Darba tusiņi

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Nevaru saprast ko lai dara.
Darbā bieži rīko visādus ārpus darba laika kolektīva pasākumus. Viss jau būtu labi bet vairums šo pasākumu ir manuprāt jēli un bezgaumīgi, ka es to visu uztveru kā ķēmošanos un beigās laika nomešanu zemē.
Bet neapmeklēt šos pasākumus baidos ka darba devējs sāks greiz uz mani skatīties. Darbs kā tāds nav slikts un to pazaudēt nevēlos.
Nu piemēram pēdējais tisiņš bija pašu veidots teātra uzvedums, visiem tika iedalītas lomas un bija jāveido teātris. Teātra veidošana ievilkaš uz 4h kuraš vislaik jādarbojas un jādomā līdzi ko teikt utt. Bet viss pasākums kopā aizņēma 9h! ... un līdzīgi pasākumi tiek organizēti bieži. Tas vis sir ārpusdarbalaiak laiks.
Es jau draudzenēm saku ka man darbs ir nevis 168h bet gan 178h kā minimums :-D
19.10.2017 09:34 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Esmu strādājusi NĪ jomā, zinu kā tur strādā, piekrītu, ka sekretārei, kurai ir noteiktu stundu darbs un cietā alga tas nav nopietni. Brokeriem, kas atnāk uz darbu tikai atrādīties uz pāris stundām tādi pasākumi gan jau ir tīri ok.
19.10.2017 10:25 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nu, man nav iebildumu 1-2 reizes gadā ar kolēģiem piedalīties kaut kur ārpus darba laika. Pārējo tikai darba laikā... Galu galā daudziem taču ir ģimenes, bērnudārznieki, kuri sešos jāsavāc no dārziņa, sports u.c. aktivitātes. Manā birojā arī parasti diezgan daudz pasākumu. Tādus lielos, piemēram, sporta spēles, kopējas ekskursijas utt, plāno stipri laicīgi un ja vairums nobalso par... Ja kaut kurš no pasākumiem mani neuzrunā, es atsakos iet - neviens arī īpaši nespiež. Ja atsakās daudzi, pasākumu atceļ.
19.10.2017 10:25 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
New Feline - labi, tad uzraksti ko tu darītu šajā brīvajā laikā, ja nebūtu šo darba pasākumu? Kā tu šo dienu tad pavadītu?
19.10.2017 10:25 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Es nesaku, ka šādas aktivitātes ir sliktas, nebūt ne. Bet nedomāju, ka uz kādu ir jāskatās šķībi, ja tas nevēlas piedalīties.
19.10.2017 10:28 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Ledussirds
Tam nav nozīme kā Es pavadītu šo laiku.. brīvais laiks ;ātpus darba ir amna personīga darīšana.. daru ko gribu .. kautvai guļu gultā un slinkoju.. bet pat ja tā būtu tas nozīmētu ja es neko prātīgu tāpat nedaru savā brīvajā laikā ka man jāiet ik mēnesi papildus darba laikam piedalīties darba pasākumos kas nereti ir nejau atpūta bet kautkā darīšana?
Tam vajag spēcīgas atrunas lai nejustos vainīgai ak nevēlos apmeklēt šos pasākumus?
19.10.2017 10:29 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Ledussirds
Tu labrāt ik mēnesi piedalītos ārpsudarba laiak darba pasākumos ? - kas Tev prasīs 1-2 brīvdienas mēnesī tam veltīt?
19.10.2017 10:30 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
Manā darbā arī ir irzīme, ka darbinieki nevēlas ārpus darba laika pavadīt laiku vēl kādos saliedēšanas pasākumos ar kolēģiem. Pamatā ir tas, ka viņi izvēlas pavadīt laiku ar ģimenēm, neatcelt sporta nodarbības u.c. treniņus. Bet esmu ievērojusi, ka šiem cilvēkiem mēdz būt vēl kāds irkšējs iemesls, kāpēc nedoties ārpus darba laika uz darba pasàkumu. Kolēģei gruzis par algu un to, ka viņu it kā nenovērtē, strādā tur daudzus gadus un nevēlas vēl ar kolēģiem tusēt ārpus darba laika, par to vēl maksājot. Ir visādi iemesli..
Pāris reizes gadā talka, kas sniedz labumu pašiem un sabiedrībai ir forši, bet pāris reizes mēnesī veltīt savu brīvo laiku nodarbēm, kas mani nesaista, es arī nevēlētos..
19.10.2017 10:31 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Es nesaku, ka jāskatās šķībi uz šādu darbinieku, bet New Feline tik precīzi uzskaita cik katrs pasākums ilgi gājis (stundas), cik ļoti tas nav paticis, un vēl bijis kaut kas jādara, ārprāts, nu tad beidz justies vainīga, ka kaut ko negribi un pasaki ka nepiedalīsies tajos. Reāli tēma izveidota, lai pačīkstētu, ej pačīksti savam priekšniekam! :-D
19.10.2017 10:33 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Jā, reti bet ir bijuši arī pasākumi kuros ir minimāli jāieguldās. Piemēram vienreiz bija jānāk ar dress code ... protams humpalaš atrodi un miers bet tikuntā tas maksā naudiņu.. galu galā daudziem arī izbraukt pasākumu ceļa ziņā arī ko maksā ja tas ir ārpus darba laika. Piemēram manai kolēģei sab. transporat braukšanas karte ir tiai uz darbadienām.
19.10.2017 10:35 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Tu labrāt ik mēnesi piedalītos ārpsudarba laiak darba pasākumos ? - kas Tev prasīs 1-2 brīvdienas mēnesī tam veltīt?
Neredzu tur nekādu problēmu, ja patiešām netiktu un būtu citu plānu, tad skaidri arī pateiktu, ka nevarētu piedalīties darba pasākumā. Iepriekšējā darbā arī tā bija, dažādi pasākumi ārpus darba laika, ja uz kādu netiku, tā arī pateicu.
Bet esmu ievērojusi, ka šiem cilvēkiem mēdz būt vēl kāds irkšējs iemesls, kāpēc nedoties ārpus darba laika uz darba pasàkumu. Kolēģei gruzis par algu un to, ka viņu it kā nenovērtē, strādā tur daudzus gadus un nevēlas vēl ar kolēģiem tusēt ārpus darba laika, par to vēl maksājot. Ir visādi iemesli..
+++
19.10.2017 10:37 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Reāli besī šitādi uzņēmumi. Tur 2 reiz gadā kāds tusiņš, pasākums ok. Bet ne jau katru mēnesi, tādi vadītāji parasti ir bez bērniem, bez otrās pusītes, vispār bieži vien bez privātās dzīves un nesaprot, ka citiem darbs nav visa dzīve, nesaprot ka citiem darbiniekiem ir ģimenes un draugi ar kuriem vēlas pavadīt brīvo laiku, nesaprot ka var būt gana daudz nodarbju arī bez darba uzņēmumā.
19.10.2017 10:38 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Ledussirds
Protams ja Tev bez darba teju gandrīz cita nekā nav tad tā var.. un ja vēl enerģiaja rī pāri pārēm pēc dara nedēļas ka vienkārši kaut trulu atpūtu guļot gultā nav nepieciešams.
19.10.2017 10:39 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
New Feline - labi, tad uzraksti ko tu darītu šajā brīvajā laikā, ja nebūtu šo darba pasākumu? Kā tu šo dienu tad pavadītu?

Koa? Kāda nozīme, kā viņa pavadītu to brīvo laiku? Nu kaut vai gulētu līdz pusdienlaikam un tad pamptu dīvānā pie seriāliem - tas ir viņas brīvais laiks! Iedomājies, cilvēkiem ārpus darba var būt arī citi hobiji, kā aizpildīt brīvo laiku. Tas, vēl neskaitot to, ka pavadīt to ar mīļajiem cilvēkiem.
19.10.2017 10:41 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Īstenībā ļoti labi saprotu autori . Kāda figa pēc man teiksim būtu jaatskaitās par to , kā pavadu savu brīvo laiku ? Negribu un neeju uz tiem fakiniem saliedētības pasākumiem ! Es saprotu , ja autore būtu kāda važnaja šiška tur , bet sekretārei nudien tur maza loma tajā saliedētībā , lai upurētos tik daudz un ilgi !
Neredzu arī to , ka tās ir tikai 2-3 reizes gadā , un kur tad paliek ikmēneša dažas reizes ar visām stulbajām lugām ? psc , ja man ko tādu uzspiestu , sen jau saceltu spalvas gaisā :D
19.10.2017 10:42 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Reāli besī šitādi uzņēmumi. Tur 2 reiz gadā kāds tusiņš, pasākums ok. Bet ne jau katru mēnesi, tādi vadītāji parasti ir bez bērniem, bez otrās pusītes, vispār bieži vien bez privātās dzīves un nesaprot, ka citiem darbs nav visa dzīve, nesaprot ka citiem darbiniekiem ir ģimenes un draugi ar kuriem vēlas pavadīt brīvo laiku, nesaprot ka var būt gana daudz nodarbju arī bez darba uzņēmumā.

++++ (l)
19.10.2017 10:42 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Agrāk, kad biju viena, bieži vien piedalījos visādos ārpusdarba laika pasākumos, mums regulāri notiek lekcijas par visādām tēmām, gatavošanās visādiem lieliem pasākumiem, ir arī talkas kaut kādas bijušas, utt. Viss uz brīvprātības principa, pēdējā laikā nekur vairs neeju, jo man pietiek pašai savu darīšanu un vēl laika pietrūkst, lai visu pagūtu. Pašai savas lekcijas pēc darba un hobijs, kas prasa laika ieguldījumu, kā arī mīļotais vīrietis, ar kuru arī gribas pavadīt laiku.
2x gadā aizeju uz lielo nodaļas pasākumu, kuru daļēji palīdzu arī organizēt. Viss. Tur gan ir forši, var ņemt līdzi otrās pusītes, padejot, padziedāt, u.c.
19.10.2017 10:46 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Un tikmēr , kamēr būs ēzelīši , tikmēr tādi vadoņi kā Ledussirds arī "jās" un pataisīs to ēzeli par vainīgo , ka redz tiiiiik ļoti svarīgas ir kkādas saliedēšanas . Tipa darbā kolektīvā strādājot nav tās saliedēšanas ? P:-D Patiesībā lielākais % darbinieku sejā smaida , bet pie sevis uguņus met par tādiem pasākumiem . Tad kāda jēga no tādas liekulības ?!
19.10.2017 10:47 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Iedomājies, cilvēkiem ārpus darba var būt arī citi hobiji, kā aizpildīt brīvo laiku. Tas, vēl neskaitot to, ka pavadīt to ar mīļajiem cilvēkiem.
Eu, nopietni?!
Nu kaut vai gulētu līdz pusdienlaikam un tad pamptu dīvānā pie seriāliem
Pa lielam zinu ļoti daudz šādu cilvēku, kas neko negrib, bet patiesībā visas brīvdienas marinē pie TV. Sakarīgi pavadīts laiks!
Protams ja Tev bez darba teju gandrīz cita nekā nav tad tā var.. un ja vēl enerģiaja rī pāri pārēm pēc dara nedēļas ka vienkārši kaut trulu atpūtu guļot gultā nav nepieciešams.
Ok, es sapratu, sekretāres darbs ir ārprātīgi un fiziski smags, un divas brīvdienas, laikam jau pat trīs būtu nepieciešamas, lai no tā atkoptos!
19.10.2017 10:48 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Un kāda tev reāli daļa kā kurš pavada savu brīvo laiku? Kaut vai 3 dienas pie tv sēž! Ko tu te cepies??
19.10.2017 10:50 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
elzaelza, ko tu atkal izdomā, es konkrēti norādīju, ja cilvēks nevar uz šādu pasākumu ierasties, tad par to arī ir konkrēti jāpasaka, nevis jāčīkst cik viss ir slikti un jājūtas vainīgai!
19.10.2017 10:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits