Attiecības ar māti...

 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Sveikas!
Pirms kāda laika rakstīju par šķiršanos ar puisi. Tur nekas nav mainījies. Pārvācos atpakaļ pie vecākiem. Bet te arī nekas nav mainījies. Šodien sirds ir tik pilna. Jau pirmajās dienās, esot atpakaļ, sapratu, ka māte atkal grib, ka dancoju pēc viņas stabules un esmu pelnrušķīte. Viņa man liek justies vainīgai par neko. Ja es viņai pasaku, kā es jūtos un ka man nepatīk viņas attieksme, viņa tikai pretī saka savu - jā vot tu jūties, a kā es jūtos tas visiem vienalga, man vienmēr viss visiem jādara bla bla bla. Bet realitāte ir tāda, ka es viņai neprasu lai viņa jaucās manā dzīvē. Un viņa apvainojas, ja es to saku. Ja man ir vajadzīgs viņas padoms vai palīdzība, tad es pie viņas vēršos. Bet pārējā laikā viņa man bojā nervus ar savu līšanu manās darīšanās. Piemēram, piesienas par to, ka vēlos ar draudzeni aiziet uz Vecrīgu, piesienas par to, kas man mugurā, vienmēr prašņā ar ko es sarakstos...
Un iepriekš es šajā mājā darīju tik daudz - man vienmēr bija jāliek mazgāt, jāgludina drēbes VISIEM, jāuzkopj, viņai pat normāli likās, ka man ir jāuzkopj arī viņas istaba. Vienmēr bija jātaisa/ jāiesāk vakariņas. Jau tad man viņa lika justies tā it kā es darītu par maz. Tagad, kad ievācos atpakaļ redzu, cik viss ir aizaudzis, man rokas neceļas neko baigi berzt un vākt aiz viņiem, jo es to šmuci neesmu taisījusi. Bet viņa man pārmet, ka es tikai par sevi domājot, neko apkārt neredzot. Kad prasu - tad ko tu gribi no manis? Atbilde ir - NEKO! Jā, es ēdu no vecāku naudas un transportam arī viņi dod naudu, bet neko citu es no viņiem neprasu, man pašai tam ir nauda. Esmu pilna laika studente.
Tētis vēl kad dzīvoju ar draugu teica, ka gribot man apmaksāt autovadītāja tiesību iegūšanu. Māte mani, manuprāt, šantažē. Viņa teica - varētu tu nolikt tiesības un tad mēs tev kādu mazu pirmo mašīnu nopirktu līdz 1000 eur, ja jau tu pie mums dzīvo. Es prasu - tikai tad, ja es pie jums dzīvoju? Un viņa saka jā! Ok, man to mašīnu no viņas nevajag, es pati varu sakrāt, bet nu tas ir pretīgi. Iepriekš viņa man teica, lai nesatraucos un pievēršos mācībām, par darbu lai nedomājot, kamēr mācos viņi mani uzturēšot. Kad aizgāju pie drauga jau sākās cita runa - ja jau esi savā dzīvē, tad tiec pati galā! Tas nekas, ka turpinu mācīties. Laikam žēl, jo pelnrušķīte no mājām aizgāja. Beigās sarunāju, ka vismaz transportam iedos, jo draugs jau arī nebija nekāds miljonārs.
Varbūt izklausās, ka es te pīkstu par naudu, bet tā nav. Tas ir par attieksmi. :'-(
08.01.2018 20:34 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
No vienas puses, es pilnīgi piekrītu argumentam - mātes nauda, mātes māja, māte pasūta mūziku. Tur neredzu neko nepareizu, tā tas dzīvē ir iekārtots un tā tām jābūt.
Bet no otras puses. Esmu izjutusi emocionālo vardarbību no vecākiem. Es zinu, kā tas ir, kad izlūdzies, lai nopērk elementāras lietas, piemēram, ziemas zābakus, un tad aiziet - vot es tev ziemas zābakus, bet tu man nepalīdzi puķes stādīt, es tev ziemas zābakus, bet tev atkal sešinieks sportā, es tev ziemas zābakus, bet tu manu māsīcu vārda dienā neapsveici, un tā uz riņķi un uz riņķi. Par katru nopirkto, atvainojos, sū***, esi parādā nezin ko un nezin cik. Mani šantažēja ar pirmās nepieciešamības lietām - drēbēm, zālēm, vitamīniem. Reizēm man bija sajūta, ka man riebj, speciāli nopērkot tieši tādas drēbes, kādas man izteikti riebjas, lai gan teicu, ka man nepatīk. Utt. Plus uz mani izlādējās - bija smaga darba diena, nepatikšanas darbā, uz kolēģiem izlādēties nevar, bet var izlādēties uz meitas, sarīkot mājās histēriju par ne tur noliktu krūzīti, izbļauties, izārdīties, tā teikt, "atlaist". Būtībā mani raustīja kā lelli pēc viņas iedomātā scenārija. Kad man konkrēti brauca jumts, man pirka nervu zāles un spieda dzert, lai es nepsihoju, lai psihot varētu tikai viņa.
*
Teikšu, ka 19 gadu vecumā, pie pirmās iespējas, es pārcēlos uz kopmītnēm, kur nodzīvoju 4 gadus. Jā, bija grūti, bet bija vieglāk nekā pie mammas. No 19 gadiem es studēju un strādāju kā negudra, strādāju pat pa naktīm, lai tikai nopelnītu pēc iespējas vairāk, lai tikai iegūtu finansiālu neatkarību un lai mani nešantažē par katru sīkumu un neskalo smadzenes. Principā 21 gada vecumā es biju ieguvusi finansiālu neatkarību, 23 gados pabeidzu bakalauru; bija ļoti grūti, bet ne tik grūti kā ar mammu.
*
Kāds ir rezultāts šobrīd, kad es esmu jau pieaugusi? Mums nav kontakta un mammu es nemīlu, man nav absolūti nekādas emocionālās piesaistes. Tas nav aiz spīta, bet es vienkārši šo cilvēku nesaprotu un nespēju mīlēt. Esmu ļoti pateicīga par materiālu atbalstu, ja kādreiz mammai būs nepieciešama finansiāla palīdzība, no manas puses viņa to vienmēr saņems, bet es to izjūtu kā tādu parādu bankai. Es nekad viņu nekopšu, es nekad nesēdēšu pie viņas gultas, es nespēju just kaut kādas emocijas vai žēlumu. Bet viņa taču kādreiz arī būs veca. Un es visu laiku domāju, vai vecāki, kuri uzvedas līdzīgi, to apzinās vai nē.
10.01.2018 11:39 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
pagale viena nedeg

Kontekstā ar jebkāda veida vardarbību šis ir neiedreīgi. Nākamreiz, kad sagribēsi lietot šo terminu vardarbības sakarā, atceries sistos zīdaiņus - pie kā viņi vainīgi? Tieši tas pats ir ar citiem upuriem - upuris nav vainīgs, ka varmāka nespēj savaldīties.
Autores gadījumā mātei ir nepieciešamība uz kādu realizēt savu varaskāri un viņa to dara uz meitu, kas ir bezpalīdzīgā stāvoklī, jo viņai nav kur iet un ir finansiāla atkarība. Mātei nevajag to izpucēto māju, viņa labi dzīvoja kā dzīvoja, viņai vajag komandēt. Krievu valodā šajā sakarā ir konkrēta frāze "мне не нужна твоя работа, мне нужно чтобы ты мучился"
Definīcija ir viena, bet realitāte ir pilnīgi cita.

Ja Tu būtu kapeiku tās realitātes redzējusi, Tev būtu cita dziesma. Man tiešām prieks, ka Tev tas nav bijis jāpiedzīvo, bet tas eksistē. Tas ar cilvēkiem notiek. Ar mani tas ir noticis, Stellaglmr arī no mājas aizlaidās pie pirmās iespējas. Postpadomju valstīs vardarbība joprojām ir tāda norma, ka pavisam nesen esam iemācījušies, ka sist ir fuj. Emocionālās vardarbības termins te vairumam nav izprotams.
10.01.2018 11:44 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
To, ko uzrakstīji, var attiecināt pa labi un pa kreisi - šo atzīt jau nu būs grūtības, bet ja tā sāk padomāt, tad varbūt izdodas. Ja nemanīji, tad nerakstīju to frāzi, kas tā patika, saistībā ar tikko piedzimušu zīdaini.
10.01.2018 11:53 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja nemanīji, tad nerakstīju to frāzi, kas tā patika, saistībā ar tikko piedzimušu zīdaini.

Tu to uzrakstīji saistībā ar upuri. Tas ir viens un tas pats. Varmākam iztapt nevar. Var norauties arī par iztapību.
10.01.2018 11:57 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ir jāsaprot, ka šādā scenārijā nav tādu variantu kā "izrunāties", "izlīgt", "rast kompromisu", "sarunāt", "vienoties" - ir viens variants - izrauties no turienes, atrast darbu, atrast savu dzīvesvietu, vienalga, dzīvoklis, kopmītnes, komunālais dzīvoklis, istaba, vienalga kas, tiešām. Tas nemainās. Jo ilgāk Tu to vilksi, jo sliktākās attiecībās iedzīvosies.
10.01.2018 11:59 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
Daenerys1
Mana mutere man pateica, ka man apģērbu nevajag pirkt, jo es nekur ārpus mājas neejot. Vai, kad es izaugšu un tāpat neesot jēgas to pirkt.:-D
10.01.2018 12:18 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Man nav bijis tik traki kā Tev vai citām šeit, bet arī varu teikt, ka attiecības ir ļoooti uzlabojušās kopš vairs nedzīvoju ar mammu. Es gan puslīdz patstāvīgu dzīvi sāku jau ar vidusskolu, jo mācījos Rīgā un dzīvoju kojās. Pēc 2 gadiem sāku ar draugu dzīvot un kad izšķīrāmies tad man nebija variants iet pie mammas atpakaļ, jo pārāk tālu. Tā kā strādāju jau no 18 gadiem, tad cītīgi meklēju dzīvokļus un istabas īrei un atradu kopā ar vēl 2 meitenēm. Nu, protams, ka nebija viegli ar to algu visu apmaksāt utt., bet man tik ļoti patīk patstāvīga dzīve, ka nekad vairs nevaru iedomāties ievākties pie vecākiem.
Varbūt Tev ir kādi citi radi, ar ko labas attiecības? Un kas no malas redz savādāk? Man, piemēram, krustvecāki piedāvāja pie sevis dzīvot. Vai studiju biedri ar ko kopā īrēt?
Darbiņu noteikti kkādu var atrast pa vakariem vai brīvdienās.
Katrā ziņā, lai izdodas nostāties uz savām kājām!
10.01.2018 12:18 |
 
Reitings 84
Reģ: 22.11.2017
Es tavā vietā skrietu atpakaļ uz kojām. Arī esmu dzīvojusi. Lai arī nav foršākā vieta (lai gan man tā bija foršāka kā mājas) cik tad tur vēl paciesties.
.
Man arī Daenerys1 gadījumi arī bija ikdiena. Dzemdēja, lai būtu kāds, kā priekšā izjust varu. Paprasu naudu paketēm - "Tu man pārāk dārgi izmaksā". Brīvdienā pamostos, sāk bļaut virsū, ka pārāk ilgi guļu, bija jāceļas ātrāk māju kārtot. Un te nelīdzēja vienkārši sākt kārtot, bet vajadzēja vienkārši pabļaut virsū, cik nepateicīga, neapdomīga, stulba, ka nevarēju laicīgi pamosties un pati iedomāties. Nerimās, kamēr nenoveda līdz asarām. Un tā mūžīgā likšana justies vainīgai, un kā nekas netiek darīts pareizi. Es reāli šobrīd apsveru domu iet pie psihoterapeita, tas pat šobrīd tik ļoti traucē dzīvot. Ja kāds uz to, ko esmu pateikusi, reaģē ne tā, kā es gaidīju, man uzreiz ir 'piedod, kas ir ne tā, es atvainojos, piedod', jo bija pierasts, ka viss, kas tiek darīts, ir nepareizi. Mūžīgie "mammīt, piedod, es tā vairs nedarīšu, ko es izdarīju ne tā" kamēr vēl biju mazs bērns un pretī "par vēlu atvainoties". Kad sāku tikties ar draugu, viņš man apjucis jautāja, kāpēc es tik ļoti atvainojos un domāju, vai daru pareizi. Man reāli tajā mājā dzīvojot bija tāda depresija, pēc skolas davaj mājās, ne pie kādiem draugiem neiesi, un viņa ņēma datorpeli līdzi uz darbu, wtf. Es saslimstu, mani ieliek slimnīcā, ar vīru un pusmāsu brauc ceļojumā, es to uzzinu no cita radinieka. Labi, ko te pārcilāt piemērus, bet tas, kas mani tagad grauž no iekšienes, ir tas, ka tad, kad es sāku strādāt un man vairs neko no viņas nevajadzēja, laikam to saprata, attieksme mainījās, sāk zvanīt, apjautāties, kkur aicināt, un.. Es to negribēju, man tas nebija vajadzīgs, bet man prātā likās, ka nu ok, uzturēsim virspusēji smukas attiecības un viss. Nē man tas kontakts nepieciešams, ne kas, bet nu, sabiedrības acīs vajag, jo kā tad tā, kā var būt sliktas attiecības ar māti. Mhm, izdomā turpināt savas scēnas, vienā dienā atrakstot "kāpēc tu man nezvani", kā man tas besī, tāpēc ka esmu darbā un tas, kuram vajag, tas arī zvana, dritvaikociņ. Un šī tagad tik ļoti apvainojusies, neraksta, nezvana pāris mēnešus, nu es arī ne, bet tāds.. Ko tu turpini savu psiholoģisko teroru, ne jau man tas kontakts vajadzīgs. Riebjās tā sajūta tagad, tā cenšanās likt justies vainīgai, un tas, kā tas izskatās sabiedrības priekšā, kas ir tik ļoti nepareiza domāšana. Skatos uz drauga attiecībām ar ģimeni un baidos no tā, ko padomās viņa vecāki, jo var padomāt, ka jā, māte tirāns, bet var padomāt, ka es stulbs cilvēks. Viņi arī vēl mani nav iepazinuši, jo parasti esmu visai klusa.. Cilvēki ir dažādi, bet arī ja esi introverts, tu vari būt pašpārliecināts, bet man no tā nav ne grama, un šo nespēju komunicēt es noveļu uz bērnību, kad sēdēju istabā raudot par to, cik es slikta.
10.01.2018 12:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Macaw
Tas vien, ka meitenei ir pāragri radusies vēlme izlauzties no, itkā, stabilās un mīlestības bagātās vecāku ligzdiņas, norāda uz neveselīgu situāciju mājās. Pēc konkrētās diskusijas saskatu dažādas būtiskas nianses - piemēram, iztrūkstošo vecšku atzinību centusies iegūt attiecībās; mīlestības trūkums ģimenē liek tiekties pēc jaunas ģimenes veidošanas; nespēja patstāvīgi dzīvot rodas pārliecības trūkumā saviem spēkiem. Un tā var turpināt un turpināt.
Tā laikam, ir sabiedrībā ļoti liela problēma - nespēt "lasīt" cilvēkus un viņu darbības neatkarīgi no sevis paša. Tādejādi mēs nonākam pie situācijas, kurā lielais vairums nevis nosoda varmākas, bet tos atbalsta un pat iedrošina. Skumji.
10.01.2018 12:35 |
 
Reitings 84
Reģ: 22.11.2017
Runājot arī par to, ka radus neizvēlas.. :D ko gan darīt, ja tas cilvēks ir tāds, kādus tu normālos apstākļos nicinātu, bet tas tas ir tavs rada gabals, tāpēc tas.. Tā kā būtu jāpieņem? Kamēr vīrs ir prom peļņā, un kamēr bērns mājās, vilkt mājās drauģeļus un turpat, atvainojos, j***ties. Kad šis uzzina par šādām aktivitātēm, dusmoties, ka uzzināja. :D
10.01.2018 12:38 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tā vienkārši ir. Katrs bērns, kurš dzīvojis šādos apstākļos raujas prom un kad tas notiek jūtas laimīgs. Savukārt varmāka nespēj izpildīt savas vajadzības un pabarot iekšēhos dēmonus, tādēļ tiecas pēc sava upura. Savukārt upurim nostrādā gadiem attīstīts instikts pakļauties. Nevajag sevi mānīt, ka kontakts tiek uzturēts sabiedrībā pieņemto principu sēļ. Viens variants - aizvien esoša vēlme pašapliecināties mātes acīs, otrs variants (parasti izpaužas arī romantiskās attiecībās, draugu starpā) nemācēšana dzīvot bez emocionālas vardarbības - tā, teikt - iztrūkst posms, kurš ir pieņemts kā vienīgais pareizais pašā personībā. Ar otro ir ļoti bīstami, jo daudzi "upuri" pat nenojauš par tādu lietu, jo tā ir "personības" daļa. Tas noved pie krīzes visās jomās. Ļoti bīstami. Tādēļ, apzinot visu ko pati rakstīji - nekavējies, dodies pie kāda speciālista.
10.01.2018 12:56 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
Tā ir līdzatkarība.
10.01.2018 13:00 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
21 gadā diez vai to var saukt par pāragri veidojušos vēlmi dzīvot atsevišķi (tad kas notiek ar tiem, kas jau kā 18 tā prom vai vispār izdomā, ka otrā pilsētas galā skola nu būs zelta vērtē), tāpat veidot attiecības (tad jau visi kaut kādā ziņā varam tāpat teikt, ka raujamies prom) izvēlamies dažādu mērķu vadīti, jo vienkārši mums tā gribas, loģiski, ka veidosim ģimeni. Attiecībās grib apliecināties, da puse cilvēku grib, lai vērtējums ceļas. Tāpat kā šeit rakstīja, dzemdēja, lai būtu kur izpaust varu - nu kas par murgiem, it kā saprātīgi cilvēki, bet interpetācija tāda, ka tik padarīt sevi nožēlojamu un visus radus līdz ar to - jautājums var būt par to, kādas pašiem vecākiem bijušas attiecības ar savējiem vecākiem, ko viņi redzējuši, kā bērni attiecas, kāda mijiedarbība, kādi satricinājumi visai ģimenei pagātnē un tagad, vai vecāki ir kā vecāki, vai viņiem ir iespēja savas jūtas paust, kāds par viņiem interesējas utt., nu ne jau dzemdē, lai tik varētu iznīcināt.
10.01.2018 15:59 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Man ir līdzīgi kā purrfect raksta. Labprātāk nekontaktējos ar mammu, jo pēdējais strīds bija grandiozs un mani ļoti pazemoja visu radinieku priekšā, nodemontrējot savu varu. To es nezinu vai piedošu, bet ome spiež uz salabšanu. Pateicu nē, jo man tas sāp joprojām un man labāk ir BEZ tāra emocionālā terora.
Arī pie psihoterapeita gāju,lai izprastu sevi, savas attiecības ar radiem un mammu.
Varu privāti aprunāties ar kādu,kam ir līdzīga situācija dzīvē.
10.01.2018 16:09 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Jā, šī noteikti ir situācija, kuru nesapratīs tie, kuri nav piedzīvojuši.
Tas, ar ko tu vari sākt, ir elementārs - netērēt naudu papildus vajadzībām, tikai pirmās nepieciešamības lietām kā tamponi, zobupasta, telefona rēķins. Un tev JAU ir brīvi līdzekļi, kurus tērēt dzīvesvietai :)
Es jau teju gadu nekontaktējos ar saviem vecākiem, neuzskatu, ka man ir ģimene. Tikai vecvecāki un oj oj oj kā mana dzīve ir uzlabojusies. Un izejot cauri visam tam, lasu šeit komentārus, ka bērns ir parādā vecākiem, jo dzīvo zem viena jumta.. no kāda vecuma ir pieņemami tā izturēties pret savu bērnu? no 18? no 21? varbūt no 14? Nav ko sēdēt mājās 14 gados, lai iet strādāt vasarā tirgū pārdot zeķes vai saldējumu - par komunālajiem tak jāmaksā visiem. No malas vienkārši absurdi. Bērni ir bērni jebkurā vecumā, nevis, sasniedzot pilngadību, kļūst par kaimiņu, kuru var izkalpināt tikai tādēļ, ka apēda maizes šķēli pa daudz. Mācības apmaksā, jo grib, lai bērnam ir laba nākotne, nevis tāpēc, ka tas ir tāds luksuss (kā ziemas zābaki, piemēram, lai nenosalst kājas) un apgrūtinājums, par kuru tagad jābūt parādā ilgāk kā bankā kredītu nomaksāt.
Savu pagātni cilāt negribās, bet varu tikai ieteikt izvākties un pārtraukt kontaktus. No jebkuras situācijas dzīvē ir izeja!
10.01.2018 16:27 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Ja runājam par personīgajām pieredzēm, tad man ir bijis līdzīgi kā Dae rakstīja.
Nemaz nerunājot, ka es savu tēvu nepazinu līdz 1 klases sākšanai. Mana mamma mani arī pameta un es ar viņu kopā nedzīvoju. Dzīvoju pie citiem radiem, kuri bija tādi paši kā mana māte. Atbraucot ciemos viņa tik pajautāja: nu kā pa skolu? Un viss. Es uz skolu staigāju 3 gadus vienos legingos, kuriem pakaļa bija izdilusi, jo paprasot 5 latus tad lai aizietu uz veikalu un nipirktu jaunas, vienmēr sacēla traci. Dabūju pa mizu par to ka prasīju tik mazu naudu lai nopirktu bikses.
Nemaz nerunājot par to ka vienmēr dabūju krāgā no mātes ja nevarēju atrisināt matemātikas uzdevumu, nevarēju apēst ielikto ēdienu, netīšām izgāzu krūzi ar ūdeni.
Mana māte izšķīrās no tēva kad es vēl biju pavisam maza. Alimentus pievāca sev, tēvs skaitīja viņai ar domu lai nopirktu man visu nepieciešamo, bet es staigāju ar caurām biksēm vairākus gadus. Radi pie kuriem es dzīvoju pat nerunāja ar mani. Iedeva ēst kā sunim un viss.
*
18 gados savā dzimšanas dienā es izvācos ar toreizējo puisi sāku dzīvot kopā. Noīrējām istabiņu, kā mums abiem naudas nebija visai daudz. Izšķīrāmies. Man nācās atgriezties pie tiem pašiem radiem. Bet es nesēdēju rokas klēpī salikusi. Es kādu mēnesi pakaucu, un ķēros meklēt nākamo. Un atradu! Puisis ir saprotošs, zin manu situāciju.
Abi bijām tikko skolas pabeiguši, es sāku strādāt, viņš sāka strādāt un kopīgi noīrējām Rīgā dzīvokli. Tagad gan dzīvojam tālu no Rīgas personīgajā dzīvoklī un iet jau pāris gadi kopš esam kopā.
*
Fakts ir tāds, ka pateicoties maniem "labajiem" apstākļiem man pusaudžu gados strauji pazeminājās pašvērtējums un sirgstu ar anxiety. Jo man nervi ir konkrētā čupā no maniem senčiem.
Cenšos sakārtot savu dzīvi un salikt visu pa plauktiņiem.
*
Es ar savu māti kontaktu uzturu. Vienreiz viņa atbrauca pie manis un ar asarām acīs teica "piedod par visu kas bijis" es sēdēju pokerfeisā un teicu jā labi. Patiesībā es nespēju viņai piedot. Nu nespēju! Lai kā es gribētu, bet nespēju. Man vienmēr līdz kapa malai būs rūgtums sirdī par viņas pāridarījumiem.
Viņa domā tā "es atvainojos un viss tagad ir super" nē, nekas nav super un šaubis vai vispār būs.
10.01.2018 16:32 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Daudzas lietas, faktiski visas, pilnīgi noteikti nav salīdzināmas ar autores rakstīto.
10.01.2018 16:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es ar mammu kontaktējos, jo viņa man neko tik drausmīgi briesmīgu nav izdarījusi (piemēram, vienai paziņai māte bērnībā salauza degunu), es neesmu sista vai seksuāli izmantota, nu tā. Tāpat man nebija tik traki kā te dažām - man pirka gan zābakus, gan mācību līdzekļus (vienai draudzenei mamma nepirka pildspalvas), tikai par visu lika justies šausmīgi vainīgai. Ka dzīvi sabojāju, ka dārgi izmaksāju, ka neesmu pelnījusi kaut kādu lietu, kas man nopirkta, ka esmu tāda pati kā tēvs, utt. Un jā, es arī līdz 7 gadu vecumam nedzīvoju kopā ar mammu, bet gan ar citiem radiem, ar tiem gan ir normālas attiecības. Proti, es neredzu jēgu taisīt drāmu un nekontaktēties, necelt telefonu, pēc tam skaidroties ar visiem radiem pa perimetru, kāpēc nerunāju, kāda es nepateicīga, utt., utjpr.
*
Bet tas kontakts mums ir tāds... nekāds. Es neko par sevi nestāstu, mēs komunicējam no sērijas “kā iet?” “labi” “ko dari?” “neko” “darbā biji?” “biju”... Es nevaru, piemēram, pateikt, ka šodien vārīju biešu zupu, jo tam noteikti sekos kāds stulbs komentārs no sērijas “vajadzēja vairāk burkānus pielikt!” vai "šodien nopirku jaunu tējkannu, jo vecā saplīsa", jo tad būtu "nav ko naudu tērēt!"
10.01.2018 16:49 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Mana mamma nespēj pieņemt to,ka es eju pie manikīra. Piķis nav problēma. Saka - ko tu nepērc jaunu dzīvokli ? Es - nav man tik daudz naudas šobrīd. Viņa - aaaha nagiem gan ir nauda! :D Nu apmēram tā :D
10.01.2018 16:54 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Daudzas lietas, faktiski visas, pilnīgi noteikti nav salīdzināmas ar autores rakstīto.

Mēs, kam tā ir bijis, redzam to, ko raksta autore. Mēs tikai pieliekam klāt vēl papildus no savas pieredzes. Priecājies, ka Tev tā nav un beidz gvelzt glupības par to, ko nezini.
10.01.2018 18:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!