Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Intrigas darbā

 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011
Vai esat saskārušās ar intrigām, baumošanu darba vietā? Strādāju sieviešu kolektīvā, kam raksturīgas intrigas, baumas, faktu izdomāšana un izplatīšana. Acu priekšā smaida un ir laipnas, bet aiz muguras viena par otro ķengājas. Es neatbalstu šādas darbības, jo uzskatu, ka cilvēks uz darbu dodas strādāt un pelnīt naudu. Cenšos pastāvēt ārpus tā visa, bet arī tad bieži saskaros ar to, ka manis teiktais tiek "apcakots" un "palaists tautās" citā formā. Kā pastāvēt ārpus šī visa cirka? Apbrīnoju cilvēkus, kuri vienmēr ir pozitīvi un nekas tos nespēj izsist no sliedēm. Kāda ir jūsu pieredze?
19.01.2018 17:29 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Vai esat saskārušās ar intrigām, baumošanu darba vietā? Strādāju sieviešu kolektīvā, kam raksturīgas intrigas, baumas, faktu izdomāšana un izplatīšana. Acu priekšā smaida un ir laipnas, bet aiz muguras viena par otro ķengājas. Es neatbalstu šādas darbības, jo uzskatu, ka cilvēks uz darbu dodas strādāt un pelnīt naudu. Cenšos pastāvēt ārpus tā visa, bet arī tad bieži saskaros ar to, ka manis teiktais tiek "apcakots" un "palaists tautās" citā formā. Kā pastāvēt ārpus šī visa cirka? Apbrīnoju cilvēkus, kuri vienmēr ir pozitīvi un nekas tos nespēj izsist no sliedēm. Kāda ir jūsu pieredze?

Ou, jā... Ikdiena! :D Tieši tāpēc cenšos vienmēr minimāli par sevi stāstīt. No malas varbūt šķiet, ka esmu noslēgta vai klusa, bet es vienkārši nevēlos tajā visā piedalīties. Mums arī ļoti bieži mainās darbinieki, tāpēc jauniņos vienmēr aprunā, u.t.t. Kas ar kādu mašīnu brauc, kam tā pieder, kādas drēbes mugurā, un visu iespējamo. Un skaitās it kā nopietna iestāde... :D Godīgi sakot, man tas riebjas. Man darbā diviem cilvēkiem jāstāsta kas vairāk par sevi (neder īsas un virspusējas atbildes), jo ar tām personām ir cieši saistīts darbs, un tāpēc svarīgi zināt, kas un kā, lai varam rēķināties viens ar otru. Bet, nu... Zinu, ka viņām var uzticēties, un jebkurā gadījumā - būs manā pusē (pieredze ir :D).
Es vienmēr cenšos uz visu skatīties ar viedokli un uzskatu, ka man nevienam nekas nav jāierāda, un tikai es dzīvoju savu dzīvi. Kā tajā teicienā - es atbildu par to, ko pasaku, nevis par to, kā Tu to saproti.
21.01.2018 22:18 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Iepriekš darbā bija. Tagad sēžu kabinetā ar vīriešiem un neviens nevienu neaprunā. Pusdienas laikā vai 14.00 dzerot kafiju ar sieviešu kartas kolēģēm no cita kabineta, arī nav nekādas intrigas un aprunāšanas. Un par to man ir tik liels prieks un miers :) Jūtos ļoti labi savā darba vietā. :)
21.01.2018 17:14 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
Emilie.
Es savu klasi parasti raksturoju tā, ka ikkars gribēja būt tas sūda malējs!!! Bet vairāk raksturotu to, kā tas ir no miesta bezdarbības un garlaicīgās dzīves. :-D
20.01.2018 23:41 |
 
Reitings 48
Reģ: 12.01.2018
Man skolā bija viss klases kolektīvs šitāds kā tā meitene. Man tur ikviens tāds bija. Tie, kas to nedarīja līdzi bija izstumtie.

Same here. Man arī pamatskolas gados klasē bija tādi cilvēki un, līdz ar to, klase bija sadalījusies divās daļās. Tie, kuri citus aprunāja, regulāri baumoja un tenkoja, bija savā paspārnē paņēmuši tos, kuri, lai arī paši netenkoja un neaprunāja, baidījās tikt izstumti, tāpēc smējās kopā ar visiem. Un tad otra grupa bija tādi kā es, kuriem riebās visa tā tenkošana, citu aprunāšana. Lieki piebilst, ka biju izstumtā un, līdz ar to, objekts par kuru smieties un regulāri ņirgāties tiem, kuri aprunāja. Plus vēl tas, ka man bija atšķirīgs ģērbšanās stils, tāpēc tas tikai kalpoja par vēl vienu iemeslu, lai par mani smietos un aprunātu, izdomājot tik debilas un stulbas lietas no kurām it neviena neatbilda patiesībai. Bet nekas - izturēju! Tāpēc, arī tagad, kad jau esmu pieaugusi, mūžīgi saglabāšu savu mugurkaulu un nekad nedarīšu to, ko nevēlos, tikai tāpēc, lai tiktu pieņemta kādā barā vai kolektīvā. Jā, būt par balto zvirbuli nav viegli un nākas sev aiz muguras dzirdēt visdažādākās baumas, klačas un intrigas, taču tomēr tas ir tā vērts, ja gribi būt normāls, adekvāts cilvēks, ne prasta klaču bāba.
20.01.2018 23:04 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
Think
Es Tev saku. Man ir izšķirstpēja labā līmenī uz tādiem cilvēkiem jau pēc runas stila, kur nu vēl brāļoties ar tādiem.
Jā tie mūždien skolā dien dienā vienam otra kūdīšana, un kad notika kāds atgadījums, viens otru apmeloja.
Tagad atcerējos, man par loterijas biļeti šitā bija. Tur bija vai nu 6, vai 9. Un, tad tā meitene pieprasīja apmainīt to balvu. Es iespītējos un nepiekritu. Speciāli. Beigās apmeloja visa kolektīva priekšā. Šis ir tikai viens no piemēriem.
20.01.2018 20:07 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Man skolā bija viss klases kolektīvs šitāds kā tā meitene. Man tur ikviens tāds bija. Tie, kas to nedarīja līdzi bija izstumtie.

Artemisia30, šausmas, neapskaužu. Man reāli no viņas bija bail.
20.01.2018 19:27 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
Think
Man skolā bija viss klases kolektīvs šitāds kā tā meitene. Man tur ikviens tāds bija. Tie, kas to nedarīja līdzi bija izstumtie.
20.01.2018 19:18 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Jebkurā darba vietā būs intrigas. Iepriekš strādājusi sieviešu kolektīvā, kur acīs smaidīja, bet aiz muguras aprunāja kā vien prata. Likās interesanti, kā var satiekoties ķerties ap kaklu un smaidīt viena otrai acīs, ja labi zin, ka abas viena otru ir aprunājušas, bet nu tā nebija mana darīšana. Nevienu neaprunāju un centos arī tās baumas/aprunāšanu ignorēt, nomainot tēmu vai ja tēmas maiņa neizdodas, vnk māju ar galvu un atbildēju "skaidrs". Bija ļoti patīkami, man aizejot no darba, dzirdēt, ka es vienīgā nācu uz darbu darīt darbu, nevis kādu aprunāt un iesaistīties intrigās. Arī darba vadītāja to bija pamanījusi un uzsvēra.
20.01.2018 19:17 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Par laimi, esmu introverts cilvēks un man darbā parasti tuvas attiecības izveidot nesanāk. Es parasti esmu laipna, bet cenšos baigi neiedraudzēties, lai pēc tam nav problēmu runāt par profesionālām lietām. Vienreiz gan tādu kļūdu pieļāvu un nedaudz vairāk "sadraudzējos" ar vienu kolēģi. Nē, par draudzeni viņu nesaucu, un arī intuīcija teica priekšā, ka no šīs meitenes labāk turēties pa gabalu, bet tomēr turpināju ar viņu regulāri iet pusdienās un runāt par privātām lietām. Beigās viņa apvainojās par kaut ko nesaprotamu, pašas izdomātu, un izvērtās skandāls, par kuru pēc tam zināja viss uzņēmums. Pēc tam mēs vispār nesarunājāmies, un pat lietas darba sakarā tika risinātas caur trešo personu. Vispār man slikti metas no tukšpaurainām baumotājām un drama queen.
20.01.2018 19:04 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ir viena patiesība
Jo mazāk kādam par sevi un savu ģimeni stāstīsi un dalīsies iespaidos, jo mazāk būs problēmu.
Jo mazāk, vai necik informācijas par sevi un saviem tuvajiem būs FB, instg, un citur, jo mazāk būs intrigu un problēmu nākotnē.
Ja gribās ar kādu padalīties un būst emocionali atvērtam, tad gatavojies cīņai ar aprunātājiem, kam nebūs gala. Sabiedrība 90% ir divkosīga un skaudīga.
Labāk būt noslēgtam un nerunīgam ar "biezu ādu", būs mazāk problēmu.
20.01.2018 16:08 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ir arī atšķirība starp to, ko katrs uzskata par baumošanu un intrigām.
20.01.2018 15:59 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nezinu, es arī strādāju sieviešu kolektīvā, bet mums tiešām tādas lietas nenotiek, vispār viena par otru nerunājam, bet diezgan daudz zinām viena par otras dzīvēm, citreiz viena otrai pat dažādus padomus ar bērniem jautā un tā (nu ne es).
Kad strādāju veikalā, tad gan bieži bija visādas aprunāšanas, intrigas utt.
20.01.2018 15:06 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
elzaelza
Uzjautāšana par filmu vai grāmatu jau nav nekas privāts, bet tā izmisīgā viņas vēlme uzsākt privātas sarunas, pieķerties pie jebkura ārpus darba tematikas izmesta vārda. Ja saku citai kolēģei, ka man vajag jaunas kurpes, tā šī tūlīt būs pa vidu ar norādēm un monologiem par labākajiem Rīgas apavu veikaliem. Un pēc dažām dienās prasīs ,,atskaiti'' vai šajos veikalos biju. Vēl īsti mēnesi viņa nav nostrādājusi, kas būs vēlāk.
20.01.2018 14:56 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Tagad atnāca viena jauna, ar kuru ikdienā jākontaktējas un kura man šausmīgi nepatīk, jaucas iekšā visās sarunās, par visu ko izprašņā, piemēram, ja pasaka, ka brīvdienās lasīta grāmata vai noskatīta filma, tad- kāda, par ko, ko vēl lasi/skaties, sāk dot padomus ko man lasīt un skatīties.

