Finansu situacija atrodoties ilgstosas attiecibas

 
Reitings 285
Reģ: 25.04.2010
Sveikas saja pelekaja diena nedelas vidu!
Soreiz runa neiet par mani, bet gan man tuvu draudzeni un par cik es esmu loti lidziga situacija saku par to daudz aizdomaties un isti nevaru saprast vairs ka ir "pareizi" un "normali".
Draudzene parvacas dzivot uz Spaniju ar ilggadeju draugu, jo vinam tur paveras lieliskas karjeras iespejas un abi nolema kadel gan nepameginat padzivot kaut kur citur. Pienemot so lemumu abi ari saderinajas un plano kazas pec kada laika, bet tas nav plana tuvako 2 gadu laika dazadu iemeslu del.
Manai draudzenei paveicas jo vina atrada darbu, kas maksa vairak ka ieprieksejais Latvija, bet nav vinas joma, bet nu tagad pec 1 gada vini nonakusi situacija kur virietis ir loti laimigs, pelna 5reiz vairak ka draudzene un aug pa karjeras kapnem.
Draudzenei sak grauzt, ka vina strada smagi bet nav spejiga isti neko sasniegt, isti neko atlauties ko otrs var. Abi ir nolemusi ka kopiga budzeta nav un nebus(vairak vina ideja), bet virietis apmaksa dzivesvietu. Galu gala viritis atlaujas loti daudz sev kamer draudzenei ir daudz mazak. Virietis veido lielus iekrajumus kamer vina knapi iekrajusi vienas algas apmera. Virietis ar jaunu masinu, draudzene autobusu un tamlidzigi. Es nezinu ko vinai ieteikt, jo vina sak palikt arvien neapmierinataka ar to. Virietis gan vinai loti labs - labsirdigs, nav skops labprat uzaicina uz restoranu un izturas loti labi. Bet isti nejutoties ka vinam kas vairak esot jadara.
Es esmu diezgan lidziga situacija bet sobrid Latvija tadel nemaku objektivi spriest. Varbut kada var dot kadu labu komentaru no malas.
21.12.2017 12:29 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu nezinu... ok, meitenei pasai ir sava alga un labas lietas, meitene neknapinas, bet virietim ir krieeetni vairak un vins grib preceties, bet kopejo budzetu nemaz neplano... tikai tapec, ka meitene neknapinas, nenozime, ka negrib ar dzivot vienlidzigi ar savu toposo viru. Tas taka, ja abi butu latviesi parastie un sanemtu mazas algas un virietis iepirktos dominā, ēstu gan bei, bet sieviete humpalās un ēstu pelmeņus, visas teiktu, ka negodīgi utt... bet redz, ja neknapinas, tad problēmas nav. Es nespētu tā, ka mans vīrs pērk brendus,braukā labu auto utt, bet man neko no tā nepiedāvā, ja man pašai nesanāk.
21.12.2017 21:53 |
 
Reitings 55
Reģ: 21.11.2014
Domājams, ka viņa ir radījusi priekšstatu, ka visu var pati. Vīrietis pie tā pierod.
21.12.2017 22:02 |
 
Reitings 285
Reģ: 25.04.2010
NightSky es tiesi tapat domaju. Turklat ta bija vina iniciativa aizbraukt un vinai seit bija izaugsmes iespejas un vina bija loti apmierinata. Bet attiecibas viniem vismaz no malas loti forsas un vina izvelejas par labu attiecibam. Tagad vina nedaudz jutoties ta ka esot upurejusi to kas vinai bija lai palidzetu vinam izsisties un tad tik un ta abiem katram pa sevi. Cik nopratu vinai liela teiksana nebija par budzeta izveli.
22.12.2017 06:31 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Un cik pašam čalim paliek no 5tk, kad nomaksā dzīvokli, visus rēķinus (savus un viņas), mašīnas kredītu, nopērkot pārtiku? Nu un, ka pērk brendu drēbes, tās vismaz ilgāk kalpo, kā lētās lupatas. Nav vismaz katru mēnesi bez maz vai jāatjauno garderobe, jo atkal bikses ir nekādas. Vai krekls pēc vienas mazgāšanas reizes ir metams ārā. Un esot cilvēkos, biznesa cilvēkos, jāizskatās labi. Jo izskats arī dod artavu biznesam un attīstībai, protams, arī smadzenes, kas rubī fišku. Un meitenei dzīve ir nodrošināta. Kas liedz mēnesī nopirkt vienu labu apģērba gabalu, kas kalpos ilgi? Nu neviens. Gan jau sava nemāka runāt un sievietes tendence visu savā galvā izdomāt un apvainoties par īstenībā neko.
22.12.2017 07:12 |
 
Reitings 52
Reģ: 23.10.2017
★marsu☆
Prātiņš, pepiņ, tev par īsu, lai saprastu, ka varbūt neesmu visu diskusiju lasījusi

Gudrs cilvēks, pirms atvērt muti, vismaz izlasa par ko ir runa. Tā ka tikai vēlreiz apliecināji savu līmeni.
Tādus kā tevi tikai slānīt vajag

Interneta slānītāja, neapkauno sevi tālāk un paklusē... :D:D
22.12.2017 09:42 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Droši vien jāsāk ar to, ka katram mums ir savi priekšstati par to, kā ģimenē notiek finanšu lietas, par to, kad vīrietis mīl, kad nemīl, katram sava teorija, bet tas nenozīmē, ka tā tam jābūt! Tava draudzene ir neatkarīga, pieaugusi persona. Šajā dzīvē neviens, absolūti neviens viņai šobrīd nav neko parādā vai pienākums dalīties. Ne topošajam vīram, ne vecākiem. Viss, ko cilvēki viņas labā dara, ir brīva griba. Ja ir par maz, tad nu jāmeklē, kur būs vairāk.
22.12.2017 09:44 |
 
Reitings 174
Reģ: 16.04.2016
Bet ko pati draudzene dara, lai reāli uzlabotu situāciju un nejustos tik atkarīga no drauga? Meklē labāku darbu? Mācās valodu? Plāno iegūt kādu izglītību vai vismaz kursus pabeigt, kas uzlabotu viņas situāciju tur?
22.12.2017 09:49 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Man šķiet cilvēki aizmirsti to, ko citi viņu labā dara, uzskata to par pašsaaprotamu. Apmaksāta dzīvesvieta laikam taču tāds sīkums (t) Interesanti, kas notiktu, ja viņu izliktu no tās dzīvesvietas, varbūt aizdomātos, cik daudz patiesībā tas vīrietis dara, ņemot vērā, ka tas nav viņa pienākums auklēties un uzturēt pieaugušu cilvēku.
22.12.2017 09:51 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Tikai nevajag liet, Spaanijaa shmotkas, parfimeerija un rotas ir leetaakas nekaa Latvijaa, brendi autletos vispaar par smiekla naudu, saliidzinot ar Latviju. 1500 eiro nepietiek shmotkaam, ja nekas cita nav jaapeerk? Nesmiidiniet. Nee, nu Gucci, Hermes un Prada iisti nesanaaks. Lai gan autletaa arii kaadu no nosauktajiem vareetu iegaadaaties, ja tie 1500 tikai shmotkaam.Plus veel karte esot viiriesha, taatad kappiju un autobusu ar to var samaksaat. Reaali sava alga shmotkaam. Laikam saape par auto. Nu mazlitaazhas miskastiiti lietotu vinja var panjemt no vienas algas, jaunu mazlitraazhas miskastiiti mieriigi krediitaa. Ja gribas glaunaaku, tad viirietim noteikti buus jaalien savos iekraajumos :-P
Vispaar man te kaut kas neliimeejas kopaa. Ja no saakuma likaas, ka nabadziitei sausa maize jaagrauzh un humpalaas jaastaigaa, tad peec info papildinaashanas neko tragjisku te neredzu.
Viirietis maksaa dziivokli, auto, paartiku, uzsauc restoraanu un ved celjojumos, plus veel papildus karti uztaisiijis?
Varbuut konkretizee, par ko tieshi ir saape - aizved celjojumaa un liek pusi viesniicas apmaksaat vai shii celjojumaa peerk sviestmaizi lielveikalaa, shis eed restoraanaa? Vai arii darbs vienaa laikaa un uz vienu pusi, tachu shis kategoriski atsakaas vest ar auto un shii slaaj uz autobusu? Ja taa, tad es sitiishu plaukstinjas un kliegshu-kapeikpiseejs, savaadaak nekas nav saprotams :-D
Konkretizee saapi ar konkreetu piemeeru :-D
22.12.2017 10:24 |
 
Reitings 285
Reģ: 25.04.2010
Bet te ir starpiba meitenei te bija savs dzivoklis klusaja centra(ko tagad izire un tas kopsumma tos 1500 ienes). Kad vina stradaja Latvija vareja atlauties pati tadu dzivesstilu. Sape vinai par to ka upureja karjeru un dzivi kas bija jo kopigi esot tur ienakumi abiem saliekot kopa ir daudz lielaki, bet beigu beigas personigi vinai skiet ka vinai labums no ta isti nav un virietis negribot to ta redzet.
Vina ir gudra ar magistru, izcilam anglu valodas zinasanam, bet ka zinat spanija lielaka krize ka latvija
22.12.2017 11:07 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tad beigās viņa tomēr ir neapmierināta jo aizbrauca no LV? Neko te nevar saprast.
Bet jā es tiešām nesaprotu kur tad viņa to naudu liek...??? Ja nav nekādi rēķini jamaksā, pārtika nav jāperk, džeks vel savu karti iedod. Ja viņa iet pie friziera katru menesi kas 500€ maksā un tamlīdzīgi tad var saprast ka naudas nav.
22.12.2017 11:20 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Paga, paga, paga...
Manai draudzenei paveicas jo vina atrada darbu, kas maksa vairak ka ieprieksejais Latvija, bet nav vinas joma,

un
(ko tagad izire un tas kopsumma tos 1500 ienes). Kad vina stradaja Latvija vareja atlauties pati tadu dzivesstilu. Sape vinai par to ka upureja karjeru un dzivi kas bija jo kopigi esot tur ienakumi abiem saliekot kopa ir daudz lielaki, bet beigu beigas personigi vinai skiet ka vinai labums no ta isti nav un virietis negribot to ta redzet.

Te vispār kaut kas neiet kopā. Tu raksti, ka viņa tagad nopelna vairāk, nekā Latvijā (tiesa - ne savā jomā). Bet pēkšņi uzpeld, ka tie 1500 euro nāk no dzīvokļa Latvijā... WTF? Katrā ziņā, kaut kāds sviests... Un stāsta sākums tiešām pilnībā atšķiras no tā, kāds tas ir tagad izvērsies.
22.12.2017 11:36 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Es lasot tekstu ,nevis kā pāri uztvēru tevis minētos cilvēkus,bet kā vienkāršus draugus kas dzīvo katrs pa sevi,bet vienā dzīvoklī/mājā. Nekā kopīga es neredzu.:-)
22.12.2017 11:58 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Virietis gan vinai loti labs - labsirdigs, nav skops labprat uzaicina uz restoranu un izturas loti labi.

Līdz brīdim,kad atnes rēķinu un tad katrs maksā par sevi.:-)
22.12.2017 12:00 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Virietis ar jaunu mašīnu, draudzene autobusu un tamlidzigi.

No restorāna iznāk ārā, draugs iekāpj savā jaunajā mašīnā un draudzenei pasaka,nu lūk tur pietura,ej gaidi autobusu, es tevi jau mājās tad gaidīšu:-):-D
22.12.2017 12:07 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Autorei iesaku draudzeni uzklausīt, ja viņā sūdzās par to, bet nekādā gadījumā nedot padomus!!! Tas var beigties ar draudzibas beigām.
Arī zinu pāri, kas tā dzīvo. Nu lai dzīvo! Sieviete pati to ir izvēlējusies :)
22.12.2017 12:12 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Lūdzu, komentārs no malas. Tava draudzene neprot rīkoties ar naudu un ir konkrēti izlutināta. Ja viņai sava nauda nav jātērē nedz īres un komunālajiem maksājumiem, nedz pārtikai, nedz izklaidēm, tajā skaitā ceļojumiem, plus vēl draugs dod līdzekļus personīgajiem pirkumiem, tātad -
ir dzīvošanai pilnībā nodrošināta, tad kur ellē ratā viņa katru mēnesi liek tos 1500 EUR? Katru mēnesi pērk skropstu tušu un tonālo tonnas un tad šausminās, ka neatliek nauda augstās modes brendu apģērbiem un apaviem? Vai arī dzīvo pēc principa, ka mana nauda ir mana nauda, bet Tava nauda ir mūsu nauda, un tādēļ čīkst, ka vīrietis par savu naudu atļaujas arī sev kaut ko nopirkt, nevis tā vietā dāmai nopērk smalku auto? Piedod, atvaino, bet šī "problēma" ir konkrēti uzpūsta. Tavas draudzenes draugs jau tā pietiekami uztur Tavu draudzeni. Lai ir pateicīga par to pašu. Cik daudz sievietēm Latvijā savai personīgajai ikmēneša lietošanai ir 1500 EUR...(t) Tas tā, kad gribas pačinkstēt, kā nabaga sieviete tiek apdalīta.
22.12.2017 12:14 |
 
Reitings 80
Reģ: 17.12.2017
Cik saprotu, tad ienākumi, kas sasniedz 1500 ir kopā gan ar algu Spānija, gan ar ienākošo īres maksu par Rīgas dzīvokli..
Kad vina stradaja Latvija vareja atlauties pati tadu dzivesstilu

Kādu tieši dzīvesstilu? Dizaineru apģērbus?
Manai draudzenei paveicas jo vina atrada darbu, kas maksa vairak ka ieprieksejais Latvija

Tā kā alga ir lielāka kā Latvijā, pieņemsim 1000 šobīd, tātad Latvijā ap 700-800? Nedomāju, ka var dzīvot izšķērdīgi, jo dzīvošana Latvijā ir tiešām dārga, nemaz par apģērbu izmaksām nerunājot.
Lai vai kā, šeit kaut kas kopā neiet, vai kaut kas tiek noklusēts vai arī pati ( tava drtaudzene) izdomā problēmu aiz garlaicības.. Tomēr vīrietis apmaksā dzīvesvietu, pārtiku, ko vēl var vēlēties.Tevis nopelnītā nauda paliek pašai, tēriņiem pēc taviem ieskatiem.
Ja šāds dzīvesveids tomēr neapmierina, kur problēma atgriezties Latvijā?
22.12.2017 12:23 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Un vēl. Te dažas šausminās par to, ka draugs neved Tavu draudzeni uz darbu. Bet varbūt viņiem ir ļoti atšķirīgs darba laiks un darba vietas atrodas katra savā debess pusē, un tāpēc ir tikai loģiski, ka katrs uz un no darba dodas ar savu transportu. Nekur netika minēts, ka pēc kopējām vakariņām viņai liek sēsties autobusā, kamēr draugs lepni vizinās mājās ar Porsche (t) Protams, arī es izsaku tikai pieņēmumus, jo autore neko sīkāk nav precizējusi par transporta jautājumu, tomēr nevajag uzreiz sabiezināt krāsas.
.
Bet vispār šķiet, ka Tava draudzene savā galvā bija uzbūrusi scenāriju, ka, tiekot pie materiāli nodrošināta vīrieša, visas viņas iegribas tiks apmierinātas un arī viņa braukās ar labu auto un būs noklāta no galvas līdz kājām brendu brendos. Taču, ups, pirms sāka celt gaisa pilis, īsti līdz galam nenoskaidroja, vai drauga viedoklis šajā jautājumā ir tāds pats. Un tagad, kad cerētais nav piepildījies, ir uzmetusi lūpu, jo ilūzijas ir sagrautas.
22.12.2017 12:33 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Blakus diskusijā vismaz puse sapņo par dzīvi Spānijā, te vēl plusā nāk vīrietis kas visu nodrošina un 1500€ ko tērēt katru mēnesi, bet tāpat čīkst un nav labi. :-D
22.12.2017 12:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits