Aukstie latvieši

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Tā kā katrai tautai ir sava mentalitāte, kurai nereti piedēvē noteiktas rakstura īpašības, par latviešiem mēdz teikt, ka savstarpējās attiecībās esam introverti, vēsi un mums pietrūkst dabiskas atvērtības un sirsnības pret citiem cilvēkiem.
--
Ir viena projektu kolēģe, kura agrāk dzīvoja ASV. Viņai ir pielipis amīšiem raksturīgais mūžīgi platais smaids, nepieciešamība draudzēties ar visiem, apjautāties, izrādīt uzmanību, izpalīdzēt un nereti apskauties gan ar kolēģiem, gan ar tikko iegūtām paziņām. Viņai tas sanāk dabiski, jo tiešām pēc dabas ir ļoti pozitīva un izpalīdzīga. Diemžēl nācies dzirdēt kaktu runas, ka citus kolēģus tas kaitina. Vakar viņu pavēroju un aizdomājos...
--
Tēmu attiecinot uz sevi, varu apgalvot, ka jā, sevi uzskatu par vēso latvieti. Man ir svarīgi mani vecāki, vecvecāki, brāļa ģimene, mans mīļotais un divas labākās draudzenes, bet pret paziņām izturos laipni, korekti, taču bez dziļākas sirsnības. Bet es arī neko no citiem negaidu.
Agrāk dzīvoju ārpus Latvijas, tur bieži no pašiem tautiešiem nācās dzirdēt, ka latvietis ir tas, kas otram ne tikai neizpalīdzēs, bet arī kāju pieliks priekšā. Uz sevi to attiecināt nevarēju, neesmu riebīga, bet speciāli ar padomiem ar nevienam pakaļ neskrēju.
--
Ko domājat jūs? Vai uzskatāt sevi par vēso latvieti vai izteikti sirsnīgu cilvēku? Un kāda latviešu tauta pēc sirsnības "skalas" jums šķiet kopumā?
Kā ir tām, kuras dzīvo ārzemēs - vai šajā ziņā jūtat atšķirību starp letiņiem un citām tur sastaptām tautām?
19.11.2017 14:27 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tika nofoceti svesi cilveki (tevs un dels) un viniem svess cilveks ielika to sava FB? :D Kads sakars? :D
25.11.2017 10:15 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Tā posta doma bija - kamēr mēs tērējam sev, ir kas arī ziedo.
25.11.2017 10:26 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es it kā neesmu tā, kas FB komentāros bliež negatīvismu, bet, ja tiešām ir tā, ka paņemti sveši cilvēki un notografēti, un ielikti FB - man tas liekas prātam neaptverami!
Dzirdēts, ka, ja bērnudārza pasākumā vecāki fotografē savu bērnu un kadrā tiek sveši bērni, pēc tam to izliek soc.tīklos, tad svešu bērnu vecāki ceļ iebildumus. Bet te pat tam bērnam ar tēvu un svešajam cilvēkam nekāda sakara nav?
Vienkārši kāds mērķis rīcībai publiskot svešus cilvēkus - šādu ierakstu varēja veikt arī bez bildes?
25.11.2017 10:54 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Postiem ar bildēm pievērš lielāku uzmanību.
25.11.2017 10:58 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Pēc komentāriem sapratu ka tas vīrietis to postu ir redzējis un tikai pasmējies, nekādus iebildumus nav cēlis.
Bet vispār sviests nu publiska vieta, drikst fočēt.
Dzirdēts, ka, ja bērnudārza pasākumā vecāki fotografē savu bērnu un kadrā tiek sveši bērni, pēc tam to izliek soc.tīklos, tad svešu bērnu vecāki ceļ iebildumus.

Nubet ja ir kāds pasākums un es gribu fočēt savu bērnu tad man tagad jasaka visi kas negrib but bildēti lūdzu izejiet no kadra? Te jau var ilgi turpinat...piem bildes no ceļojumiem kur kāds trāpas kadrā..ar nevaru likt fb? Vai vienalga no kàdas publiskas vietas. Tāpat masu pasākumi bieži vien tiek fotogrāfēti...ja tevi tik ļoti satrauc ka tu vai tavs bērns kaut kur kadrā tiek tad gribas pateikt nu nelien arā vispār no savas alas un neviens tevi neredzēs.
25.11.2017 11:13 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Bet vispār sviests nu publiska vieta, drikst fočēt.

Fotografēt drīkst, bet tikai savām vajadzībās, bez nodošanas trešām personām, t.sk., publicēšanas internetā. Izņēmums, cik zinu, ir foto mākslai un žurnālistikas vajadzībām. Lielveikalos lielākai daļai jau pie ieejas norādīts, ka to darīt nedrīkst. Atrodoties sabiedrībā, likumi jāievēro. Tas, ka foto publiskošana netiek sodīta, jau atkarīgs tikai no fotogrāfijā esošās personas reakcijas.
25.11.2017 13:00 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Tikai nezin kāpēc Delfu aculiecinieku video un bildes plaukst un zeļ , tāpat jūs pašas gan jau FB citus līdzīgus postus komentējat un ne vārda neminiet par to , ka fotogrāfēt svešinieku neētiski , kur nu vēl izlikt visu apspriedei . Nupat to pārdevēju ar pārspīlēto a la Lady Gaga meikapu nodirsa . Uz pirkstiem varēja saskaitīt tos , kuriem nelikās pareizi nodirst pārdevēju Internetā , izliekot viņas bildi .
.
Tāda dubultmorāle vien sanāk . Tad , kad kaut kas notiek labs un ar labu padalās , tad redz aktuāls paliek privātuma jautājums , tad , kad var gādu nodirst , visiem jums pie pakaļas autortiesības un cilvēks gods un cieņa . Zviedz un rēc , šēro stulbumus tālāk . (t)
25.11.2017 13:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nupat to pārdevēju ar pārspīlēto a la Lady Gaga meikapu nodirsa . Uz pirkstiem varēja saskaitīt tos , kuriem nelikās pareizi nodirst pārdevēju Internetā , izliekot viņas bildi .
kur kas? Pirmo reizi dzirdu, bet delfus reti skattos fb un draugis man adekvai cilveki un TAAAA KA TU ARI NERUNAAA:-D:-D:-D:-D:-P:-P:-P
25.11.2017 13:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Liela daļa no tiem dzīvo ārpus LV un mēģina internetā izgāzt savas dusmas par LV, tāpēc ka bija spiesti aizbraukt.
Un viena daļa kuriem principā viss ir slikti kas notiek apkārt.
Tādi rakstītāji parasti ir aktīvāki, par citiem un cenšas visu nomālēt melnāku nekā ir.
Nevajag pēc tādiem spriest par visiem, kopumā
+++
LOTI tam piekritu, kas auzbrauca celot, studet vai ipasumus ipikrts vai percceties ir laimigi un ari par Lv izsakas tikai pozitivi(l)
25.11.2017 13:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
elzaelza tu zinu aks esi Krista no caur erkskiem uz.... 100% perfektivians uzvediba ! ESI JA:-D
25.11.2017 13:51 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tikai nezin kāpēc Delfu aculiecinieku video un bildes plaukst un zeļ
Tas, ka kaut kur kaut kas zeļ un plaukst, nenozīmē, ka tas ir likumīgs. Un nav tā, ka pie tiem attēliem nebūtu komentāru, kas izsaka viedokļi, ka bildēt tā nedrīkst. Tas, ka delfi sev nevēlamo viedokli dzēš gandrīz momentā, tas gan ir fakts.
25.11.2017 14:03 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es arī brīnos, kur jums tādas bildes, posti rādās :D vienīgais, kas nāk prātā, ka jāsēž tajās domubiedru grupās - čūsku midzenis utml, tur parasti visu nolika un par visām interneta sensācijām runāja. Kādu nedēļu tur pabiju un tad izdzēsos. Mani draugi nešēro tādus postus.. Savā ziņā sanāk atpalikt no "karstiem jaunumiem" :D
25.11.2017 14:07 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Pēc šīs loģikas, internetā drīkst publicēt tikai dabas skatus :D
Un tiešām...ziņu portāli pilni ar aculiecinieku video un bildēm! Kāpēc šo cilvēku tiesibas neaizstāvat? Visu laiku katru dienu internetā tiek publicētas bildes un video kur ir arī cilvēki kas visticamāk pat nezin ka ir tādā bildē vai video! Bet kā elzaelza teica...par kaut kādu stulbumu un sviestu jau visiem patīk ierēkt vai pašausmināties... :) tāpec stresot ka kāds veikalā ir nofočēts ir pilnīgi bezjēdzīgi un stulbi.
25.11.2017 14:09 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tas, ka kaut kur kaut kas zeļ un plaukst, nenozīmē, ka tas ir likumīgs.

Ak dievs nu jēga piesaukt likumu kurš pat nedarbojas un netiek vispār ievērots..? Neviens arī diži nesūdzas. Tad jēga vispār diskutēt?
25.11.2017 14:14 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es nesaprotu, kāpēc uz ielas jāsveicina sveši cilvēki, laikam esmu tipiskā, aukstā latviete, bet es tiešām nesaprotu ... :D
Hm, es pati esmu diezgan atvērta pret cittautiešiem, vispār varu atrast kontaktu ar gandrīz jebkuru, bet pārāk liela intimitāte man nepatīk, nepatīk bučoties satiekoties, mainīties ar drēbēm, kā jau te minēja, utt.
25.11.2017 14:17 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu protams, dažas jau te varenākas un gudrākas par delfi komentētājiem. :-) Ja gribas negācijas, tad arī tās atrod un tagad izliek kā baigās šausmas šeit - vispār tad palasīt apsveikumus par ko labu, kas publicēts, bet nē, izliksimies, ka tas neeksistē, jo ļaunu acs vēro. :D Gudrītes, pašas baigi cīnītos it kā par personas neaizskaramību (tāpat publicējot mazus bērnus utt.), drīzāk pagooglēt var, ko tas nozīmē, būs vērtīgāk par dzeltenās preses lapām un komentāriem, pēc kuriem veidojas tāds skatījums uz pasauli. Un dabas skati - jā, tas laikam vienīgais, ko nezinošs cilvēks var izvilkt no tā, ko meitenes vēlējās pateikt. Un kur gan bez tā, ka mēs patiesībā pašas visus nod**šam, kas kaut ko publicējuši, nu bet protams, kur nu bez tā! :D
25.11.2017 15:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
a la Lady Gaga meikapu nodirsa . Uz pirkstiem varēja saskaitīt tos , kuriem nelikās pareizi nodirst pārdevēju Internetā , izliekot viņas bildi .
viii kur sirsniga jauka latviesu meitene , un mak pozitivi citiem aizradit:-D:-D:-D:-D:-D
25.11.2017 15:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Kada pastastis par kadu bildi ir runa? Delfus lasu reti, fb un draugs labi man cilveki aks tadu sviestu nesero..goda varsd nezinu par ko runa?
par to pardeveju domaju
25.11.2017 15:44 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Rīdziniece vari te gudri nepļurkstēt , tavs līmenītis tāpat jau sen visiem ir skaidrs . Tā kā Alla no šova Caur ērkšķiem uz :-D prasta babuliene , kurai vienmēr par visu ir viedoklis , vienmēr rakņājas pa miskastēm , lasīt dzelteno presi , mētā 101 linku uz spama portāliem , un te pēkšņi tēlo ooofigenna inteliģento , kura nekad Delfus un tamlīdzīgu drazu nelasa :D:-D:-D:-D:-D
25.11.2017 16:17 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
piedošanu , nevis nekad , bet reti
:-D:-P
25.11.2017 16:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!