Sporta stundas

 
Reitings 1
Reģ: 02.01.2018
Čau. Es nomainīju skolu, un šeit sporta stundas ir briesmīgas. Tiek prasīts tas, ko reāli var izdarīt tikai retais, jo ir jāiekļaujas kaut kādos augstos normatīvos. Vai kādam ir info, kur var iegādāties zīmi līdz semestra beigām ? Ieteicams Rīgā
04.01.2018 16:57 |
 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Ja vēlamies atcelt normatīvus, tad atceļam arī skolas un katrs,lai mācās to ko viņš grib. Interesanti, kas no tā sanāktu? Lielas individualitātes, kurām ir tikai tiesības un jēgas nekādas, jo nav iemācījušies darīt arī to, kas ir vajadzīgs, nevis tikai to ko gribas.
06.01.2018 12:43 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Pag, jūs nopietni lecāt pāri tiem āžiem? Es kut kādus tādus veidojumus miglaini atceros no sākumskolas, bet kopš 7.kl. Mums bija šāds
http://img.youtube.com/vi/R4eHRmIMKkA/0.jpg
, kur to latiņu cela arvien augstāk un piezemejoties uz tā matrača vajadzēja uzmest vēl kūleni.
Tas bija teju vienīgais, kas man vispār sportā patika, lol. Ja neskaita aerobiku, tiltiņus utt. Ja man liktu lekt par to āzi, es arī sajūsmā nebūtu.
06.01.2018 12:49 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Neatceros, kādas man bija atzīmes sportā, pieņemu, ka gan jau ka normālas. Biju sportā vistizlākā klasē, bet neatceros, ka mani kāds būtu par to apcēlis, man bija ļoti forša klase. Skolotāja arī bija pat ļoti OK. Jā, basketbola grozā trāpīt nevarēju, skrēju lēni, atspiesties nespēju, toties lieliski metu kūleni. 9. klasē kaut kādus normatīvus kaut kā kārtoju, atkal jau - neatceros neko par atzīmi. Bet nu, patiku pret sportu man skolā stundas neizsauca. Tāpēc tad, kad ārste man uzrakstīja atbrīvojumu no sporta, biju ļoti, ļoti priecīga un šo iespēju labprāt izmantoju.
.
Mums bija, šķiet, 45 min 2x nedēļā, ierēķinot pārģērbšanos - vēl mazāk. Nu kur tā dižā jēga? Tad jau prātīgāk būtu pēc stundām, pagarinātās dienas grupā, dot bērniem iespēju nodarboties ar viņus interesējošu sportu, vai nu basketbolu, vai kaut vai dejām (labi attīsta gan stāju, gan muskuļus). Tad gan masveidā cilvēkiem tā būtu teju vai mīļākā stunda.
.
Un visi tie salīdzinājumi ar matemātiku un fiziku, manuprāt, ir nevietā - arī matemātiku un fiziku TEORĒTISKI skolā vajadzētu pasniegt tā, lai tiem bērniem patīk, interesē, un gribas vakarā mājās Youtube skatīties video ar visādiem eksperimentiem utml. Diemžēl dabā tā tas nenotiek. Ja man skolā būtu bijis iespējams dabūt atbrīvojumu no citiem priekšmetiem, kas man nepatika - es personīgi būtu tos izmantojusi. A tā tikai bastoju.
06.01.2018 12:55 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Manuprāt te tiek salīdzināti divi dažādi cilvēka veidi,bet bāzti vienā maisā,ka vot ir nevarīgas olas of. Viena lieta ,ja runājam par sportu, cilvēks nāk uz sportu,pilda vingrinājumus ,cenšas,bet viņam nesanak ,kaut ņemšu par piemēru basketbola metienus grozā, itkā nekas grūts, tik ņem un met,bet nu nesanāk trāpīt tajā grozā, tu met itkā pareizi, bet bumba vai nu pa tālu aizlidoja vai pret groza malu atsitās un rezultātā no 10metieniem labi ja 5 iemti un beigās dabū 5, bet otrs nem mazojas , met kā pagadās, nu īpaši necenšas un ar iemet uz 5 un laimīgs pa to pašu,kamēr skolnieks kas centās, darīja kā mācīja , bet nu neveicas.
Smieklīgi bija sporta stundā, kad vajadzēja mest grozā bumbu, vismaz man, metu kā rādīja un smejaties vai nē,bet man bumba lielākoties tika pāri grozam aizmesta:-D, Bet kad metu no apakšas uz augšu, groza virzienā man pat sanāca trāpīt :-D.
06.01.2018 16:21 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Kopš kura laika 100kg vīrietis tiek noteikts kā nenormāls? Varbūt viņa augums ir 2m, varbūt viņš nodarbojas ar bodibildingu utt. Tā ir katra paša izvēle, cik smagam/vieglam būt, bet tik un tā tas neatļauj visus vērtēt pēc vienas skalas. Arī par to pašu skriešanu, es jau tolaik daudz ar to ņēmos un noskriet 3-5km nebija nekādu problēmu, bet man ļoti nepatika tas, ka man un vēl vienam, kurš trenējās vēl nopietnāk, vienmēr bija 9 vai pat 10 un pārējiem labi ja 6 vai pat mazāk (kuri nevarēja pabeigt distanci kaut vai). Tajā pašā laikā kaut kādos akrobātikas vingrinājumos daudzi šie cilvēki dabūja labas atzīmes, bet man tā kūleņu mešana un stāvēšana uz rokām nepatika un joprojām nepatīk. Gala rezultātā tas pierāda tikai to, ka sports ir tā lieta, kur tu nevari būt labs visās disciplīnās un sporta veidos un ja tas viss tiek vērtēts ar atzīmēm, tad kā jau te iepriekš minēja, atestāts tiek pabojāts neobjektīvu iemeslu dēļ.
Sportam kā mācību stundai ir pilnībā jāpāriet uz daudz frivolāku vērtēšanas sistēmu vai jāatceļ tā pilnībā, pasniedzot sporta stundas kā procesu, kuru baudīt, nevis piespiedu katorgu kaut kādu cipariņu pelnīšanai.
06.01.2018 16:31 |
 
Reitings 137
Reģ: 05.01.2018
Cilvēks pats izvēlas vai nodarbosies ar sportu vai nē - kādam tas padodas, kādam nē (veselības,ģenētikas,sagatavotības,aizpriedumu, nepatikas) dēļ. Nevajag izlikties sazin cik slimam lai tiktu pie atbrīvojuma.
Peldēšana - alerģija no hlora (var sarunāt)
Parastais sprots - problēmas ar celi(menisks), kamēr iesi caur ģimenes ārstu kādam laikam dabūsi atbrīvojumu.
Kādā sakarā jākārto normatīvs, visi nav vienādi un dara ko var(pēc tā būtu jāvērtē, šāda vērtēšana ir lielakajā daļā Latvijas skolu, sportā vērtē nevis sasniegumus bet attieksmi)
06.01.2018 16:40 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Duuja
Kā Tu to domā? Septītajā klasē veselības un attīstības stāvoklis ir tāds pats kā stājoties pirmajā klasē? Tad jau nemaz nedrīkst mainīt sporta stundās uzstādītos mērķus līdz pat 12.klasei.
Puukurausis
Bet no kurienes tāds uzskats? Kas Tev liek domāt, ka tas kurš "nevar" ti izdomā, padodas un necenšas? Kaut kā liekas, ka vispār neskaties ārpus viena tipa skolēna. Un, es jau pamatoju, kādēļ uzskatu atzīmju likšanu par nepareizu. Tomēr no Tevis konkrētu komentāru par visu pārējo.
Vispār diskusija tāda bezmērķīga. Es pati sportā bez 10 neko mazāk nedarīju, bet lieliski sapratu, ka ne visi to var. Liekas netaisni visus vērtēt pēc vienas sagatavotības pakāpes, ja pati mācību programma nav orientēta uz skolēnu sagatavošanu tās pilnīgai izpildei.
06.01.2018 16:42 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Man kasē gāja puisis kas hokeju spēlēja , maza auguma, viss mazākais klasē un jau manis pieminēto basketbolu, viņš augstāk par 5 nedabūja, bet kad bija jātrāpa vārtos florbola bumbiņa. Tad visus puišus apspēlēja. Tik veikli tika garām visiem un mierīgi trāpīja vārtos. Arī skriešanā,nu viņš tādā tempā skrēja,bet tāllēkšanā viss sliktāk aizleca jo īsas kājas,tāpat bija meitene klasē,kas ar vieglatlētiku nodarbojās un viņa viss tālāk no visas klases varēja aizlekt, kūleni , uz priekšu un atpakaļ ,svecīti , izpildīja vienkārši perfekti, ar graciju tā teikt, bet noskriet krosu viņa protams varēja bet pārsvarā bija viena no pēdējām kas atskrēja.
06.01.2018 16:48 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
57days
Es, vispār neko nespēju sportā izdarīt dēļ sava mazā auguma 160 cm. Manas klases meitenes visas ir galvas tiesu garākas. Un, vairumam sieviešu es vispār esmu līdz plecam.:'-(
Man par to i
06.01.2018 17:02 |
 
Reitings 52
Reģ: 23.10.2017
Lasot atsevišķo personību čīkstēšanu par to, cik sistēma ir netaisnīga, jo ir tizleņi, kuriem netikt pie desmitniekiem, pilnīgi acis asiņo.
Jā, dzīve ir netaisnīga - it īpaši drīksti vainot savus tizlos vecākus, kuri ir Tev nodevuši savus tizlos gēnus un nav nekādi stimulējuši Tevis izaugšanu par netizlāku personību vismaz garīgi, ja ne fiziski!(t)
06.01.2018 17:12 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
A desmitnieki tur pri čom?
06.01.2018 17:20 |
 
Reitings 137
Reģ: 05.01.2018
īpaši drīksti vainot savus tizlos vecākus, kuri ir Tev nodevuši savus tizlos gēnus un nav nekādi stimulējuši Tevis izaugšanu

Nekur nevainoju vecākus, rakstu kā ir, bet ja tu vēlies iet šo sarunu, tad arī vecāki bieži vien nosaka ķermeņa uzbūves tipu - endomorfo, mezamorfo.
pilnīgi acis asiņo

tas gan neliecina neko labu par kāda veselību
06.01.2018 17:28 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
kur tu nevari būt labs visās disciplīnās un sporta veidos un ja tas viss tiek vērtēts ar atzīmēm, tad kā jau te iepriekš minēja, atestāts tiek pabojāts neobjektīvu iemeslu dēļ

Nu bet gluži tāpat ir ar visu pārējo, nu kādam neiet informātika, datorika nu i viss, gals klāt.
Kā Tu to domā? Septītajā klasē veselības un attīstības stāvoklis ir tāds pats kā stājoties pirmajā klasē? Tad jau nemaz nedrīkst mainīt sporta stundās uzstādītos mērķus līdz pat 12.klasei.

Nav tikai pirmajā klasē tas jādara.
06.01.2018 18:26 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
Es, tagad atcerējos, ka mums informātikas skolotājs tik nesakarīgi un haotiski stāstīja stundās, ka vairums neko nesaprata no Exceļiem. Un, piedevām vēl bija stundā baigais klusums.:-D
06.01.2018 18:37 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
Un, vēl datortīklu administrators, kurš visu laiku sēdēja pie datora.
Es, tā arī nekad nebiju sapratusi kāpēc skolai bija vjadzīgs datoradministrators??? Kas tur tik traki bija jādara visu dienu acis nepacēlušam???:-D
06.01.2018 18:38 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Lasot atsevišķo personību čīkstēšanu par to, cik sistēma ir netaisnīga, jo ir tizleņi, kuriem netikt pie desmitniekiem, pilnīgi acis asiņo.

Nu atvaino man, es vot esmu tāda tizlene,jo redz es piemēram spagatu nevaru uztaisīt un mums skolotāja lika meitenēm 10,kad bija jātaisa kombinācija kūleņus uz priekšu un atpakaļ, tiltiņš ,lidzsvara balansesana svecīte un ja vēl beigas spagatu uztaisi tad 10! Bet redz es tizla , nemācēju:'-(
06.01.2018 19:16 |
 
Reitings 365
Reģ: 27.07.2017
mums skolotāja lika meitenēm 10,kad bija jātaisa kombinācija kūleņus uz priekšu un atpakaļ, tiltiņš ,lidzsvara balansesana svecīte un ja vēl beigas spagatu uztaisi tad 10!

ok, es visu saprotu - skolas sporta stundu sistēma sūds, vērtēšana sūds un vispār skolotāji pie visa vainīgi. bet kāpēc par to nebļauj kaut vai par to pašu matemātiku? tur lielajiem raudātājiem visiem pa 10, vai ne? :-P nu taču nolaidieties uz zemes un saprotiet, ka nevar visur būt pa priekšu! nesanāk tev tas špagats? nu i' velns ar viņu. gan jau ir kas tāds, ko var izdarīt, iekļaujoties normatīvos.
06.01.2018 19:31 |
 
Reitings 159
Reģ: 09.12.2016
Ja jau tos skolēnus, kas neko īpašu nemāk, vērtētu ar 9 un 10, tad kā lai vērtē tos cilvēkus, kas māk tos špagatus, perfekti mest grozā un ātri skriet? :D
06.01.2018 19:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ok, es visu saprotu - skolas sporta stundu sistēma sūds, vērtēšana sūds un vispār skolotāji pie visa vainīgi. bet kāpēc par to nebļauj kaut vai par to pašu matemātiku? tur lielajiem raudātājiem visiem pa 10, vai ne?
tiesi ta, vienam neiet matematika, otram sports. Un ludz ar to atzimes bus ari sporta zemakas vai augstakas. Kur problema?
06.01.2018 19:52 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Bet kāpēc vispār būtu jācenšas sportā dabūt 9, 10, ja tiešām nepatīk un ir grūti?
Tak noskrien uz 4, 5, kāda starpība? Ieskaitīts ir, nu i viss.
Vienīgi žēl, ja ir tādi vecāki, kas labāk pieļauj atbrīvošanu, nekā 4nieku liecībā. It kā tam būtu jebkāda nozīme.
06.01.2018 20:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits