Darba tusiņi

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Nevaru saprast ko lai dara.
Darbā bieži rīko visādus ārpus darba laika kolektīva pasākumus. Viss jau būtu labi bet vairums šo pasākumu ir manuprāt jēli un bezgaumīgi, ka es to visu uztveru kā ķēmošanos un beigās laika nomešanu zemē.
Bet neapmeklēt šos pasākumus baidos ka darba devējs sāks greiz uz mani skatīties. Darbs kā tāds nav slikts un to pazaudēt nevēlos.
Nu piemēram pēdējais tisiņš bija pašu veidots teātra uzvedums, visiem tika iedalītas lomas un bija jāveido teātris. Teātra veidošana ievilkaš uz 4h kuraš vislaik jādarbojas un jādomā līdzi ko teikt utt. Bet viss pasākums kopā aizņēma 9h! ... un līdzīgi pasākumi tiek organizēti bieži. Tas vis sir ārpusdarbalaiak laiks.
Es jau draudzenēm saku ka man darbs ir nevis 168h bet gan 178h kā minimums :-D
19.10.2017 09:34 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
Es saprotu , ja autore būtu kāda važnaja šiška tur , bet sekretārei nudien tur maza loma tajā saliedētībā

Tipa darbā kolektīvā strādājot nav tās saliedēšanas ? P Patiesībā lielākais % darbinieku sejā smaida , bet pie sevis uguņus met par tādiem pasākumiem . Tad kāda jēga no tādas liekulības ?!

Elza, nebrauc jau nu auzās...tik sačakarēti domāt. Iestādē pēc būtības jebkurš darbinieks ir svarīgs...nebūtu mazais, naskais sekretārs, boss paliktu bez savas korespondences un dienas(tikšanās) plāna kā likts!
Turklāt ne visur visi smīn ūsās, ir darba vietas, kur kolēģiem ir patiesi laba komunikācija, savatarpējās attiecības jn par pārdomātu un kvalitatīvi saplānotu saliedēšanas pasākumu, piemēram, sporta spēlēm, priecājas!(t)
19.10.2017 10:57 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Sekretārei nav jāatpūšas brīvdienas no darba? Tikai vadītāji un grāvju racēji ir pelnījuši atpūsties brīvdienās?
19.10.2017 10:56 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Peekaboo1 komentāram trekns +.
Man arī darbs ir tikai darbs un darba kolēģi ir tikai darba kolēģi, līdz ar to man noteikti nebūtu vēlēšanās katru mēnesi veltīt savu ārpusdarba laiku kolektīva "saliedēšanai", jo lielos vilcienos es uz darbu eju strādāt, nevis draudzēties. Protams, dažas reizes gadā var aiziet uz šādiem pasākumiem (piemēram, Ziemassvētku balli, pasēdēt 20 min pēc darba laika beigām un apēst kūku kolēģa dzimšanas dienā u.tml.), bet, ja kas tāds notiktu katru mēnesi, nekautrētos un pateiktu nē. To arī iesaku darīt Tev. Neviens Tev nevar uzspiest pavadīt savas brīvdienas vai darba dienu vakarus, "saliedējoties" ar kolēģiem un darot darbus vai aktivitātes, kas Tev neinteresē un ko nemaz nevēlies darīt. Neticu, ka tāpēc kāds uz Tevi sāks šķībi skatīties. Un, ja sāks, varbūt tad jāmeklē cita darba vieta, kur ciena darbinieku privāto dzīvi un brīvo laiku.
19.10.2017 10:55 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Pa lielam zinu ļoti daudz šādu cilvēku, kas neko negrib, bet patiesībā visas brīvdienas marinē pie TV. Sakarīgi pavadīts laiks!

Man tikai divi vārdi jautājami - NU UN? Tāpēc no darba brīvais laiks ir BRĪVAIS LAIKS, lai citiem nebūtu nekādas daļas par to, ko tas cilvēks dara.
Ok, es sapratu, sekretāres darbs ir ārprātīgi un fiziski smags, un divas brīvdienas, laikam jau pat trīs būtu nepieciešamas, lai no tā atkoptos!
Kāpēc cilvēkam neizmantot savas likumīgās brīvdienas tam paredzētajam mērķim - atpūsties?
Ne visi sirgst ar darbaholismu un socializēšanās nepieciešamību. Man ir n lietas, ko darīt savās brīvdienās, atskaitot seriālu skatīšanos, ko ļoti sen vairs neesmu darījusi, jo nav laika. Hm, ko gan izvēlēties - darīt savu apmaksāto (vai pat neapmaksāto, bet vienkārši patīkamo) hobiju vai iet uz neinteresantiem darba pasākumiem brīvdienā, par ko nemaksā?
19.10.2017 10:54 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
es autori pilnībā saprotu, drīzāk neizpratne par tām, kurām šis modelis - veltīt vairākas neapmaksātas brīvdienas gadā darbam kolektīva (saliedētības vārdā :-D) šķistu ok.
savas brīvdienas es darbam neveltītu. un tas nenozīmē, ka jūtos nenovērtēta darbā vai man ir sliktas attiecības ar kolēģiem, nebūt nē.. vienkārši mans brīvais laiks ir mans brīvais laiks un tā tam arī jāpaliek. un tieši vadītājam būtu tas jārespektē, nevis jāmet lūpa, ja darbinieks nevar vai vienkārši negrib to darīt. nu kādā sakarā? ja vadītājs tik ļoti grib saliedēt kolektīvu, to var darīt arī darba laikā, stipri netraucējot darba procesam - ar pus h dienā pilnīgi pietiktu kaut kādām aktivitātēm, lai sapazīstinātu utt. un galu galā, cik tad var saliedēt kolektīvu? mums bez tādiem pasākumiem kolektīvā ir ļoti labas attiecības, nodibināt tādas var arī ikdienišķā darba procesā, jokojoties, smejoties kopā. :-D ja darbinieki negribēs "saliedēties", tad nekādi pasākumi nelīdzēs.
19.10.2017 10:53 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Ok, ja iesaistīties diskusijā skaitās cepšanās, tad uz redzēšanos!:-)
19.10.2017 10:53 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Pa lielam zinu ļoti daudz šādu cilvēku, kas neko negrib, bet patiesībā visas brīvdienas marinē pie TV. Sakarīgi pavadīts laiks!

kāda tev daļa ? Kā tu vispār vari teikt , ka pie TV pavadīt laiku ir sliktāk kā pavadīt laiku kkādos saliedētības pasākumos ? Es uzskatu pretēji , manai harmonijai un manam ego svarīgāk pabūt mājas apstākļos , atpūsties vienkārši uz dīvāna , nevis tērēt enerģiju pa tukšo .
Labi , ja tās būtu 2x gadā savas vides sakopšana , normāli . Bet ma neliekas normāli , ka tiek spiests iet uz pansionātu un palīdzēt . Tā jau ir katra darīšana , palīdzēt pensionāriem , suņiem vai nevienam . (t)
19.10.2017 10:52 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Man arī noteikti nepatiku, ja pasākumi notiktu katru mēnesi. Tiešām liekas, ka priekšniekiem nav ne ģimenes, ne draugu, ne kā.. vai arī ir viss uzskaitītais, bet gribās tik skriet un skriet kā vāverei ritenī un vienalga ar ko - ar ģimeni, draugiem, kolēģiem vai svešiem cilvēkiem. Ja pašam tā patīk, tad ok, bet spiest uz to darba biedrus? Nu nē. Es negribu brīvdienas pavadīt ar saviem kolēģiem, viņi nav mana ģimene vai draugi un es i nemaz negribu, lai viņi par tādiem kļūst.. Arī vienkārši darīties bez mitas man negribās, man patīk gulšņāt un atpūsties un nejūtos par to vainīga nemaz, jo tas ir mans brīvais laiks. Kā gribu tā pavadu un priekšniekam nav jādomā par to cik "kvalitatīvi" vai noderīgi es viņu pavadu.
Man liekas, ka 1-2 pasākumi gadā ir pietiekoši, vismaz es vairāk negribētu un ja būtu, tad neapmeklētu.
19.10.2017 10:52 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
elzaelza, ko tu atkal izdomā, es konkrēti norādīju, ja cilvēks nevar uz šādu pasākumu ierasties, tad par to arī ir konkrēti jāpasaka, nevis jāčīkst cik viss ir slikti un jājūtas vainīgai!
19.10.2017 10:51 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Un kāda tev reāli daļa kā kurš pavada savu brīvo laiku? Kaut vai 3 dienas pie tv sēž! Ko tu te cepies??
19.10.2017 10:50 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Iedomājies, cilvēkiem ārpus darba var būt arī citi hobiji, kā aizpildīt brīvo laiku. Tas, vēl neskaitot to, ka pavadīt to ar mīļajiem cilvēkiem.
Eu, nopietni?!
Nu kaut vai gulētu līdz pusdienlaikam un tad pamptu dīvānā pie seriāliem
Pa lielam zinu ļoti daudz šādu cilvēku, kas neko negrib, bet patiesībā visas brīvdienas marinē pie TV. Sakarīgi pavadīts laiks!
Protams ja Tev bez darba teju gandrīz cita nekā nav tad tā var.. un ja vēl enerģiaja rī pāri pārēm pēc dara nedēļas ka vienkārši kaut trulu atpūtu guļot gultā nav nepieciešams.
Ok, es sapratu, sekretāres darbs ir ārprātīgi un fiziski smags, un divas brīvdienas, laikam jau pat trīs būtu nepieciešamas, lai no tā atkoptos!
19.10.2017 10:48 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Un tikmēr , kamēr būs ēzelīši , tikmēr tādi vadoņi kā Ledussirds arī "jās" un pataisīs to ēzeli par vainīgo , ka redz tiiiiik ļoti svarīgas ir kkādas saliedēšanas . Tipa darbā kolektīvā strādājot nav tās saliedēšanas ? P:-D Patiesībā lielākais % darbinieku sejā smaida , bet pie sevis uguņus met par tādiem pasākumiem . Tad kāda jēga no tādas liekulības ?!
19.10.2017 10:47 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Agrāk, kad biju viena, bieži vien piedalījos visādos ārpusdarba laika pasākumos, mums regulāri notiek lekcijas par visādām tēmām, gatavošanās visādiem lieliem pasākumiem, ir arī talkas kaut kādas bijušas, utt. Viss uz brīvprātības principa, pēdējā laikā nekur vairs neeju, jo man pietiek pašai savu darīšanu un vēl laika pietrūkst, lai visu pagūtu. Pašai savas lekcijas pēc darba un hobijs, kas prasa laika ieguldījumu, kā arī mīļotais vīrietis, ar kuru arī gribas pavadīt laiku.
2x gadā aizeju uz lielo nodaļas pasākumu, kuru daļēji palīdzu arī organizēt. Viss. Tur gan ir forši, var ņemt līdzi otrās pusītes, padejot, padziedāt, u.c.
19.10.2017 10:46 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Reāli besī šitādi uzņēmumi. Tur 2 reiz gadā kāds tusiņš, pasākums ok. Bet ne jau katru mēnesi, tādi vadītāji parasti ir bez bērniem, bez otrās pusītes, vispār bieži vien bez privātās dzīves un nesaprot, ka citiem darbs nav visa dzīve, nesaprot ka citiem darbiniekiem ir ģimenes un draugi ar kuriem vēlas pavadīt brīvo laiku, nesaprot ka var būt gana daudz nodarbju arī bez darba uzņēmumā.

++++ (l)
19.10.2017 10:42 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Īstenībā ļoti labi saprotu autori . Kāda figa pēc man teiksim būtu jaatskaitās par to , kā pavadu savu brīvo laiku ? Negribu un neeju uz tiem fakiniem saliedētības pasākumiem ! Es saprotu , ja autore būtu kāda važnaja šiška tur , bet sekretārei nudien tur maza loma tajā saliedētībā , lai upurētos tik daudz un ilgi !
Neredzu arī to , ka tās ir tikai 2-3 reizes gadā , un kur tad paliek ikmēneša dažas reizes ar visām stulbajām lugām ? psc , ja man ko tādu uzspiestu , sen jau saceltu spalvas gaisā :D
19.10.2017 10:42 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
New Feline - labi, tad uzraksti ko tu darītu šajā brīvajā laikā, ja nebūtu šo darba pasākumu? Kā tu šo dienu tad pavadītu?

Koa? Kāda nozīme, kā viņa pavadītu to brīvo laiku? Nu kaut vai gulētu līdz pusdienlaikam un tad pamptu dīvānā pie seriāliem - tas ir viņas brīvais laiks! Iedomājies, cilvēkiem ārpus darba var būt arī citi hobiji, kā aizpildīt brīvo laiku. Tas, vēl neskaitot to, ka pavadīt to ar mīļajiem cilvēkiem.
19.10.2017 10:41 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Ledussirds
Protams ja Tev bez darba teju gandrīz cita nekā nav tad tā var.. un ja vēl enerģiaja rī pāri pārēm pēc dara nedēļas ka vienkārši kaut trulu atpūtu guļot gultā nav nepieciešams.
19.10.2017 10:39 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Reāli besī šitādi uzņēmumi. Tur 2 reiz gadā kāds tusiņš, pasākums ok. Bet ne jau katru mēnesi, tādi vadītāji parasti ir bez bērniem, bez otrās pusītes, vispār bieži vien bez privātās dzīves un nesaprot, ka citiem darbs nav visa dzīve, nesaprot ka citiem darbiniekiem ir ģimenes un draugi ar kuriem vēlas pavadīt brīvo laiku, nesaprot ka var būt gana daudz nodarbju arī bez darba uzņēmumā.
19.10.2017 10:38 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Tu labrāt ik mēnesi piedalītos ārpsudarba laiak darba pasākumos ? - kas Tev prasīs 1-2 brīvdienas mēnesī tam veltīt?
Neredzu tur nekādu problēmu, ja patiešām netiktu un būtu citu plānu, tad skaidri arī pateiktu, ka nevarētu piedalīties darba pasākumā. Iepriekšējā darbā arī tā bija, dažādi pasākumi ārpus darba laika, ja uz kādu netiku, tā arī pateicu.
Bet esmu ievērojusi, ka šiem cilvēkiem mēdz būt vēl kāds irkšējs iemesls, kāpēc nedoties ārpus darba laika uz darba pasàkumu. Kolēģei gruzis par algu un to, ka viņu it kā nenovērtē, strādā tur daudzus gadus un nevēlas vēl ar kolēģiem tusēt ārpus darba laika, par to vēl maksājot. Ir visādi iemesli..
+++
19.10.2017 10:37 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Jā, reti bet ir bijuši arī pasākumi kuros ir minimāli jāieguldās. Piemēram vienreiz bija jānāk ar dress code ... protams humpalaš atrodi un miers bet tikuntā tas maksā naudiņu.. galu galā daudziem arī izbraukt pasākumu ceļa ziņā arī ko maksā ja tas ir ārpus darba laika. Piemēram manai kolēģei sab. transporat braukšanas karte ir tiai uz darbadienām.
19.10.2017 10:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits