Darba tusiņi

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Nevaru saprast ko lai dara.
Darbā bieži rīko visādus ārpus darba laika kolektīva pasākumus. Viss jau būtu labi bet vairums šo pasākumu ir manuprāt jēli un bezgaumīgi, ka es to visu uztveru kā ķēmošanos un beigās laika nomešanu zemē.
Bet neapmeklēt šos pasākumus baidos ka darba devējs sāks greiz uz mani skatīties. Darbs kā tāds nav slikts un to pazaudēt nevēlos.
Nu piemēram pēdējais tisiņš bija pašu veidots teātra uzvedums, visiem tika iedalītas lomas un bija jāveido teātris. Teātra veidošana ievilkaš uz 4h kuraš vislaik jādarbojas un jādomā līdzi ko teikt utt. Bet viss pasākums kopā aizņēma 9h! ... un līdzīgi pasākumi tiek organizēti bieži. Tas vis sir ārpusdarbalaiak laiks.
Es jau draudzenēm saku ka man darbs ir nevis 168h bet gan 178h kā minimums :-D
19.10.2017 09:34 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vienu nedēļu uz Lietuvu brauktu, vienu uz Daugavpili, citu uz Madonu, gan jau diskusija netaptu.
19.10.2017 13:23 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Viss jau būtu labi bet vairums šo pasākumu ir manuprāt jēli un bezgaumīgi, ka es to visu uztveru kā ķēmošanos 

Talka jēla, bezgaumīga, ķēmošanās. Pārējais arī. Tad varbūt atsaki visu un droši sēdi mājās ne gudri spried, kā veidot pasākumus un kuri tad tie labie. :D Talkai jātērē savs laiks, ok lai uzlabotu paši savu vidi! Ja laiks jātērē braucienam, opā rillā, pirmā sēdeklī. :D
19.10.2017 13:29 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Ja man darbā pateiktu, lai nāku savā brīvdienā uzkopt teritoriju par brīvu, es viņus pasūtītu trīs mājas tālāk, netaisos strādāt par brīvu. Uz Igauniju, gan es aizbrauktu labprāt. Manis pēc arī es esmu liekulis, bet brīvdienās es gribu atpūsties (bet, ja strādāt, tad strādāt par samaksu) - brauciens uz Igauniju ir atpūta, bet teritorijas uzkopšana nav. Attiecīgi, protams, es arī būtu gatavs piemest degvielai, nesaku, ka mani par brīvu jāved (ja tā ir tīri atpūta/ekskursija).
19.10.2017 13:30 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Parasti jau sekretārēm liek piedalīties šāda veida pasākumos.
Bet nu, 10 h un tas teātris ir par daudz, manuprāt.
Brīva griba.
19.10.2017 13:32 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Pa manam izskatās, ka autores pēcpuse nav tik drošā pozīcijā un tāpēc viņa ar sakostiem zobiem apmeklē šos pasākumus.
Neticu, ka visi darbinieki to uztver tāpat kā Tu un jaunam darbiniekam tas pat ir vērtīgi.
Ja DD vērtē darbinieku tikai pēc tā vai viņš apmeklē ārpusdarba pasākumus nevis manu ieguldīto darbu, tad kāda veida tarakāni vēl mājo viņa galva? Domājams, ka mums nebūtu darba saistības uz ilgu laiku.
Ja nepatīk talkas, teātris, iesaki pati ko vēl varētu darīt, Tu esi sekretāre "kompānijas seja", Tavam viedoklim arī būtu jābūt vērā ņemamam.
Diemžēl katrā kompānijā ir sava politika, kur reizēm nākas pakļauties, ja nepatīk taisi savu.
19.10.2017 13:47 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
a manam izskatās, ka autores pēcpuse nav tik drošā pozīcijā un tāpēc viņa ar sakostiem zobiem apmeklē šos pasākumus.

Ir cilveki, kuri nemak pateikt ne.. vini labak izvelas par to vaimanat forumos. :)
19.10.2017 13:59 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Arī fakts.
19.10.2017 14:02 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Interesants viedoklis.. un kāpēc tad brauciens uz Igauniju ir liekulība, bet talka nav? Vispār jau saliedēšanas pasākumus izdomā vadītājs, nevis darbinieki to obligātā kārtā pieprasa, tērējot nabaga uzņēmuma resursus - un ja au atpūsties ārpus darba laika, tad atpūsties, nevis tērēt brīvdienu kaut kādai figņai , par to nepukstu, bet ak vai, to liek vai nu darba laikā, vai arī to vienu/divas reizes var izturēt nedaudz pēc darba laika, nevis visu dienu.
19.10.2017 14:08 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Tieši tagad sēdēju darbā, man aptrūkās, ko darīt, un izdomāju ieiet šeit, un re, diskusija par darbu :D
Man laikam nedaudz citādāka situācija, man ir fantastisks kolektīvs un mēs arī bieži daram kaut ko ārpus darba kopā(protams, ne viss kolektīvs, bet mūsu komanda, kādi
19.10.2017 14:20 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
eh, neielikās viss :D
..kādi mazāk kā 10 cilvēki, regulāri savācamies, kaut ko daram kopā, tās var būt ballītes, vecrīga, vienkārši pasēdēšanas, arī kartingi vai izlaušanās istabas, vai tml, gan pēc pašu iniciatīvas, gan arī vienkārši piedalamies darba devēja rīkotajos pasākumos. Man patīk, ka kolēģi- cilvēki, ar ko es pavadu lielāko daļu savas dienas, ir mani draugi. Man patīk, ka priekšnieks ir mans čoms, un man patīk, ka varu aiziet pusdienās ar kādu kolēģi un runāt ne tikai par darbu, bet arī par to, kas jauns dzīvē, kas uz sirds utt :D
Bet par tavu situāciju runājot, es vienkārši neietu, ja negribētu. Es vnk pa dzīvi tā dzīvoju- daru, kas patīk, nedaru, kas nepatīk :D
19.10.2017 14:25 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
ir ok, tad tiešām gribās jautāt, ja šādi apmaksāti izbraucieni būtu katru mēnesi viņa arī tāpat spurotos pretī, domāju ka nē.

Vai tiešām kāds katru mēnesi gribētu braukt kaut kādās darba ekskursijās, apmaksātās vai nē? Tas tāpat ir laiks, kas tiek atņemts ģimenei, citiem hobijiem, utt. Jā, es nebrauktu. Vienreiz var, otrreiz pēc pusgada, arī var. Bet katru mēnesi? (t)
19.10.2017 14:37 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Liekulība ir tāda, ka brauciens paņem laiku un arī teātris, talka, pansionāts paņem to ārprātīgi uzsvērto brīvo laiku, kuru nu jāvelta tam. Tad, kad pašai kaut kas jādara, jāpaceļ savu spožo dibenu no krēsla, tad sākas vaimanāšana - ak mans laiks, ak cik nejēdzīgas lietas, ak man nepatīk un ak kam vispār vajag saliedēšanos. Ja forma ir cita, tad tik sit plaukstiņas. Tēma nav par saliedēšanos, par pēc darba aktivitātēm vai ko, bet par to, ka viņai personīgi patīk šāda vai tāda nodarbe. Nekādu "āprāts cik bieži, ārprāts pēc darba" te nav. Sekretāre, kurai ar visiem ir jākontaktē, tieši pat būtu ne tikai jāpiedalās, bet parasti arī jāpiedalās organizēšanā, bet ne par to stāsts. Tikai un vienīgi lietas, kuras konkrēti viņai patīk vai nē, ko attaisno ar visu citu pārējo, lai kaut kā argumentētu un izceltu sevi saulītē. Nevajag pārprast un tagad izlasīt šo ar emocijām, bet sausais atlikums rādās tāds.
19.10.2017 15:40 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Tu taču saproti, ka lietderīgi un saturīgi (atļaušos izmantot šo tik populāro vārdu) pavadīts laiks, vai izbrauciens, vai grāmata, ir patīkams. Ja tas ir brauciens, kurā ir vēlme doties, tad tā ir atpūta. Loģiski, ka tur ir prieks un sajūsma, ar rūkšānu jau pietiek piecas darba dienas nedēļā. Neredzu tur galīgi nekādu liekulību, it īpaši, ja tas ir DD uzspiests atpūtas piedāvājums!
***
Es eju uz darbu strādāt, man par to maksā. Ja darba devējs grib mani "nodarbināt" MANĀ brīvdienā, tad man ir tiesības izvēlēties - sist sajūsmā plaukstas par to, ka būs svešiem tipiem sienas jākrāso tikai tāpēc, ka es strādāju uzņēmumā X, un iet krāsot tās sienas n-tās stundas un bezmaksas, vai doties braucienā, kas jā, paņem laiku, bet nodrošina man atelpu no darba. Turklāt, kā jau minēju, tā ir DD brīvā griba ko tādu rīkot un nē, bet ja Tu kaut ko rīko kolektīvam, tad nevajag cēli izbraukt no situācijas, nevis saliedējot kolektīvu, bet izmantojot to kā bezmaksas darba spēku sava uzņēmuma tēla spodrināšanai.
***
Variants, ka divas reizes cilvēki brīvdienā talko, bet trešo reizi brauc uz Igauniju arī ok.. sanāk barteris. Divreiz bezmaksas savā brīvdienā pastrādājam, trešo reizi DD uzsauc braucienu. Forši? Manuprāt, jā.
19.10.2017 15:55 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Bet situācija, ja bieži (pieļausim, nav autores pārspīlētas 12 reizes gadā), bet kaut vai 6-7 reizes gadā ir jādara kaut kādas muļķības, un tad reizi gada Tev atmet braucienu, ir neciena. Un punkts. Ak mī un žē, esmu strādājusi uzņēmumā, kur bija tikai viens t.sk. saliedēšanas pasākums reizi gadā - brauciens, kopīgas vakariņas vai kas cits. Nebija ne talku, nekā cita. Un neviens nejūtas parādā neko DD, pateicību jā, tas deva stimulu strādāt labāk, cītīgāk, justies novērtētam (tāpat kā darba ir stimuli/bonusiņi a lā apdrošināšana, apmaksāts telefons/degviela). Tas ir patīkami, bet ne obligāti, bet to esamība tomēr motivē un stimulē
19.10.2017 15:59 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Nu ziniet, es reizēm pat draugiem atsaku, ka man jau saplānota brīvdiena (un tas plāns ir tieši gulēt līdz pusdienlaikam un tad skatīties TV - ja jūtu, ka tieši to man šobrīd vajag, ir tādas nedēļas, kad vajag un viss), un noteikti nepriecātos, ja man būtu jāpavada laiks cita ieplānotās izklaidēs brīvais laiks biežāk kā reizi ceturksnī.
19.10.2017 16:03 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
No kura laika saliedēšanās pasākums ir jānopelna? manuprāt, primāri šādi pasākumi ir DD interesēs. Nu nav jātalko vairākas reizes vai jākrāso sienas, lai tik pēcāk papiņš aizvestu uz LT.
19.10.2017 16:09 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
meksikanka, zināju, ka ar putām uz lūpām metīsies aizstāvēties. Tā ir liekuļošana (ja kaut vai kaut kas notiktu reizi 2,3 mēnešos). Ja brauciens, tad viss čotka, ja jāapglezno siena, nē. Tad tā nav runa par saliedēšanos, bet par atpūtu, tikai un vienīgi, lai gan arī tad ir jādodas, kaut kas jādara un ja būtu tik traki, cik aprakstīts, noteikti visu ceļu viņiem arī spēles jāspēlē, jādzied un jāzīmē uz lapiņām blakussēdētājs. Tas ir attieksmes jautājums - var pateiks, ka viss sūds, negribu iet, kā man izdomāt veidu, lai izvairītos.
Nedomāju, ka vispār tas ir uzspiests un nešķiet arī, ka autore vispār ir mēģinājusi runāt, apjautāties vai neiet, ja viņai ir tik lielas pretenzijas.
Un ja sienas apgleznošana vai teātra paspēlēšana tiek uztverts kā darbs, bet kratīšanās nez kur ceļā nē, tad attaisnojumu birums nebeidz rimties! Un vispār nekādi braucieni nav jāatmet, ne jāpiedāvā, kāda vēl necieņa, jēziņ.
19.10.2017 16:12 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
meksikanka, zināju, ka ar putām uz lūpām metīsies aizstāvēties. Tā ir liekuļošana (ja kaut vai kaut kas notiktu reizi 2,3 mēnešos).

Pff.. nav vērts runāt. Spriedums ir gatavs. Un ja izsaka viedokli biežāk par vienu X vienas diskusijas ietvaros, tad tā ir taisnības izcīnīšana ar putām uz lūpām. Kā saka - kura suns nu rietu. Tu līdzīgi Dūjai esi kā piektais ritenis katrā diskusijā, maļ kaut ko uz riņķi pat nelasot.
***
Bet ļoti labi. Tu savā darba vietā vari piedāvāt DD nākt uz darbu arī sestdienās, jo izskatās, ka tāpat dirni forumā un neko lietderīgu nedari. Vari taču upurēties un spodrināt viņa uzņēmuma tēlu.
19.10.2017 16:21 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
meksikanka, viss, ar dūju dibināšu klubu. :D Un pati it kā neizsaki savu viedokli, pie tam vēl vairāk, kuram iebilstot, kas pat nebija tev, var saņemt šādu gudru komentāru. :D Tad jau uzraksti savu diskusiju pieteikumā, ka izteikties var tikai tie, kas nokopē tevis teikto. :D Tā uzlaboja garastāvokli. :D
19.10.2017 16:31 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Netaisnojies, macaw, man neinteresē ;)
19.10.2017 16:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits