Valodas

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Ar tādu domu, ka paliekot Latvijā - ietu mācīties krievu valodu (ja tā būtu ļoti švaka un grūtāk nāktos iemācīties) vai angļu valodu uzlabotu drīzāk (kura ir so so, bet varētu pamācīties, lai ir pro līmenī un tekoši, bet zinātu, ka tas būs diezgan easy apgūt), jo tā tagad labā līmenī arī daudz kur vajadzīga? Es tiešām labprāt nemācītos krievu val., nebūtu tas mans hobijs, bet situācija tā kā spiež, ne? Cik daudzas no jums izmanto ikdienā, darbā krievu val.? Kā iemācījās tās, kuras nav padomju laikos uzaugušas šo valodu?
17.10.2017 00:52 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Es krievu valodu zinu vidējā līmenī no skolas laikiem, t.i. saprotu, bet ar runāšanu reizēm varu arī saputroties. Angļu valodu zinu sarunvalodas līmenī. Es krievu valodu speciāli nemācītos. Tā noder tikai Krievijā. Labāk mācītos spāņu, franču, vācu..strādāju Rīgā un neviens darba devējs no manis nav pieprasījis zināt krievu valodu. Ar klientiem krieviem sarunājos latviski, viņi krieviski, bet tiem, kas saka, ka latviešu valodu nesaprot, piedāvāju runāt angliski. Ja nesaprot pat angliski, lai iet dēt:-D cik man bijušas šitās izlaistās LV krievu babuškas, kas izliekās, ka latviski nesaprot un vēl apvainojas un nolamā mani, ka nerunāju krieviski ar viņu. Es to nedaru principa pēc. Bet ne par to stāsts, šis tik man tāds sāpīgs temats:-D
17.10.2017 17:05 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Mani mazliet pārsteidz tas, ka valodas nezināšanai kalpo attaisnošanās ar sliktiem skolotājiem. Nu, man arī angļu valodu pasniedza pēdējā nejēga, un eksāmenu noliku tikai uz C. Bet es pēc tam pati ļoti daudz mācījos, pēdējos gados angļu valoda ir lietota katru dienu, nekad arī nav sagādājusi problēmas. Ir taču iespēja lasīt, skatīties seriālus angliski, atrast cilvēkus ārzemēs, ar ko komunicēt utt.
Tāpat arī ar krievu valodu. Skolā iemācījos tikai lasīt krieviski un burtus rakstīt, visu pārējo jau pēc tam dzīvē. Un tagad krieviski rakstu labāk nekā dažs labs krievs.
Darbā lietoju abas valodas+ latviešu.
Man vispār vienmēr licies, ka šīs trīs valodas ir "standartpaka", un kādas no tām nezināšanas tikai ierobežo pašu nezinātāju.
17.10.2017 17:12 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
Krievu valodu iemācījos jau agrā bērnībā un tā man ir dzīvē noderējusi tik pat ļoti, cik angļu valoda.
Nekad neesmu uzskatījusi, ka dzīvojot Latvijā obligāti jāzin krievu valoda, taču mani fascinē tie cilvēki, kuri zinot šo valodu demonstratīvi runā latviski ar cilvēkiem, kuri sazinās krieviski. Gabals jau nenokritīs no tā, ja dialogu veidosi abiem saprotamā valodā.
Uzskatu, ka valodas jāmācās kaut vai tikai, lai pilnveidotu sevi.
17.10.2017 17:26 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Ar pielaulātajiem krievu radiem runaju latviski, to esķ, atbildu latviski, viņi krieviski. Tagad saprotu, ka tādā veidā iespītēju pati sev, nē jau viņiem. Man jebkura komunikācija krievu valodā nāk tikai par labu, viņiem par sliktu. Spītējot viņiem, atņēmu sev iespeju praktizēties. Krievu valoda ir noderīga, un ne tikai Latvijā. Tā tomēr ir viena no visplašāk izmantotajām valodām. Zinu, ka bieži vien kūrortos Spānija, Taizemē utt, priekšnieka ir uz vakanci tiem, kuri zin krievu valodu, jo krievu tūristu pilns, piemērām. :D
17.10.2017 17:49 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
taču mani fascinē tie cilvēki, kuri zinot šo valodu demonstratīvi runā latviski ar cilvēkiem, kuri sazinās krieviski. Gabals jau nenokritīs no tā, ja dialogu veidosi abiem saprotamā valodā.

Fascinējies vien tālāk. Kā gan tā ir gadījies, ka latviešiem mūždien jānāk pretī krieviem, kuri nejēdz iemācīties valsts valodu? Bet..ak, kungs, varbūt tad tāpēc tā krievu valoda ir tik ļoti "nepieciešama" Latvijā, lai krievi varētu turpināt runāt krieviski?:-D
17.10.2017 17:58 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
taču mani fascinē tie cilvēki, kuri zinot šo valodu demonstratīvi runā latviski ar cilvēkiem, kuri sazinās krieviski. Gabals jau nenokritīs no tā, ja dialogu veidosi abiem saprotamā valodā.

Un, ja ir otrādi, tas nefascinē? Kāpēc saprotamā valoda ir tieši krievu, nevis latviešu?
17.10.2017 18:23 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Kārtējo reizi kaut kāds naids pret krieviem. Es saprotu, ka valsts iestādē var sprēgāt, ka dzīvojam Latvijā un savādāk nerunāšu. Jebkurš uzņēmējs lieliski zina, kāda vērtība ir katram klientam, un tā, kā klients maksā, veido tev peļņu un darbiniekiem algas, tad jā viņš arī pasūta mūziku, attiecīgi izvēlas kā ar viņu runās.
17.10.2017 18:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Jebkurš uzņēmējs lieliski zina, kāda vērtība ir katram klientam,
Mulkibas, LV tas nestrada. Un ir klienti kurus labak vairs neredzet. Turklat ta pati maxima varakkart pieradija faktu klenti tapat naks...lai vai kas....Dmaju gan bei un Tokija ari to pieradis..;-)
17.10.2017 19:18 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Mācīties abas valodas iespēja nepastāv? Ja jau vienu proti tīri labi, tad vari pašrocīgi to mācīties, bet otru kursos.
*
Neesmu pamanījusi, ka Lietuvā atsakās apkalpot krieviski. Jaunā paaudze bieži nesaprot krievu valodu, bet ar angļu valodu viņiem nav labāk, arī nesaprot. Katrā ziņā, kad esmu Lietuvā, runāju krieviski.
*
Man šķiet ok, ja viena puse runā krieviski, bet otra - latviski.
17.10.2017 19:21 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mulkibas, LV tas nestrada. Un ir klienti kurus labak vairs neredzet. Turklat ta pati maxima varakkart pieradija faktu klenti tapat naks...lai vai kas....Dmaju gan bei un Tokija ari to pieradis..;-)
17.10.2017 19:22 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Es runāju gan krieviski,gan latviski.Vienkārši bērnībā iemācījos abas valodas un viss.Man nav nekādu problēmu komunicēt ar citiem cilvēkiem viņiem ertākajā valodā:-)
Jebkurš uzņēmējs lieliski zina, kāda vērtība ir katram klientam, un tā, kā klients maksā, veido tev peļņu un darbiniekiem algas, tad jā viņš arī pasūta mūziku, attiecīgi izvēlas kā ar viņu runās.

Tam es gan piekritīšu.Nesen iegāju Zvaigzne ABC veikalā un nesadzirdēju,ko man pateica pārdevēja un pārjautāju.Uz ko saņēmu diezgan rupju atbildi,ka esmu neizglītota un nevaru dzīvot valstī nezinot valsts valodu:-D:-DNu ok,pie sevis paņirdzu un viss,bet ko viņa to pašu atbildēs tūristiem,ka viņi nevar iepirkties veikalā kamēr neiemācīsies attiecīgas valsts valodu?:-D:-D
17.10.2017 19:26 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/224213-pec_konflikta_ar_narvesen_pardeveju_agresivs_klients_pieprasa_10_000ls viens no skalakiem skandaliem. Lieki tekikt ka klients neko nevinneja, un narveseni turpina zelt un plaukt:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
17.10.2017 19:34 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Nu ok,pie sevis paņirdzu un viss,bet ko viņa to pašu atbildēs tūristiem,ka viņi nevar iepirkties veikalā kamēr neiemācīsies attiecīgas valsts valodu?

Krievu tūristi gandrīz visi runā angliski, jo ir dzirdējuši, ka Latvijā krieviski nerunājot. Nacionālistiski noskaņotā pārdevēja, cerams, prot angļu valodu...:-D
17.10.2017 19:39 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Ja ir priekšzināšanas, valodu apguvē priekšroku dodat valodu kursiem, privātskolotājam vai pašapmācībai, piepērkot materiālus (darba burtnīcas un audiodiskus) ?
17.10.2017 19:40 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Lietuvā nodzīvoju gandrīz gadu. Ierasta situācija Maximā vai Rimi. Kad vēršos pie apkalpojošā personāla krieviski, tad taisa ļoti neapmierinātus ģīmjus, kad pajautāju to pašu angliski, pēkšņi kļūst tik smaidīgi un laipni.
17.10.2017 19:40 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Profesore, jocīgi. Man nav gadījies, ka izrāda negatīvu attieksmi. Ir gadījies, ka nesaprot - tad pasauc, kas saprot vai kaut kā sarunājām pa pusei lietuviski, pa pusei krieviski (es saprotu lietuviešu valodu, bet runāt nevaru).
17.10.2017 19:46 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Kad vēršos pie apkalpojošā personāla krieviski, tad taisa ļoti neapmierinātus ģīmjus, kad pajautāju to pašu angliski, pēkšņi kļūst tik smaidīgi un laipni.

Lietuvā tas ir riktīgi izteikts:-D Es pasaku "Labdien" latviski, lai šie saprot, no kurienes es nāku, un tad gan viņi krieviski gan saprot, gan atbildēt māk.:-D
17.10.2017 19:49 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Tāpēc es Lietuvā parasti izvēlos uzreiz runāt angliski, lai nav jāskatās tā drāma :-D
17.10.2017 19:52 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tas lietva un ari igaunija jau bija PSRS laikos, ja runa krievu valoda ruoji, ja sac runat latviski liec sarats ka latviete uzreiz super attieksme, tas no mans bernibas un ta tur joprojam
17.10.2017 19:53 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Es Lietuvā sasveicinos latviski, runāju krieviski/angliski un atvados lietuviski:-D
17.10.2017 19:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits