Bērna pamatvaloda

 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Vai kāda no Jums ir spērusi soli uz priekšu, izvēloties angļu valodu par bērna pamatvalodu? Kādas grūtības pastāv šādiem bērniem, dzīvojot Latvijā?
04.10.2017 10:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es neesmu atradis labu alternatīvu vārdam "pohuj"

"Man pohuj" latviski diezgan labi atbilst "man pie pie vienas vietas" / "man pie dirsas" / "man pie pakaļas".
06.10.2017 07:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
57days,hujs nedaudz citā virzienā no dirsas... :-P
06.10.2017 07:37 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, "man pie pincīša" kaut kā nav populārs izteiciens, lai gan - varam kopīgi ieviest.
06.10.2017 07:46 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es piekrītu xanax. Ja hesburger darbiniekam sludinājumā bija rakstīts, ka jāprot krievu valoda, tad viņam ir pienākums apkalpot krieviski. Ja būtu rakstīts ķīniešu valoda - tad ķīniski.
Turklāt cilvēki, kas principiāli nerunā krieviski, nezina, no kurienes cilvēks nācis. Man nesen bija situācija, kur saucam ātros un iesaistīta meitene bija no Krievijas ceļojumā atbraukusi uz Latviju. Mēs, viņas draugi, runājām ar viņu krieviski, tostarp ar ārstiem, lai viņa saprastu. Viena no ātrajiem skatījās tai meitenei virsū un kliedza latviski jautājumus (nu par tēmu, par kuru izsaucām, konkretizējošus jautājumus). Es pateicu, ka meitene nerunā latviski, tad pārējie ārsti pieslēdzās un runāja krieviski.
Uzskatu, ka abi gadījumi parāda klaju neprofesionalitāti. Kā jau teicu, sabiedriskās vietās, ja neesmu ar krievisko ģimenes daļu, runāju latviski, bet, ja brīžos, kad runāju krieviski, sajustu pret sevi sliktu attieksmi, es nejustos iepriecināta. Nezinu, vai taisītu konfliktu, atkarīgs no noskaņojuma un citiem apstākļiem, tā parasti neesmu uz konfliktu vērsta, šķiet.
06.10.2017 08:15 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tai pašā laikā es darbā arī pateicu, ka man nav pienākums runāt ar konkrēto cilvēku krieviski, jo viņš uz mani burtiski kliedza (par darba tēmu, nevis valodu, bet runāja krieviski un prasīja, lai es runāju, uz ko tad tā arī atbildēju). Tā kā, protams, jāņem situācija kopumā. Tomēr tas piemērs ar Hesburgeru neizklausījās tāds, kur bērni izturētos tā, lai pret viņiem izpaustu kaut kādus savus principus. Uzskatu, ka, ja cilvēks nāk ar labu, tad pret viņu arī jāizturas labi, ja ar sliktu, tad.. Kā sanāk. Es izvērtēju situācijas.
06.10.2017 08:20 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dzimtā valoda ir dzimtā, tāpat kā ģimene, kam ir jābūt cilvēka pamatvērtībām.
Es negribētu savus bērnus kā "pasaules" pilsoņus, bez dzimtās valodas.
Bērnam iemācīties angļu un krievu valodas nav grūti. Nezinu nevienu pusaudzi kurš labi nerunātu angliski.
Ar krievu valodu arī nevajadzētu būt problēmām, daudz it TV kanālu, filmu kur var to praktizēt.
06.10.2017 08:51 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ierakstīju googlē 'hesburger darba sludinājums'
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/student/enimb.html
Latviešu un krievu val. zainašana obligāta.

Tā kā uzskatu, ka personālam nav pamata atteikties runāt krieviski, ja krievu valodas zināšanu prasmi nosaka darba devējs. Tikpat labi tad var atteikties cept burgerus, jo tu esi vegāns un negribi cept gaļu. Tavi principi ir tava problēma - meklē citu darbu.
06.10.2017 10:13 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Šitas kašķis par valodām Latvijā būs vienmēr, par vēlu tur ko mainīt.
Bet attieksme ir diezgan pretīga. Krievi vnk nostājas kkādā savā pozā, runāšu krieviski, visiem jaapkalpo mani krieviski utt bla bla bla. Un kādēļ?? Vaitad mums valsts valoda krievu? Nē taču...pamatojums tam visam? Man ir diezgan neskaidrs...kāds krievvalodīgais te kaut ko minēja par identitāti vai ko tamlīdzīgu.
Bet tad man jautājums vai jums ir tāda pati attieksme kad aizbraucat uz kādu citu valsti? Piemēram Angliju, Japānu vai Meksiku vai pilnīgi vienalga kur...? Pieprasat lai ar jums runā krieviski? Šaubos...tātad tā ir vienkārši attieksme pret Latvijas valsti, latviešiem. Nu bēdīgi ko tur vairāk pateikt....
06.10.2017 10:17 |
 
Reitings 140
Reģ: 25.05.2017
Jā,esmu redzējusi,kā viņi runā tikai krieviski citā valstī,kur vispār neviens nerunā krieviski. Un kas notiek?- viņi taču panāk savu un pat runājot tikai krieviski viņus saprot. :-D
Bet nu es par jo vairāk valodu,jo labāk.
06.10.2017 10:28 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Bet tad man jautājums vai jums ir tāda pati attieksme kad aizbraucat uz kādu citu valsti? Piemēram Angliju, Japānu vai Meksiku vai pilnīgi vienalga kur...? Pieprasat lai ar jums runā krieviski? Šaubos...tātad tā ir vienkārši attieksme pret Latvijas valsti, latviešiem. Nu bēdīgi ko tur vairāk pateikt....
(t) Ja būtu kafejnīca vai veikals Ķīnā, kur būtu noteikums, ka personālam jārunā krieviski/latviski, jā, es sagaidītu to, ka ar mani runā šajās valodās. Ja Latvijā būtu kafejnīca, kur personālam jārunā ķīniski, jā, es ķīniešu vietā sagaidītu, ka ar mani runā ķīniski.
06.10.2017 10:31 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Interesanti ka to taču zin tikai paši darbinieki, kādās valodās viņiem jaapkalpo...pie loga taču nav izkārtnes "mēs apkalpojam arī krieviski, ķīniski, spāniski"
Par anglu valodu skaidrs, tā ir ka starptautiskā valoda, bet visas pārējās...
Krievi jau to uztver kā pašsaprotamu ka visur, sabiedriskās vietās, ir pienākums viņus apkalpot krieviski, itkā tas bezmazvai būtu likumā ierakstīts.
Bet no biznesmeņu, uzņēmumu puses jau tas ir saprotami, viņiem interesē tikai peļņa un apmierināti klienti.
BET tajā pašā laikā...situācija ir tāda ka ja esi latvietis kas nezin krievu valodu tad darbu sabiedriskā sfērā ar cilvēkiem tev gandrīz neiespējami dabūt, kamēr es pati ne jau tikai 1 reizi esmu saskārusies ar to, ka pārdevēja vai kāds no apkalpojošā personāla latviski nerunā, vai nesaprot vai labi ja 1 teikumu spēj daudz maz sakarīgi salikt kopā. Un vai tad tas ir normāli? Bet nu ir tikai tā kā ir...valstī kur gandrīz puse krievi jau neko labāku nevar gaidīt laikam.
06.10.2017 11:31 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Starpcitu, Itālijā ir vietas, kur pie ieejas rakstīts - we speak English:D
Esmu loti atvērta valodu zinā, vienmēr, braucot celojumā, iemācos pāris atslēgas frāzes kā cienu pret vietējiem, arī ar krieviem nav problēmu runāt krieviski, jo nezināšana nav nekas tāds, ar ko jālepojās, bet šāda principiāla nostāja liekas pilnīgi mulkīga un pat skumja.. cilvēks var darīt, ko grib, bet tāda pretīga pozīcija un cienas trūkums liecina par kaut ko vairāk kā tikai integrēšanas problēmu!
06.10.2017 11:48 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ar sludinājumiem ir interesanti - viņi uzraksta, ka vajag zināt visas valodas, bet nu reāli nemet ārā un arī paņem darbā, ja nezinātu. Tas ir vienkārši standarta teksts, ne tas, kādā valodā var pieprasīt no tevis sarunu. Tāpat apšaubu, ka xanax pirms ieiet kādā iestādē, kafūzī pārbauda, kāds kādreiz vai lai būtu korektāk tieši tagad ir darba sludinājums. Blakus ir Krievija, ir tūristi, daļa arī ir pateikusi, ka tāpēc min, bet tādas vienkāršas lietas kā kafejnīcā parādīt un pateikt, ko vēlas, var latviski. Kaut kā praksē arī tas strādā, nu nav ko gloroficēt.
06.10.2017 12:01 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Hesburgera sludinājumā nav rakstīts, ka obligātas angļu valodas zināšanas, runa ir tikai par latviešu un krievu.
06.10.2017 12:06 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
bet tādas vienkāršas lietas kā kafejnīcā parādīt un pateikt, ko vēlas, var latviski.

Bet kāpēc xanaxam jārunā latviski, ja viņam ērtāk runāt ir krieviski? Viņš prot runāt latviski, nav no tiem, kas dzīvo un neprot valsts valodu, bet viņam ir ērtāk runāt krieviski. Kādēļ viņam jārunā latviski, ja viņš var runāt krieviski?
06.10.2017 12:12 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
bet viņam ir ērtāk runāt krieviski. Kādēļ viņam jārunā latviski, ja viņš var runāt krieviski?

Bet man ērtāk ir runāt lietuviski, kāpēc man jārunā latviski, kapēc mani neapkalpo lietuviski? Man tā ir ērtāk...blakus taču arī lietuva ar daudz lietuviešiem kas šeit ir kā tūristi....
Tak reāli paklausies cik tas absurdi skan :)
06.10.2017 12:54 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Jo vins ir Latvijā! Mans draugs ir itālis, kurš dzīvoja Latvijā. Vinš vienmēr centās runāt pēc iespējas vairāk latviski, lai gan zināšanas nebija spīdošas un tāpat nācās pāriet uz anglu valodu, bet varēja redzēt, ka apkārtējie novērtē. Vinam arī vieglāk ir runāt savā valodā, bet tāda neciena un spītība laika gaitā būtu tikai vina zaudējums.
06.10.2017 12:54 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
xanax, man ieinteresēja, nedaudz ārpus, bet, ja nerunā krieviski, ļauj vēl leģionāriem nolikt ziedus, tad mums zeļ fašisms, tavuprāt?
*
A man ērti igauniski, iepūtiet man. :D
06.10.2017 13:03 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Bet man ērtāk ir runāt lietuviski, kāpēc man jārunā latviski, kapēc mani neapkalpo lietuviski? Man tā ir ērtāk...blakus taču arī lietuva ar daudz lietuviešiem kas šeit ir kā tūristi....
Tak reāli paklausies cik tas absurdi skan

Atkārtošu simtu piekto reizi - ja Latvijā būtu darba devējs, kurš teiktu, ka viņa uzņēmumā lietuviešu valodu personālam jāzina, tad jā, tu varētu runāt lietuviski ar personālu, jo TAS IR VIŅU DARBA PIENĀKUMS.
Kā krievi zina, ka personālam jāzina krievu valodu? Tāpēc, ka tas pašsaprotami un nav tā kā man jāmeklē katrs sludinājums, taču par Hesīti - lūk pierādījums jums bija.
06.10.2017 13:07 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tāpat zemēs, kur angļu valoda nav valsts valoda, var ierasties un teikt, ka angļu valoda ir izplatīta un dodiet man darbu, labu darbu. Francijā kaut, gribēsi integrēties pavisam, iedzīvoties, zināt visu, apgūsi to valodu, kurā tad zemē esi pārcēlies. Kaut kā loģiski skan.
06.10.2017 13:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits