Aukstie latvieši

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Tā kā katrai tautai ir sava mentalitāte, kurai nereti piedēvē noteiktas rakstura īpašības, par latviešiem mēdz teikt, ka savstarpējās attiecībās esam introverti, vēsi un mums pietrūkst dabiskas atvērtības un sirsnības pret citiem cilvēkiem.
--
Ir viena projektu kolēģe, kura agrāk dzīvoja ASV. Viņai ir pielipis amīšiem raksturīgais mūžīgi platais smaids, nepieciešamība draudzēties ar visiem, apjautāties, izrādīt uzmanību, izpalīdzēt un nereti apskauties gan ar kolēģiem, gan ar tikko iegūtām paziņām. Viņai tas sanāk dabiski, jo tiešām pēc dabas ir ļoti pozitīva un izpalīdzīga. Diemžēl nācies dzirdēt kaktu runas, ka citus kolēģus tas kaitina. Vakar viņu pavēroju un aizdomājos...
--
Tēmu attiecinot uz sevi, varu apgalvot, ka jā, sevi uzskatu par vēso latvieti. Man ir svarīgi mani vecāki, vecvecāki, brāļa ģimene, mans mīļotais un divas labākās draudzenes, bet pret paziņām izturos laipni, korekti, taču bez dziļākas sirsnības. Bet es arī neko no citiem negaidu.
Agrāk dzīvoju ārpus Latvijas, tur bieži no pašiem tautiešiem nācās dzirdēt, ka latvietis ir tas, kas otram ne tikai neizpalīdzēs, bet arī kāju pieliks priekšā. Uz sevi to attiecināt nevarēju, neesmu riebīga, bet speciāli ar padomiem ar nevienam pakaļ neskrēju.
--
Ko domājat jūs? Vai uzskatāt sevi par vēso latvieti vai izteikti sirsnīgu cilvēku? Un kāda latviešu tauta pēc sirsnības "skalas" jums šķiet kopumā?
Kā ir tām, kuras dzīvo ārzemēs - vai šajā ziņā jūtat atšķirību starp letiņiem un citām tur sastaptām tautām?
19.11.2017 14:27 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Kur es teicu,ka sveicinu pilnīgi visus?
19.11.2017 19:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ok pati nejedz ko saki:-P
19.11.2017 19:43 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
hhahaha:-D nu ja.
Tagad arī esmu nejēga,jo man patīk smaidīt un sasveicināties.
19.11.2017 19:45 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Elzaelza tu pati seit foruma izcelies ar cinismu, neiejutibu un aukstumu, ko tu gaidi no apkartejiem?
Nevienu labu vardu no tevis neesmu dzirdeejusi!
\varbūt problēma tajā , ka tu , kā aukstā latviete arī redzi tikai to "negatīvo" pusi , kuru tā gribi ieraudzīt ?
Esmu pietiekami te rakstījusi un rakstu arī pozitīvas lietas , bet nav mana vaina , ja pārsvarā tēmās ir tāds stulbums , ka izteikties pozitīvi vienkaŗši nav iespējams . ;) Un nē , ciniska neesmu , bet mēdz pasmieties par tiem pašiem naudas jautājumiem , kas tā citus aizvaino :D
19.11.2017 19:45 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
un jā , cosmo forums nav realitāte , tas tā :D ja katrs otrais te raksta , cik ierindas latvietis ir auksts un nelabsirdīgs un vispār tas ir kā iesakņojies pienēmums ārpus foruma , tad laikam tavai replikai nav vispār nekādas saistības ar to , kā izsakos forumā :P
19.11.2017 19:47 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Eh ,lasu cosmo komentārus un saprotu,ka cosmo atradīsies jebkāds temats par ko strīdēties, pat tāds sīkums kā cilvēku sveicināšana uz ielas:-D.
Pati es nesveicinu visus pēc kārtas ,bet parasti redzu jau pēc tā cilvēka,vai viņu ir jēga pasveicināt, vai nē. Nu dusmīgu,nīgru cilvēku diezvai gribēšu svecinā ,ka tik nedabūju kādu negatīvu pārmetumu:-D
Darbā mums ir anesteziologe kam nekāda gadījumā nevar pateikt labu apetīti, tad dabūs dzirdēt"kāda tev daļa gar manu apetīti????":-D,tad ja pasaka labdien,tad atcert , kas tad te tik labs????:-D
19.11.2017 20:34 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Esmu aukstā latviete 8-)
Domāju, ka tā nav ne laba, ne slikta īpašība, tā vienkārši ir īpašība, kas piemīt vidējam latvietim. Vienīgais, kas mani tracina ir cilvēki, jo sevišķi ārzemnieki, kas pārmet un piesienas, ka jāsmaida vairāk un jādraudzējas ar svešiniekiem, utt. Pārāk daudz cilvēku liek vienlīdzības zīmi starp atturību un neplaipnību.
19.11.2017 20:56 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Darbā mums ir anesteziologe kam nekāda gadījumā nevar pateikt labu apetīti, tad dabūs dzirdēt"kāda tev daļa gar manu apetīti????",tad ja pasaka labdien,tad atcērt, kas tad te tik labs????

Kaut kur dzirdēju joku - cilvēkiem, kuriem nepatīk citi cilvēki, ir jāstrādā valdībā, nevis medicīnā.
19.11.2017 20:59 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Scandinavian,nebiju dzirdējusi šādu joku,bet viņai ir tāds raksturs,kad visi viņu redz labāk ejot prom,nekā nākam šurp:-D.
Ja kas viņai nepatīk,tad to varēs manīt jau pa gabalu, runāt klusu viņa nemāk, parasti telefonu sarunas var dzirdēt jau gaiteņa galā.:-D
Bet reizēm šķiet,ka viņa gūst baudu,kad var kādam cilvēkam ko aizrādīt:-D
Atceros ,nesen biju kā sākusi strādāt, īsti nezināju kādēļ visi uzreiz pazuda kā viņa ienāca, turpināju ēst,bija pusdienu pārtraukums. Viņa ielika cepties maizi, es labu gribēdama pateicu,ka jums jau maizītes būs piedegušas,jo smirdeja pēc piesvilušas maizes. Oj kā es dabūju noklausīties, Tu man te nemācīsi ,ko darīt! Kas man te kāda jauniņā māsa mācīs kā cept maizi??? Ko tu vispār atļaujies! :-D .
19.11.2017 21:15 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Es piekritīšu tam viedoklim, ka latvietis ir izpalīdzīgs, laipns un sirsnīgs. Tas negatīvisms rodas no stresa un mūžīgās cīņas. Un nav tā, ka visur ārzemēs uz ielas sveicina. Varbūt kādās mazās, mazās pilsētiņās, bet lielajās tā pat neviens īsti nepazīstamos nesveicina.
Man ļoti patīk latviešu ziemeļnieciskā mentalitāte. Man patīk mūsu saikne ar dabu, darbīgums, un cieņa pret apkārtējo vidi un citiem. Šis protams nav attiecināms uz visiem, un ļoti liela nozīme ir arī inteliģences līmenim. Es katru dienu saskaros ar dažādu tautu pārstāvjiem, un ar katru dienu aizvien vairāk iemīlu ziemeļniekus. Visi slavē dienvidniekus, bet patiesībā viņi ir skaļi, slinki un viņiem ir mazāk cieņas pret citiem.
Vēl arī piekritīšu tam, ka amerikāņu "hi, how are you" ir tas pats, kas "sveiki". Ne vienu vien reizi man tas ir pateikts ejot garām, pat negaidot atbildi, vai, ja atbildu, viņi izliekas to nedzirdam.
20.11.2017 19:24 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Ir redzēti visādi cilvēki Latvijā un piekrītu, daudzi ir tādi "auksti", bet ir sanācis satikt tādus "īstenos latviešus", kuri ir kā līķi morgā, vienīgi māk komunicēt, kustēties un izskatīties pēc dzīviem cilvēkiem.
20.11.2017 20:08 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Visi slavē dienvidniekus, bet patiesībā viņi ir skaļi, slinki un viņiem ir mazāk cieņas pret citiem.
Ir jābūt diezgan aprobežotam, lai šādi vispārinātu. Ir gan slinki un rupji Latvieši, gan Krievi, gan Spāņi, gan Francūži. Nav tā ka vienā valstī ir visi labi un pūkaini, bet otrā, visi slikti. Ir vienkārši savādāki.
Jā, Latviešiem piemīt intravertums. Kamēr Spāņi vai Itāļi skaļi sūdzēsies cik viss uz pasaules slikti, Latvietis pie sevis klusi burkšķēs. Dažādas kūltūras, dažādi paradumi. Dzīvoju Eiropas dienvidos un tas ir ļoti uzkrītoši. Latvijā ir ļoti daudz negatīvi noskaņoto, bet bieži redzu arī ļoti pozitīvus, dzīvespriecīgus, uzņēmīgus cilvēkus. Lielākoties vecumā zem 40. Daudzi jaunieši ir darbīgi un optimistiski. Burkšķētāji lielākoties ir vecāka gada gājuma cilvēki, ne pārāk nodrošināti, ne pārāk izglītoti, vīlušies sistēmā. Tas arī ir daļēji saprotams, bet tik un tā nepatīkami, ja uzburkšķ pilnīgi bez iemesla.
Kad saskāros ar Eiropas dienvidu paradumiem, bija diezgan grūti pierast. Nemitīga personīgās zonas pārkāpšana, apķeršanās, bučošanās, jautājumi... Šeit visi grib visu zināt, ja esi vēss un distancēts, tas ir ļoti aizdomīgi. Par sveicināšanos ir tā ka, protams, lielās pilsētās sveicina tuvākos kaimiņus, bufetnieci kafejnīcā, pārdevēju veikalā... nav vajadzības sveicināt pilnīgi svešus cilvēkus. Tas viss notiek dabiski. Cilvēki ļoti ātri sapazīstas, ir pilnīgi normāli, ja regulāri satiec kādu uz ielas, ar laiku sāc sveicināt. Jā, patīk viņiem skaļi un daudz runāt, bet to nekādā ziņā nevajag saistīt ar necieņu. Dienvidnieki ir vairāk ekstraverti. Šeit izglītoti cilvēki (nerunāju par kaut kādiem salašņām) viens pret otru izturas ar daudz lielāku cieņu un formalitāti nekā Latvijā. Viens otru uzrunā par kungu vai kundzi un pēc profesijas vai uzvārda. Uzrunāt vārdā skaitās nepieklājīgi un neizglītoti. Sabiedrībā valda diezgan liela atšķirība starp dažāda kūltūras līmeņa cilvēkiem. Esmu arī šeit sastapusies ar īgniem, rupjiem un arogantiem cilvēkiem, tādi ir visur, neatkarīgi no valsts.
21.11.2017 01:56 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Attieksme neslēpjas ārējās izdarībās. Tās var būt arī savstarpējā pretrunā.
..
Latviešiem tā attieksme laikam jau īpaši izceļas citu tautu vidū.
21.11.2017 05:11 |
 
10 gadi
Reitings 3060
Reģ: 09.10.2009
Nepārlasīju visus palagus, bet gribēju gan no savas puses pateikt,ka katrā tautā ir savi kretīni. Nav viena perfektā,ideālā tauta un tās mentalitāte.
Man, piemēram, ļoti rieb amerikāņu uzbāšanās - tie mākslīgie smaidi, apskaušanās(la gan esi otram svešs) utt. Un tā melošana. Jā,jā, es zinu - neviens nav bez grēka,bet... nu,kaut kā man līdz šim ir nācies saskarties ar to - melo uz vella paraušanu. :-D Nenoniecinu nevienu, tikai izsaku savu viedokli un pieredzi. Visiem ir savi + un -. Nepiekrītu,ka mēs, latvieši, būtu ārprātīgi auksti, neatvērti.
21.11.2017 07:32 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Ir jābūt diezgan aprobežotam, lai šādi vispārinātu. Ir gan slinki un rupji Latvieši, gan Krievi, gan Spāņi, gan Francūži.

Jā, esmu ļoti aprobežota, jo katru dienu saskaros ar cilvēkiem no šīm valstīm. Viens ir tas, kā viņi izturas uz ielas un otrs - kā mājās. Es redzu to māju pusi, jo strādāju viesnīcā. Zinu, ka visi nav tādi, kā pieminēju, bet 90% cilvēku no šīm valstīm, ar kuriem MAN ikdienā ir jāsaskarās, ir šādi.
21.11.2017 14:39 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Esmu laikam pieskaitāma pie tiem aukstajiem un atturīgajiem.
Esmu dzīvojusi citās valstīs un mans novērojums ir tāds, ka latvieši salīdzinoši tiēšām ir diezgan auksti un atturīgi. Bet zviedri un citi ziemeļnieki man liekas vēl aukstāki emocionāli :D
Man tieši ārzemēs ir sanācis atrast labus draugus, ātri sadraudzēties, jo apkārtējie ir vienmēr bijuši diezgan atvērti, runīgi, sirsnīgi. Kaut vai salīdzinot situācijas, ex bija ārzemnieks, un kad vajadzēja iepazīties ar viņa draugiem pirmo reizi...tur uzreiz bija kādi 20. Visi man pienāca klāt personigi iepazīties, sasveicināties, sāka jau runāties ar mani un stāstīt kaut kādas random lietas pirms es vispār paspēju muti atvērt.
Tajā paša laikā ar tagadējo draugu, pirmā tikšanās ar viņa draugiem bija izgāšanās :D
Labi ja kāds vispār sasveicinājās, liela daļa uzvedās tā ka manis tur pat nebūtu, pati protams neskrēju klāt bakstīt uz pleca un teikt hey čau iepazīsimies. Vispār tur jutos dīvaini, visiem viss likās pofig, nezināju ko vispār tur runāt ko darīt, tad vēlāk sapratu ka laikam lai kādam tur iepatiktos, pašam visur jālien pa vidu, jauzsāk visas sarunas un jābūt vēl nezinkādam. Bet nu es diemžēl pēc dabas esmu klusa, mierīgā. Tas man šeit Latvijā ari vienmēr ir traucējis.
21.11.2017 15:20 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Jā, patīk viņiem skaļi un daudz runāt, bet to nekādā ziņā nevajag saistīt ar necieņu. Dienvidnieki ir vairāk ekstraverti. Šeit izglītoti cilvēki (nerunāju par kaut kādiem salašņām) viens pret otru izturas ar daudz lielāku cieņu un formalitāti nekā Latvijā. Viens otru uzrunā par kungu vai kundzi un pēc profesijas vai uzvārda. Uzrunāt vārdā skaitās nepieklājīgi un neizglītoti.

Tāpat parādās īpatnības - ir valstis, kur tā arī ir jāuzrunā, liekot priekšā visus kungs, kundze, jo valodas rašanās, īpatnība jau ir tāda, ja dziļāk iebrien tajā. Tāpat var runāt, kā Taizemē (ok, tikai izdomāts piemērs šoreiz, valsti citu jāmaina) ir nepieklājīgi, ja nepazīstamu cilvēku traucē viņa dienas gaitās un gribi sarokoties - ar to mēģinot pateikt, ka kultūru dažādības ar to visu iet roku rokā. Un arī skaļā runāšana, bāšanās pa vidu - citreiz tā tiešām ir gluži vienkārši kā necieņa un tikai sevis izpaušana, neņemot vērā nevienu citu. Tāpat negatīvi par ''aukstajiem'' izteiksies tie, kam vienkārši personībā, kā indivīdā, prasās pēc cita komunikācijas stila un tas nav nekas nepareizs, ja vien netiek tāpēc paziņots, ka kāds ir sliktāks vai vieni tik atsaldēti un nekad nepalīdzēs, otri vēl kaut kādi. Tāpat izbraucot citur kādu laiku ir cits iespaids no visa, kā tur uz vietas patiesībā ir viņiem pašiem. Tālāk jau atkarīgs, cik ilgi paliek un kādus cilvēkus sev tajā ikdienā apbūvē apkārt, kāda vide, uztvere pašam jau no iekšām, ja tā var teikt. Kad mīlestība blakus, kas iepriekš nav varējis būt, piemēram, viss rādās labu laiku sarkanu rožu krāsā. :)
21.11.2017 15:34 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
esam introverti, vēsi un mums pietrūkst dabiskas atvērtības un sirsnības pret citiem cilvēkiem.
Varbūt latvieši mazāk smaida, bet, manuprāt, mēs esam salīdzinoši diezgan sirsnīga un dvēseliska tauta.
21.11.2017 18:52 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es skaitijos aukstais latvietis kad cietu no depresijas, vientulibas un esanas traucejumiem. Tai pat laikaa par spiti tam visiem izpalidzeju, bet pasai neviena taada cilveeka nebija kas palidzetu man. Tagad kad neesmu LV loti noverteju visu kas man ir. Priecajos satikt draugus, izbaudu iknedelas izbraucienus un vienkarsi pastaigas. Daudz labaak jutos kops aizbraucu prom. Sad tad depresija medz paradities kad pargurstu no darba vai pietruskt gimene,bet kopumaa ir daudz ,daudz labaak sobrid. Loti viegli iedraudzejos ar cilvekiem. Visu ko vajag varu izjautaa jebkuraam un izpalidzu visiem.. stacijas it ipasi biezi sanaak palidzet citiem ar noradem uz vilcienu
21.11.2017 20:00 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man īsti negribētos saukt latviešus par aukstiem. Protams, ir izņēmumi (kur gan to nav), bet visā visumā man ir veicies ar cilvēkiem sev apkārt - draugi un ģimene neliekas nedraudzīga pret svešiniekiem (bet, nu, tas , protams, nav īsti objektīvs viedoklis :-)). Jā, varbūt bez apkampšanās un bučošanās elementiem :-). Kad mēģinu atcerēties - arī pārdevēji, cilvēki darbā, ierēdņi +/- ir bijuši smaidīgi, pieklājīgi, ar kuriem patīkami bija komunicēt. Tīri dēļ šiem daudzajiem pozitīvajiem cilvēkiem man būtu grūti kritizēt latviešus kā tādus, bet, protams, gan jau pilnīgi bez pamata stereotipi par mums arī nav radušies.
21.11.2017 20:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits