Attiecības ar māti...

 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Sveikas!
Pirms kāda laika rakstīju par šķiršanos ar puisi. Tur nekas nav mainījies. Pārvācos atpakaļ pie vecākiem. Bet te arī nekas nav mainījies. Šodien sirds ir tik pilna. Jau pirmajās dienās, esot atpakaļ, sapratu, ka māte atkal grib, ka dancoju pēc viņas stabules un esmu pelnrušķīte. Viņa man liek justies vainīgai par neko. Ja es viņai pasaku, kā es jūtos un ka man nepatīk viņas attieksme, viņa tikai pretī saka savu - jā vot tu jūties, a kā es jūtos tas visiem vienalga, man vienmēr viss visiem jādara bla bla bla. Bet realitāte ir tāda, ka es viņai neprasu lai viņa jaucās manā dzīvē. Un viņa apvainojas, ja es to saku. Ja man ir vajadzīgs viņas padoms vai palīdzība, tad es pie viņas vēršos. Bet pārējā laikā viņa man bojā nervus ar savu līšanu manās darīšanās. Piemēram, piesienas par to, ka vēlos ar draudzeni aiziet uz Vecrīgu, piesienas par to, kas man mugurā, vienmēr prašņā ar ko es sarakstos...
Un iepriekš es šajā mājā darīju tik daudz - man vienmēr bija jāliek mazgāt, jāgludina drēbes VISIEM, jāuzkopj, viņai pat normāli likās, ka man ir jāuzkopj arī viņas istaba. Vienmēr bija jātaisa/ jāiesāk vakariņas. Jau tad man viņa lika justies tā it kā es darītu par maz. Tagad, kad ievācos atpakaļ redzu, cik viss ir aizaudzis, man rokas neceļas neko baigi berzt un vākt aiz viņiem, jo es to šmuci neesmu taisījusi. Bet viņa man pārmet, ka es tikai par sevi domājot, neko apkārt neredzot. Kad prasu - tad ko tu gribi no manis? Atbilde ir - NEKO! Jā, es ēdu no vecāku naudas un transportam arī viņi dod naudu, bet neko citu es no viņiem neprasu, man pašai tam ir nauda. Esmu pilna laika studente.
Tētis vēl kad dzīvoju ar draugu teica, ka gribot man apmaksāt autovadītāja tiesību iegūšanu. Māte mani, manuprāt, šantažē. Viņa teica - varētu tu nolikt tiesības un tad mēs tev kādu mazu pirmo mašīnu nopirktu līdz 1000 eur, ja jau tu pie mums dzīvo. Es prasu - tikai tad, ja es pie jums dzīvoju? Un viņa saka jā! Ok, man to mašīnu no viņas nevajag, es pati varu sakrāt, bet nu tas ir pretīgi. Iepriekš viņa man teica, lai nesatraucos un pievēršos mācībām, par darbu lai nedomājot, kamēr mācos viņi mani uzturēšot. Kad aizgāju pie drauga jau sākās cita runa - ja jau esi savā dzīvē, tad tiec pati galā! Tas nekas, ka turpinu mācīties. Laikam žēl, jo pelnrušķīte no mājām aizgāja. Beigās sarunāju, ka vismaz transportam iedos, jo draugs jau arī nebija nekāds miljonārs.
Varbūt izklausās, ka es te pīkstu par naudu, bet tā nav. Tas ir par attieksmi. :'-(
08.01.2018 20:34 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Upuri pat no reanimācijas atgriežas ģimenēs, ja neredz iespēju iet kur citur. Autore neredz, tāpēc arī atgriezās. Tu tak ar pie savas katastrofas skrien un skrien kaut Tevi pazemo. Ko Tu piesienies citiem?

Kāda vēl mana katastrofa, tev bērnības atmiņas spiež virsū? Aizmirsi svarīgu lietu, viņa zina, kā tad ir citur. Tad ar nagiem un zobiem cīnās, lai nekad tur nebūtu atpakaļ. Šeit nekā tāda, absolūti, cilvēks redz vienmēr, kur iet, kaut uz dalītu istabu, bet nē, aiziet atpakaļ un čīkst no vides maiņas un šķiršanās (kas saprotams), bet nevajag izvērst kaut kādu marasmu no pilnīgi izprotamas situācijas. No reanimācijas cilvēks nezina, kā ir dzīvot vai padzīvot citur.
10.01.2018 19:41 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
No tādiem sīkumiem, kas lielākoties ir sakarīgas prasības, izveidot situāciju, kur ir upuris un varmāka - tur jābūt labai fantāzijai.
10.01.2018 19:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja es to saku. Ja man ir vajadzīgs viņas padoms vai palīdzība, tad es pie viņas vēršos. Bet pārējā laikā viņa man bojā nervus ar savu līšanu manās darīšanās. diez vai ar sliktu vecaku gribetos lrunat un lugt padomu///
neizdoma pasakaa no sava upura prizmas un nekultive to autoree
10.01.2018 19:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
No tādiem sīkumiem, kas lielākoties ir sakarīgas prasības, izveidot situāciju, kur ir upuris un varmāka - tur jābūt labai fantāzijai.++
ar draugu jau bija butiba tass pats, tikai calim paveicas tikt valaa;-)
10.01.2018 19:48 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Kāda vēl mana katastrofa

Mēs abas zinām kāda. Ja gribēsi, publiski pati izstāstīsi. Es līdz tam nenolaidīšos.
Aizmirsi svarīgu lietu, viņa zina, kā tad ir citur. Tad ar nagiem un zobiem cīnās, lai nekad tur nebūtu atpakaļ

Zināšana, kā ir citur to nenodrošina. Gana zemu nodzīts pašvērtējums liek domāt, ka nevarēs, jo ... Punktiņu vietā kas nu kurai. Sievietes, kas ir dzīvojušas labi, atgriežas pie vīriem alkoholiķiem, mātēm varmākām utt. Tas ir pašvērtējuma jautājums. Jo zemāks pašvērtējums, jo grūtāk. Ja visu laiku apkārt skandina - Tu esi stulba, Tu neko nemāki pareizi, Tu tāda utt... Katra iespēja pārvēršas par "Būtu jau forši, bet es taču nevarēšu..."
Ja upuris nedabū kaut cik realizēties savās vēlmēs, kļūst tāds kā Tu - savu neapmierinātību un kompleksus lecīgi izgāž uz citiem.
10.01.2018 19:49 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
diez vai ar sliktu vecaku gribetos lrunat un lugt padomu

Ne par visu var palūgt padomu draugiem. Tad prasa tādiem vecākiem, kādi ir. Negribīgi, bet prasa.
10.01.2018 19:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bezjedzigi...
ok zinoju barintiesai...bernu nebaro, negerbj, sit , dauza , griez nost galvu, dzivo sunu budaa, stradat nelauj, seksot nelauj, auto neperk, vecaki nestrada, lieto alko un narkotikas..
NABAGA NABAGA AUTORE...MAZAIS ZELTA GABALINS...
10.01.2018 19:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/218116-berna-pienakumi-majas-un-sabiedriba/
ērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Iluta Vilnīte stāsta, ka ik pa laikam uz Bērnu un jauniešu uzticības tālruni piezvana kāds bērns, kas grib noskaidrot, vai viņam ir tiesības nedarīt to, ko viņam mājās liek darīt. Psihologi zvanītājam skaidro, ka katram bērnam mājās ir ne vien tiesības, bet arī pienākumi, kas pieaug un mainās atbilstoši vecumam.

autore var sudzet ka liek par daudz, bet....vina vairs nav berns bet pilngadiga persona ..kas ir kopdzivojusi ar virieti un ir ari stradajuysi un maksjausi nodoklus...
vel varinats ka pa neskatoties uz to var MEGINAT vecakus niegt tiesa uz uzturlidzeklu piedzinu...kamer stude dienas nodala lidz 24 gadu vecumam... bus nauda kojam! bet....ar to nodoklu gramatinu nez ka bus...un visu parejo
10.01.2018 19:59 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Man ar mammu arī ir sarežģītas attiecības, bet tēvs vienmēr bijis mammas pusē, jo viņam ir uzskats, ka vecāki jāciena pat tad, ja nav īsti taisnīgi.. Mums bijuši daudz strīdi ar mammu, bet es vienmēr zināju, ka, ja kļūs neizturami, man nebūs problēmu savākt mantas un aiziet. Mana māsa tā arī izdarīja, kad viņai bija 18. Es turēju gadus ilgāk, bet pamazām sāku aizvien ilgāk palikt pie puiša utml. Tagad attiecības gan man, gan manai māsai ar vecākiem ir labas, ļoti labas. Katrā ziņā es uzskatu, ka šeit meitene pārspīlē situāciju un veido drāmu uz līdzenas vietas. Ja nepatīk, ej prom. Kojās sliktāk? Tad paciet vecākus.
10.01.2018 20:00 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Iesaku palasīt par Borderline personality disorder, kam, visticamāk, atbilst lielākā daļa šeit aprakstīto māšu. Vardarbība ģimenē neizpaužas tikai kā sišana; ir vecāki, kas savus bēnus šačakarē citos veidos - ar šantažēšanu, nepamatotas vainas sajūtas iedzīšanu, neparedzamām garastāvokļa svārstībām, noniecināšanu un pašvērtējuma graušanu, elementāru nepieciešamību nenodrošināšanu (pārtika, higiēnas preces, apģērbs), emocionāla atbalsta liegšanu, iebiedēšanu ar "nevienam citam tevi nevajag, tu bez manis nevarēsi izdzīvot", šantāžu ar dāvanām utt. Šie vecāki "no ārpuses" parasti izskatās gluži normāli un parasti apkārtējie redz varbūt vien atsevišķas epizodes, ko noraksta uz sliktu dienu vai "gan jau izprovocēja". Bet visas viņu izdarības kopā rada ļoti neveselīgu emocionālo vidi, kas bērnu traumē.
Es autores tekstu neizlasīju kā apvainojušās tīnes žēlošanos. Viņa iezīmēja uzvedības modeļus, kas patiešām ir neveslīgi. Ja katram atsevišķam varbūt var izdomāt kādu atmazku, tad, visus kopā ņemot, es tiešām nesaprotu, kā kāds var pateikt, ka viņas mājas dzīve izklausās pilnīgi normāla.
10.01.2018 20:02 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Alexxa, ja tā būtu, tad viņa nebūtu spējusi aiziet no mājām, nebūtu spējusi vispār iepazīties, nebūtu spējusi sākt dzīvot ar draugu un tā var turpināt. Lielāku ļaunumu par viņas uzpūsto situāciju nodari tieši tu, mēģinot ieborēt viņai, ka ir neadekvāta ģimene un visu pārējo. Un padomu var lūgt jebkam mūsdienās, gan zvanīt attiecīgi numuriem, kur cilvēks būs pretī, googlēt informāciju, distancēties no vecākiem, mūsdienās ir pilns ar iespējām. Viņai dod ēst, ne saka, ka izmazgā manu istabu, tikai tad ēst dabūsi, ne teksti, ka mūžīgi būsi niecība un nerunā ne ar vienu, kalpo man un visu pārējo, ko te piesiet grib. Neviena tāds teksta, tikai interpetācija par to, ka daudz kas jādara redz.
acidpauli, +
10.01.2018 20:07 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Mana māsa pirmo laiku, kad aizgāja prom, tad dzīvoja pie dažādām draudzenēm, un vecākus ignorēja mēnešiem. Tur viss vispār ļoti sarežģīti, bet tas, ko vēlos pateikt, ka, ja tiešām būtu neizturami, tad meitene nevis sēdētu cosmo.lv, bet ietu uz kojām. Esmu dzīvojusi arī kojās un nav tik traki, lai starp kopīgi dušu un vardarbību ģimenē, izvēlētos otro. Pat neviens neliek iet uz ielas nakšņot..
10.01.2018 20:07 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
ne teksti, ka mūžīgi būsi niecība un nerunā ne ar vienu, kalpo man

Nu, Tu tak nemaz nelasi visu - tikai to, kas Tev der. Citēju no autores:
Viņa man liek justies vainīgai par neko.

Veselīgās ģimenēs tā nav.
10.01.2018 20:17 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Veselīgās ģimenēs tā nav.

Ja, nu pastāsti, kas vēl nav? Izvelc vēl kādu teikumu un vēl amizantāk to izskaidro.
10.01.2018 20:20 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Es atceros, ka savos agrajos 15 gados tikko biju atklājusi atceries. Lv un izveidoju diskusiju ar savu sāpi, arī kaut kas bija par vecākiem, nenozīmīgs, bet es tur uzbūru tekstā drāmu. Paldies dievam, tur esošās meitenes pateica, ka paaugšos un visu sapratīšu, kas tā arī notika, nevis iestāstīja man, ka esmu upuris, bet mamma varmāka. Tā pārliecināšana tieši radīs lielāku domāšanu, ka viņai kaut kas pienākas no vecākiem. Nu, piemēram, mašīna. :D
10.01.2018 20:23 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja, nu pastāsti, kas vēl nav?

Es jau Tev teicu privāti, ka tas, ka Tev visu laiku liek justies vainīgai, nav veselīgi. Pie speciālista aizej, to pašu pateiks. Šis nav tas gadījums, kur, ja Tev tā ir, tad tas ir normāli. Dzīvot pastāvīgā vainas apziņā nav ok, viebalga, vai to izraisa vecāki vai draugi.
10.01.2018 20:31 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Pirmkārt jau šantāža - dzīvosi pie mums, došu, nedzīvosi, nedošu. Veselīgā ģimenē dod, ja var un nedod, kad nav ko dot, nevis atkarībā no dzīvesvietas.

Es šo uzskatu par normālu rīcību, jo dzīvoju pēc principa - ja esi pietiekami pieaudzis, lai dzīvotu atsevisķi, tad vari arī pats par sevi parūpēties. Ja tā ir mana izvēle, izvākties no mammas mājas un doties pie drauga dzīvot, tad nezuskatu, ka vecākiem būtu jāturpina man sūtīt katru mēnesi summiņu. Protams, ja gadās kādi neparedzēti izdevumi, tad ir tikai normāli, ka vecāki palīdz. Bet nejau katru mēnesi turpināt sagaidīt no vecākiem naudu, kamēr pati dzīvoju "pieaugušo" dzīvi ar draugu. Bet neesmu tā audzināta. Tā ir mana pārliecība, nevis vecāku mācīta. Par mašīnu un tiesībām varētu būt lidzīgi kā tad, kad vecāki iedod naudu kāzām, kas te pirms kāda laika tika apspriests - kādi nu kuram uzskati šajā jautājumā.
Otrkārt - tiklīdz meitene mēģina izrunāties, meklēt kompromisu, māte viņu pataisa par slikto un sevi par upuri. Normālā ģimenē pēc strīda atrod kompromisu, nevis viens samierinās ar otra ultimātiem, lai tikai būtu miers.

Šo autores teiktajā nemanīju, ka viņa meklētu kompromisu ar mammu, bet mamma tēlo upuri. Arī es pamatskolā/vidusskolā kāda strīda laikā ar ammmu, esmu izmetusi, ka viņa mani nesaprot, ka es negribu kaut ko darīt utt. un mamma ir atbildējusi ar klasisko - vai viņai kāds pajautāja, ko viņa vēlas. Nejau, viņa tēlo upuru. Arī mamma ir cilvēks, kuram sakrājas, kad viņa tik dara, bet jūtas nenovērtēta, jo bērni bieži vien tikai sagaida un aizmirst pateikt paldies.
Treškārt - pastiprināta kontrole, kas tiek slēpta zem uztraukšanās maskas. Neko nesaku, ka pajautā, kur ies un kad atgriezīsies. Tas ir normāli. Bet kritizēt par to un kontrolēt sarakstes nav normāli. Tur nav jābāž deguns. Bet varmākām nepatīk zaudēt kontroli pār savu upuri, bet tikšanās un sarakstīšanās ar draugiem to apdraud, tāpēc tās jāapcērp cik var.

Jā, pastiprināta kontrole nav ok. Bet bieži vien mammai bērns ir bērns, neatkarīgi vai ir 5, 15, vai 25 gadi.
No autores:
Piemēram, piesienas par to, ka vēlos ar draudzeni aiziet uz Vecrīgu, piesienas par to, kas man mugurā, vienmēr prašņā ar ko es sarakstos...

"Piesienas” ne aizliedz. Tik pat labi tā piesiešanās varētu būt, ka nevēlas, lai viņas bērns vakaros vazājas apkārt. Divas meitenes, kuras pēc mammas domām nespēs par sevi parūpēties, ja notiks kaut kas slikts. Man mamma reizēm pasaka kādu komentāru par manu apģērba izvēli, dažreiz pajautā kas tas tāds man mugurā, vai neesmu par plānu saģērbusies utt. Nejau aiz ļauna prāta, bet tīras mātes rūpes. Un arī paprasa ar ko sarakstos, jo neesmu iepazīstināju vai stāstījusi par savu draugu, un tādā veidā cenšas “izvilkt" no manis, vai es ar kādu satiekos, mudināt sarunu, varbūt biedzot iepazīstināšu. Nejau, lai mēģinātu kontrolēt.
Ceturtkārt - pazemošana. Upurim ir jāsajūtas niecīgam un pateicīgam, ka viņu vēl nav izmetuši. Normālā ģimenē ir normāli, ka, ja kādam nesanāk kopdzīve, tas uz brīdi atgriežas un viņam palīdz, bet nepadara par mājas vergu. Ok tur pamazgāt pa reizei traukus un veļu, kaut pēc grafika, bet ne jau būt vienīgajam, kas mājās to dara, ja ir arī citi cilvēki. Šeit pazemo par apģērbu, pārmet pārāk mazu ieguldījumu mājās utt. Nereti šis te nāk kopā ar frāzēm "Priecājies, ka vismaz to Tev dod", "Tu neesi pelnījusi", "Tu par maz centies", "Tu esi slinka", "Tu neko nemāki" utml.

Jā, šis tiešā veidā ir nepārportama emocionālā vardarbība. Bet autore neminēja, ka mamma vai tēvs būtu teikuši tādas vai līdzīgas frāzes. Ne vārds par to, ka liek līst no ādas ārā, jo mēnesī iedod to naudu transportam un ēdienam. Varbūt viņas vecāki vēlu beidz darbu, tādēļ arī grib, lai meita, ja jau ir mājās, lai arī dara vairāk mājas darbus.
---
Es vienkārši gribu pateikt, ka pēc šī teksta katrs spriež pēc sevas pieredzes. Jā, iespējams viņai ir terrors no mātes puses. Bet tik pat labi viņa vienkarši negrib veikt mājas barbus, nevar pierast klausīt mammas noteikumiem, jo ir dabūjusi to brīvības garšu. Un ja nu velk miņukus ziemā ejot uz Vecrīgu, sēž pie vakariņu galda un ar ieslēgtu skaņu nepārtraukti čato.
Šeit ir stāsts no vienas puses, situācijā, kad autori ir pametis draugs, ir ievākusies atpakaļ pie vecākiem, kur ir noteikumu nevis brīvība kāda bija. Es neapgalvoju, ka viņai ir ideāla ģimenes dzīve un lai saņem sevi rokās, bet nevar tik vienkārši apgalvot, ka viņa cieš no mātes terora. Es grozu situāciju no vairākām pusēm, un gan katru situāciju atsevisķi, gan visas apskatot kopā es spēju saskatīt gan vienu gan otru pusi, bet tas ir piedomājot savus faktus. Tik vienpusēji par patieso situāciju no autores teiktā vien nevar teikt.
10.01.2018 21:28 |
 
Reitings 42
Reģ: 11.03.2015
MissMia +++
varu tikai piekrists, ka autores uzrakstītais neizklausās viennozīmīgs. Protams, cilvēkam, kam ir pašam kādas ģimenes traumas gribas to deķīti pavilkt uz savas taisnības pusi, bet tas nenozīmē, ka tā ir patiesība. Kamēr autore nesniedz papildus informāciju, abi varianti ir pilnībā iespējami.
10.01.2018 21:36 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
acidpauli,
es tur uzbūru tekstā drāmu. Paldies dievam, tur esošās meitenes pateica, ka paaugšos un visu sapratīšu, kas tā arī notika, nevis iestāstīja man, ka esmu upuris, bet mamma varmāka. Tā pārliecināšana tieši radīs lielāku domāšanu, ka viņai kaut kas pienākas no vecākiem. Nu, piemēram, mašīna.

kas tik agrāk nav bijis, dusmas uznāk un visādi teksti iet ārā, vēl pat ne tik maigi kā šeit. :D
MissMia, cepuri nost, jāpiekrīt, Alexxa izdomājums izdomājuma galā.
10.01.2018 21:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits