Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aukstie latvieši

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Tā kā katrai tautai ir sava mentalitāte, kurai nereti piedēvē noteiktas rakstura īpašības, par latviešiem mēdz teikt, ka savstarpējās attiecībās esam introverti, vēsi un mums pietrūkst dabiskas atvērtības un sirsnības pret citiem cilvēkiem.
--
Ir viena projektu kolēģe, kura agrāk dzīvoja ASV. Viņai ir pielipis amīšiem raksturīgais mūžīgi platais smaids, nepieciešamība draudzēties ar visiem, apjautāties, izrādīt uzmanību, izpalīdzēt un nereti apskauties gan ar kolēģiem, gan ar tikko iegūtām paziņām. Viņai tas sanāk dabiski, jo tiešām pēc dabas ir ļoti pozitīva un izpalīdzīga. Diemžēl nācies dzirdēt kaktu runas, ka citus kolēģus tas kaitina. Vakar viņu pavēroju un aizdomājos...
--
Tēmu attiecinot uz sevi, varu apgalvot, ka jā, sevi uzskatu par vēso latvieti. Man ir svarīgi mani vecāki, vecvecāki, brāļa ģimene, mans mīļotais un divas labākās draudzenes, bet pret paziņām izturos laipni, korekti, taču bez dziļākas sirsnības. Bet es arī neko no citiem negaidu.
Agrāk dzīvoju ārpus Latvijas, tur bieži no pašiem tautiešiem nācās dzirdēt, ka latvietis ir tas, kas otram ne tikai neizpalīdzēs, bet arī kāju pieliks priekšā. Uz sevi to attiecināt nevarēju, neesmu riebīga, bet speciāli ar padomiem ar nevienam pakaļ neskrēju.
--
Ko domājat jūs? Vai uzskatāt sevi par vēso latvieti vai izteikti sirsnīgu cilvēku? Un kāda latviešu tauta pēc sirsnības "skalas" jums šķiet kopumā?
Kā ir tām, kuras dzīvo ārzemēs - vai šajā ziņā jūtat atšķirību starp letiņiem un citām tur sastaptām tautām?
19.11.2017 14:27 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ir kultūras, kur vienkārši tā ir jādara - ir pieņemts ''čau'' vietā teikt daudz ko vairāk - jau minētos, kā iet, vai viss labi, kā palīdzēt, bet tiem vārdiem ir tikai tāda pati nozīme kā ''čau''. Un tikai pēc visa šī ievadteātra seko saruna.
tiesi ta, un smaidit esot sabiedrba nonsopat ari ir kulturas sastavdala... kur ta to vel nezin?:-O:-O:-O
19.11.2017 14:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
rīdzinieces tekstā skaidri var redzēt - tie amīšu smaidi ir feiki, netici viņiem, viņi ir slikti un citā
neizdoma pasaks citu vieta ludzu! Un ladi ko saka citi. Nav slikti vai labi.. ir citadaki , bet to ka pierasts smaidit nostpa un jautat ka iet, veleoties zinat isto atbldi to ka zin visi... LABRIT... :-P
19.11.2017 14:58 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet, tā ir daļēji ziemeļnieciskā rezervētība, kas nozīmīga mūsu mentalitātes sastāvdaļa, un daļēji padomju audzināšanas sekas. Mūsu vecāku paaudze auga laikā, kad nepareizs izgājiens vai izteiciens varēja beigties visai bēdīgi un nemitīgi tika kultivētas aizdomas pret visu citādo, atšķirīgo un ar sapuvušo rietumu kapitālismu saistīto. Un sabiedrības zemapziņā tas viss tiek nodots tālāk - tāpēc citas kolēģes kaktā aprunā tavu atvērto un dzīvespriecīgo kolēģi, jo kā nu viņa tā, ne tā kā mēs. Tepat jau rīdzinieces tekstā skaidri var redzēt - tie amīšu smaidi ir feiki, netici viņiem, viņi ir slikti un citādi, ne tā kā mēs, jo mēs esam īsti. Protams, savējo un svešo dalīšana tieši neizriet no padomju mantojuma, galīgi nē, bet tas, manuprāt, ir bijis pastiprinošs faktors. Jo nu ne jau mēs vienīgie tādi drusku atsaldēti esam - tie paši somi u.c. skandināvi ir tādi paši, tikai viņi pārāk par to neuztraucas.
19.11.2017 14:49 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Latvietis nav auksts, latvietis ir kluss un ieturēts. Ja latvieti uzrunā vai, ja latvietis redzēs, ka kādam ir nepieciešama palīdzība, viņš būs atvēries, sirsnīgs un izpalīdzīgs. Jā, latvietim nepiemīt viltus smaidi un cukura bārstïšana, lai patiktu katram svešiniekam. Bet brīdī, kad latvietis būs atvēries komunikācijai, viņa sirsnība un labvēlība būs patiesa. Latviešu tauta zina, kā ir, ja ir grūti un ir nepieciešama palīdzība. Mani novērojumi liecina, ka grūtā brīdī latvietis savu pēdējo maizes šķēli pārlauzīs uz pusēm un pusi atdos to kādam, kam vajag palīdzību.
19.11.2017 14:44 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ir kultūras, kur vienkārši tā ir jādara - ir pieņemts ''čau'' vietā teikt daudz ko vairāk - jau minētos, kā iet, vai viss labi, kā palīdzēt, bet tiem vārdiem ir tikai tāda pati nozīme kā ''čau''. Un tikai pēc visa šī ievadteātra seko saruna.
19.11.2017 14:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ņai ir pielipis amīšiem raksturīgais mūžīgi platais smaids, nepieciešamība draudzēties ar visiem, apjautāties,
es ceru tu saprti ka smaidi tur ir nereti makslig, un uz jautajumu ka iet vienmer jaatbild paldies, labi...neveisn i nedoma stastt ka teisam iet slikti va ar nevelas dzirdet patieso atbildi. LV tomer citadak, patiesa ja smaida nos irds, ja jauta ka iet tad tiesam ir vairuma gadijumu velas zinat ka tev patiesam iet..;-)
19.11.2017 14:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits