Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Valodas

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Ar tādu domu, ka paliekot Latvijā - ietu mācīties krievu valodu (ja tā būtu ļoti švaka un grūtāk nāktos iemācīties) vai angļu valodu uzlabotu drīzāk (kura ir so so, bet varētu pamācīties, lai ir pro līmenī un tekoši, bet zinātu, ka tas būs diezgan easy apgūt), jo tā tagad labā līmenī arī daudz kur vajadzīga? Es tiešām labprāt nemācītos krievu val., nebūtu tas mans hobijs, bet situācija tā kā spiež, ne? Cik daudzas no jums izmanto ikdienā, darbā krievu val.? Kā iemācījās tās, kuras nav padomju laikos uzaugušas šo valodu?
17.10.2017 00:52 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
nu vīrus nedod (to trūkst)

Latvijā arī nav labāk, vīriešu trūkst, tāpēc nākas medīt tos brunčus, citādi kurš gan taisīs kotletes un masāžu.
18.10.2017 21:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
xanax, nu vīrus nedod (to trūkst), bet brīvu dāmu Krievijā daudz, atkal jau, jo vīru trūkst. Ja vēl savs dzīvoklis, tad vispār būsi iekārojamākais vecpuisis pilsētā. Skaitīsies tikpat ārzemnieciski šarmants un seksapīls, kā Kalniņš!
18.10.2017 21:00 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Jā, ar to citplanētieša pasi arī tagad var mierīgi braukt iekšā. Normāli tā, atbrauc cilvēks uz Krieviju dzīvot un viņam vēl dzīvokli iedod par brīvu. Interesanti a sievas vai vīrus tur arī komplektā ar dzīvokli dod.
18.10.2017 20:54 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
57days
Es vēl tikai piebildīšu, ka vietējie gan par tādiem atbraucējiem kaimiņiem nemaz nepriecājās. Redz, kāpēc šiem viss par velti? Ļoti bieži apzaga, skādēja automašīnas, nedeva mierīgi dzīvot.
18.10.2017 20:51 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ar citplanētieša pasi laidīs, būs OK! Bija tak vienu brīdi tā programma, kad aicināja Baltiešus pārcelties uz Krievijas reģioniem, cik tur naudas deva un dzīvokli... Tak laba manta iedzīvotāji :)
18.10.2017 20:45 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
kā ko - aizvest līdz Krievijas robežai un ar kāju pa pakaļu.

A ja nu Krievija nelaidīs iekšā valstī?
Izspersim kā minimums trešo daļu iedzīvotāju, un tad domāsim - no kuras trešās pasaules valsts importēt darba spēku un kā integrēt pakistāņus, ķīniešus un nigēriešus.

O jā, šis te ir mūsu variants, ar pašu rokām izveidot problēmas un tad tos arī risināt.
18.10.2017 20:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
xanax, kā ko - aizvest līdz Krievijas robežai un ar kāju pa pakaļu. Izspersim kā minimums trešo daļu iedzīvotāju, un tad domāsim - no kuras trešās pasaules valsts importēt darba spēku un kā integrēt pakistāņus, ķīniešus un nigēriešus.
18.10.2017 20:34 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Ja mēs būtu privātnieciskāki jau no paša sākuma bijuši pret krieviem (tīri valodas un sajūtas, ka valsts ir tikai mūsu ziņā), tad viņu jau tagad būtu mazāk, jo viņi jau necieš, ka neļauj iefiltrēties.

Tu slikti pārzini krievu psiholoģiju, vienalga nekas nemainītos. Un kas tad tagad Tevi attur piemēram atnākt uz darba pārrunām un ieslēgt to "privātnieciskāku" režīmu?
es nevaru ciest, ka svešā zemē iebraucējs (vienalga kurā laikā te iebraucis) pieprasa sev kaut kādas lietas, nerēķinoties un noniecinot valsts oriģinālās vērtības un būtību.

Un ja cilvēks nav iebraucējs, dzimis Latvijā, nav latvietis, dzimtā valoda nav latviešu valoda, kas tad?
18.10.2017 20:28 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Neesmu padomju laika cilvēks, bet krievu valodu zinu pietiekoši labā līmenī, lai varētu brīvi sazināties ar cilvēkiem gan mutiski, gan rakstiski.
Ļoti palīdzēja tas, ka kādreiz skatījos krievu seriālus ar latviešu valodas subtitriem - tādā veidā iegaumēju vārdus, uzreiz izlasot tulkojumu. Mammai lielākā daļa darba kolēģu ir krievu tautības cilvēki, līdz ar to, tusējot mammas darbā, kad man bija kādi 10-12 gadi, pamazām sāku runāties ar viņiem krieviski. Palīdzēja arī tas, ka pilnīgi nejauši ieguvu sev draudzenes, kuras lieliski pārvalda krievu valodu, līdz ar to mēs bieži sazinājāmies krieviski.
Pa lielam - ja ir pietiekoši daudz laika valodas apguvei mierīgā tempā, tad iesaku skatīties filmas/seriālus krieviski ar subtitriem latviešu vai angļu valodā, palūgt kādam parunāt ar tevi krieviski un censties izjust valodu.
18.10.2017 18:35 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ja angļu būtu pavāja, tikai kaut kāda sarunvaloda, tad gan nezinu, kā būtu, tomēr cits līmenis.
18.10.2017 17:55 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tas viss ir burbulis (ko gan turpina daļa kultivēt) - esmu strādājusi tur, kur ''krievu, krievu, valodu, krievu, visur krievu'', nu nav tā reāli, neko tādu tur nevajadzēja, tāpēc nav ko pārspīlēt tik nenormāli. Gan apkalpošanas, gan citā sfērā, ja kas.
18.10.2017 17:54 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Mācītos krievu! Ja nezinātu to, protams. Tu jau saki, ka angļu zini daudzmaz, attiecīgi ir labi pamati un vari mācīties arī pašmācībā. Protams, daža ar putām uz lūpām te stāsta, ka LV krievu valoda nav vajadzīga, bet neklausies un domā ar savu galvu - galu galā, Tev jādzīvo un jāstrādā. Ja jūti, ka Tev RUS ir nepieciešama, mācies. Vienkārši ja dažai labai šeit piedāvās mācīties krievu vai tigriņu valodu, tad viņa protams izvēlēsies tigriņu valodu, jo krievu valodai nav seguma un vispār tā ir fū un pē, pretīga :D
18.10.2017 15:35 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Atkarīgs no sfēras un kompānijas, kurā strādā. Man personīgi krievu valoda nav nepieciešama, bet angļu valodu gan lietoju daudz, jo sadarbības partneri ar kuriem kompānija sadarbojas, atrodas Eiropā un Ķīnā. Es gan pie katras izdevības tāpat runāju krieviski - treniņam.
Uzskatu, ka bez krievu valodas Latvijā dzīvojot var iztikt un, teorētiski bez angļu valodas arī (tomēr viena no abām valodām ir jāpārzina), bet, tomēr interneta vidē angļu valoda dominē un, ja ir plānots darboties ar dažādiem portāliem, programmām, aplikācijām, ne vienmēr to var darīt krievu valodā. Tā ka atkarīgs arī no profesijas.
18.10.2017 15:09 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
MrCarrot, man prieks par tādiem cilvēkiem kā Tu! Man, kurai ir grūti saprasties ar krieviem, kad ir gadījies dažus mēn. pastrādāt kā pārdevējai ļoti patika, kad daži krievi tomēr bija tādi, kuri centās izteikties, kaut ar nepareizām galotnēm un akcentu, bet latviski! :) Es varu saprast, ka valoda nav viegla un neizklausīsies sākumā tīri un tekoši,, bet ja reiz te dzīvo ir vismaz KAUT KĀ jārunā šejienes valodā, nevis jādusmojas uz citiem, ka nerunā Tavā. Vienalga vai esi krievs, spānis vai amerikānis.
18.10.2017 14:26 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Kerija_ mācies abas valodas. Vēl variants, atrodi sev krievu puisi un ātri vien sāksi saprast krievu valodu.

Oj, nē... nekad nesaki nekad, protams, bet nevaru iedomāties. :D Esmu diezgan liela patriote, sajūtu ziņā (tikai gan), jo lai gan vēsture man nepaliek galvā un daudz ko par to nejēdzu, neesot pati piedzīvojusi padomju laiku uzskatu, ka ir jāaizstāv latvieši Latvijā kā nu vien var. Ja nu būs galīgā, galīgā paka*ā, ka manā pilsētā (ne tikai lielākajās Latvijā) būs ievērojams krievu pārsvars nu tad nu neko, bet tā esmu gatava līdz pēdējam atbalstīt ar viedokli un ja vajag piedalīties mītiņos un parakstīt petīcijas, ja varu un esmu informēta par to. Arī piederu pie tiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka krievi par daudz ir uzkundzējušies LV. Nu tas, ka mēs atbildam viņiem krieviski jau ir mūsu problēma, ka nu jau tas ir aizgājis tik tālu, ka tā ir obligāta prasība 80% darba sludinājumos jau ierakstot, ka VAJAG "izcili/sarunvalodā krievu val." pārzināt. Apkalpošanas sfērā jau arī vislielākais procents ir no visu strādājošo kopējās statistikas! ;) Tas mans viedoklis atbildot uz to "krievu val. jau nevajag visur, tikai apkalpojošā sfērā". Operatori, pārdevēji, konsultanti, oficianti, pakalpojumu sniedzēji dažādi viss par un ap to, reklāma, bizness utt. un ne tikai - arī šoferim un krāvējam vajag principā, lai saprastos ar krievu, visur vajag to krievu valodu! (Kur vairāk maksā - Rīgā un Jūrmalā, obligāti!) Ja mēs būtu privātnieciskāki jau no paša sākuma bijuši pret krieviem (tīri valodas un sajūtas, ka valsts ir tikai mūsu ziņā), tad viņu jau tagad būtu mazāk, jo viņi jau necieš, ka neļauj iefiltrēties. Man nav nekas pret krievu tautības cilvēkiem, bet es nevaru ciest, ka svešā zemē iebraucējs (vienalga kurā laikā te iebraucis) pieprasa sev kaut kādas lietas, nerēķinoties un noniecinot valsts oriģinālās vērtības un būtību.
18.10.2017 14:20 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Un mani ir gluži pretēja problēma: es gribu iemācīties labi runāt latviski, bet katru reizi, kad latvieši dzird manu akcentu, vairākums no viņiem uzreiz pāriet uz krievu. Ak tā solidaritāte… :-D
18.10.2017 14:16 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Visai dīvaini aprēķini Nevis "jau ir tūliņ padomju laiku bērni", bet riktīgi padomju cilvēki (50-60gadīgie noteikti), parēķini taču.

Nu jā, tā arī domāju. :) Ne tā izteicos.
18.10.2017 13:56 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
57days, tieši tā, runa ir par diskusiju, ne atkal uzbraucieniem un domu pārvēršanu tajā, kā tur nav. ;)
18.10.2017 13:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Duujaa, atļaušos "mācīt tevi dzīvot" un ieteikt 3 lietas veiksmīgākai komunikācijai:
.
1) Vienmēr būs kāds, kas domā savādāk, pat ja tev šķiet, ka šajā jautājumā nevar būt divu domu. Var. Un pat 10 var būt.
.
2) Dažādiem cilvēkiem ir dažāda pieredze un, attiecīgi, dažāds skatījums uz lietām. Tas noved pie tā, ka ir vairāk, nekā viena "taisnība" un viena "pareizā atbilde". Kad man bija 15,16,17 un 18, man arī likās, ka ir balts un melns, un ka pa vidu nekā nav, bet fast forward gadiņus ...padsmit, un izrādās, ka visa pasaule ir vienas vienīgas 50 Greja nokrāsas.
.
3) Pārliecināt kādu par kaut ko ir tava laika tērēšana. Ja cilvēks nav gatavs ieklausīties tavā viedoklī - met mieru. Rezultāta nebūs.
.
Diskutēt ir forši, tam forums arī ir domāts, bet miljons un pirmā diskusija n-to lapu garumā par krievu valodu Latvijā, pasaulē, darbā, veikalā, uz ielas, Amerikā un akadēmiskajā vidē... Šī disksuija sasniegs to pašu, ko visas iepriekšējās - neko. Tieši tāpēc, ka vairumam viedokļu, arī pretējo viedokļu, ir savs, ļoti konkrēts pamatojums.
18.10.2017 11:09 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
And here we go again. :D
18.10.2017 10:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits