Attiecības ar māti...

 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Sveikas!
Pirms kāda laika rakstīju par šķiršanos ar puisi. Tur nekas nav mainījies. Pārvācos atpakaļ pie vecākiem. Bet te arī nekas nav mainījies. Šodien sirds ir tik pilna. Jau pirmajās dienās, esot atpakaļ, sapratu, ka māte atkal grib, ka dancoju pēc viņas stabules un esmu pelnrušķīte. Viņa man liek justies vainīgai par neko. Ja es viņai pasaku, kā es jūtos un ka man nepatīk viņas attieksme, viņa tikai pretī saka savu - jā vot tu jūties, a kā es jūtos tas visiem vienalga, man vienmēr viss visiem jādara bla bla bla. Bet realitāte ir tāda, ka es viņai neprasu lai viņa jaucās manā dzīvē. Un viņa apvainojas, ja es to saku. Ja man ir vajadzīgs viņas padoms vai palīdzība, tad es pie viņas vēršos. Bet pārējā laikā viņa man bojā nervus ar savu līšanu manās darīšanās. Piemēram, piesienas par to, ka vēlos ar draudzeni aiziet uz Vecrīgu, piesienas par to, kas man mugurā, vienmēr prašņā ar ko es sarakstos...
Un iepriekš es šajā mājā darīju tik daudz - man vienmēr bija jāliek mazgāt, jāgludina drēbes VISIEM, jāuzkopj, viņai pat normāli likās, ka man ir jāuzkopj arī viņas istaba. Vienmēr bija jātaisa/ jāiesāk vakariņas. Jau tad man viņa lika justies tā it kā es darītu par maz. Tagad, kad ievācos atpakaļ redzu, cik viss ir aizaudzis, man rokas neceļas neko baigi berzt un vākt aiz viņiem, jo es to šmuci neesmu taisījusi. Bet viņa man pārmet, ka es tikai par sevi domājot, neko apkārt neredzot. Kad prasu - tad ko tu gribi no manis? Atbilde ir - NEKO! Jā, es ēdu no vecāku naudas un transportam arī viņi dod naudu, bet neko citu es no viņiem neprasu, man pašai tam ir nauda. Esmu pilna laika studente.
Tētis vēl kad dzīvoju ar draugu teica, ka gribot man apmaksāt autovadītāja tiesību iegūšanu. Māte mani, manuprāt, šantažē. Viņa teica - varētu tu nolikt tiesības un tad mēs tev kādu mazu pirmo mašīnu nopirktu līdz 1000 eur, ja jau tu pie mums dzīvo. Es prasu - tikai tad, ja es pie jums dzīvoju? Un viņa saka jā! Ok, man to mašīnu no viņas nevajag, es pati varu sakrāt, bet nu tas ir pretīgi. Iepriekš viņa man teica, lai nesatraucos un pievēršos mācībām, par darbu lai nedomājot, kamēr mācos viņi mani uzturēšot. Kad aizgāju pie drauga jau sākās cita runa - ja jau esi savā dzīvē, tad tiec pati galā! Tas nekas, ka turpinu mācīties. Laikam žēl, jo pelnrušķīte no mājām aizgāja. Beigās sarunāju, ka vismaz transportam iedos, jo draugs jau arī nebija nekāds miljonārs.
Varbūt izklausās, ka es te pīkstu par naudu, bet tā nav. Tas ir par attieksmi. :'-(
08.01.2018 20:34 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un kāpēc jānodala istabas, traku vai drēbes - jo neesot tavas. Nu ņem un piemet klāt, lai mazgājas. Nesaprotu, kas tur tik grūts. Tā kā dumpīga pusaudze, kurai liekas, ka no viņas prasa nezin ko.
08.01.2018 22:00 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
tb trauki
08.01.2018 22:00 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Noteikti meitene ,kura strādās nepilnu slodzi un uz rokas visticamāk saņems 150-200Eur varēs atļauties gan istabu īrēt ,gan ēst atļauties. Jau istabas vien izmaksā sāko no 150eur (ja ļoti pameklē, tad var atrast arī par 100eur ,kur ir, tikai gulta un mikro skapītis).
Ja kojas maksā 25 Eur ,tad tas vēl ir variants, bet ,ja ap 100eur -arī nav labs variants.
Ko ieteikt?
Pacieties, kamēr beigsi studijas un iesi savu dzīvi!
08.01.2018 22:01 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Un vispār jūs te visas man klūpat krāgā ļoti! Es no drauga pirms 4 nedēļām izšķīros. Tikko esmu vispār sākusi likt pamatu zem kājām atpakaļ. Atnācu pie vecākiem, bet vēl domāju, ko tālāk. Jā paldies, darbu es meklēšu, padomāšu par iespējām dzīvot. Bet te tie jautājumi tik pārmetoši izskan - kāpēc nedzīvo kopmītnēs? kāpēc nestrādā?
Tāpēc, ka vīrietis ar kuru cerēju saistīt savu nākotni, ar kuru kopīgi tikko bijām mājokli izremontējuši, mani pameta!!!
08.01.2018 22:02 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un vispār jūs te visas man klūpat krāgā ļoti!

Nu bet tas jau neliek izturēties un domāt kā nevaldāmai tīnei.
08.01.2018 22:04 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Uz pusslodzi grūti atrast darbu ,jo pārsvarā vēlas uz pilnu slodzi..Uz pusslodzi vieglāk ir atrast no rīta ,bet, tad meitenei ir jāstudē...Pēc lekcijām vēl ir jāmācās mācību materiāli ,jāpilda mājasdarbi jāgatavojas ieskaites darbiem utt. Kad es studēju man katru vakaru vēl vairākas stundas aizgāja pildīt mājas uzdevumus, gatavoties kontroldarbiem, apgūstot līdz galam to ,kas bija lekcijās. Nav tā -hops un uzreiz darbs uzrodas!
08.01.2018 22:08 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Ko nozīmē kopīgi izremontejusi, ja tev nebija savas naudas?
08.01.2018 22:08 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Kāpec tev liekas, ka es izturos kā nevaldāma tīne? Es šeit izstāstīju savu sāpi, savu viedokli. Tas nenozīmē, ka es vecākiem mājās stāstu, ko es darīšu un ko es nedarīšu un cik man vajag!!!!
08.01.2018 22:09 |
 
10 gadi
Reitings 77
Reģ: 29.01.2009
kur tik maz maksā puslodzi?Vai tiešām Rīgā?Tad ārpus Rīgas dzīve labāka.
08.01.2018 22:09 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Es uzskatu, ka kopīgi ir arī ieguldot savu laiku un darbu! Turklāt, es jau teicu, man ir sava nauda... Visu vasaru strādāju, vēl rudenī cik varēju. Biju sapirkusi visu, kas iedzīvei, saimniecībai nepieciešams.
08.01.2018 22:11 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
foella. Studentiem bieži vien maksā minimālo stundu likmi. Rezultātā jau nav liela alga.
Nezinu vai dēļ šīs summas ir vērts visus darba dienu vakarus norakstīt(nostrādāt), vai arī visas brīvdienas no rīta līdz vakaram nostrādāt. Nav jau daudz varianti-strādā darba dienas vakarus, vai arī atrodi vietu ,kur brīvdienās vajag darbiniekus.
08.01.2018 22:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tāpēc, ka vīrietis ar kuru cerēju saistīt savu nākotni, ar kuru kopīgi tikko bijām mājokli izremontējuši, mani pameta!!!
:-O:-O par kadu naudu tu remnteu dzeka majvietu? Par vecaku? :-O:-O
Rīdziniece dzīvojot ar draugu es darīju visus mājas darbus, uzkopu lielu māju, mazgāju drēbes, visu to pašu. Bet attieksme pavisam cita.
ja nu vecaki tizli ka nem atpakal un palidz bet calis kas izmile un izmet tevi ir labs ja? Izcila logika:-D:-D:-D:-D
08.01.2018 22:13 |
 
10 gadi
Reitings 77
Reģ: 29.01.2009
Kapēc nav.Daudzās ēstuvēs,birojos,veikalos vakaros vajag uzkopēju.Brīvdienās var iet strādāt par bārmeni,viesmīli.Ja GRIB, tad visu var.Attaisnojumi ir negribēšanai.
08.01.2018 22:17 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
isu vasaru strādāju, vēl rudenī cik varēju. Biju sapirkusi visu, kas iedzīvei, saimniecībai nepieciešams.
:-O:-O:-O ak dies....calim nauda remontam ir, bet katlus un citu saimniecibai nepieciesamo nopirkt nauda nav ja? ta vieta nem naudu no studentes ka strada tikai vasaras ? Un tagad tu akrien aptaoakal pie vecakiem lai sie tevi uztur un vel te norej vinus ja? JEZIN cilvek...pilnigi blonda:-O:-O:-O:-O:-O
08.01.2018 22:21 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Nu un tu dzīvotu ar kādu kopā un par kopīgo iedzīvi nedomātu?
08.01.2018 22:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
cala vieta ja, jo ir caurums ko izmantot!
sava vieta ari ne, ji saucu damu kopdzive sava maja kas tev katlu nav? Saku domat par tadam lieta oec vairakiem kopdzive sgadiem, un tad ja tereju tam lielu savu naudu. Man sen nav mamma kas mani uztur.
08.01.2018 22:26 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Es ceru, ka tās kuras iesaka atrast pusslodzes darbu ir paskatījušās cik vidēji maksā tādos,piemēram, "vakara uzkopējas darbos" vai zin algas HM, Rimi utt. un zin cik maksā kaut istabas īre normālos apstākļos. Tīri intereses pēc paskatieties, būsiet pārsteigtas...
Un ne vienmēr tie bērni ir tie slinkie slaisti, es zinu ģimenes kur mātes tiešām ir tirāni, kas beidz savu bērnu dzīves. Es 21 gada vecumā strādāju, biju neatkarīga, bet man arī nebija citu variantu, jo nebija, kas atbalsta un palīdz.
08.01.2018 22:34 |
 
10 gadi
Reitings 77
Reģ: 29.01.2009
Jā es paskatijos,viena meitene nesen Rīgas CENTRĀ piedāvaja istabu īrēt pa 110 eur ar visiem komunālajiem.Un valsts nodarbinātības aģentūrā darbs uz nepilnu slodzi apkopējai no 200 eur
08.01.2018 23:03 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Man gan izskatās, ka autorei te runā emocijas. Un var arī saprast - draugs pameta, atpakaļ pie mammas, kur tomēr ir mammas noteikumi. Man liekas tikai pilnīgi normāli, dzīvojot ar ģimeni, gludināt visas drēbes, nevis šķirot, kuras manas, kurs citu. Pilnīgi normāli pagatavot ēst visiem, un nomazgāt visu traukus. Un pilnīgi normālis iztīrīt visas grīdas, nevis tikai savu istabu. Tā pat tas šķiet tikai loģiski, ja esi pietiekami liela, lai dzīvotu pati kopā ar draugu, tad spēt pati sevi nodrošināt, nevis gaidīt, ka vecāki turpina uzturēt. Mammas attieksme nemainīsies, ja nemainīsies tava attieksme, vai ja neizvāksies un nesāksi pati sevi uzturēt. Atrodi darbu brīvdienām, vakariem. Mazāk būsi mājās, mazāk būs jāredz mamma un mazāk jāstrīdas. Un mamma nevarēs pārmest, ka neesi vakariņas uztaisījusi, vai neesi veļu izgludinājusi, jo tu vienkārši nebiji mājās lai to varētu izdarīt. Apvienot pilna laika klātienes studijas ar darbu lai spētu pati sevi uzturēt nav viegli, bet man ir vairāki paziņas, kas to spēj. Jānolaižas gan no iedomu pasaules - studentiem maksā tik cik maksā, un diez vai pati savu dzīvokli atļauties spēsi. Bet ja mājās ir tik traki, tad pacietīsi arī istabiņu īrētu. Manai draudzenei bija diezgan līdzīga situācija, tikai viņai paildus bija mazā māsa, kura regulāri bija jāsavāc no skolas, jāved uz pulciņiem un uz mājām. Ievācās pie drauga, tad izšķīrās no drauga, bija par lepnu lai dotos atpakaļ pie vecākiem un bija tomēr nogaršojusi brīvības garšu, tad nu kādu laiku padzīvoja pie citas draudzenes uz dīvāna, kamēr spēja nostāties uz savām kājām. Pa nedēļu studē, piektdienas vakari, un visas sestdienas svētdienas strādā par viesmīli. Darbadienu vakaros mācās, gatavojas eksāmeniem, pilda mājasdarbus. Īrē istabiņu privātmājā. Nav forši dzīvot ar svešu cilvēku, bet mājās tā pat atnāk gandrīz vai tikai pārgulēt,
08.01.2018 23:31 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Piekrītu katram MissMia vārdam. Mātes mājas, mātes noteiktumi. Nevienam 21 gadu vecu jaunkundzi vairs nav jāuztur, tavi vecāki ir gana pretīmnākoši, ka atļāva tev ievākties atpakaļ, bet nu, kopā dzīvojot, ir arī mājas dzīvē jāpiedalās - vecāki tev dod naudu, nodrošina dzīvesvietu un pārtiku, ir tikai normāli, ka no tevis tiek sagaidīts, ka piedalies mājassolī un ēst gatavošanā visai ģimenei!
09.01.2018 00:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!