Attiecības ar māti...

 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Sveikas!
Pirms kāda laika rakstīju par šķiršanos ar puisi. Tur nekas nav mainījies. Pārvācos atpakaļ pie vecākiem. Bet te arī nekas nav mainījies. Šodien sirds ir tik pilna. Jau pirmajās dienās, esot atpakaļ, sapratu, ka māte atkal grib, ka dancoju pēc viņas stabules un esmu pelnrušķīte. Viņa man liek justies vainīgai par neko. Ja es viņai pasaku, kā es jūtos un ka man nepatīk viņas attieksme, viņa tikai pretī saka savu - jā vot tu jūties, a kā es jūtos tas visiem vienalga, man vienmēr viss visiem jādara bla bla bla. Bet realitāte ir tāda, ka es viņai neprasu lai viņa jaucās manā dzīvē. Un viņa apvainojas, ja es to saku. Ja man ir vajadzīgs viņas padoms vai palīdzība, tad es pie viņas vēršos. Bet pārējā laikā viņa man bojā nervus ar savu līšanu manās darīšanās. Piemēram, piesienas par to, ka vēlos ar draudzeni aiziet uz Vecrīgu, piesienas par to, kas man mugurā, vienmēr prašņā ar ko es sarakstos...
Un iepriekš es šajā mājā darīju tik daudz - man vienmēr bija jāliek mazgāt, jāgludina drēbes VISIEM, jāuzkopj, viņai pat normāli likās, ka man ir jāuzkopj arī viņas istaba. Vienmēr bija jātaisa/ jāiesāk vakariņas. Jau tad man viņa lika justies tā it kā es darītu par maz. Tagad, kad ievācos atpakaļ redzu, cik viss ir aizaudzis, man rokas neceļas neko baigi berzt un vākt aiz viņiem, jo es to šmuci neesmu taisījusi. Bet viņa man pārmet, ka es tikai par sevi domājot, neko apkārt neredzot. Kad prasu - tad ko tu gribi no manis? Atbilde ir - NEKO! Jā, es ēdu no vecāku naudas un transportam arī viņi dod naudu, bet neko citu es no viņiem neprasu, man pašai tam ir nauda. Esmu pilna laika studente.
Tētis vēl kad dzīvoju ar draugu teica, ka gribot man apmaksāt autovadītāja tiesību iegūšanu. Māte mani, manuprāt, šantažē. Viņa teica - varētu tu nolikt tiesības un tad mēs tev kādu mazu pirmo mašīnu nopirktu līdz 1000 eur, ja jau tu pie mums dzīvo. Es prasu - tikai tad, ja es pie jums dzīvoju? Un viņa saka jā! Ok, man to mašīnu no viņas nevajag, es pati varu sakrāt, bet nu tas ir pretīgi. Iepriekš viņa man teica, lai nesatraucos un pievēršos mācībām, par darbu lai nedomājot, kamēr mācos viņi mani uzturēšot. Kad aizgāju pie drauga jau sākās cita runa - ja jau esi savā dzīvē, tad tiec pati galā! Tas nekas, ka turpinu mācīties. Laikam žēl, jo pelnrušķīte no mājām aizgāja. Beigās sarunāju, ka vismaz transportam iedos, jo draugs jau arī nebija nekāds miljonārs.
Varbūt izklausās, ka es te pīkstu par naudu, bet tā nav. Tas ir par attieksmi. :'-(
08.01.2018 20:34 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Man nav bijis tik traki kā Tev vai citām šeit, bet arī varu teikt, ka attiecības ir ļoooti uzlabojušās kopš vairs nedzīvoju ar mammu. Es gan puslīdz patstāvīgu dzīvi sāku jau ar vidusskolu, jo mācījos Rīgā un dzīvoju kojās. Pēc 2 gadiem sāku ar draugu dzīvot un kad izšķīrāmies tad man nebija variants iet pie mammas atpakaļ, jo pārāk tālu. Tā kā strādāju jau no 18 gadiem, tad cītīgi meklēju dzīvokļus un istabas īrei un atradu kopā ar vēl 2 meitenēm. Nu, protams, ka nebija viegli ar to algu visu apmaksāt utt., bet man tik ļoti patīk patstāvīga dzīve, ka nekad vairs nevaru iedomāties ievākties pie vecākiem.
Varbūt Tev ir kādi citi radi, ar ko labas attiecības? Un kas no malas redz savādāk? Man, piemēram, krustvecāki piedāvāja pie sevis dzīvot. Vai studiju biedri ar ko kopā īrēt?
Darbiņu noteikti kkādu var atrast pa vakariem vai brīvdienās.
Katrā ziņā, lai izdodas nostāties uz savām kājām!
10.01.2018 12:18 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
Daenerys1
Mana mutere man pateica, ka man apģērbu nevajag pirkt, jo es nekur ārpus mājas neejot. Vai, kad es izaugšu un tāpat neesot jēgas to pirkt.:-D
10.01.2018 12:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ir jāsaprot, ka šādā scenārijā nav tādu variantu kā "izrunāties", "izlīgt", "rast kompromisu", "sarunāt", "vienoties" - ir viens variants - izrauties no turienes, atrast darbu, atrast savu dzīvesvietu, vienalga, dzīvoklis, kopmītnes, komunālais dzīvoklis, istaba, vienalga kas, tiešām. Tas nemainās. Jo ilgāk Tu to vilksi, jo sliktākās attiecībās iedzīvosies.
10.01.2018 11:59 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja nemanīji, tad nerakstīju to frāzi, kas tā patika, saistībā ar tikko piedzimušu zīdaini.

Tu to uzrakstīji saistībā ar upuri. Tas ir viens un tas pats. Varmākam iztapt nevar. Var norauties arī par iztapību.
10.01.2018 11:57 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
To, ko uzrakstīji, var attiecināt pa labi un pa kreisi - šo atzīt jau nu būs grūtības, bet ja tā sāk padomāt, tad varbūt izdodas. Ja nemanīji, tad nerakstīju to frāzi, kas tā patika, saistībā ar tikko piedzimušu zīdaini.
10.01.2018 11:53 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
pagale viena nedeg

Kontekstā ar jebkāda veida vardarbību šis ir neiedreīgi. Nākamreiz, kad sagribēsi lietot šo terminu vardarbības sakarā, atceries sistos zīdaiņus - pie kā viņi vainīgi? Tieši tas pats ir ar citiem upuriem - upuris nav vainīgs, ka varmāka nespēj savaldīties.
Autores gadījumā mātei ir nepieciešamība uz kādu realizēt savu varaskāri un viņa to dara uz meitu, kas ir bezpalīdzīgā stāvoklī, jo viņai nav kur iet un ir finansiāla atkarība. Mātei nevajag to izpucēto māju, viņa labi dzīvoja kā dzīvoja, viņai vajag komandēt. Krievu valodā šajā sakarā ir konkrēta frāze "мне не нужна твоя работа, мне нужно чтобы ты мучился"
Definīcija ir viena, bet realitāte ir pilnīgi cita.

Ja Tu būtu kapeiku tās realitātes redzējusi, Tev būtu cita dziesma. Man tiešām prieks, ka Tev tas nav bijis jāpiedzīvo, bet tas eksistē. Tas ar cilvēkiem notiek. Ar mani tas ir noticis, Stellaglmr arī no mājas aizlaidās pie pirmās iespējas. Postpadomju valstīs vardarbība joprojām ir tāda norma, ka pavisam nesen esam iemācījušies, ka sist ir fuj. Emocionālās vardarbības termins te vairumam nav izprotams.
10.01.2018 11:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
No vienas puses, es pilnīgi piekrītu argumentam - mātes nauda, mātes māja, māte pasūta mūziku. Tur neredzu neko nepareizu, tā tas dzīvē ir iekārtots un tā tām jābūt.
Bet no otras puses. Esmu izjutusi emocionālo vardarbību no vecākiem. Es zinu, kā tas ir, kad izlūdzies, lai nopērk elementāras lietas, piemēram, ziemas zābakus, un tad aiziet - vot es tev ziemas zābakus, bet tu man nepalīdzi puķes stādīt, es tev ziemas zābakus, bet tev atkal sešinieks sportā, es tev ziemas zābakus, bet tu manu māsīcu vārda dienā neapsveici, un tā uz riņķi un uz riņķi. Par katru nopirkto, atvainojos, sū***, esi parādā nezin ko un nezin cik. Mani šantažēja ar pirmās nepieciešamības lietām - drēbēm, zālēm, vitamīniem. Reizēm man bija sajūta, ka man riebj, speciāli nopērkot tieši tādas drēbes, kādas man izteikti riebjas, lai gan teicu, ka man nepatīk. Utt. Plus uz mani izlādējās - bija smaga darba diena, nepatikšanas darbā, uz kolēģiem izlādēties nevar, bet var izlādēties uz meitas, sarīkot mājās histēriju par ne tur noliktu krūzīti, izbļauties, izārdīties, tā teikt, "atlaist". Būtībā mani raustīja kā lelli pēc viņas iedomātā scenārija. Kad man konkrēti brauca jumts, man pirka nervu zāles un spieda dzert, lai es nepsihoju, lai psihot varētu tikai viņa.
*
Teikšu, ka 19 gadu vecumā, pie pirmās iespējas, es pārcēlos uz kopmītnēm, kur nodzīvoju 4 gadus. Jā, bija grūti, bet bija vieglāk nekā pie mammas. No 19 gadiem es studēju un strādāju kā negudra, strādāju pat pa naktīm, lai tikai nopelnītu pēc iespējas vairāk, lai tikai iegūtu finansiālu neatkarību un lai mani nešantažē par katru sīkumu un neskalo smadzenes. Principā 21 gada vecumā es biju ieguvusi finansiālu neatkarību, 23 gados pabeidzu bakalauru; bija ļoti grūti, bet ne tik grūti kā ar mammu.
*
Kāds ir rezultāts šobrīd, kad es esmu jau pieaugusi? Mums nav kontakta un mammu es nemīlu, man nav absolūti nekādas emocionālās piesaistes. Tas nav aiz spīta, bet es vienkārši šo cilvēku nesaprotu un nespēju mīlēt. Esmu ļoti pateicīga par materiālu atbalstu, ja kādreiz mammai būs nepieciešama finansiāla palīdzība, no manas puses viņa to vienmēr saņems, bet es to izjūtu kā tādu parādu bankai. Es nekad viņu nekopšu, es nekad nesēdēšu pie viņas gultas, es nespēju just kaut kādas emocijas vai žēlumu. Bet viņa taču kādreiz arī būs veca. Un es visu laiku domāju, vai vecāki, kuri uzvedas līdzīgi, to apzinās vai nē.
10.01.2018 11:39 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Definīcija ir viena, bet realitāte ir pilnīgi cita. Emocionālo vardarbību var piesaistīt ik uz stūra, kamēr pats cilvēks var būt diezgan liels maita. Tas nav konkrēti par autori, bet pagale viena nedeg - to arī tie, kuri bijuši šādās situācijās paši nevar izsecināt, jo bijuši tajā iekšā. Pēc laika, ja pietiek spēka, tad, bet, zinot konkrētus gadījumus, šeit nevajag uzburt to, kā nav. Teksti no pārspīlēta skatījuma arī šķiršanās dēļ. Easy to visu var pagriezt un vecākus nolikt kā vainīgos un nezin kā pieprasītājus.
10.01.2018 11:34 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Emocijās mierīgi varu sarakstīt tādu pašu palagu.

Nevari. Emocijās var pārspīlēt pāri darījumu, bet ne izklāstīt situāciju tā, lai tā atbilstu definīcijai. Šeit blakus ir diskusija par vecākiem, kas nelaiž meitu pie drauga palikt. Itkā tas pats - kontrolējoša māte, bet - tur ir pilnīgi cita situācija, kamēr te ir tieši emocionālās vardarbības jautājums.
10.01.2018 11:21 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Macaw
Tavām emocijā nav nekāda sakara ar pret tevi vērstu emocionālo vardarbību. Nevajag nest ko nevari celt. :)
10.01.2018 11:18 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Emocijās mierīgi varu sarakstīt tādu pašu palagu.
10.01.2018 11:15 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
macaw, marš lasīt par emocionālo vardarbību. Kamēr tas nav izdzīvots, tās pazīmes nemana vai mēģina attaisnot. Te ir visi punkti.
10.01.2018 11:13 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tāpat ''teroru'' katra uztver citādāk, neder nekādi teksti, ka neviens jau nesaprot, nu tev jau tā noteikti nav bijis pat uz to pusi un tamlīdzīgi. Ir jāspēj racionāli skatīties uz lietām, briesmoņi un pienākumu devēji tāpat vien nav.
10.01.2018 11:05 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nesaprotu, kā Rīdziniecei vēl neviens nav sametis pa seju!

Pie viņas pierod. Es arī sākumā brīnijos, bet tagad tik pierasts, ka šķiet, ka bez viņas te būtu diezgan tukšs.
10.01.2018 11:00 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ui, nepublicēja visu. (s)
Tātad, īsāk sakot, piekrītu Alexxa katrā vārdā.
Arī mana māte ir staigājoša teroriste, tādēļ pāragri pametu mākas. Es nenožēloju, vēl tagad uzskatu, ka man zem tilta būtu bijis labāk kā pie mātes, tomēr ne katrs to var un ne katram tas der. Tā, ka tiešām - kurš nav saskāries ar šo situāciju nespēs saprast. Pieņemot kādu lēmumu padomā divreiz, lai beigās nesanāk tā, ka iedzen sevi depresijā un no tā ciestu visas nozares - ieskaitot studijas. Lai veicas.
10.01.2018 10:07 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Monroe.
Viņa ir īpaša un mēs viņu mīlam tādu kāda viņa ir. :D
10.01.2018 09:59 |
 
Reitings 34
Reģ: 28.11.2014
Nesaprotu, kā Rīdziniecei vēl neviens nav sametis pa seju!:-/
10.01.2018 09:13 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/seller/ndndp.html
darbs tikai 7 dienas, no 9.30-22....3 eu stunda samaksa
10.01.2018 00:22 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Lauztāsirds, neņem aubē visu to kaudzi. Kas nav audzis pie diktatora, tas nesapratīs.
Īsumā - Tev ir divi varianti. Vai nu samierinies ar domu un velc uz sienas strīpiņas, cik vēl atlicis līdz skolas beigām, vai arī nomaini tirāniju pret mūžīgu troksni un skaiti dienas kojās, kir būs brīvība iet un nākt un nebūs kontroles. Neko citu Tu te izdarīt nevari. Pabeigsi skolu (Ja 2 gadi kojās jau bijuši, tad vairāk par pusotru nav atlicis, ko mācīties) un dzīvosi pati kā gribi. Pagaidām Tev citu iespēju nav.
09.01.2018 23:41 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un vel interesanti vecaki strada pelna, bet tu par savu( kuras nav, neticu.rekinat maku, lv algas zinu) tadad par svau nausdu izklaidejies, bet tranportam nem no vecakiem? Izcila logika
09.01.2018 23:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits