NO RĪGAS VAI NO LAUKIEM

 
Reitings 391
Reģ: 30.07.2016
Labrīt, cosmietes!
Kāda ir pieredze? Šoreiz nerunāšu par cilvēkiem, kas ieradušies Rīgā vai joprojām dzīvo tālā provincē- 100 un vairāk km no Rīgas. Tur, protams, tas lauciniecisms sitās cauri pa visām vīlēm- sākot ar dialektu un beidzot ar dažādiem tā sauktajiem "lauku cilvēka pilsētā" kompleksiem.
Bet kā ir ar tuvajiem laukiem? Cik tur ir izteiktas šīs lauku pazīmes un atšķirība no citadeles?
Es domāju tādas vietas un to apkaimes kā Ogre, Jelgava, Bauska, Dobele, Tukums, Sigulda, Cēsis, Aizkraukle, Ķegums, Iecava, Baldone u.c?
Kādi ir novērojumi?
02.01.2018 08:41 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017

Nu visās jau nav vienāds piedāvājums.

Nu, jā, bet pēc būtības - augstskolas ir.
02.01.2018 21:59 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Rīdziniec, nu taču elementāri - mēģina panākt, lai sāc jukt prātā, redzot, ka nav tā, kā domā. :D
Nu, jā, bet pēc būtības - augstskolas ir.

Ar to es gribēju teikt, ka ne visi var mācīties ārpus Rīgas, jo piedāvājums (tā profesija, nozare, kuru vēlas) tur nav.
02.01.2018 22:00 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Pat ja vēlas.
02.01.2018 22:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Daudzi saka ka mil laukus, Riga riebjas tad kapec dzivijat Riga? Tiesam so fenomenu nesaprotu..:-D:-D:-D:-D:-D
02.01.2018 22:03 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Ar to es gribēju teikt, ka ne visi var mācīties ārpus Rīgas, jo piedāvājums (tā profesija, nozare, kuru vēlas) tur nav.

Es to sapratu un piekritu, ja nepamanīji. Bet Tu teici, ka nav augstskolu (neprecizējot), un es atbildēju, ka ir (arī neprecizējot neko par konkrētām profesijām, programmām, jomām, piedāvājumiem).
02.01.2018 22:04 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Es to sapratu un piekritu, ja nepamanīji. Bet Tu teici, ka nav augstskolu (neprecizējot), un es atbildēju, ka ir (arī neprecizējot neko par konkrētām profesijām, programmām, jomām, piedāvājumiem).

Minēju, ka visur nav, tāpēc piebildu.
02.01.2018 22:05 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Daudzi saka ka mil laukus, Riga riebjas tad kapec dzivijat Riga? Tiesam so fenomenu nesaprotu..

Kāds teica, ka riebjas Rīga? :D
02.01.2018 22:05 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Daudzi saka ka mil laukus, Riga riebjas tad kapec dzivijat Riga? Tiesam so fenomenu nesaprotu..

Nu painteresējies par dažādiem gadījumiem, kas un kā. :)
02.01.2018 22:06 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Minēju, ka visur nav, tāpēc piebildu.

Ok, tad tā būs + vēl viena lieta, kas nav visur laukos (pieskaitīsim muzejiem, operām, u.t.t.) :D:D
02.01.2018 22:07 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ok, tad tā būs + vēl viena lieta, kas nav visur laukos (pieskaitīsim muzejiem, operām, u.t.t.)

Es to minēju kā iemeslu, kas liek braukt uz citu pilsētu vai Rīgu. Es citas pilsētas nenoniecinu, galīgi nedomāju kā rīdziniece (gan lietotāja, gan vienkārši tā, kas visus citus apsauc). Tāpat domāju, ka valsts politika, kura laukus pamet novārtā - domājot tiešām nomales, īpaši Latgali - nav tālu domājoša un racionāla attīstībai.
02.01.2018 22:10 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
tb spiež braukt utt.
02.01.2018 22:11 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Es to minēju kā iemeslu, kas liek braukt uz citu pilsētu vai Rīgu. Es citas pilsētas nenoniecinu, galīgi nedomāju kā rīdziniece (gan lietotāja, gan vienkārši tā, kas visus citus apsauc). Tāpat domāju, ka valsts politika, kura laukus pamet novārtā - domājot tiešām nomales, īpaši Latgali - nav tālu domājoša un racionāla attīstībai.

Ok, sākumā tad radās maldīgs iespaids par Tavu viedokli ;) Pavisam noteikti - tas ir viens no iemesliem, tāpat kā arī darba iespējas Rīgā, ja salīdzinām ar mazākām pilsētām. Zinu daudzus, kuri labprāt atgrieztos savās pilsētās, ja vien varētu atrast darbu atbilstoši savai izglītībai, vēlmēm, ambīcijām. Tas ir tas iemesls (fenomens), kāpēc daudzi dzīvo un paliek Rīgā. Un tie teātri, operas, koncerti un viss pārējais ir otršķirīgs, jo to visu var dabūt arī ārpus Rīgas Tāpat arī var vnk aizbraukt uz Rīgu, piemēram, uz kādu konkrētu izrādi vai tml.
02.01.2018 22:15 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Pavisam noteikti - tas ir viens no iemesliem, tāpat kā arī darba iespējas Rīgā, ja salīdzinām ar mazākām pilsētām. Zinu daudzus, kuri labprāt atgrieztos savās pilsētās, ja vien varētu atrast darbu atbilstoši savai izglītībai, vēlmēm, ambīcijām. Tas ir tas iemesls (fenomens), kāpēc daudzi dzīvo un paliek Rīgā.

Platība jau ir tāda, kāda tā ir. Visi salīst, piemēram, Kuldīgā mēs nevarētu.
02.01.2018 22:21 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Vispar skiet, ka anglu valoda tie apzimejumi ir tadi tiesaki - city, town un village.gan jau var vel savadak izdalot.
Latvija ir tikai dazas city, ja salidzina ar pasaules merogu, un lielakaa dala bus town. UK es dzivoju town, bet te is 80000 iedzivotaju. Village butu kadi 1000. Nebutu korekti teikt, ka viss ir lauki. Bet taja pasa laika salidzinat piem., pilseta Riga un pilseta Ogre ari nav vienlidzigi.
02.01.2018 22:53 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Es gan negribu ar putām uz lūpām strīdēties un norādīt, kura ir dižpilsēta un kura nav, bet tā kā iepriekš tika iztirzāts Tukums, tad tā kā pati tur dzīvoju, varu piebilst, ka par laukiem tos nu nesauktu. Jā, pilsēta nav liela,bet ir tikai ~ 60 km no pasaules metropoles Rīgas! 2 dzelzceļa stacijas, blakus maza lidosta, vairākas skolas, paliela slimnīca, daudz bērnudārzi. Pilsētā izbūvētas vairākas jaunas daudzdzīvokļu mājas, kopumā arī NĪ cenas ir diezgan draudzīgas. Darbu atrast var, tur nu nevajag muldēt, ka nekā nav. Ja ir atbilstoša izglītība un darba pieredze, tad problēmu nav. Runājot par kultūras pasākumiem - arī ir gana. Nezinu, neesmu nekad saskārusies ar to, ka mani kāds sauktu par lauķi vai sazin kā vēl, jo nedzīvoju Rīgā. Dīvaina loģika. (t)
02.01.2018 23:29 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
Ketrisa, +++
Esmu dzimusi un augusi Tukumā. Laba pilsēta, kur tiešām viss notiek! Ja kādam lauki skaitās pilsēta, kura atrodas stundas brauciena attālumā no Rīgas, un kurā ir visas iespējas gan strādāt, gan izklaidēties, gan labi dzīvot, tad nu sorry.
02.01.2018 23:41 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Šeit daudz runāts par Siguldu. Muzeji - vairāki, Siguldas pils, viens no lielākiem Latvijas un Eiropas atzītākiem muzejiem -Turaidas muzejrezervāts, Mores muzejs, pieskaitīts un vēl Mores muzeju, drīz būs Siguldas pilsētas muzejs, Krimuldas muiža. Baltais flīģelis ar saviem koncertiem, Operas svētki, brīvdabas koncerti, Ziemassvētku laikā Stacijas laukumā - mūzikas telts, kino Lora, boulings, visādas studijas un kursi, bērnu laukumi un bezmaksas pasākumi bērniem, restaurē tautas namu, skolas -vienas no labākajām Latvijā, sporta centrs, bobslejs un slēpošanas iespējas, restorānu nedēļa labākā nekā bija Rīgā, izstādes un visādi citi pasākumi, noteikti kaut ko aizmirsu :) Cilvēki... Ļoti dažādi kā jau visur :)))) . Man mammas vīrs ir no Krimuldas laukiem - lauķis gan, labākā nozīmē :) Bet viņa kaimiņš -viens no Beztabu vadītājiem, kuru tādas rīdziniece lenc :)
02.01.2018 23:51 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
Esmu no Tukuma. Liekas, ka daži Rīgas apgabali kā Purvciems ir lielāki lauki un vnk prasti un sekli.

Lai mani apēd bez sāls, bet šim piekrītu! Lai arī Latvijā pāris gadus nedzīvoju, man mans dzimtais Tukums vienmēr paliks atmiņā kā vieta, kur dzīvo tiešām forši cilvēki. Jā, ir patīkami, ja veikalu kasieres ir pazīstamas, vienmēr smaida, apvaicājas kā klājas. Jā, ir patīkami, ka cilvēki, kā jau nelielā pilsētā, daudz maz viens otru jau zina, tāpēc, pat ja ir svešinieki, viens otram izpalīdz, parunājas, novēl jauku dienu.
Savā dzīvē esmu diezgan ilgu laiku mētājusies pa dažādiem Rīgas rajoniem - ir padzīvots gan pašā centrā, gan Ķengaragā, gan Juglā, gan Purvciemā, tāpēc, lai atvaino man visi šo rajonu iedzīvotāji, bet nebaidos teikt to, ka dažbrīd šajos rajonos jutos kā atrodoties pilnīgos laukos. Ja man autobusu pieturā prasa smēķi jēgu pārdzēris čalis, kurš turpat uz vietas arī pačurā vai sabiedriskajā transportā blakus apsēžas pēc urīna un alkohola dvakojošs Kazanova, tad, piedodiet, atvainojiet, manā izpratnē tas ir totāls nonsenss. Piebildīšu, ka nekad mūžā, pa visiem tiem 24 gadiem, kurus nodzīvoju Tukumā, ar mani ne reizes (!) neatgadījās nekas tāds kā pāris mēnešos Rīgas mikrorajonos! Nevēlos aizskart nevienu šajos rajonos dzīvojošo, vienkārši kaitina, ka ir cilvēki, kuri uzskata, ka Rīga ir kaut kāda metropole, kurā viss ir perfekti, kamēr visa pārējā Latvijas daļa ir dziļi lauki, kuros dzīvo totāli pāķi. Šis teikums vispār ir unikums: "Teica neparasta un dzilaa ,lauku meitene ar seklu valodinu"
Atvainojiet, bet, ja izsmalcinātajā Rīgā dzīvo cilvēki ar šādu domāšanu un rakstības stilu, tad tas ir vairāk kā traģikomiski, ka tie ir cilvēki, kuri citiem pārmet seklu valodiņu...
02.01.2018 23:56 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Bet viņa kaimiņš -viens no Beztabu vadītājiem, kuru tādas rīdziniece lenc

O jā, no tā apriņķa vispār daudzi atpazīstami cilvēki.
03.01.2018 00:04 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Sadie, kā negribās piekrist, bet būs vien jāpiekrīt. Klusajā centrā vēl pluss mīnuss neko dzīvot, bet Purvčiks, Pļavnieki, Sarkandaugava, Vecmīlgrāvis, rakstu par vietām, kurās uzturējos. Nu traki, mani un pat viens bomzis mēģinājis apčurāt transportā, kur nu vēl tikai izsmēķi paprasīt... No citās pilsētās un laukos dzīvojošiem nekad tādu brīnumu neesmu dzirdējusi....
03.01.2018 00:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits