Aukstie latvieši

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Tā kā katrai tautai ir sava mentalitāte, kurai nereti piedēvē noteiktas rakstura īpašības, par latviešiem mēdz teikt, ka savstarpējās attiecībās esam introverti, vēsi un mums pietrūkst dabiskas atvērtības un sirsnības pret citiem cilvēkiem.
--
Ir viena projektu kolēģe, kura agrāk dzīvoja ASV. Viņai ir pielipis amīšiem raksturīgais mūžīgi platais smaids, nepieciešamība draudzēties ar visiem, apjautāties, izrādīt uzmanību, izpalīdzēt un nereti apskauties gan ar kolēģiem, gan ar tikko iegūtām paziņām. Viņai tas sanāk dabiski, jo tiešām pēc dabas ir ļoti pozitīva un izpalīdzīga. Diemžēl nācies dzirdēt kaktu runas, ka citus kolēģus tas kaitina. Vakar viņu pavēroju un aizdomājos...
--
Tēmu attiecinot uz sevi, varu apgalvot, ka jā, sevi uzskatu par vēso latvieti. Man ir svarīgi mani vecāki, vecvecāki, brāļa ģimene, mans mīļotais un divas labākās draudzenes, bet pret paziņām izturos laipni, korekti, taču bez dziļākas sirsnības. Bet es arī neko no citiem negaidu.
Agrāk dzīvoju ārpus Latvijas, tur bieži no pašiem tautiešiem nācās dzirdēt, ka latvietis ir tas, kas otram ne tikai neizpalīdzēs, bet arī kāju pieliks priekšā. Uz sevi to attiecināt nevarēju, neesmu riebīga, bet speciāli ar padomiem ar nevienam pakaļ neskrēju.
--
Ko domājat jūs? Vai uzskatāt sevi par vēso latvieti vai izteikti sirsnīgu cilvēku? Un kāda latviešu tauta pēc sirsnības "skalas" jums šķiet kopumā?
Kā ir tām, kuras dzīvo ārzemēs - vai šajā ziņā jūtat atšķirību starp letiņiem un citām tur sastaptām tautām?
19.11.2017 14:27 |
 
Reitings 22
Reģ: 31.10.2017
Ārzemēs ir sirsnīgāki (nedomāju Baltijas valstis un Skandināviju), latvieši vairāk atveras, kad iedzer. Protams, visam ir izņēmumi un ir kompānijas, kur bez alko viss iet uz urrā, bet kopumā latvieši ir atturīgi, noteikti.
23.11.2017 00:02 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Viņai ir pielipis amīšiem raksturīgais mūžīgi platais smaids, nepieciešamība draudzēties ar visiem, apjautāties, izrādīt uzmanību, izpalīdzēt un nereti apskauties gan ar kolēģiem, gan ar tikko iegūtām paziņām
Viņai tas sanāk dabiski, jo tiešām pēc dabas ir ļoti pozitīva un izpalīdzīga.
Nekāda sakara ar dzīvošanu USA, drīzāk cilvēks no dabas tāds un kā jau saki, tad tas nāk dabiski jo pēc dabas ir pozitīva un izpalīdzīga. Latvijā ir tāpat kā citur, rūgumpodi, vienkārši atturīgi cilvēki, kā arī pozitīvie, skaļie utt.
24.11.2017 07:59 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Par vēsu latvieti sevi noteikti neuzskatu. Man patīk smaidīgi cilvēki, zinu cik ļoti viens smaids vai labs vārds spēj uzlabot dienu tāpēc cenšos vairāk smaidīt, izteikt kādu komplimentu ja man kas patīk.Es gan ar svešiniekiem neapskaujos, nezibinu zobus priekšā pakaļā, bet vēsa neesmu.
24.11.2017 08:02 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Dzīvojot Īrijā ātri sapratu, ka frāze - hi, how are you, nebūt nenozīmē, ka jautātājam interesē atbilde, tā ir elementāras pieklājības pagarinātā versija.
24.11.2017 08:03 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Palasīju vel koentārus, ka apkārt tik daudz īgņu. Nezinu, es redzu visādus, bet vienmēr atcerēšos kā RIXā dodot kontrolierei pasi viņa man to atsvieda atpakaļ šī vārda vistiešākajā nozīme kaut turēju pretī roku.. Toreiz apjuku, bet pateicu viņai lai viņai ar jauka diena. Lūk šādi darbinieki būtu janahrenizē un man vienalga ja viņai ģimenē problēmas vai maza alga.
24.11.2017 08:07 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Vakar fb lasīju kaut kādu postu kur tētis ar dēlu sakrāto sīknaudu met ziedojumu kastītē kas ir veikalā. Tur bija viņi nofočēti un bilde ielikta fb ar aprakstu...bet palasot komentārus tur burtiski puse raksta kaut kādu sūdu, tad padomāju par šo diskusiju..un tiešām apstiprinās tas ka latvieši ir īgni neapmierināti, negatīvi...kāds ieliek ko pozitīvu bet puse vnk kaut ko dirš..."kā tu drīksti fočēt citus cilvēkus?!" "Vai prasiji atļauju" "tā nauda nekur nenonāks" un tādā garā.
Un vēl, te daža raksta ka viņai tādi cilvēki apkārt nav, bet tas ka tev tādu nav apkārt nenozīmē ka tādu nav vispār un ka tādi nav vairums...
24.11.2017 10:03 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Man jau šķiet, ka tā burkšķēšana un neapmierinātība no daudziem latviešiem nāk tādēļ, ka pašiem ir problēmas dzīvē. Vai nu tie ir kredīti, nepietiekama nauda, vientulība, veselības problēmas utt.
Lai gan reti es satieku īgnus un nelaipnus cilvēkus.
Par atturību gan piekrītu, bet uzskatu, ka tas nav slikti. :-)
24.11.2017 10:21 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Vakar fb lasīju kaut kādu postu kur tētis ar dēlu sakrāto sīknaudu met ziedojumu kastītē kas ir veikalā. Tur bija viņi nofočēti un bilde ielikta fb ar aprakstu...bet palasot komentārus tur burtiski puse raksta kaut kādu sūdu, tad padomāju par šo diskusiju..un tiešām apstiprinās tas ka latvieši ir īgni neapmierināti, negatīvi...kāds ieliek ko pozitīvu bet puse vnk kaut ko dirš..."kā tu drīksti fočēt citus cilvēkus?!" "Vai prasiji atļauju" "tā nauda nekur nenonāks" un tādā garā.
Un vēl, te daža raksta ka viņai tādi cilvēki apkārt nav, bet tas ka tev tādu nav apkārt nenozīmē ka tādu nav vispār un ka tādi nav vairums...

arī redzēju to ierakstu un komentārus :-|
Latvietis gatavs vairāk noticēt tam , ka cilvēkiem iet slikti , nekā tad , ja notiek kaut kas labs . Tepat Delfos par Ellas panākumiem kādi komentāri . Paši sūdos vārtās , bet , vai cik nepatīk lasīt labas ziņas , ka pašmāju slavenības gūst panākumus ārzemēs . Uzreiz sākas ciniskas replikas , neuzticība , meklēšana pie kā piesieties .
24.11.2017 10:55 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Protams, ka ir daudz īgnu, čīkstētāju un vaimanātāju, kas uzskata ka Latvija viss ir tik slikti un slikti.
Liela daļa no tiem dzīvo ārpus LV un mēģina internetā izgāzt savas dusmas par LV, tāpēc ka bija spiesti aizbraukt.
Un viena daļa kuriem principā viss ir slikti kas notiek apkārt.
Tādi rakstītāji parasti ir aktīvāki, par citiem un cenšas visu nomālēt melnāku nekā ir.
Nevajag pēc tādiem spriest par visiem, kopumā cilvēki Latvijā ir gan izpalīdzīgi, gan atsaucīgi, tikai nav uzbāzīgi kā US vai citur.
24.11.2017 10:56 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Liela daļa no tiem dzīvo ārpus LV un mēģina internetā izgāzt savas dusmas par LV, tāpēc ka bija spiesti aizbraukt.

Tu ļoti kļūdies , tieši otrādāk , tie , kas iepazina ārzemes , tie morāli un sociāli izaug un redz to , kāda patiesībā ir šķirba starp Latvijas sociāl-ekonomisko vidi un ārzemēm , kur cilvēki ir gan pārtikušāki , gan izglītotāki un bez rusofobiskās traumas un vēlmes par katru cenu dzīvot pāri saviem līdzekļiem .
24.11.2017 11:10 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Liela daļa no tiem dzīvo ārpus LV un mēģina internetā izgāzt savas dusmas par LV, tāpēc ka bija spiesti aizbraukt.

Un kā tu zini kur kurš komentētājs dzīvo? Tie ir kaut kādi tevis izdomāti spriedumi kam nav nekāda pamatojuma.
Un visi kas izbraukuši no Latvijas nav šampinjonu lasītāji un noliktavu strādnieki :)
24.11.2017 11:20 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Tu ļoti kļūdies , tieši otrādāk , tie , kas iepazina ārzemes , tie morāli un sociāli izaug un redz to , kāda patiesībā ir šķirba starp Latvijas sociāl-ekonomisko vidi un ārzemēm , kur cilvēki ir gan pārtikušāki , gan izglītotāki un bez rusofobiskās traumas un vēlmes par katru cenu dzīvot pāri saviem līdzekļiem .

Var jau būt
Ir gadījies būt lidostā kad izbrauc daudzi ārzemēs dzīvojošie Latvieši. Nu vairuma skats bija it kā viņi stāv rindā uz piespiedu izsūtīšanu katorgā, nevis uz labāku dzīvi. Daudzi izskatījās tik nomākti un nelaimīgi.
Un ja valsts ekonomikas un politikas dēļ cilvēks ir spiests pamest savu dzimteni, kādas gan labas emocijas viņiem var būt ar visu te notiekošo ?
24.11.2017 11:25 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tie ir kaut kādi tevis izdomāti spriedumi kam nav nekāda pamatojuma.

Gluži kā par video - kas jau pierādot un apstiprinot bla bla bla - nu ja gribas to skatīties vai saskarties ar tiem, kuri internetā izliek emocijas, vienalga par ko tur būtu, tad ok, ''labs'' spriedums.
24.11.2017 19:43 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Liela daļa no tiem dzīvo ārpus LV un mēģina internetā izgāzt savas dusmas par LV, tāpēc ka bija spiesti aizbraukt.
Un viena daļa kuriem principā viss ir slikti kas notiek apkārt.
Tādi rakstītāji parasti ir aktīvāki, par citiem un cenšas visu nomālēt melnāku nekā ir.
Nevajag pēc tādiem spriest par visiem, kopumā

+
24.11.2017 19:43 |
 
Reitings 35
Reģ: 22.11.2017
Latvijā nedzīvoju jau vairākus gadus. Bet ne par to ir stāsts. Beidzot, pēc ilgiem laikiem, izdevās atrast laiku, lai apciemotu vecākus. Agrāk, kad vēl dzīvoju Latvijā, arī biju tā persona, kura īdēja par nelaipnajiem un mūžīgi īgnajiem latviešiem. Taču šodien, stāvot Rimi kasē un pērkot mazas siera uzkodas, kuras izskatās aptuveni šādi... :

... izdzirdēju aiz sevis rindā stāvošas mazas meitenītes balsi: "Skaties, mamm, kādas mazas kūciņas!" Acumirklī sasmaidījos ar mazās meitenes mammu un sirdī palika tik gaiša sajūta... Jā, katrā valstī ir savi muļķi, bet tai pat laikā - katrā valstī ir cilvēki, kuri vienas sekundes laikā spēs uzlabot noskaņojumu uz visu dienu! Un tā ir super laba sajūta! :)
25.11.2017 02:12 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Liela daļa no tiem dzīvo ārpus LV un mēģina internetā izgāzt savas dusmas par LV, tāpēc ka bija spiesti aizbraukt.
+++
Patiesība!
25.11.2017 02:47 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Liela daļa no tiem dzīvo ārpus LV un mēģina internetā izgāzt savas dusmas par LV, tāpēc ka bija spiesti aizbraukt.
+++
Patiesība!

Em.. par ko jūs tur pukstiet? :'-(:-D:-D:-D Reāls pārsteigums. Jūs kaut kādas sociālās aptaujas veicāt, ka tik gudri spriediet? :-D Pilnīgs pirdiens nekurienē, tā varētu to nosaukt. Jau pāri 10 gadiem dzīvoju ārzemēs un šādi komentāri ir vāju pusdienu atraugas.. :-D Neviens mani personīgi nespieda braukt prom un pilnībā ticu, ka arī 99% neviens nespieda.. tik jūs tur kaut ko spiežat savās vājajās smadzenītēs :-/:-D
25.11.2017 04:24 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Palasīju vel koentārus, ka apkārt tik daudz īgņu. Nezinu, es redzu visādus, bet vienmēr atcerēšos kā RIXā dodot kontrolierei pasi viņa man to atsvieda atpakaļ šī vārda vistiešākajā nozīme kaut turēju pretī roku.. Toreiz apjuku, bet pateicu viņai lai viņai ar jauka diena. Lūk šādi darbinieki būtu janahrenizē un man vienalga ja viņai ģimenē problēmas vai maza alga.

Man Rīgas lidostā, paņemot pasi un ieraugot, ka ir dzimšanas diena, novēlēja foršu ceļojumu, daudz piedzīvojumu utt. Lika pasmaidīt :)
25.11.2017 09:02 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Komentētāji internetā vispār ir kaut kas īpašs. Ja gribas sabojāt dienu, var lasīt komentārus pie rakstiem.
25.11.2017 10:03 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Komentētāji internetā vispār ir kaut kas īpašs
Komentētāji internetā ir cilvēki, kas ikdienā mums līdzās, ne jau citplanētieši tos komentārus raksta. Anonīmi cilvēks var izpaust savus patiesos uzskatus, kas ikdienā tiek slēpti.
tētis ar dēlu sakrāto sīknaudu met ziedojumu kastītē kas ir veikalā. Tur bija viņi nofočēti un bilde ielikta fb ar aprakstu...
Nu šis tiešām ir stulbi un arī likumpārkāpums, bildē un publicē sevi, bet nelien citu dzīvēs.
25.11.2017 10:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!