Valodas

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Ar tādu domu, ka paliekot Latvijā - ietu mācīties krievu valodu (ja tā būtu ļoti švaka un grūtāk nāktos iemācīties) vai angļu valodu uzlabotu drīzāk (kura ir so so, bet varētu pamācīties, lai ir pro līmenī un tekoši, bet zinātu, ka tas būs diezgan easy apgūt), jo tā tagad labā līmenī arī daudz kur vajadzīga? Es tiešām labprāt nemācītos krievu val., nebūtu tas mans hobijs, bet situācija tā kā spiež, ne? Cik daudzas no jums izmanto ikdienā, darbā krievu val.? Kā iemācījās tās, kuras nav padomju laikos uzaugušas šo valodu?
17.10.2017 00:52 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://travelnews.lv/?m_id=18313&i_id=5&pub_id=48951&Tallinas-bara-neapkalpo-krievu-valoda
Igaunijas galvaspilsētas Tallinas bārā Lost Continent, kas atrodas pilsētas centrā, uz durvīm ir izkārtne, kas vēsta, ka bārā apkalpo klientus tikai igauņu un angļu valodā. Iemesls šādai rīcībai ir tas, ka bārā strādājošie nepārvalda krievu valodu. B
17.10.2017 19:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es Lietuvā sasveicinos latviski, runāju krieviski/angliski un atvados lietuviski
labs cik zinu ta daudzi latviesii dara lai vinus neuztver ka krievus un laipni apkalpo.
17.10.2017 19:55 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Nu un? Daugavpilī arī ir bārs, kurā apkalpo latviski, angliski, bet NE krieviski.
17.10.2017 19:56 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Es ietu uz krievu valodu, ja angļu jau zini. Attīstīsi valodu tikai runājot, vai filmas skatoties.
Pati zinu abas, krievu un angļu +/- līdzīgi. Krieviski rakstīt grūti. Bet es visas 3 valodas arī ikdienā izmantoju- krievu mājās ar vīru, angļu darbā un lv visur citur :)
17.10.2017 19:56 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Varu atbildēt uz to, kāpēc cilvēki pēc skolas joprojām vaino skolotājus un nemācās tālāk angļu valodu. Man bija slikti skolotāji šajā priekšmetā, vismaz sākumā, tas radīja nepatiku pret valodu, bet arī kopumā vērtējot nepatīk pat angļu valodas skanējums un nav vēlmes to mācīties. Saprotu labi, bet visur kur var es izvairos no angļu valodas. Domāju, ka, ja izdomātu pamest Latviju, brauktu uz kādu ne angļu valodā runājošu valstī - man nebūtu iebildumu mācīties jebkuru citu valodu. Bez krievu un angļu valodas skolas laikos esmu mācījusies vēl 2 valodas - lietuviešu un franču - , abas jau +/- aizmirsusi, jo nepraktizēju, bet abas man patika un īpašas problēmas nesagādāja, tādēļ nedomāju, ka problēma ir grūtajā galvā, principos vai tml. :D
17.10.2017 19:58 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Lietuvā nodzīvoju gandrīz gadu. Ierasta situācija Maximā vai Rimi. Kad vēršos pie apkalpojošā personāla krieviski, tad taisa ļoti neapmierinātus ģīmjus, kad pajautāju to pašu angliski, pēkšņi kļūst tik smaidīgi un laipni.

Tieši to pašu varu teikt. Igaunijā tas ir vēl izteiktāk - visās lielajās pilsētās, izņemot Narvā, kur daudz krievu dzīvo, krieviski praktiski negrib runāt. Vienreiz bija kaut kas jāuzzin, galvā loze izkrita par labu krievu valodai, bet kundzīte jau gados noklausījās un aizgriezās prom, kā pateicu, ka esmu no Latvijas, uzreiz smaids parādījās sejā. Tas šo to tomēr pasaka.
17.10.2017 20:04 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es krievu valodu speciāli nemācītos. Tā noder tikai Krievijā.

Jā, un vēl arī Baltkrievijā, Ukrainā, Uzbekistānā, Kazahstānā, Armēnijā, Gruzijā, Lietuvā (vecāka gada gājuma cilvēki labi runā krieviski, bet ne angliski) un Rīgā.
.
Periodos, kad mācījos ārzemēs, man krievu valoda baigi noderēja socializācijai - tikko kā sāku ar akcentu cik necik tekoši bubināt krieviski, uzreiz momentā varēju iefiltrēties jebkurā krieviski runājošo jauniešu pulciņā. Mani visas krieviski runājošās grupas ņēma pretim atplestām rokām. Arī šobrīd regulāri sanāk saskarties ar dažiem Maskavas kolēģiem, tie, lai gan lieliski runā angliski, vienkārši kūst sajūsmā, kad es ar viņiem draudzējos krieviski.
.
Laikam atkarīgs, kādā vidē sanāk uzturēties un komunicēt. Es darbā krievu valodu izmantoju gandrīz tikpat bieži, kā angļu.
17.10.2017 20:43 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Krriev valodu zinu labi, noder loti, ari saskarsme ar turistiem vai viesizrazu laikaa
17.10.2017 20:45 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tā tomēr ir viena no visplašāk izmantotajām valodām. Zinu, ka bieži vien kūrortos Spānija, Taizemē utt, priekšnieka ir uz vakanci tiem, kuri zin krievu valodu, jo krievu tūristu pilns, piemērām.

Nesākšu veco dziesmu, tikai informēšu, ka nē, citas valodas (pat tās, kuras gan jau šeit ieliekam tālajā plauktiņš) ir daudz izmantotākas un vajadzīgākas. Ja grib tikai stāvēt aiz letes, kur ir tūristi, jā sarunvalodu var mācīties, bet kas tur tik grūts, neredzu. Tāpat tas arī nav vajadzīgs. Nākamais līmenis, ja biznesa terminus, konkrētās jomas finanšu, mašīnrūpniecības, kuģniecības vai kādus citur terminus, kam vēl mazāka jēga, ja nav tik specifiska darba joma, kurā jau strādātu un vajadzētu apgūt, lai uzdienētos. Citādi, primārā angļu, gan veikalā, gan arī citos darbos, kur vajag vairāk par latviešu.
17.10.2017 20:54 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Jebkurš uzņēmējs lieliski zina, kāda vērtība ir katram klientam, un tā, kā klients maksā, veido tev peļņu un darbiniekiem algas, tad jā viņš arī pasūta mūziku, attiecīgi izvēlas kā ar viņu runās.

Atceros arī man sanāca pastrādāt apkalpojošā sfērā un toreiz priekšniecība mums visiem teica ka mums ir jāmāk komunicēt gan latviēšu, gan krievu un vēlams arī angļu valodās. Respektīvi mums vadība teica tā ka visus tos "Es nerunāšu latviski, jo man ir tāds princips!" vai "Te ir Latvija, Latvijā ir jārunā latviešu valodā, tāpēc es runāšu tikai latviski!" lozungus mums vajag atstāt mājās un pārkāpjot pāri darba vietas slieksnim jākomunicē vienlīdz normāli abās(krievu un latviešu) valodās. Protams bija arī tie, kuriem tas nepatika, kuri teica ka Latvijā ir jārunā latviski un krieviski apkalpot klientus nav obligāti. Viņiem teica tā ka tieši klienti ir viņu darba devēji, ja klienti maksā, tātad arī pasūta "mūziku". Tāpat pateica ka LV/RU klientu sadalījums ir 50/50 un ja kāds negribēs apkalpot to otro, krieviski runājošo pusi, tad tādam cilvēkam būs ekskluzīva iespēja saņemt tikai pusi no algas par to ka tika apkalpoti tikai latviski runājoši. Un beigās vēl pateica slaveno frāzi "Tas ir bizness, nekā personīga.".
Kerija_ mācies abas valodas. Vēl variants, atrodi sev krievu puisi un ātri vien sāksi saprast krievu valodu. :-D
17.10.2017 22:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Dr saparst ka uz klientu butiba kasierem un etc, pofig, narvesenos, rimi un etc, maksa stundas likmi, un ne centa vairak apkalpo kaut miljons klientu stundaa. Algu maksa uzmenejs, un lai saka paldies ka par tam LV algam kasieri dieans vidu nepamet darbavietu un nelauj izzagt bodi:-D
17.10.2017 22:31 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un tiesi taec ka trukst darba roku biez d zid ka pardeveji super netto, maxima, tirgu nemak vispar latviski runat....un tacu strada, jo nav kam stradat jasamierinas ar tadam algam ar tiem kas vel te paikusi
17.10.2017 22:33 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Duuja, runa iet par angļu un krievu valodu. Jā, krievu valoda noder ne tikai Latvijā. Ir vērts apgūt, ja reiz tāda doma ir. Ja meitene gribētu zināt kuru valodu apgūt - krievu vai spāņu, tad protams spāņu. Bet mēs te pad krievu un angļu runājam.
17.10.2017 22:36 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Krieviski nerunāju nemaz. Saprotu, bet nerunāju, arī ar krievu tautības cilvēkiem runāju Latviski, ja nesaprot, viņu problēmas.
Angliski patīk, labprāt komunicēju.
18.10.2017 09:43 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Luī, nopietni, ja pasaulē krievu, tavuprāt, vajag tik izmisīgi, nevis angļu valodu, es labāk paklusēšu. :D
18.10.2017 10:29 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Meitene angļu valodu zin. Ja nezinātu, tad skaidra lieta, ka angļu valoda ir primārā. Ja man būtu jāizvēlas vai apgūt angļu valodu pro līmenī, kas būtu easy vai tomēr apgūt papildus vel vienu valodu vidējā līmenī, es izvēlētos otro variantu, jo uzskatu, ka divas valodas sarunvalodas līmenī ir daudz lielāks ieguvums kā viena valoda pro līmenī.
18.10.2017 10:34 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Es tiešām nedomāju, ka evolution darba intervija rāda līmeni, ka varētu sazināties, strādāt normālā darbā kaut vai tepat. Es to redzu kā diezgan viduvēju līmeni, kur būs jāburas daudz kam cauri. Tad jau sākt tagad, lai ieietas valoda, ne kaut ko boksterēt krieviski, ko nemaz nevajag vai traukus pienesot var iztikt bez.
18.10.2017 10:38 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Līmenis ''so so'' arī ir laikam, tik cik apkalpot, bet nu ar to taču nepietiek.
18.10.2017 10:40 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Turklāt sagatavoties uz interviju, manuprāt, diezgan maz ko prasa, tāpēc nekur neredzu indikācijas, ka valodu zinātu.
18.10.2017 10:41 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Ka nu kurš uztver valodas. Es jebkuras valodas zināšanas uzskatu par lielu bagātību. Valodas apguve paplašina redzesloku, kalpo par labu treniņu smadzenēm un tā tālāk. Ja Tu valodas zināšanas saisti tikai ar traukiem, dari tā.
18.10.2017 10:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits