuras pārstāvji, kā zināms, ir vieni no skaļākajiem teicējiem, kad runa ir par algu jautājumu), pelnu virs 600 uz rokas par aptuveni 2/3 slodzi. Tāpēc Tavi vērojumi tomēr būs pārlieku pesimistiski.
...
Tuva radiniece strādā par projektu vadītāju būvniecības jomā, par pilnu slodzi pelna tūkstoti uz rokas.
21.01.2018 00:50 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Es nerunaju par oficialu statistiku, bet vairak interneta minetus cilveku piemerus.
Ka , luk, realitate lielaka dala pelna 450-500€ uz rokas. Viss. Un tad 20%, kas pelna to 1k un tad 10% , kas vairak.
Ta ka es tiesam neko tiesi par so temu nezinu, tad sajas diskusija minetas summas ir optimistiskakas.
21.01.2018 00:50 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
hanna!, tad jau tas skats vairs nav tik drums un algas tiesam IR kapusas.
Nenemtos gan apgalvot , ka sekretarei 600€ ir smiekligs atalgojums, ja vien nav ta, ka vinai tikai kafija japagatavo, kamer izglitibas darbiniekam, kas ieliek pamatus nakamajai paaudzei- ok.
21.01.2018 00:55 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Paga... :D Tev šķiet, ka darbiniecei, kas strādā ar dokumentiem UN uzvāra/ uzsilda kafiju, tie 6 simti ir nožēlojams trakums, kamēr nākotnes kaldinātājiem - tīri ok? Nudien, ļoti savādi uzrakstīji...
21.01.2018 01:03 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Sapratu Tevis rakstīto, izlasot to otrreiz. :)
21.01.2018 01:10 |
 
Moderators
Reitings 3692
Reģ: 13.11.2016
Cataleya, jautājumā par to, ka "lielākā daļa Rīgā pelna ap 450", esi uzķērusies uz Kremļa troļļu vai arī kaut kādu pajoliņu-vaimanātāju tekstiem:-D Tādu mums te netrūkst, turklāt, pirmajiem par šo muļķību štancēšanu vēl kaut ko laikam maksā.
Realitāte ir tāda, ka Latvijā aug gan IKP, gan algas. Oficiālo statistiku vari palasīt pati, bet būtiskai daļai no tiem, kas statitikā ir zemāk atalgotie, reālie ienākumi ir lielāki.
21.01.2018 02:42 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Ha-ha! Te kārtējo reizi tiek jaukti vidējie ienākumi un visvarbūtīgākie ienākumi. Vidējie ienākumi Latvijā patiešām ir ļoti augsti uz oligarhu un visādu biezo rēķina. Visvarbūtīgākie būs zemāki, bet šo skaitli jau laikam nekur oficiāli neieraudzīt - nav izdevīgi Latvijas varas iestādēm.
21.01.2018 02:53 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Starptautiskiem uzņēmumiem apmācību budžets parasti ir tik liels, ka viņi ir gatavi zaļā gurķī ieguldīt, un viņam vēl salīdzinoši normāli maksāt. Starptautiskie uzņēmumi parasti arī ir tie, kas "rada" to kvalificēto darbaspēku, kuru pārpalikumus tad vietējie uzņēmumi var ekspluatēt. Normāls uzņēmums darbiniekā ieguldīs, motivēs viņu palikt, un neskums, ja arī viņš aizies, jo tas nozīmē, ka viņš rada konkurētspējīgus speciālistus.

Can confirm. Viens no galvenajiem iemesliem kādēļ izvēlējos studēt UK. Šobrīd praksējos starptautiska uzņēmuma šūnā, kas darbojas specializācijā, kuru vēl pat neesmu apguvis universitātē. Te ir pagājuši tuvu 4-5 mēneši pirms es varu sākt sevi uzskatīt par daudz maz produktīvu dizaina komandas sastāvdaļu, bet uzņēmums ir gatavs izmest naudu un resursus priekš šī perioda, kamēr vien viņi tevī saskata potenciālu.
21.01.2018 04:29 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Tādas sekretāres kas vāra tikai kafiju ir ļoti liels retums, jo uzņemumi nav tik bagāti lai algotu tik dārgu kafijas pienesēju.
Mūsdienās sekretares, lietvedes, lietvedes administratores, buroja asistentes dara kaudzi citu pienākumu, pat tulkošanas darbus, klientu piesaistīšanas darbus(jā wtf), tas arī parāda uzņēmuma nabadzību, ka šis universālais kareivis tiek apkrauts ar visādiem pienākumiem, lūk piemērs arī ISO standartu būs jāievieš, lieki puebilst ka algot kvalitātes vadītāju būtu daudz dārgāk un tā ir ķēpīga papīru lieta, bet šeit lietvede varēs ņemties https://www.cvmarket.lv/biroja-administratorse-lietvedise-riga-baltic-tractor-sia-180023
21.01.2018 08:42 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Šis sludinājums arī parāda kāpēc trūkst Latvijā darbinieku, jo amata prasības liek saķert galvu, jo ārzemes šādas prasības ir labam speciālistam, jo šeit par to negrib maksāt, jo aizejot uz interviju tu tiksi pataisīts par muļķi un tev būs jājūtas vainīgam ka gribi pieticīgu bet dzīvības vilkšanai normālu atalgojumu!
Es arī esmu meklējusi darbu un esmu pārsteigta par zemajām algām un augstajām darba devēju prasībām.
21.01.2018 08:45 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Uz ātro vēl viens piemērs neprofesionālam HR
https://www.cvmarket.lv/biroja-administrators-e-riga-lori-sia-razosanas-komerciala-firma-180357
Šis pieteikums izskatās tā it kā uzņēmums nabags nevar neko īpaši daudz dot savam profesionālim kandidātam, jo to ko viņš piedāvā izskatās smieklīgi un prasību un pienākumu fona
Divi teikumi pret 11! Varbūt parasts darba meklētājs to neievēro, bet paanalizējot tas ir bēdīgi. Tas arī parāda jau iepriekš minēto, no kandidātiem gaida visu bet paši spēj piedāvat vien stabilu atalgojumu ar nomaksātiem nodoklīšiem, un atbildīgu darbu(!!! - šeit viņi varēja vēl uzrakstīt - intensīvu, stresainu darbu :-D, jo nu apsmiekls)
21.01.2018 08:54 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Šajā vakancē vispār nav nekāds apraksts, bet prasības ir oj oj,
turlāt alga 900 bruto = 700 neto https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/vakances/218983571
21.01.2018 09:09 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
ceru, ka šeit nav jaunāko kursu studenti vai vispār "zemu" algu pelnītāji, jo man kkā liekas, ka šādas diskusijas palasoties, arvien vairāk cilvēkiem negribēsies strādāt par "bomžu" 600eur/mēn, jo tas aiziet kkādā apburtajā lokā. un tad students neiet strādāt par knapi izdzīvošanai vajadzīgajiem šiem 600 eur/mēn. kā rezultātā tikai mājās & forumos raud, ka nevar dabūt normālu darbu un tā visu dzīvi kkā attopas uz tās pašas izdzīvošanas robežas ? :D ridiculous.
21.01.2018 11:02 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es arī esmu redzējusi, ka par vidējo algu Latvijā uzskata 400-450 eiro, pārsvarā kaut kādā oho.lv pieredzes apmaiņās, komentētāji no sērijas "vīrietis no laukiem ar 120kg svaru, flaneļa kreklā un ar niku mezhavecis vai perversais_jaanis", kas jau robežojas ar Kremļa troļļiem un nebrīnos, ka daudzi tādi tur arī ir.
Oficiāli pēc statistikas vidējā alga Rīgā ir 900 eiro uz rokas. Ņemot vērā ēnu ekonomikas ietekmi, cipars var būt arī lielāks. Tas jau ir ņemot vērā visu kasieru algas, utt.
*
Bet mani nepārsteidz, ka daudzi domā, ka vidējā alga ir 450, jo tas ir tieši atkarīgs no sociālā slāņa, kurā tu esi. Un protams, ka diskutējot cosmo par Madaras sejas krēmiņiem un zābakiem par 200+ eiro utt., arī Latvijā dzīvojošie cilvēki īsti neredz to sabiedrības otro pusi, bet pavadiet vienu dienu centrāltirgū. Ja tu esi, teiksim, Maximas kasiere (un tu nestudē un nemācies un tas ir tavs vienīgais pilnas slodzes darbs), tava māsa ir pārdevēja centrāltirgū, tavs vīrs ir sētnieks, tavas māsas vīrs ir taksists, tavi vecāki strādāja kādā rūpnīcā, uz dzimšanas dienu tu aicini savas kolēģes - protams, ka rodas priekšstats, ka neviens apkārt nepelna virs 450. Tajā sociālajā slānī tā tas ir. Un naivi domāt, ka tādai sievietei labākās draudzenes būs Elīna Maligina un Baiba Rubesa. Varbūt max. kāda turīga otrās pakāpes māsīca. Nu tas tā, vidējais tā cilvēka portrets, kurš apgalvo, ka 450 ir vidējā alga.
*
Sevi pieskaitu pie vidusslāņa, man tiešām nav neviena drauga vai radinieka, kurš pelnītu 450 par pilnas slodzes darbu, ne Rīgā, ne ārpus Rīgas. Uzsvars tieši uz pilnas slodzes darbu, jo protams, ka pazīstu cilvēkus, kuri strādā daļēju slodzi, apvienojot darbu ar studijām vai bērnu auklēšanu, tas ir citādi. Jā, esmu caca, kurai neviens radinieks vai draugs nesēž lielveikala kasē. Vairums manu radu un draugu saņem robežās 700-2000 uz rokas, piemēram, 700 pelna onkuļi - ierēdņi mazpilsētā, utml. Šo cilvēku loku veido ierēdņi (Rīgā un ārpus tās), ārsti (Rīgā un ārpus tās), skolotāji, mārketinga speciālisti, projektu vadītāji, grāmatveži, finansisti, uzņēmēji mazā biznesa sektorā, inženieri (tā kā Latvenergo, Latvijas gāzē utml. uzņēmumos strādājošie), zinātnieki, banku darbinieki, utt. utt.
21.01.2018 11:16 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Affluence, nu tak ir starpība, vai tu studē pirmajos kursos un piepelnies mazkvalificētos darbos, lai samaksātu par istabas īri un nopirktu kādas drēbes, vai arī tu pabeidz vidusskolu, iesēdies Maximas kasē un turpmākos 10 gadus tikai to vien dari, neko nemācies, nestudē, necenties neko vairāk sasniegt.
Man ir veselas trīs draudzenes ārstes, kas šobrīd pelna ļoti labi, bet studiju laikos strādāja mazkvalificētos darbus, jo neviena no viņām nenāca no turīgas ģimenes, bet izdzīvot vajadzēja. Strādāja par lielveikalu kasierēm, viesmīlēm.
Starp citu, agrāk nesapratu par ārstu algām, kāpēc kaut kur ziņās figurē 400 eiro, bet citus ārstus redzu dārgās mašīnās un ar privātmājām. Viss ir gaužām vienkārši, par valsts apmaksāto vizīti, jeb tur, kur pacients maksā 4,27, ārstam maksā kapeikas, savukārt, ja ej par pilno cenu, vienalga, vai tā būtu 1.slimnīca vai privātprakse, cipars jau ir vairākkārt lielāks. Nu un tad tikai atliek jautājums, kā tu proti sevi pasniegt, lai privātprakses gribētu tevi nopirkt. Vai tava specialitāte ir pieprasīta. Vai cilvēks, kas pie tevis reiz atnāca pa 4,27, gribēs nākošreiz nākt pa 35 (t.i. vai būsi iepaticies).
21.01.2018 11:22 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Vaii, ku interesanti lasīt!
Es piekrītu gan Grecia viedoklim, gan Jerrybean viedoklim, gan arī savā ziņā Heilla viedoklim, ja tos visus saliek vienā katlā. Trūkst LABU darbinieku. Sūdīgu darbinieku var atrast stundas laikā - nav jautājums. Bet tādu, kuri ierodas laicīgi darbā, paziņo, ja kavēs, ir ar atbildības sajūtu utt utjp ir MAZ. Kā adatas siena kaudzē. Un ne pa kam negrib strādāt, lai sevi pierādītu, pat tik elementāras lietas kā strādāt bez kļūdām, kuras ir ļoti būtiskas sniegtajai kvalitātei un pakalpojumam. Ar jauniešiem ir vistrakāk, viņi vienkārši baidās no darba un baidās uzņemties atbildību. Protams, mēs visi varētu pacelt sākuma pozīciju atalgojumus vismaz par 100eur uz augšu, bet tas jau neko negarantē, tikai palielina nedaudz to adatu daudzumu siena kaudzē.
Pa lielam kaut kur ir jāsāk, īpaši jauniešiem, un pie apstākļiem, kādus nodrošina vairākums lielo uzņēmumu (es nerunāju par latviešu) Latvijā, nav ko čīkstēt, viss ir bumbās! Bet darbinieku trūkst.. Un jo prātīgāks amats, jo vairāk trūkst. Bija komentārs par to, ka lielie uzņēmumi rada konkurētspējīgus darbiniekus - tā ir taisnība! Un labiem darbiniekiem citur maksā tikai vairāk, ja grib pārpirkt. Līdz mirklim, kamēr sasniedz kādu konkrētu atalgojuma līmeni, tad jau attiecīgi iegriež tas, ka valsts nosacījumos ir ļoti grūti maksāt vairāk. Bet tas jau atkal ir pavisam cits temats un balstīts uz maniem novērojumiem tikai, ne uz ko vairāk.
Šeit varētu gari un ilgi diskutēt, ļoti interesants temats. Daudzi arī ir neapmierināti ar to, ka nevar atrast darbu, bet redz trūkstot darbinieku! Jāpaskatās uz sevi, savu personību un spēju sevi pārdot.
Kā arī bija minēts, ka darbinieki jāparbauda ar testiem, uzdevumiem - tas nemaina situāciju, ka tāpat trūkst darbinieku :)
21.01.2018 11:29 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
No Daenerys1 un citu cilveku komentariem sapratu, ka esmu zemakais slanis, kas uzturas Centraltirgu, jo pelnu to ciparu, ko nepelna neviens normalais cilveks, jo normali cilveka nepelna 400-500.
Es sapratu, ka uzturos sava limena slani, bet pazistu vai nu cilvekus, kas pelna tapat ka es - maz, vai nu, kas pelna daudz, bet jo ir liela pieredze sakrata un pasam cilvekam or 40+ vai nu kaut kas netirs- laba vietina ieliks, muhlijas ar nodokliem vai tml., vai loti daudz pelna labas prostitutas, narkotiku pardeveji utml.
21.01.2018 11:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)