Dāvana skolotājam

 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Tagad skatos Beztabu un domāju, vai, par cik un cik bieži Jūs metaties savu bērnu skolotāju dāvanām? Ko parasti dāvināt?
06.12.2017 20:19 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Man laikam ir nereāi paveicies ar BD (arī privātais), jo nekas, izņemot pamperus, maiņas apavus un pidžammu bērnam, nav papildus jāgādā

Kad rakstīju iesniegumu BD par bērna uzņemšanu, man vadītāja arī teica, ka izņemot personīgās lietošanas preces (apģērbs, apavi u.t.t.) nekas nav jāgādā. Liels bija mans pārsteigums, kad skapītī atradu pērkamo lietu sarakstu gandrīz pilnas A4 lapas garumā:D Veikalā atstāju biku pāri 50 eur + dažas lietas jau bija mājās. Nu protams, ka priekš sava ķipara neko nav žēl, par to šobrīd nav runa. Bet ja es maksāju par privāto dārziņu + sagādāju materiālus nodarbībām, tad neuzskatu, ka man kādam vēl pateicība aploksnē jāieliek. BD (it sevišķi privātais) ir pakalpojums - viens pārdod, otrs pērk. Un visi iet uz darbu pa lielam dēļ algas, ne jau ar labdarību nodarboties. Tā ka neuzskatu, ka kāds OBLIGĀTI ir jāapdāvina. Ja gribās- tad ok. Bet ka te citas raksta, ka 3 vecāki nolemj un visiem jāmaksā- nu tas manā ieskatā nav pieņemami.
07.12.2017 13:22 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Arī Zsv pasākumā BD sarūpēs mazas dāvaniņas bērniņiem, vecākiem vien jāparūpējas par nelielu groziņu, ierodoties uz eglīti.

un šis mums arī pašiem jāgādā- dāvaniņas, groziņi un pati egle arī :D
07.12.2017 13:24 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Mums ikdienā vispār nekas nav jānes, tik personīgās drēbes un apavi. BD ir regulāri jaunas mantas, bērna darbus kaudzēm stiepju mājās :)
07.12.2017 13:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Bet tam nav jāpārsniedz bērna iespējas , t.i. skolēni nestrādā , nevajag pūst pīlītes , ka lielākā daļa vidusskolēnu strāda . Smieklīgi ko tādu lasīt , ja tev bijusi smaga bērnība , ka nācās jau skolā strādāt , tas nenozīmē , ka tā ir norma .

:D
Mūsdienās tā ir viena no krutuma lietām - strādāt un tad stundās gulēt. Diemžēl.
07.12.2017 13:47 |
 
10 gadi
Reitings 3055
Reģ: 09.10.2009
Es kā vienmēr - neizlasīju palagus, bet iekrita acīs tas komentārs - katrs dara savu darbu.
Nu, mīļā sirds. Man nav žēl nedz 5, nedz 10 eur dāvanai. Ir tomēr starpība,kam tu atstāj savu bērnu uz visu dienu. Ir audzinātājas, kuras saņem bērnus un viņš visu dienu var noraudāt kaktā, pie galda utt. Bet ir audzinātājas (kā manai mazajai), kura paņem klēpī, samīļo, parunājās un ir miers.
07.12.2017 14:05 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Jebkurš darbs ir darbs un lielākā daļa no tiem ir vajadzīgi un nes arī kādu labumu, bet vai tas uzreiz jāpadara par pašsaprotamu lietu? Nezinu... Es arī tikai daru savu darbu un par to saņemu algu, tomēr, lai gan mans darbs ir attālināti saistīts ar tādu tiešu palīdzību cilvēkiem, par labu sadarbību arī man ir bijis tas prieks un gods saņemt kādu pateicību "taustāmā formā" - ziedi, končas, uzsauktas pusdienas, vīna pudele u.tml. Un tas ir ārkārtīgi patīkami, pat, ja tam nav sevišķi liela materiāla vērtība un tas nedod baigo pienesumu manas ģimenes budžetam.
Protams, ja, kā šeit, piemēram, minēja Gangsters, kad papildus BD maksai vecākiem vēl jānodrošina visa materiāli tehniskā bāze u.t.t., rodas jautājums, par ko tad tā ikmēneša maksa un varbūt tas arī atsit vēlmi pirkt/mesties kādam papildus pateicībām. Vienīgais, par ko es šajā vieta aizdomājos - tās auklītes un audzinatājas jau nefīrē šo biznesu, viņas tāpat tur iet un saņem algu, lai dzīvotu, ēstu... Neviens jau nezina, kādas viņām ir attiecības ar īpašniekiem, kādas ir tās algas, dēļ kurām viņas tā "raujas" tos mūsu mazos auklēt. Nezinu...
Respektīvi, tas jau katra paša ziņā, pie kādiem principiem pieturēties, bet vai jāpārmet tiem vecākiem, kuri jūtas tā kā jūtas? Jo katram tie apsvērumi būs savi...
07.12.2017 14:38 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Protams, ja, kā šeit, piemēram, minēja Gangsters, kad papildus BD maksai vecākiem vēl jānodrošina visa materiāli tehniskā bāze u.t.t., rodas jautājums, par ko tad tā ikmēneša maksa un varbūt tas arī atsit vēlmi pirkt/mesties kādam papildus pateicībām.

Un es lieliski saprotu, ka lūgt/likt pirkt lietas un materiālus vecākiem nav auklīšu un audzinātāju izgudrojums, bet vadības / BD īpašnieku uzstādījums. Bet nu jā- es maksāju ikmēneša dārziņa maksu par pakalpojumu, sapērku materiālus, nodrošinu visu bērnam nepieciešamo (sākot no personīgās lietošanas mantām, beidzot ar kancelejas precēm). Tā ka pie šādiem apstākļiem neuzskatu, ka man vēl aploksmē jāmet nauda. Un vēlreiz atkārtošos- pārsvarā visi iet uz darbu, jo naudu tak jāpelna. Gan audzīte, gan veikala kasiere, gan es un mans vīrs. Jā, ir patīkami saņemt pateicības, bet padarīt to par obligātu pasākumu vai sistēmu nevajag.
07.12.2017 14:51 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Gudrajām spriedējām par ziņojumu dēli - tas paredzēts rekomendācijām, nodarbību sarakstiem u.tml. lietām nevis - mums beidzās sarkanais papīrs. Ok, par papīru varbūt nav tas veiksmīgākais piemērs un tomēr - katru nedēļu ir aplicēšanas un konstruēšanas nodarbība. Ja konstruēšanā vēl katru reizi nav papīrs, tad aplicēšanā lielākoties gan (citreiz salvetes, tās jau tiešām vecākiem neprasa). Ar šo es domāju, lai arī katru reizi netaisīs visu no sarkanā papīra, bet neliks taču katru nedēļu, katru otro - mīļie vecāki, atnesiet sarkano papīru, atkal beidzās.
Citādi cits piemērs - šobrīd griežu izglītojošos materiālus, kurus pati ielaminēju (kabatiņas un printēšana no sava maka) - man nav žēl, es tiešām gribu interesantus un mūsdienīgus materiālus, attēlus, taču to jādara pašām. Dārziņš iedod 100 kabatiņas, 100 laminējamās kabatiņas un iztiec visu gadu. Loģiski, ka tas nepietiek, nākas pirkt klāt. Citas lietas, kuras iedod minimālā skaitā valsts, nemaz neuzskaitīšu. Nepietiek pusgadam, kur nu vēl gadam.
07.12.2017 14:55 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nezinu, kur un kādas summas jums vāc, mēs vācam 10 eiro uz visu mācību gadu un pērkam visu, ko vajag/pietrūkst - gan materiālus (Ziemassvētkos kaudzēm zaļš papīrs, valentīndienā sarkans u.tml!), tikko sapirku visu ziemassvētkiem - lampiņas, egles kāju, egles rotājumus, bērnu dzimšanas dienām dāvanas, pilnīgi visu! Un citreiz gada beigās pāri nauda paliek! Un jau sen pierādījies, ka daaaaudz izdevīgāk ir iedot fonda/grupas naudu nekā visu sapirkt pašam, tā kā vajag novērtēt, ka ir iespēja iedot konkrētu summu un miers!!!
Par dāvanām! Kā mamma un audiznātāja! Vienam dēlam met 3 eiro, vienam 6 eiro! Nu nav man žēl 1-2x gadā iedot 3 vai 6 eiro, lai svētkos tiktu iepriecināta audzinātāja/skolotāja! Reāli šīs personas pavada daaaaaudz vairāk nekā paši vecāki, iemāca daaaaudz vairāk kā lielākā daļa vecāku, samīļo, sargā, aprūpē, mazgā, midzina, māca, ģērbj u.tt!!! Reāli besī tādi skopuļi!! Tiešām!
Es vienmēr atceros audzinātājas svētkos!
Un jā - es skatos diezgan šķībi uz vecākiem, kuriem ir žēl 3 eiro gadā iedot skolotājas dāvanai! Protams, attieksmi pret bērnu tas nemaina, bet pret vecāku, iespējams gan, īpaši jau viņš tāpat jau nav pats labākais!!! Piem, neprasi man nofotografēt vai nofilmēt savu bērnu dziedāšanas nodarbībā, ja nevari iedot 3 eiro gadā vai kaut vai to pašu elemetārāko "Labrīt" no rīta pateikt! Un es nerunāju kā skolotāja tikai, arī kā cilvēks! Ja tu pret mani labi,tad es arī pet tevi!!!
Bet paldies Dievam, 10 gadu laikā baigākie skopuļi nav bijuši, nekādas problēmas ar nevienu arī nē, tāpat Ziemassvētkos līdz šim ar vienmēr esmu tikusi pie dāvaniņām, bet nu max 20 eiro, tas jau ir diezgan daudz! bet nav jau nozīme summā, bet faktā, ka tevi ciena, atceras, respektē, sadarbojas!
08.12.2017 23:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Neesmu gan ne mamma, ne skolotāja, bet piekrītu Robītei.... mēs atstājam dzeramnaudu kafejnīcās, manikīrēm, frizierēm, viesnīcās istabenēm, kurjeriem, dodamies uz SPA, vai tiešām tie 3-5 eiro gadā tā sit pa kabatu? Skolotājs taču ir tas cilvēks, kas uzņemas atbildību pat tavu bērnu lielāko dienas daļu. Īpaši jau mazajās klasēs, kur tie bērni ir reāli bezpalīdzīgi. Nesaku, ka katram vecākam tagad individuāli jāuzsauc skolotājām SPA viesnīcas un ceļojumi, bet nu daži eiro gadā? Nopietni? Tam ir žēl? Tad neradi bērnus! Bērni vienkārši nav domāti tev. Tā ir elementāra pieklājība pret cilvēku, nevis baigais kukulis un izdevumu avots.
08.12.2017 23:21 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Tāpat - 50 eiro dāvanu karte skolotājai, kurai klasē ir 30 skolēni?! wooooow, pat 2 eiro nav no 1 bērna par dāvanu!
Un nevajag piesaukt grūtības/nabadzības u.tt, cilvēks vai nu ir labs/dāsns/pateicīgs vai nav!!!
Vīratēvs, labi, ka kontakts ikdienā praktiski nekāds, jo neaudzināja vīru, vienmēr dēliem dāvina Ziemassvētkos dāvanas 1-2 eiro vērtībā! Man nevajag bērniem dāvanas par lielām naudām, bet reāli tā ir attieksme!!!! Ziemassvētki nenāk neaicināti!!!! tad gatavojies laicīgi!
08.12.2017 23:25 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par to, ka "darbs ir tikai darbs" - ārstiem taču nes pateicības, konfektes, pudeles. Ar ko skolotāji sliktāki? Strādāju privātajā sektorā, mums pateicības nes reti, tomēr reizi gadā uz Ziemassvētkiem tāpat saņemu vīna pudeles, šokolādes, utt. Par to, ka jums jāpērk papīrs un burtnīcas - seriously? Kad censonējāt un skrējāt uz aptieku pēc grūtniecības testiem, jūs nezinājāt, ka tas viss būs jāpērk pēc ~7 gadiem? :-D
08.12.2017 23:27 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
mēs atstājam dzeramnaudu kafejnīcās, manikīrēm, frizierēm, viesnīcās istabenēm, kurjeriem, dodamies uz SPA

ārstiem taču nes pateicības, konfektes, pudeles. Ar ko skolotāji sliktāki?

es neesmu pret fondu naudām saprātīgās summās , bet šis te man nav izprotams . Tad varbūt beidzot nevajag atstāt dzeramnaudas ? Pirmo reizi dzirdu , ka manikīrēm , frizierēm arī atstāj ... varbūt tad beizot nevajag atstāt arī ārstam pateicības ?
Jūs saprotiet , ka tas nekad nebeigsies , ja msveidā pastāvēs uzskats , ka vot visiem jāatstāj vēl čaju .
Skolotāji šajā gadījumā pavisam nav sliktāki , es teiktu , ka labāki , jo skolotāji vismaz ir daļa no bērnu ikdienas , tas ir tikai normāli apsveikt .
08.12.2017 23:42 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Nu bļins, dažām te fantāzija. Tādi pārspīlējumi....
Un nevajag piesaukt grūtības/nabadzības u.tt, cilvēks vai nu ir labs/dāsns/pateicīgs vai nav!!!

Jā, labie atdos pēdējo kapeiku, jo ir labi, nevis taupīgi:D Sēdēs badā, bet redz citam būs labu izdarījuši.
Kad censonējāt un skrējāt uz aptieku pēc grūtniecības testiem, jūs nezinājāt, ka tas viss būs jāpērk pēc ~7 gadiem?

Ja tas bija par manu komenātru, tad neko neesi sapratusi no manis rakstītā. Es par pirkšanu ierakstīju, jo, kad rakstīju iesniegumu PRIVĀTAJĀ bd, vadība stāstīja, ka nekas nebūs jāpērk, visu nodrošina no dārziņa maksas. Kā izrādījās- tā nav. Turklāt- interesanti uzzināk, kā tas notiek citos bd.
Un par to maksāšanu / mešanos dāvanām- lai katrs dara kā grib, bet nevajag citiem uzspiest mesties, padarīt to par obligātu sistēmu.
Un jā - es skatos diezgan šķībi uz vecākiem, kuriem ir žēl 3 eiro gadā iedot skolotājas dāvanai! Protams, attieksmi pret bērnu tas nemaina, bet pret vecāku, iespējams gan, īpaši jau viņš tāpat jau nav pats labākais!!! Piem, neprasi man nofotografēt vai nofilmēt savu bērnu dziedāšanas nodarbībā, ja nevari iedot 3 eiro gadā

Par šito es vispār šokā.
08.12.2017 23:43 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
ārstiem taču nes pateicības, konfektes, pudeles. Ar ko skolotāji sliktāki?

Mums vēl vismaz 2 paaudzēm jānomainās, lai izskaustu to iešanu pie dokiem ar aploksnēm vai konfentēm. Kaut kāda padomju laiku atrauga šī tradīcija.
08.12.2017 23:46 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Un vispār nabadzīgie ir 100x labāki un devīgāki par labàk situētiem!!! Un ja tiešàm kāds ir tiiiik nabadzīgs, normāli cilvēki nepārmetīs, ka nevar piemest dāvanai, turklāt - nekas jau nav obligàti!!! Var arī bērniņš kartiņu uztaisît vaj piparkūku atnest paštaisītu, runa jau t par ATTIEKSMI, nevis naudu!
Tāpat te daudz cosmo sûdzas, ka jāpērk tas un šitad, nauda iet uz urrā utml, bet par ziemassvētkiem visi zina laicīgi, piem, es sāku gatavoties septembrī un nekad neesmu pukstējusi.
09.12.2017 10:47 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Man ir gan privātā, gan pašvaldības b/d pieredze, abi Rīgā. Privātajā biju uz mutes, kādas summas vecāki ierosināja mest. Ne tāpēc, ka man nebūtu naudas vai tas baigi sistu pa kabatu, bet principa pēc. Es dzeramnaudu atstāju tikai kafejnīcās/restorānos un tikai tad, ja apkalpošana man patikusi. Neatstāju ne frizierim, ne kurjeram (par ko?!?), ne viesnīcās. Arī ārstiem nenesu pateicības, nekad un nevienam. Nekādi ekstra pakalpojumi man gan nav bijuši nepieciešami, varbūt dzīvības/nāves gadījumā nestu visu, ko varētu, nezinu. Tāpēc man nav saprotama mešanās pa 5 eur uz skolotāju un ka skolotāja/audzinātāja saņem dāvanu par 100 eur. Simboliska samešana pa 1-2 eur, ok, nav problēmu. Bet - pašvaldības dārziņā ir mammas, kas uzskata, ka ar konfekšu kasti no grupiņas pilnīgi pietiktu. Tā kā - uzskati ir dažādi. Es laikam kaut kur pa vidu.
Gangster, mani pārsteidz Tava pieredze. Man uz privāto nebija jānes pilnīgi nekas! Tāda fonda arī nebija. Pašvaldības b/d laikam ir kaut kāds simbolisks fonds, pat īsti neatceros, cik tur metam. Audzinātāja gada sākumā pateica, ko vajag atnest, un viena mamma to visu nopirka un atnesa.
09.12.2017 15:16 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Tā ir katra paša izvēle, mest vai nemest un nav ko tur šķībi skatīties. Pirms vairākiem gadiem strādāju par mārketinga asistenti lielā viesnīcā ar lielu kolektivu.Tur jau no paša sākuma pateicu, ka nemetīšu tos 3 vai 5 latus kolēģu dz.d. un v.d. piemēram, virtuves darbiniekiem, administratoriem, viesmīļiem utt. Uz mani arī konkrēti šķībi skatījās, bet parēķināju, ka mana alga neatļauj piemest kaut kādas viesmīles Anastasijas dz.d, ar kuru ikdienā nekomunicēju vispār. Bija mēneši, kad sveica pat 10 darbiniekus.
Skolas laikā arī bija klasesbiedri, kuri nemeta naudu audzinātājas dāvanai, bet viņi kartītē neparakstījās un viss. Uzskatu, ka skolotājas tiešām ir jānovērtē, ne velti ir arī tāda skolotāju diena, kurā pieņemts pateikties par viņu padarīto un rūpēm par ieguldījumu bērna attīstībā. Man liekas normāla situācija, ja katrs met tik, cik uzskata par pareizu. Kādam varbūt 5 eur šķiet pieņemami, cits var iemest tos 20 eur. Bet tas, protams, atkal veicinātu "šķībo skatīšanos" uz tiem, kuri it kā par maz piemetuši... Man reāli būtu vienalga, cik citi mestu.
09.12.2017 16:29 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Uzskatu, ka papildus nauda nav jādod ne skolotājam, ne ārstam, ne viesmīlim, ne vēl kādam citam.
09.12.2017 16:31 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Thismoment piemērs ar sarkanām lapām un laminētajām lapiņām - bet to vajag tev kā bērnudārza audzinātājai (ja pareizi sapratu, ka tur strādā). Bērniem, vecākiem ne silts, ne auksts, vai tulpe sarkana, dzeltena vai lapiņa laminēta vai nē. Drīz kāds nāks klajā ar ideju, ka bērniem vajag ekskursiju uz Disnejlendu / privāto grupiņas baseinu vai tml.
Ja bērnudārzs tiek pasniegts kā elitārs - viss ok, bet parastajos audzinātājas un dažas mammas savas vēlmes var īstenot mājās, nevis uzspiest citiem.
Kaut kā tā arī jutos skolas laikos. Nerunājot par drausmīgajiem "ziedu paklājiem", Mārtiņdienas kompozīcijām uc sviestu, kur bija jāsarūpē 100 materiāli, kas nevienam bērnam vispār neinteresēja un lielākoties vecākiem arī ne, vēl šogad redzēju, ka ap Mārtiņiem bija diskusija par to, kādēļ tāds sviests vēl notiek.
09.12.2017 16:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!