Aukstie latvieši

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Tā kā katrai tautai ir sava mentalitāte, kurai nereti piedēvē noteiktas rakstura īpašības, par latviešiem mēdz teikt, ka savstarpējās attiecībās esam introverti, vēsi un mums pietrūkst dabiskas atvērtības un sirsnības pret citiem cilvēkiem.
--
Ir viena projektu kolēģe, kura agrāk dzīvoja ASV. Viņai ir pielipis amīšiem raksturīgais mūžīgi platais smaids, nepieciešamība draudzēties ar visiem, apjautāties, izrādīt uzmanību, izpalīdzēt un nereti apskauties gan ar kolēģiem, gan ar tikko iegūtām paziņām. Viņai tas sanāk dabiski, jo tiešām pēc dabas ir ļoti pozitīva un izpalīdzīga. Diemžēl nācies dzirdēt kaktu runas, ka citus kolēģus tas kaitina. Vakar viņu pavēroju un aizdomājos...
--
Tēmu attiecinot uz sevi, varu apgalvot, ka jā, sevi uzskatu par vēso latvieti. Man ir svarīgi mani vecāki, vecvecāki, brāļa ģimene, mans mīļotais un divas labākās draudzenes, bet pret paziņām izturos laipni, korekti, taču bez dziļākas sirsnības. Bet es arī neko no citiem negaidu.
Agrāk dzīvoju ārpus Latvijas, tur bieži no pašiem tautiešiem nācās dzirdēt, ka latvietis ir tas, kas otram ne tikai neizpalīdzēs, bet arī kāju pieliks priekšā. Uz sevi to attiecināt nevarēju, neesmu riebīga, bet speciāli ar padomiem ar nevienam pakaļ neskrēju.
--
Ko domājat jūs? Vai uzskatāt sevi par vēso latvieti vai izteikti sirsnīgu cilvēku? Un kāda latviešu tauta pēc sirsnības "skalas" jums šķiet kopumā?
Kā ir tām, kuras dzīvo ārzemēs - vai šajā ziņā jūtat atšķirību starp letiņiem un citām tur sastaptām tautām?
19.11.2017 14:27 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Darya
Ne gluži tāds bija mans vēstījums. Bet ir ļoti pārspīlēti apgalvot, ka ārpus Latvijas VISI ir smaidīgi un laimīgi. Nu, nav tā - tā nav ne UK, ne Norvēģijā, ne Zviedrijā, ne Somijā, ne Dānijā, ne Igaunijā, Lietuvā, ne Polijā, ne Holandē, ne Vācijā, ne Spānijā, ne Grieķijā, ne Austrijā, ne Francijā (par šīm valstīm varu izteikt stabilu vērtējumu). Un ir tik daudz, kur mani var papildināt kāds cits.
Tie lielie "laimes" iespaidi rodas tikai tādēļ, ka pats ceļotājs ceļojot ir ļoti laimīgs un vietējie ātri atkož kārtējo "cik zaļa zāle, cik tirkīzzilas debesi" tūristu. Attiecīgi arī attieksme ir atvērtēka un atsaucīgāka. Bet tas ir ar mentalitāti nesaistīts jautājums.
Varbūt, der par to padomāt, jo vairāk vai mazāk dominē "man neatvainojas", "mani nesveicina", "man to, man šo". Un visi citi neapmierināti? Varbūt, jāsāk ar to, ka jābūt gana apmierinātam ar sevi, lai pasmaidītu un apvaicātos, vai viss kārtībā tam, kurš neatņem sveicienu... Liekas, te vietā ir teiciens "zivs pūst no galvas". Un es domāju, ka tieši tādēļ, ka es un vēl dažas komentētājas negaidam neko no citiem arī veiksmīgi izvairamies no tāda negatīvisma pārņemtu cilvēku satikšanas ikdienā.
Bet kā jau es teicu - katram ir sava pieredze. Tikai uz "ātru roku" spriedelēju par tēmu.
19.11.2017 18:24 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Tā kā žēloties un pašiem sevi nolikt kārtējo reizi neredzu jēgu.

uz tā balstīt, ka kādi te visi nelieši, kā nepareizi dzīvo, kā izturas un kādi vispār vēsie, atsaldētie, totāli nīgrie, nepateicīgie and so on. Tā kā tā ir gluži tā pati ņirgāšanās, ja gribas pavērst šo šādi.

Kur tu to visu izrauj? Es vēlreiz pārlasīju savu tēmu un pārlasīju visus komentārus, neko tādu neredzēju. Vispār nav runa par kaut kādu latviešu nolikšanu un sevis žēlošanu. Es pati saku, ka esmu vēsā latviete, tas nozīmē, ka nolieku un želoju sevi? Tas ir vienkārši secinājums, un tas nav ne labi, ne slikti :-) Kāpēc nedrīkst salīdzināt citas valstis un tautas savā starpā? Tas ir kaut kas smagi aizskarošs? Nepārmetu, vienkārši nesaprotu.
19.11.2017 18:31 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Par PILNĪGU VISU cilvēku sveicināšānu centrālajā stacijā runāja Rīdziniece nevis es. :-D
Nu gan sacepās par nepazīstamu cilvēku sveicināšanu.
19.11.2017 18:33 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Londa9, var pasniegt skatījumu no savas pozīcijas. Var apgalvot, ka esmu vēsais cilvēks - nekāda žēlošana vai nolikšana. Var apgalvot, ka man prasās to trakumu - nekāda žēlošana vai nolikšana. Tālāk kopējais pamatojums un secinājumi, kuri rodas ir aplami - piemēram, kaut vai tas, kā viena lieta tiek raksturota kā kopīgi slikta, nepieņemama un briesmīga. Ka būtu tagad jādara lūk šādi. Tāpat arī ''salīdzināt'' valstis un tautas - sākot ar to, ka visi cilvēki nav vienādi, beidzot ar to, ka prostai cilvēku salīdzināšanai nav vērtības, nekāda pienesuma. Varu pateikt, cik briesmīgi rīkojas, izturas itālis, kā viņš tur vai šur kaut ko atļāvās, bet ir jāsaprot, kur viņš dzīvo, kāpēc, kā dzīvo utt., ne kaut kāda virspusēja informācija, kuras vietā ir ''ak, kāds man traks piemērs iz dzīves gadījies''.
19.11.2017 18:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
pretī nāk cilvēks pasmaida pretī, pasakām viens otram "čau" un viss forši. Un nav tur ne feik smaids, ne runāšana.
Latvijā mani tā kaitina,ka neviens tev nesaka ne "labdien",
ja doma ka sveicini kaiminus, kaiminu maju iemitniekus pazistamu pardeveju nu pie kuras bezi iepercies un redzei peksni uz ielas un tml tad LV sen ta ir norma ... vismaz manu pazinu viduu . Atnakt no atvalinajuma ar koegiem lielu vairumu apkeramies ,sabucamies... Vienigi manejais gan ne , ar mazpaziatamie nesveicina nu vians tads cilveks.
19.11.2017 18:40 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tāpat, ja jau absurdā par to sveicināšanu, cik daudzi mēs pasveicinām savas darba vietas sētnieci (kura katru rītu tomēr tur ir un ir piesaistīta pie objekta) vai apkopēju, vai piemājas veikala darbinieci vai jebkuru citu? Un es nedomāju, ka tas ir tikai ''ak, cik traki tautai raksturīgi'', bet no paša cilvēka. Var domāt, audzināšana, stāvoklis sabiedrībā, īpašības, raksturs, pofigisma filozofija, labestības filozofija vai kas tik vēl ne, bet viss sākas ar pašu un nebūt visiem vajag vienas un tās pašas lietas. Tāpēc vēl jo vairāk neizprotu to, ka, ja jau aizbraucis, ticis tajā party mode uz katra stūra ar apkampšanos, bet vienalga tonis (jā, mana interpretācija) rāda, cik joprojām neapmierinātība sēdētu iekšā, jo visi citi jau šādi un tādi šeit vai citā valstī. Kaut vai piemērs - citā valstī beidzot vari būt kopā ar mīļoto, kas vien jau maina skatu uz ļoti daudz ko pat vienkāršā ikdienā, elementāra faktu analīze starp situācijām.
19.11.2017 18:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
āpat, ja jau absurdā par to sveicināšanu, cik daudzi mēs pasveicinām savas darba vietas sētnieci (kura katru rītu tomēr tur ir un ir piesaistīta pie objekta) vai apkopēju, vai piemājas veikala darbiniec
setieku mus virietis darbaa ja redzu noteikti sveiscinu, darba apkjeas vspar sveicam ari svetkos... ka jau teicu aznas, kaiminus un etc, tac ir nirma sveicinatt . Mums berniab Riags centra ka japnes kadu satikam un edevam labdienas oj, oj oj ka vela dabjam mizzaaa.... ta ka drseti sen jau esam..:-D:-D:-D
19.11.2017 18:49 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Vienigi manejais gan ne , ar mazpaziatamie nesveicina
kāpēc nevar pasveicināt? Un veikalā pārdevējām arī nesaka "labvakar" un "paldies"? :-D
19.11.2017 18:54 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Es to menatlitātes atšķirību stipri izjūtu bērnu jautājumos . Pirmo bērnu dzemdēju Vācijā , otro jau Latvijā :) Ja Vācijā man nebija jāklausās kaut kādas muļķības par to , ka IVF ir kaut kas nepareizs "ja nav lemts , tad jādzīvo bez bērniem " , tad Latvijā ik pa laikam saņemu ļoti daudz aizspriedumainu un stulbu repliku no tumsonīgām personām . Tas pats ar grūtniecības izziņošanu . Vācijā normāli paziņot par grūtniecību tad , kad pats gribi , negaidot tos mistiskos 3 mēnešus un neslēpt grūtniecību . Latvijā joprojām pastāv aizspriedums , ka grūtniecību vai jaundzimušo var noskaust , uzlikt ļaunu aci vai nez ko :)
19.11.2017 18:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
kāpēc nevar pasveicināt? Un veikalā pārdevējām arī nesaka "labvakar" un "paldies"?
ne, un cik nav lugts ta darit ne un viss.
Atcerejos darba gadu atpakal saka stradat apkopeja , jauna sieviete kur ap 25 invalide pie mums sajutas ka cilveks. Kuru ciena, sveicina, parunajs, sveic svetkos. Vina laba Riaggs kafuzi jauans barmenistes un viemsilites izniragajs par vinu...speciali meta papirus un etc aprus miskastes ej vac ...un tada stilaa... vian tik laimiga tagad, uz darbu nak smaidot lai ari nav viegli.
19.11.2017 19:01 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Kultūra , labestība arī atšķiras , kārtība un drošība .
pamatā mums ir doma pēc gadiem atgriezties Vācijā , jo tā atšķirība tomēr ir stipri jūtama . Dzīvojam mēs vienreiz un gribas to vidi sev un bērniem to labāko , nevis dzīvot aizspriedumainā sabiedrībā .
19.11.2017 19:05 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Nu,redzi? Sveicināšana palīdz cilvēkiem tikt pieņemtiem un liek justies labāk. :-)
Un redz par tavu vīrieti, tātad ja es ar viņu būtu tikusies vienā ballē, nākamjā dienā viņš mani nesveicinātu,jo esam mazpazīstami? :-D
19.11.2017 19:05 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
n redz par tavu vīrieti, tātad ja es ar viņu būtu tikusies vienā ballē, nākamjā dienā viņš mani nesveicinātu,jo esam mazpazīstami?
zinot vinu vins pat neaceretos ka aticis, vienarsi interse tikai savi tuvi cilveki un darbs. Man darba jma citadaka, ta ka mierigi ari sabiedriskaja varu pasbeicinat vai ja kads raid edot vieneizejo kabatlakatinu vai izteikt kritku ari ja nu vajaga loti.. esmu atverta. Ja vien nav nostradata 24 st nonstopa... ir bijis ka jabrauc kur pec tada datba un aizmiegu ceru ka nekracu:-D:-D:-D:-D:-D
19.11.2017 19:08 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Darya Tavu viedokli par tēmu Latvija - Maskava esmu jau iepriekš ievērojusi. Tev ir savas siltās atmiņas un pozitīvās lietas, kuras asociējas ar LV, un ir arī lietas, kuras šīs valsts kontekstā kaitina. Man tas liekas pilnīgi normāli, kā arī uzskatu, ka tādas divējādas jeb daudznozīmīgas emocijas virmo teju katrā latvietī, kurš pārvācies uz pastāvīgu dzīvi citā valstī. Dīvaini, ka citiem tad šķiet tabu.
19.11.2017 19:09 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Nu un tev pašai patīk,ka cilvēki tavā darba vietā tevi nepasveicina vai nesaka paldies? :-D
Man tā liekas pilnīgi normāla pieklājības norma.
Tavējais var nesveicināties tas ir normāli, bet redz ja es sveicinu cilvēkus, esmu dīvaina :-D
19.11.2017 19:11 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Apsolījos, ka vairs neko nerakstīšu, bet tomēr aizdomājos...
Bieži vien šādās diskusijās daudzi nonāk pretrunās ar sevi. Tas pats šeit. No vienas puses raksta, ka latvieši ir atsaucīgi, draudzīgi un patīkami, bet tai pat laikā raksta, lai tās, kurām kaut kas nepatīk, tup savās ārzemēs, jo Latvijai tādi cilvēki nav vajadzīgi. No vienas puses raksta, ka Latvijā ir jauki, brīnišķīgi cilvēki, bet tai pat laikā ir tādi kā šajā komentārā minētie:
Vina laba Riaggs kafuzi jauans barmenistes un viemsilites izniragajs par vinu...speciali meta papirus un etc aprus miskastes ej vac ...un tada stilaa...

Interesanti.
19.11.2017 19:11 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es esmu "aukstais Latvietis"
Nesveicinu un nekrītu ap kaklu kuram katram ko esmu kaut kur redzējis.
Man arī nepatīk tā draudzīgā uzbāzība un visa etiķete, kas ap to ir. Es varu palīdzēt ikvienam ja vajag un neatteikšu ne vienam.
Bet tas tukšais uzbāzīgais plezīrs man nav vajadzīgs.
19.11.2017 19:11 |
 
10 gadi
Reitings 2238
Reģ: 27.02.2011
Elzaelza tu pati seit foruma izcelies ar cinismu, neiejutibu un aukstumu, ko tu gaidi no apkartejiem?
Nevienu labu vardu no tevis neesmu dzirdeejusi!
Es esmu aukstā un atturigā latviete, nemāku kerties ap kaklu un mīlinaties, bet aiz muguras neaprunāju, darba vidē intrigās vispar neiesaistos, uzturu draudzīgas vai neitrālas attiecibas. Ļoti nepatik duvkosigi aprunātaji, intriganti.
19.11.2017 19:16 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
zinot vinu vins pat neaceretos ka aticis, vienarsi interse tikai savi tuvi cilveki un darbs.
Rīdziniece Ar to arī
vajadzēja sākt - tipisks vēsais tipāžs, par ko arī ir šī tēma :-)
19.11.2017 19:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu un tev pašai patīk,ka cilvēki tavā darba vietā tevi nepasveicina vai nesaka paldies?
Man tā liekas pilnīgi normāla p
VELREIZ, ta mana darba nenotiek, un es ar ta nedaru. Dresura kops bernibas zini. Lasam ko saka citi un neizdomajam pasakas...:-P
19.11.2017 19:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!