normāls jautājums , kas tur tik privāts .
Drīzāk liekas , ka problēma ir šajā "kura man šausmīgi nepatīk" nevis , ka uzjautā par gramatām un iesaka kaut ko . :-|
20.01.2018 14:41 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.08.2013
Gudrs vīrs reiz teica, ka mēs stāvot virs žurku skrējiena un hierarhijas nevis ārpus tās, ja darām to savas izvēles vadīti. Izdari no tā secinājumus. No savas pieredzes varu norādīt, ka, lai cik sociāli un draudzīgi kolēģi kolektīvā nebūtu, ja to sniegums uzņēmumam nenesis plusus, tos vienmēr palūdza amatu atstāt; turpretim, ja darbam pastāvīgi ir pieklājīgs rezultāts, tad sociālajā pusē bijusi diezgan liela vieta bezkaunībai bez vērā ņemamām konsekvencēm.
20.01.2018 14:35 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Cik daudzām te nejauki kolektīvi! Palasot šo, savējais liekas tik nekaitīgs. Mums ir tā, ka ir divējādi cilvēki-kam patīk intrigas un klačas un kam nē, tie, kam patīk, iztiek ar sevi un otru daļu it kā iekšā daudz nejauc. Man ļoti nepatīk runāt par jebkādām privātām lietām darbā, to varu runāt tikai ar pašiem tuvākajiem kolēģiem. Arī privāto telefona nr. cenšos nevienam nedot.
Tagad atnāca viena jauna, ar kuru ikdienā jākontaktējas un kura man šausmīgi nepatīk, jaucas iekšā visās sarunās, par visu ko izprašņā, piemēram, ja pasaka, ka brīvdienās lasīta grāmata vai noskatīta filma, tad- kāda, par ko, ko vēl lasi/skaties, sāk dot padomus ko man lasīt un skatīties.
20.01.2018 12:32 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Lai no tā izvairītos, nevajag par sevi neko stāstīt. Es tieši tā daru un par mani ir priekšstats, ka privātā dzīve nav, ir tikai darbs un mājas.

+++
Kaut par to sievietes arī sāk baumot un izgudrot savus stāstus.
Visos bābu kolektīvos būs intrigas un klačas. Tālāk paša izvēle - ignorēt vai iesaistīties.
Piemēram, manā vecajā kolektīvā es zināju ko runā par mani, man izstāstīja, bet es ignorēju. Info uzņēmu un viss.
20.01.2018 12:30 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Manā kolektīvā - the same. Baumošana utt.
Bet es ieslēdzu IGNOR un par sevi neko daudz nestāstu. Kā arī nedalos brīvdienu piedzīvojumos. Nav jāzin un viss. Jo pirmkārt , ja pastāstīsi - Tevi nolīdzinās līdz ar zemi '' kā Tu tā varēji?'' bezmazvai. Otrkārt, baumas. Nē, paldies!
Kas attiecās uz facebook u.c. - kolēģu man draugu lokā nav. Neapstiprinu. Ignorēju.
Bija pāris cilvēki sākotnēji, bet sapratu ka nu -NEBŪS. Un izdzēsu. Vienalga ko domā.
20.01.2018 12:08 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
ziemina, par laimi vadība viņu zina, tā teikt, "kā raibu suni" un uzreiz noticēja man, problēmu nebija, tikai tik daudz, cik skaidrošanās. Bet nu ja agrāk mums bija OK attiecības, tik zināju, ka viņš tāds slidens tips, tad pēc tā gadījuma man ir 0 cieņas pret viņu.
20.01.2018 11:23 |
 
Reitings 50
Reģ: 19.01.2018
Daenerys1,
Vāks, cik cūcīgi. Tas esot vīrietis:-/
20.01.2018 10:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!