Darba tusiņi

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Nevaru saprast ko lai dara.
Darbā bieži rīko visādus ārpus darba laika kolektīva pasākumus. Viss jau būtu labi bet vairums šo pasākumu ir manuprāt jēli un bezgaumīgi, ka es to visu uztveru kā ķēmošanos un beigās laika nomešanu zemē.
Bet neapmeklēt šos pasākumus baidos ka darba devējs sāks greiz uz mani skatīties. Darbs kā tāds nav slikts un to pazaudēt nevēlos.
Nu piemēram pēdējais tisiņš bija pašu veidots teātra uzvedums, visiem tika iedalītas lomas un bija jāveido teātris. Teātra veidošana ievilkaš uz 4h kuraš vislaik jādarbojas un jādomā līdzi ko teikt utt. Bet viss pasākums kopā aizņēma 9h! ... un līdzīgi pasākumi tiek organizēti bieži. Tas vis sir ārpusdarbalaiak laiks.
Es jau draudzenēm saku ka man darbs ir nevis 168h bet gan 178h kā minimums :-D
19.10.2017 09:34 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Man arī noteikti nepatiku, ja pasākumi notiktu katru mēnesi. Tiešām liekas, ka priekšniekiem nav ne ģimenes, ne draugu, ne kā.. vai arī ir viss uzskaitītais, bet gribās tik skriet un skriet kā vāverei ritenī un vienalga ar ko - ar ģimeni, draugiem, kolēģiem vai svešiem cilvēkiem. Ja pašam tā patīk, tad ok, bet spiest uz to darba biedrus? Nu nē. Es negribu brīvdienas pavadīt ar saviem kolēģiem, viņi nav mana ģimene vai draugi un es i nemaz negribu, lai viņi par tādiem kļūst.. Arī vienkārši darīties bez mitas man negribās, man patīk gulšņāt un atpūsties un nejūtos par to vainīga nemaz, jo tas ir mans brīvais laiks. Kā gribu tā pavadu un priekšniekam nav jādomā par to cik "kvalitatīvi" vai noderīgi es viņu pavadu.
Man liekas, ka 1-2 pasākumi gadā ir pietiekoši, vismaz es vairāk negribētu un ja būtu, tad neapmeklētu.
19.10.2017 10:52 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Pa lielam zinu ļoti daudz šādu cilvēku, kas neko negrib, bet patiesībā visas brīvdienas marinē pie TV. Sakarīgi pavadīts laiks!

kāda tev daļa ? Kā tu vispār vari teikt , ka pie TV pavadīt laiku ir sliktāk kā pavadīt laiku kkādos saliedētības pasākumos ? Es uzskatu pretēji , manai harmonijai un manam ego svarīgāk pabūt mājas apstākļos , atpūsties vienkārši uz dīvāna , nevis tērēt enerģiju pa tukšo .
Labi , ja tās būtu 2x gadā savas vides sakopšana , normāli . Bet ma neliekas normāli , ka tiek spiests iet uz pansionātu un palīdzēt . Tā jau ir katra darīšana , palīdzēt pensionāriem , suņiem vai nevienam . (t)
19.10.2017 10:52 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Ok, ja iesaistīties diskusijā skaitās cepšanās, tad uz redzēšanos!:-)
19.10.2017 10:53 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
es autori pilnībā saprotu, drīzāk neizpratne par tām, kurām šis modelis - veltīt vairākas neapmaksātas brīvdienas gadā darbam kolektīva (saliedētības vārdā :-D) šķistu ok.
savas brīvdienas es darbam neveltītu. un tas nenozīmē, ka jūtos nenovērtēta darbā vai man ir sliktas attiecības ar kolēģiem, nebūt nē.. vienkārši mans brīvais laiks ir mans brīvais laiks un tā tam arī jāpaliek. un tieši vadītājam būtu tas jārespektē, nevis jāmet lūpa, ja darbinieks nevar vai vienkārši negrib to darīt. nu kādā sakarā? ja vadītājs tik ļoti grib saliedēt kolektīvu, to var darīt arī darba laikā, stipri netraucējot darba procesam - ar pus h dienā pilnīgi pietiktu kaut kādām aktivitātēm, lai sapazīstinātu utt. un galu galā, cik tad var saliedēt kolektīvu? mums bez tādiem pasākumiem kolektīvā ir ļoti labas attiecības, nodibināt tādas var arī ikdienišķā darba procesā, jokojoties, smejoties kopā. :-D ja darbinieki negribēs "saliedēties", tad nekādi pasākumi nelīdzēs.
19.10.2017 10:53 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Pa lielam zinu ļoti daudz šādu cilvēku, kas neko negrib, bet patiesībā visas brīvdienas marinē pie TV. Sakarīgi pavadīts laiks!

Man tikai divi vārdi jautājami - NU UN? Tāpēc no darba brīvais laiks ir BRĪVAIS LAIKS, lai citiem nebūtu nekādas daļas par to, ko tas cilvēks dara.
Ok, es sapratu, sekretāres darbs ir ārprātīgi un fiziski smags, un divas brīvdienas, laikam jau pat trīs būtu nepieciešamas, lai no tā atkoptos!
Kāpēc cilvēkam neizmantot savas likumīgās brīvdienas tam paredzētajam mērķim - atpūsties?
Ne visi sirgst ar darbaholismu un socializēšanās nepieciešamību. Man ir n lietas, ko darīt savās brīvdienās, atskaitot seriālu skatīšanos, ko ļoti sen vairs neesmu darījusi, jo nav laika. Hm, ko gan izvēlēties - darīt savu apmaksāto (vai pat neapmaksāto, bet vienkārši patīkamo) hobiju vai iet uz neinteresantiem darba pasākumiem brīvdienā, par ko nemaksā?
19.10.2017 10:54 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Peekaboo1 komentāram trekns +.
Man arī darbs ir tikai darbs un darba kolēģi ir tikai darba kolēģi, līdz ar to man noteikti nebūtu vēlēšanās katru mēnesi veltīt savu ārpusdarba laiku kolektīva "saliedēšanai", jo lielos vilcienos es uz darbu eju strādāt, nevis draudzēties. Protams, dažas reizes gadā var aiziet uz šādiem pasākumiem (piemēram, Ziemassvētku balli, pasēdēt 20 min pēc darba laika beigām un apēst kūku kolēģa dzimšanas dienā u.tml.), bet, ja kas tāds notiktu katru mēnesi, nekautrētos un pateiktu nē. To arī iesaku darīt Tev. Neviens Tev nevar uzspiest pavadīt savas brīvdienas vai darba dienu vakarus, "saliedējoties" ar kolēģiem un darot darbus vai aktivitātes, kas Tev neinteresē un ko nemaz nevēlies darīt. Neticu, ka tāpēc kāds uz Tevi sāks šķībi skatīties. Un, ja sāks, varbūt tad jāmeklē cita darba vieta, kur ciena darbinieku privāto dzīvi un brīvo laiku.
19.10.2017 10:55 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Sekretārei nav jāatpūšas brīvdienas no darba? Tikai vadītāji un grāvju racēji ir pelnījuši atpūsties brīvdienās?
19.10.2017 10:56 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
Es saprotu , ja autore būtu kāda važnaja šiška tur , bet sekretārei nudien tur maza loma tajā saliedētībā

Tipa darbā kolektīvā strādājot nav tās saliedēšanas ? P Patiesībā lielākais % darbinieku sejā smaida , bet pie sevis uguņus met par tādiem pasākumiem . Tad kāda jēga no tādas liekulības ?!

Elza, nebrauc jau nu auzās...tik sačakarēti domāt. Iestādē pēc būtības jebkurš darbinieks ir svarīgs...nebūtu mazais, naskais sekretārs, boss paliktu bez savas korespondences un dienas(tikšanās) plāna kā likts!
Turklāt ne visur visi smīn ūsās, ir darba vietas, kur kolēģiem ir patiesi laba komunikācija, savatarpējās attiecības jn par pārdomātu un kvalitatīvi saplānotu saliedēšanas pasākumu, piemēram, sporta spēlēm, priecājas!(t)
19.10.2017 10:57 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
darba vietas, kur kolēģiem ir patiesi laba komunikācija, savatarpējās attiecības jn par pārdomātu un kvalitatīvi saplānotu saliedēšanas pasākumu, piemēram, sporta spēlēm, priecājas!

Priecājas, ja tas ir pāris reizes gadā. :)
19.10.2017 10:58 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Par tēmu
Nevaru saprast ko lai dara.

ieteiktu nebaidīties un kādu reizi atteikt , tādā veidā tu parādīsi , ka tev ir mugurkauls un neesi nekāds ēzelītis , kuru var izkomandēt ārpus darba laika . Tev tiesības uz saviem plāniem par kuriem tev nav nedz jāstāsta , nedz jātaisnojas . Vienkārši pasaki , ka "šoreiz piedalīties nevarešu , gan iztiksiet bez manis " .
19.10.2017 10:59 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
ja vadītājs tik ļoti grib saliedēt kolektīvu, to var darīt arī darba laikā, stipri netraucējot darba procesam - ar pus h dienā pilnīgi pietiktu kaut kādām aktivitātēm, lai sapazīstinātu utt.

+1
19.10.2017 11:00 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
elzaelza
Bet es baidos ka varu zaudēt darbu. Drabs nav slikts un alga arī laba šai profesijai un pienākumiem.
19.10.2017 11:00 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
ja darbinieki negribēs "saliedēties", tad nekādi pasākumi nelīdzēs.

+
Spīdola, par biežumu izteicos jau savā pirmajā komentārā!
Pāris reizes gadā talka, kas sniedz labumu pašiem un sabiedrībai ir forši, bet pāris reizes mēnesī veltīt savu brīvo laiku nodarbēm, kas mani nesaista, es arī nevēlētos..
19.10.2017 11:03 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
New Feline, vai laikā, kamēr Tu strādā uzņēmumā, kāds ir atlaists par tik absurdiem iemesliem??? Really? Dēļ tādas lietas uztraukties par savu darba vietu, manuprāt, ir muļķīgi..vai es vienkārši savā darba ņēmēja dzīvē neesmu saskārusies ar ko tik absurdu.
19.10.2017 11:05 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
New Feline tad nebaidies . Tici man , tevi cienīs vairāk , ja redzēs , ka tev ir sava nostāja . Tur jau tā lieta , ka par ēzelīšiem un ezīšiem pataisa mīkstos , iebaida un tādus arī "izjāj" darbā , liekot darīt vēl un vēl , un vēl , jo zin , ka tev ir bail . Nebaidītos , cienītu vairāk un iespējams pat maksātu vairāk nevis "esmu pateicīga par to , kas ir" . Tad vēl boss uztaisa 1x gadā apmaksātu ceļojumu uz Igauniju , pamet kauliņu un visi kā pakalpiņi pazemīģi priecājas .
.
Es to rakstu pārspīlēti , bet kopumā tā taču Latvijā ir tādos visādos kantoros .
19.10.2017 11:05 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tad samelo kaut vai, ja citādi nevat, citas svarīgas darīšanas, atrunas var entās izdomāt.
Bet nu apšaubu ka sekretāri atlaidīs jo viņa neiet palīdzēt pensionāriem vai neaizgāja teātri uzspēlēt. Tad tiešām tur vadība ir "īpaša" lai neteiktu vairāk.
19.10.2017 11:11 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Es pat nezinu, kas mani izbrīna vairāk - darba vietas, kurās darbiniekus "saliedē" viņu brīvajā laikā, vai cilvēki, kas dedzīgi šādu modeli atbalsta(t)
Johaidī, mans brīvais laiks ir mans brīvais laiks, kāda kuram daļa, cik lietderīgi es to pavadu? Ja jau tā nedēļas nogale pēc likuma un līguma pienākas brīva, cilvēks 2 dienas var kaut vai grīdu ar zobu birsti berzt, ja viņam tā iepatīkas.
Normālās darba vietās šādi pasākumi notiek darba laikā un ar iespēju atteikties, parasti tie, kuri nepiedalās, turpina pildīt savus darba pienākumus. Ja mani mēģinātu brīvdienā stiept liedēties, dabūtu dzirdēt pāris biezus vārdus.
Galu galā, kolēģi ir tikai kolēģi, tos neizvēlas un bieži vien knapi piecieš tās 5 dienas nedēļā, kur nu vēl sapņo par brīvdienu kopā ar viņiem(t) Uz Jauno gadu visiem kopā, neformālā gaisotnē ar ģimenēm patusēt - ok, vēl izdarāms, bet kopīgi braucieni, teātri, sienu gleznošanas..kāda seska pēc kādam to varētu vajadzēt?
Uz darbu iet strādāt, nevis draudzēties. Kurš gribēs, sadraudzēsies arī pusdienas pārtraukumos vai pīppauzēs.
19.10.2017 11:12 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Pilnīgi piekrītu delusion. Arī mani izbrīna, kas tas par darbu, kur var atlaist tādu nieku pēc.
19.10.2017 11:16 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
1-3 reizes gadā man personīgi būtu OK, bet katru mēnesi vai pat biežāk - noteikti nē. Apmēram tā - kas par daudz, tas par skādi.
Diemžēl iespēja ir tāda, ka DD tiešām Tevi var redzēt kā atkritēju, bet mani tas īpaši neuztrauktu, jo šāda vide drīzāk liktu apsvērt pašai, vai nevajag mainīt darba vietu. Iemesls - man šāds variants nederētu, jo 1)izgulēšanās un "paslinkošana" man personīgi liekas sakarīgas nodarbes, jo tas man palīdz atpūsties un atgūt spēkus 2) no septiņām nedēļas dienām tās divas tiešām vēlos pavadīt ar mīļajiem un tuvajiem, nemaz nerunājot par to, ka ik pa laikam jāveic visādas praktiskas mājsaimniecības lietas.
Vari pamēģināt biežāk neierasties uz tiem pasākumiem (piem., uz īpaši garajiem) - iespējams, neviens neko neteiks un problēma neeksistē. Ja man sāktu netieši 'braukt augumā' un mani tas neapmierinātu, sāktu skatīties pēc cita darba, jo diez vai darba vide mainītos.
19.10.2017 11:17 |
 
10 gadi
Reitings 1221
Reģ: 07.06.2009
ļoti labi zinu šo situāciju. es laikam tavā vietā vienu reizi ietu,divas neietu, un tā uz riņķi, lai vadītāja tevi redz šajos pasākumos ik pa laikam, taču nav jātērē vienas brīvdienas mēnesī kaut kādām ar darbu saistītām aktivitātēm.
Ja bail, ka izēdīs dēļ tā, kaut vai samelo, ka tev jāiet kaut kur, kas it kā ir pilnīgi nepareizi, bet zinu cilvēkus, kas reāli neierašanās uz pasākumu dēļ varētu arī kādu atlaist, jo kā jau pati minēji - tai vadītājai nav ne ģimenes,ne draugu, tādēļ visu,kas saistīts ar šīm aktivitātēm, viņa uztvers ļoti personīgi.
Man arī priekšnieks visu laiku piesienas, ka vajag ierasties, bet es viņam saku, ka nevaru, jo jāiet uz kādu citu pasākumu. Bet citu reizi tajā pašā laikā zvilnu uz dīvāna un skatos TV, lai arī cik tas briesmīgi, kā dažas te uzskata, nebūtu! (l)(l)(l)(l)(l)(l)(l)
19.10.2017 11:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits