Darba tusiņi

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Nevaru saprast ko lai dara.
Darbā bieži rīko visādus ārpus darba laika kolektīva pasākumus. Viss jau būtu labi bet vairums šo pasākumu ir manuprāt jēli un bezgaumīgi, ka es to visu uztveru kā ķēmošanos un beigās laika nomešanu zemē.
Bet neapmeklēt šos pasākumus baidos ka darba devējs sāks greiz uz mani skatīties. Darbs kā tāds nav slikts un to pazaudēt nevēlos.
Nu piemēram pēdējais tisiņš bija pašu veidots teātra uzvedums, visiem tika iedalītas lomas un bija jāveido teātris. Teātra veidošana ievilkaš uz 4h kuraš vislaik jādarbojas un jādomā līdzi ko teikt utt. Bet viss pasākums kopā aizņēma 9h! ... un līdzīgi pasākumi tiek organizēti bieži. Tas vis sir ārpusdarbalaiak laiks.
Es jau draudzenēm saku ka man darbs ir nevis 168h bet gan 178h kā minimums :-D
19.10.2017 09:34 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
un vispār, ja man neziņotu divas nedēļas vai vairāk iepriekš par kaut kādu pasākumu,es neietu. Es ļoti plānoju savu laiku, man plānotājs pilns pierakstīts, tādēļ last minute notice man liekas otra cilvēka nerespektēšana, bet nezinu,kā ir tavā situācijā.
19.10.2017 11:21 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Uz darbu iet strādāt, nevis draudzēties. Kurš gribēs, sadraudzēsies arī pusdienas pārtraukumos vai pīppauzēs.

Tieši tā! Cilvēki ir ļoti dažādi!
19.10.2017 11:36 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ir uzņēmumi kuros ļoti apvainojas ja kāds neierodas. Uzskata ka tas ir nelojāls darbinieks un novērtē viņa attieksmi kā pārkāpumu darbā.
Un šie darbinieki neatbalsta uzņēmumu, nevēlas saliedēties kolektīvā u.t.t
Darbs ir darbs un tā nav visa dzīve.
Un ir cilvēki kuriem nepatītk salaist kopā privāto dzīvi ar darbu, čupošanās un visas kopīgās ņemšanās, ieskaitot staigāšanas pa pusdienām, pa pasākumiem un pārēj;as aktivitātes.
Un arī būt labiem darbiniekiem.
19.10.2017 11:45 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Ir uzņēmumi kuros ļoti apvainojas ja kāds neierodas. Uzskata ka tas ir nelojāls darbinieks un novērtē viņa attieksmi kā pārkāpumu darbā.

lai iet ratā , ja nejēdz saprast , ka darbs un brīvais laiks nav viens un tas pats . Es varu būt labs darbinieks , bet izteikti nesociāls . Un , ja kāds uzskata , ka vērtīgāks ir nepraša , lai arī sociāls , tad manā skatījumā tas nav nopietns uzņēmums , bet cirks .
19.10.2017 11:52 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Šo vispār nesaprotu. Max 2-3x gadā vēl ok, un nav garantija, ka arī tad nebūtu ieplānots kas cits. Manas brīvdienas ir manas brīvdienas, vienalga kā pavadītas. Un jā, svarīgs aspekts, ka jātērē brīvdienas visādām talkām etc un tā bez samaksas. Telpas vai uzņ.teritorija ir jādomā kā sakopt bez darbinieku "saliedēšanas". Un vēl 9h spēlēt teātri. Visa diena sabojāta. Un par pancionātiem utt, tā jau ir spiesšana uz jūtām. Kas gribēs, tas pats palīdzēs, pats izlems kam un kad. Ja vēl rīko darba laikā, tad ok. Es neietu. Ja šķībi lūrētu, melotu ka netieku, nemaz nekaunoties.
19.10.2017 11:56 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Šāda tipa vadītājus saucu par vergturiem. Labi iekārtojušies! Un kā te palasu, pat šeit apgrozās kādi, kas plāno līdzīgā veidā nodarbināt strādniekus, izveidojot savu uzņēmumu. Ko lai saku, stāvus aplaudēju tādai DD nekaunībai un tādu darbinieku beznosacījumu klusēšanai!
***
Ja jau ir tik skaista ideja talkot dažas reizes gadā pansionātā (kas manā uztverē tiešām ir forša ideja un 1-2 reizes gadā ir tīri ok), tad kāpēc ne darba laikā? Aha.. laikam tāpēc, ka bosu vada ne tik rožainās idejas, bet peļņu zaudēt negrib, bet arī citu acīs grib būt cēlsirdīgais!
***
1-2 reizes gadā saliedēšanas pasākumi ir ok, bet ne jau 9h teātra uzvedumi un klientu sienu telpu apgleznošana! Tā ir paverdzināšana vistīrākajā veidā, pat neaizvualējot.
19.10.2017 11:58 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Man iepriekšējā darbā bija šāds menedžeris, kurš bija tikko atbraucis uz šo valsti un nebija viņam te ne draugu, ne ģimenes. Tad nu tika rīkoti it kā treniņu, saliedēšanās pasākumi neobligāti, bet tādā pasīvi-agresīvā veidā tika norādīts, ka ja neierodies, pats vainīgs, tā jau tava attieksme utt.
No sava pirmā darba gan atceros superīgus lojalitātes, saliedēšanas pasākumus, kas bija piem.vakariņas tumsā, golfs, visādi tusiņi, viss apmaksāts. Bet nu mēs bijām jauniešu kolektīvs, nebija grūti atrast kopīgu valodu.
19.10.2017 12:05 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Tomēr vēl viens komentārs no manas puses.
Šāda tipa vadītājus saucu par vergturiem. Labi iekārtojušies! Un kā te palasu, pat šeit apgrozās kādi, kas plāno līdzīgā veidā nodarbināt strādniekus, izveidojot savu uzņēmumu.
Ja šīs bija domāts man, tad savā komentārā neminēju, ka saliedēšanas pasākumus rīkotu ārpus darba laika, bet ka vispār tādus rīkotu. Savukārt, ja kāds būtu ārpus darba laika, kā bieži tiek organizētas sporta spēles uz 1-2 dienām, tad tas būtu pēc brīvprātības principa un darbinieks netiktu uzskatīts par nelojālu, nesaņemtu pārmetumus.
Un netaisos sevi citēt, bet jau rakstīju, kāda jēga čīkstēt anonīmā forumā un domāt ko darīt šādā situācijā. Ja darbinieku kaut kas neapmierina, tad par to ir jārunā ar savu darba devēju, konkrētā situācijā. Nu negribi brīvdienās tusiņu kopā ar darba kolēģiem, tad atver muti un pasaki, negribi doties uz saliedēšanas pasākumu darba laikā, tad pasaki. No cosmo foruma neviens jūsu vietā neies pie jūsu priekšnieka un nestāstīs cik jūs slikti jūtaties un kas jums nepatīk. :-)
19.10.2017 12:18 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Bet nu ir arī jēdzīgi pasākumi, piemēram kopīgs ceļojums uz Igauniju kur viss apmaksāts.

Tātad, ja katru mēnesi piedāvātu braukt ceļojumā, tad arī atteiktu un labāk..hmm pazvilnētu uz dīvāna?
Domāju, ka ne viss ir tik melns cik viņu mālē un DD nav nekāds vergturis, kas liek nabaga darbiniekiem 10h no vietas smagi strādāt bez atpūtas.(Uzsverot šādās krāsās viss liekas dramatiskāk).
Šāda veida pasākumi nav spiesta lieta, neaizej vienu, divus mēnešus, aizej trešajā mēnesī, kur problēma?
Ja esi vērtīgs darbinieks,kas ir sevi pierādījis, tad tas noteikti nevar ietekmēt Tava DD nostāju pret Tevi, ja nepiedalīsies katru reizi.
19.10.2017 12:20 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Esmu bijusi uzņēmumā, kurā tika uzskatīts, ka šīs darbs ir viss un visu laiku vajag saliedēties. Bija drausmīgi.
Ko es teikšu..
Pirmkārt, saliedēšanās pasākumus vajag, saliedēta komanda, kurā visi pārzina cits cita galvenās rakstura iezīmes, plusus un mīnusus un atmosfēra bez datoriem un darba papīriem tik tiešām uzlabo kolektīva darbu.
Otrkārt, to saliedēšanos vajag uzņēmumam nevis darbiniekam, tāpēc uzņēmumam par to arī jādomā, nevis darbiniekam. Tas nav papilddarbs vai piespiedu darbs, tā ir darba sastāvdaļa, kas uzņēmējam jāprot iekļaut normālā darba ikdienā.
Treškārt, tev nav jāiet, ja tu nevēlies. Saņemies vienu reizi un pasaki, ka nevēlies. Ja trūkst drosmes, saki, ka nevari. Tev ir tiesības uz savu brīvo laiku un darba devējs pārkāpj tavas tiesības, izmantojot tavas brīvdienas savā labā
Ceturtkārt, tik tiešām ir darba devēji, kas par šo sāks tevi uzskatīt par atkritēju. Manā darbā tā bija, kad kā obligāta prasība bija statusi sociālajos tīklos par to, ka strādāju šajā uzņēmumā, visu uzņēmuma aktivitāšu share utt. lietas manos privātajos profilos bez atlīdzības, manā brīvajā laikā. Un pēc tam, kad pateicu ļoti stingru nē, biju melnā avs, kas "nav uzņēmumā par visiem 100%". Un lai jau. Man ir daaaaudz reizes labāks darbs, kur mani nepresē par to, kā izmantoju brīvo laiku, un es šajā uzņēmumā šobrīd esmu ne tikai par 100, bet par visiem 200%. Tā kā..
19.10.2017 12:40 |
 
Reitings 14
Reģ: 16.09.2017
Šāda tipa vadītājus saucu par vergturiem. Labi iekārtojušies! Un kā te palasu, pat šeit apgrozās kādi, kas plāno līdzīgā veidā nodarbināt strādniekus, izveidojot savu uzņēmumu. Ko lai saku, stāvus aplaudēju tādai DD nekaunībai un tādu darbinieku beznosacījumu klusēšanai!
***
Ja jau ir tik skaista ideja talkot dažas reizes gadā pansionātā (kas manā uztverē tiešām ir forša ideja un 1-2 reizes gadā ir tīri ok), tad kāpēc ne darba laikā? Aha.. laikam tāpēc, ka bosu vada ne tik rožainās idejas, bet peļņu zaudēt negrib, bet arī citu acīs grib būt cēlsirdīgais!
***
1-2 reizes gadā saliedēšanas pasākumi ir ok, bet ne jau 9h teātra uzvedumi un klientu sienu telpu apgleznošana! Tā ir paverdzināšana vistīrākajā veidā, pat neaizvualējot.

++ trekni plusi meksikanka viedoklim
19.10.2017 12:41 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man, kā jau vairumam, riebjas šitādi piespiedu "brīvprātīgi" darba pasākumi brīvdienās. Jautājums, vai es daru kaut ko labāku par kaut kādu stulbu teātra izrādi savā likumīgajā brīvdienā, ir absolūti lieks un neētisks. Tādā darbā nemaz negribētu palikt.
19.10.2017 12:49 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ledussirds, beidz! Man atmiņa ļoti laba un negrasos strīdēties, jā, esi teikusi par to, ka nav jāsēž forumā un jāčīkst, bet jārunā. Tur var tikai piekrist! Bet pirms tam Tu diezgan parupji un nievājoši esi izteikusies, dodot savu novērtējumu, gan autores amatam, gan pavadīšanas laika lietderīgumam, piemetot tik to, ka pati savā uzņēmumā darīsi tāpat! Tāpat kā? Liksi krāsot sienas klienta telpām vai 10h izdancināsi, lai uzvedumu rīkotu sestdienā? Ja vadītājs sevī ir apglabājis dižo režisoru, par to nav jācieš darbiniekiem! Ja tomēr bija domāts darba laika ietvaros, tad nevajag māt ar galvu un teikt, ka darīsi tāpat, jo tāpat nozīmē kā autores darba devējs-"vergturis". Ja tomēr esi domājusi ko citu, runājot vispārīgi, tas vēl ir saprotams, jo galu galā, 90% tematu aiziet pašplūsmā un tiek runāts par to, kas no pirksta izzīsts jeb izfantazēts.
19.10.2017 12:51 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Vai tiesam sadi pasakumi ir katru menesi? Neredzu problemu atteikt, ipasi, ja esi sekretare (ne, sekretares darbs nav slikts, bet no sekretares par brokeri neklusi, ja vien paraleli nestude saja joma).
Man ari ir darba pasakumi, ne vienmer apmekleju, bet ir jamak izvertet vai tam bus kads ieguvums vai ne. Kamer stradaju Latvija, dazreiz bija milzigas Ziemassvetku balles ar 100+ cilvekiem, kurus burtiski biju satikusi vienu reizi, neredzeju jegu tadam lietam teret savu laiku, bet, ja tas ir restorana apmeklejums ar turpmakajiem partneriem, tas var nakotne loti noderet.
Ko tiesi tev ka sekretarei dod sads pasakums karjeras joma? :) Uz so jautajumu vari atbildet tikai tu.
19.10.2017 12:59 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Starp citu, sākot lasot tēmu un tiekot līdz kādam komentāram, autorei vēlējos pajautāt - vai esi mēģinājusi neiet? Jo uz doto brīdi visas bažas, ka atlaidīs, izpaužas tikai komentārā par to, ka šefs ir dīvaini izteicies.. Iespējams, dīvainu izteikšanās veidu esi piefantazējusi Tu, un realitātē visiem ir vienalga - būsi vai nē? Un kā ir... pilnīgi katru mēnesi ir pasākumi, apmeklētība ir 100%? Ok, atskaitot slimību u.c. attaisnojošos iemeslus, šķībi skatās vēlāk? Kaut ko pārmet? Varbūt Tava situācija ir no sērijas, ka bailēm lielās acis? (pārtulkojot no RUS)?
19.10.2017 13:06 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
piemetot tik to, ka pati savā uzņēmumā darīsi tāpat! Tāpat kā? Liksi krāsot sienas klienta telpām vai 10h izdancināsi, lai uzvedumu rīkotu sestdienā?
Ja tomēr bija domāts darba laika ietvaros, tad nevajag māt ar galvu un teikt, ka darīsi tāpat, jo tāpat nozīmē kā autores darba devējs-"vergturis".
meksikanka, lūdzu mans komentārs apakšā, kur es tajā minēju, ka darītu tāpat?!
Neredzu nekādu problēmu pāris reizes gadā talkot, palīdzēt pansionāta cilvēkiem, vai sakopt vidi kurā pati strādā. Būs man savs uzņēmums, veidošu līdzīgus pasākumus, jo šādos tu savus padotos un kolēģus ieraugi pavisam citā gaismā.
Jā es tajā neminēju darba laiku vai ārpus darba laiku, bet papildināju to pēdējā komentārā.
Ja autorei viss cits ir slikti, bet konkrēti šis
Bet nu ir arī jēdzīgi pasākumi, piemēram kopīgs ceļojums uz Igauniju kur viss apmaksāts.
ir ok, tad tiešām gribās jautāt, ja šādi apmaksāti izbraucieni būtu katru mēnesi viņa arī tāpat spurotos pretī, domāju ka nē.
19.10.2017 13:13 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
par visiem 100 piekrītu šim un pēc tāda principa arī dzīvoju/strādaju
Man arī darbs ir tikai darbs un darba kolēģi ir tikai darba kolēģi, līdz ar to man noteikti nebūtu vēlēšanās katru mēnesi veltīt savu ārpusdarba laiku kolektīva "saliedēšanai", jo lielos vilcienos es uz darbu eju strādāt, nevis draudzēties. Protams, dažas reizes gadā var aiziet uz šādiem pasākumiem (piemēram, Ziemassvētku balli, pasēdēt 20 min pēc darba laika beigām un apēst kūku kolēģa dzimšanas dienā u.tml.), bet, ja kas tāds notiktu katru mēnesi, nekautrētos un pateiktu nē.

Man vispār neinteresē saliedēšanās/draudzēšanās ar darba kolēģiem. Man ir savi citi draugi un uz darbu es eju strādāt. Tādiem pasākumiem katru mēnesi teiktu - nē, man ir citi plāni. Ja vadībai ir ar to problēma, lai meklē citu darbinieku vai arī lai samierinās.
19.10.2017 13:14 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Man atkal autores aprakstītie saliedēšanās pasākumi liekas tīri interesanti un es uz tādiem ierastos arī brīvajā laikā. BET noteikti NE KATRU mēnesi! Kas par daudz, tas par skādi. Mana darba vieta ari piekopj dažādus saliedēšanās pasākumus - restorāna meistarklases, improvizācijas teātri, labdarības pasākumus, kino utt. Taču tas notiek labi, ja reizi ceturksnī un noteikti nav nekādi obligātie pasākumi.
19.10.2017 13:16 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ok, varbūt man arī besītu, ja būtu par daudz, bet man izskatās pēc piedāvājumiem, kur var arī nedoties.
Pieņemam, ka tāda ir šī uzņēmuma politika, iespējas vaorāk jaunu, brīvu cilvēku. Nu ja tev bērns, piemēram, citas lietas, nu nebrauc uz to pansionātu.
Man gan reāli liekulīgi no autores puses skan, ka izbrauciens uz Igauniju, lūk, tā bija štelle, bet talka uzņēmumā par tēju un pīrādziņiem, nē. Tas liek drīzāk domāt, ka ne saliedēšanās vai tas, ka brīvdienās varētu ko padarīt ar kolēģiem, bet par labumu, ko dod. Ja tēja, tad brīvdienas man mega svarīgas un neaizskaramas, ja jābrauc uz pansionātu, tad vispār viss besī.
19.10.2017 13:20 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Es tā īsti nesaprotu kādā uzņēmumā viņa strādā, bet NĪ nav īsti darbinieku, labi, sekretāre, grāmatvede, kāds apsaimniekotājs un viss. Brokeriem tā ir normāla ikdiena, prezentācijas deviņos vakarā, sestdienās un svētdienās. Tā ir šīs jomas specifika. Tur nav tāda darba laika. Un, ja tā strādā, tad jā, iespējams, tavs darba devējs neapzinās, ka ir arī pāris darbinieki, kam darbs ir tikai no-līdz un viss.
19.10.2017 13:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits