Attiecības ar māti...

 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Sveikas!
Pirms kāda laika rakstīju par šķiršanos ar puisi. Tur nekas nav mainījies. Pārvācos atpakaļ pie vecākiem. Bet te arī nekas nav mainījies. Šodien sirds ir tik pilna. Jau pirmajās dienās, esot atpakaļ, sapratu, ka māte atkal grib, ka dancoju pēc viņas stabules un esmu pelnrušķīte. Viņa man liek justies vainīgai par neko. Ja es viņai pasaku, kā es jūtos un ka man nepatīk viņas attieksme, viņa tikai pretī saka savu - jā vot tu jūties, a kā es jūtos tas visiem vienalga, man vienmēr viss visiem jādara bla bla bla. Bet realitāte ir tāda, ka es viņai neprasu lai viņa jaucās manā dzīvē. Un viņa apvainojas, ja es to saku. Ja man ir vajadzīgs viņas padoms vai palīdzība, tad es pie viņas vēršos. Bet pārējā laikā viņa man bojā nervus ar savu līšanu manās darīšanās. Piemēram, piesienas par to, ka vēlos ar draudzeni aiziet uz Vecrīgu, piesienas par to, kas man mugurā, vienmēr prašņā ar ko es sarakstos...
Un iepriekš es šajā mājā darīju tik daudz - man vienmēr bija jāliek mazgāt, jāgludina drēbes VISIEM, jāuzkopj, viņai pat normāli likās, ka man ir jāuzkopj arī viņas istaba. Vienmēr bija jātaisa/ jāiesāk vakariņas. Jau tad man viņa lika justies tā it kā es darītu par maz. Tagad, kad ievācos atpakaļ redzu, cik viss ir aizaudzis, man rokas neceļas neko baigi berzt un vākt aiz viņiem, jo es to šmuci neesmu taisījusi. Bet viņa man pārmet, ka es tikai par sevi domājot, neko apkārt neredzot. Kad prasu - tad ko tu gribi no manis? Atbilde ir - NEKO! Jā, es ēdu no vecāku naudas un transportam arī viņi dod naudu, bet neko citu es no viņiem neprasu, man pašai tam ir nauda. Esmu pilna laika studente.
Tētis vēl kad dzīvoju ar draugu teica, ka gribot man apmaksāt autovadītāja tiesību iegūšanu. Māte mani, manuprāt, šantažē. Viņa teica - varētu tu nolikt tiesības un tad mēs tev kādu mazu pirmo mašīnu nopirktu līdz 1000 eur, ja jau tu pie mums dzīvo. Es prasu - tikai tad, ja es pie jums dzīvoju? Un viņa saka jā! Ok, man to mašīnu no viņas nevajag, es pati varu sakrāt, bet nu tas ir pretīgi. Iepriekš viņa man teica, lai nesatraucos un pievēršos mācībām, par darbu lai nedomājot, kamēr mācos viņi mani uzturēšot. Kad aizgāju pie drauga jau sākās cita runa - ja jau esi savā dzīvē, tad tiec pati galā! Tas nekas, ka turpinu mācīties. Laikam žēl, jo pelnrušķīte no mājām aizgāja. Beigās sarunāju, ka vismaz transportam iedos, jo draugs jau arī nebija nekāds miljonārs.
Varbūt izklausās, ka es te pīkstu par naudu, bet tā nav. Tas ir par attieksmi. :'-(
08.01.2018 20:34 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Nu, vecāki uzstāda likumus, tas tikai loģiski,jo esi finansiāli atkarīga. Tas vēl labi,kad viņi tevi baro, ir jumts virs galvas, tas tomēr arī ir jānovērtē.
Mājas lietas darīt ir tikai dabiski, arī savās mājās būs tā jādara.
Es arī agrāk skatījos uz lietām savādām, vecāki nedzīvos saules mūžu, tev grūti iztīrīt māju? Palīdzēt?
09.01.2018 18:48 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Arī saprotams, ka nevēlies,ka komandē, bet katrā mājā ir sava likumi un kārtība.
Tad ir jāizdara izvēle... vai nu dzīvot pēc mammas likumiem, vai nostāties pašai uz kājām.
Pati arī izskatās, ka meklē iemeslus,lai neuzsāktu neko. Viņa arī to redz un rīkojas pret tevi tāpat kā vēlas.
Ir vienkārši jādara, jāizdara izvēle.
09.01.2018 18:51 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Ja man būtu tādi vecāki, es noteikti neievāktos pie viņiem atpakaļ. Pati esmu bijusi tādā situācijā, kad izšķīros no drauga un nebija kur dzīvot, jo dzīvoklis bija drauga īpašums. Toreiz ieslēdzu izdzīvošanas režīmu, atradu papildus darbu, paralēli vēl mācījos, skrēju pārgurusi no rīta līdz vakaram, bet 2,5 mēnešu laikā sakrāju naudu dzīvokļa depozītam un pirmajām divām īrēm, līdz tam mitinājos drūma komunālā dzīvokļa istabiņā.
Man ar vecākiem ir lieliskas attiecības, bet sapratu to, ka diendienā kopā dzīvojot es tās tomēr sačakarētu un vecāki ir vecāki - mēs viņus neizvēlamies un katram ir savi untumi un ipatnības.
Tu taču viņus neizmainīsi. Pakustini savu dupsīti un ej strādāt un tad varēsi noīrēt savu mitekli. Studiju laikā vienmēr esmu strādājusi, nenomiru. Un vidusskolā, tad, kad dzīvoju pie vecākiem, arī tīrīju un pūcēju mājas, gribējās, lai vecāki vairāk atpūšas pēc grūtas darba dienas. Mājās tas bija kā nerakstīts likums, ka man, kura nestrādā, bet vienalga tērē, roka jāpieliek pie mājas soļa.
09.01.2018 19:39 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
Nav tā, ka mamma šādi netieši pauž to, ka nav dikti priecīga, ka tu šķiroties ievācies atpakaļ?
Bet pēc būtības- tādā vecumā, bez savas naudas, vecāku mājā- nav ko daudz pukstēt, dari tos mājas darbus un miers.
Galu galā, priecājies, ka vismaz tā... Nesen bija stāsts pa tv, kurā meitene pēc šķiršanās dabūja dzīvot kāpņutelpā/bēniņos.
09.01.2018 20:42 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Laikam mans viedoklis nebūs populārs. Bet man autores mammas attieksme nav pieņemama. Nekad nespētu iedomāties, ka tāda būtu no manas mammas. Lai cik mums grūti gāja ar naudām, viņa vienmēr centās man palīdzēt ar finansēm, atbalstu vai ko nu kuro reizi. Kad es sāku studēt 3.kursā, es ņēmu studējošā kredītu, lai būtu kaut tie 100eur mēnesī, kas jau bija milzīgs atvieglojums vecākiem. Pēc tam atradu arī darbu un strādāju pusslodzi. Kopā sanāca normāla alga un varēju tā arī izdzīvot atlikušos 2 gadus. Pirms tam piehaltūrēju un pelnīju naudu saviem tēriņiem, bet nu tā summa nebija pietiekama, lai nosegtu visus izdevumus. Un bieži vien bija 10Ls nedēļā. Kaut kā vilku :D Autore, ja mamma nav gatava ar Tevi izrunāties normāli, Tev anyway ir tikai 2.varianti:
1. Samierināties līdz beidz studijas un sāc dzīvot neatkarīgi
2. Iet prom no vecāku mājas.
---------------------
Ko Tu stude? Varbūt nav tik traki apvienot ar darbu?
09.01.2018 21:17 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Jautājums jau kāds tas bērns - mīl, protams, bet bērna attieksme jau veido to ikdienu. Ja uz citiem jautājumiem uzrūc tāpat kā par šiem (jo redz apjautājās, kur ies), tad jau nav brīnums.
09.01.2018 22:08 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Man patīk, kā jūs pilnīgi nekur nerakstītus apgalvojumus izvelkat un tad bliežat man virsū. Tikai dažas te ir līdz galam izlasījušas, ko es rakstīju. Es neesmu nepieklājīga pret saviem vecākiem, es nerūcu virsū, kad man prasa, kur es eju. Es daru mājas darbus!!!
Laikam nav vērts pat neko teikt, te katrs pa savam interpretē.
09.01.2018 22:48 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Un jau pirmajā postā ir raksīts, ka es neņemu naudu PILNĪGI VISAM, kā te dažas kladzina.
09.01.2018 22:50 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu bet gribēji būt vecāku mājās saimniece vai gribēji nedarīt neko, jo esi atpakaļ pie vecākiem? Un par to, kā vecākiem iet, kādas viņiem problēmas utt. der padomāt.
09.01.2018 22:51 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Es negribēju nedarīt neko, es uzskatu, ka pienākumi ir jāsadala godīgi, nevis viss jādara vienam.
09.01.2018 22:55 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ja ārdies šeit, ka visas te gandrīz pret tevi nostājušās, nu neticu, ka baigi labsirdīgi vienmēr tur atbildi. No nekā nerodas šī ''negodīgā'' pienākumu sadale, to visu var izrunāt - ja nevar, tad jums problēma ir meklējama dziļāka. Nekādas pārdabiskās lietas tur nav, tikai kaudze emociju. Sāc pelnīt un atkal varēsi vākties ārā un būt pilnībā noteicēja par visu, kas būs apkārt.
09.01.2018 22:56 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
lauztāsirds, nu labi. Pieņemsim, ka tev viss ģimenē ir tik slikti kā tu saki - tev vecāki strādā līdz 17, nāk mājās un gaid, kad tu pārnāksi no lekcijām un sāksi kārtot māju un gatavot ēst? Brīvdienās sēž dīvānā un gaida, kad tu berzīsi māju? Kā izpaužas tā negodīgo darbu sadale? Tu tiešām dari visus darbus un viņi sēž dīvānā un neko?
09.01.2018 23:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es negribēju nedarīt neko, es uzskatu, ka pienākumi ir jāsadala godīgi, nevis viss jādara vienam.
ja ta gimenes ir nereti, abi strada, abi iegulad naudu kopiga budzeta un abi dara majas soli. Savukart ja viens strada, otrs ir jauztur materiali majas soli padara tas kas nestrada.
Un jau pirmajā postā ir raksīts, ka es neņemu naudu PILNĪGI VISAM, kā te dažas kladzina.
tu strada? Dzivesvieta izmaksas, ediens,apgerbs, izklaides transports, internets, tv, telefons pati apmaksa? Malacis izradas esi
09.01.2018 23:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un ja mate ir tada slinke, cuka neviza, maja haosa, kada bomzu mitekli tu augi? Kapec to slinki kas tevi uztur un strada neizmet no darba?
09.01.2018 23:06 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Apģērbu, izklaides un savu telefona rēķinu es maksāju pati, jā...
09.01.2018 23:07 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
kur tu nem naudu? tas nav mazas summas
09.01.2018 23:08 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
macaw Kas tev ar to pārspīlēšanu? Ārdos šeit, tātad arī mājās ārdos... Nu paspried vēl pēc vienas diskusijas.. gribu paklausīties
09.01.2018 23:08 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Sakrāju vasarā
09.01.2018 23:09 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
un ja mate ir tada slinke, cuka neviza, maja haosa, kada bomzu mitekli tu augi? Kapec to slinki kas tevi uztur un strada neizmet no darba?

Šeit tieši tas pats ar pārspīlēšanu. Tagad tu manu māti nodirs, es pati nevienu tik nepieklājīgu vārdu par viņu neesmu teikusi
09.01.2018 23:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Sakrāju vasarā
nu ko var fleitet?
Vasar ir tikai3 menesi, to naudinu tu tacu iztereji drauga majokli iekartojot.
Un ja tagad jau janvaris...
Apģērbu, izklaides un savu telefona rēķinu es maksāju pati, j
septembris-01.20018... + ko pie drauga iztereji...nepietiktu...:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
09.01.2018 23:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!