Bērna pamatvaloda

 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Vai kāda no Jums ir spērusi soli uz priekšu, izvēloties angļu valodu par bērna pamatvalodu? Kādas grūtības pastāv šādiem bērniem, dzīvojot Latvijā?
04.10.2017 10:36 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ja es nemācētu krievu valodu, tad nevarētu strādāt darbā, kur pašlaik strādāju. Bez pārspīlēšanas katru dienu vismaz viens cilvēks (bet pārsvarā vairāk), ar ko nākas runāt, ir krievs. Ir forši krievi, kuri ar kļūdām, bet cenšas runāt latviski, ir ok krievi, ar kuriem runājam kā sanāk (jo ne visu spēju pateikt krieviski, tur visādi termini un tā), bet ir tiešām drausmīgi gadījumi, kur cilvēks nesaprot, ko viņam saka latviski un tie nav pārāk veci cilvēki, tādi ap 30-40.
Manuprāt, krievu valoda Latvijā ir nepieciešama, ja gribi strādāt ar cilvēkiem.
04.10.2017 15:39 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Bet reāli krievu skolas mazināsies un mūsdienās šie bērni nedzīvo vakuumā un zina abas valodas, draudzējas ar latviešu bērniem (ok, maskavas forštate varbūt būtu izņēmums?), bet bērniem/jauniešiem ar šo nav tādu problēmu, kā vecāki uzpūš burbuli un saķer galvu padomju uzskatos.

Atceros ainiņu no LU pēckontroldarba sarunām. Iznāk krievu meitene un saka (studijas latviešu valodā) - es vispār nesapratu daļu no jautājumiem latviski... Pārsvarā tie krievi arī tusējas savos bariņos gan skolā/augstskolā, gan ārpus tās, tā kā tas, vai cilvēks pratīs latviešu/krievu/uc valodu, ir ļoti atkarīgs no viņa vides.
04.10.2017 15:42 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Jolly-Roger, tev vai bērna tēvam angļu valida ir dzimtā valoda? Ja nē, tad neieteiktu bērnam mācīt šķību angļu valodu.
04.10.2017 15:44 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Bet es noteikti esmu par to, lai Latvijā visi (pamatiedzīvotāji) prastu latviešu valodu, tāpēc, piemēram, esmu par to, lai izglītība Latvijā ir tikai latviešu valodā.
Starp citu, Ukrainā tagad pieņēma tādu likumu, ka tur izglītību varēs iegūt tikai ukraiņu valodā, neizslēdzot krievu valodu kā mācību priekšmetu, bet izslēdzot to kā skolas valodu. Par to viņiem ir daudz negācijas ne tikai no Krievijas, bet arī kkādām Kazahstānām utt. :D
04.10.2017 15:46 |
 
Reitings 365
Reģ: 27.07.2017
no savas pieredzes varu secināt to, ka krievu, angļu, franču, (ievieto sevis izvēlētu valodu) valodu bērns diezgan (vai pat tīri labi) pārvaldīs pat, ja šī valoda būs tikai kā fona elements, piemēram, ģimenē vairāk skatās filmas angļu valodā vai lasa (tevis izvēlēta valoda); arī elementāra izvēlētās fona mūzikas valoda sniedz lielu ietekmi. pati uzaugu ģimenē, kur pamatvaloda bija latviešu valoda, bet ļoti bieži bija dzirdama krievu valoda - dziesma pa radio, seriālā vai uz ielas dzirdētais dialogs etc., kas man palīdzēja, mācoties valodu skolā, jo spēju uztvert/ saprast vairāk, nekā klasesbiedri. to pašu esmu novērojusi arī citos, ka tie ir spēcīgāki vienā vai otrā valodā, kaut vai mājās tā netiek uzskatīta par pamatvalodu, jo gluži vienkārši bērnībā tā ir skanējusi fonā.
vai latviešu valoda ir jāmāca kā pamatvaloda? es teiktu, ka jā, jo tā tomēr ir saskarsmes valoda valstī, kurā šobrīd dzīvo, tas ir, Latvijā. protams, lielās valodas kā krievu un angļu arī ir pašsaprotami zināt mūsdienu pasaules iedzīvotājam, bet ar pamatu izvēlētos latviešu.
04.10.2017 15:47 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
P.S. Piemetot vēl klāt tam komentāram par manu darbu:
Un to, ka krievu runā (arī pasaule) vairāk tie, kuriem tā ir dzimtā, bet reāli arvien mazāk citi šo valodu apgūst, jo normālā darba vidē (ja vien nestrādā pārdevēja sfērā un tamlīdzīgi) tai ir arvien mazāk pielietojuma?

Neesmu pārdevēja.
Un tas nav tikai manā darbā, ko pašlaik strādāju, bet arī vispār ļoti daudzos citos darbos manā jomā, ka krievu valoda ir nepieciešama.
04.10.2017 15:53 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Atceros ainiņu no LU pēckontroldarba sarunām. Iznāk krievu meitene un saka (studijas latviešu valodā) - es vispār nesapratu daļu no jautājumiem latviski.

Viņa taču zināja, ka studijas notiek latviešu valodā? Ir programmas angļu valodā, kas varēja būt izeja.
*
Sludinājumos norāda visas valodas, par nezinot spīdoši vai pat diži labi, darbi ir iegūti gan man, gan citiem, secinu, ka tā nav noteicošā lieta, ja darbs tiek atteikts, tad lielāka varbūtība, ka arī citas prasības nav bijušas atbilstošas.
04.10.2017 15:57 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
prasības iemaņas
04.10.2017 15:57 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Protams, ka zināja, ka studijas latviski.
*
Nav runa par darba atteikšanu, runa ir par strādāšanu. Es esmu strādājusi savā izglītības jomā divos darbos un abos krievu valoda bija nepieciešama/pašsaprotama, nezinu, ko darītu bez savām prasmēm. Stāstīts, ka arī citur tā ir.
Protams, ir uzņēmumi, kuri specializējas uz angļu valodā runājošām valstīm vai, piemēram, zviedriem utt., tur tad krievu valodai droši vien nav nozīmes.
04.10.2017 16:15 |
 
Reitings 365
Reģ: 27.07.2017
Un to, ka krievu runā (arī pasaule) vairāk tie, kuriem tā ir dzimtā, bet reāli arvien mazāk citi šo valodu apgūst, jo normālā darba vidē (ja vien nestrādā pārdevēja sfērā un tamlīdzīgi) tai ir arvien mazāk pielietojuma?

jebkurā normālā darbā ar cilvēkiem valoda būs nepieciešama; arī tad, ja tā skaitās septītā lielākā valoda pasaulē.
04.10.2017 16:21 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tātad man un ciriem zināmajiem uzreiz ir nenormāli darbi. Ir starpība, vai kāds pagadās, ar kuru kaut kas ir jāizrunā, ko gan veic attiecīgi dažādi cilvēki, vai strādājot apgūsti visu, kas nepieciešams un patīkamu, normālu cilvēku sabiedrībā kaut trīs valodās, tas nav bijis šķērslis. Jāsaka gan, ka vecāki par 40, 50 gadiem šie cilvēki nav bijuši.
04.10.2017 16:27 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Nenormāli izrādās arī visi latviešu skolu skolotāju un augstskolu pasniedzēju darbi :-/
04.10.2017 17:31 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Mani bērni nezinas latviešu valodu. Diemžēl. Bet neredzu jēgu noslogot bērnu ar vinjam pilnīgi nevajadzīgu valodu, nu, un pase arī maniem bērniem nebūs Latvijas. Mācīsies 2 valodas, no kurām viena būs anglju.
Bet tas protams tāpēc, ka ne es ne bērni nekad nedzīvos Latvijā.
Ja dzīvotu LV vienalga agri sāktu mācīt anglju valodu, protams, te būs brēcējas, kas uzskata, ka vajag zināt tikai vienu -latviešu - valodu, un krievu valodu zināt vispār ir kauns :D
04.10.2017 17:52 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
jebkurā normālā darbā ar cilvēkiem valoda būs nepieciešama; arī tad, ja tā skaitās septītā lielākā valoda pasaulē.
Sasmējos. :D Varbūt ja darbs ar cilvēkiem, tad nāks normāli klienti un runās valsts valodā (ar nosacījumu, ka tie ir valsts iedzīvotāji) un darba vieta automātiski skaitīsies nenormāla.

Tikko paskatījos kādu statistiku, kurā krievu valoda ir tikai 8. vietā pēc lietojuma pasaulē. Tai priekšā pasteigusies ķīniešu, spāņu, angļu, hindi, arābu, portugāļu un pat bengāļu valoda. Es teiktu tā, ka krievu valoda ir vajadzīga, jo īpaši, ja uzņēmums darbojas starptautiski ar bijušām PSRS valstīm, bet ir tā kā Duujaa saka - latvieši krievu valodā runā arvien mazāk un tur nav divu domu.
04.10.2017 18:00 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tieši Dūja nosauca savā pirmajā komentārā darbus, kur nepieciešamas krievu valodas zināšanas par nenormāliem, nu ja neskaita pārdevējas, kurām tas ir pašsaprotams, bet pārējiem normāliem darbiem nav jālieto krievu valoda (pārfrāzēju dūjas teikto). Meitene, kas boldā ielika vārdu normāls, gan jau tieši šo domu vēlējās izcelt.
Un Tāpēc es arī sāku runāt par savu darbu.
04.10.2017 18:06 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Dūja - " jo normālā darba vidē (ja vien nestrādā pārdevēja sfērā un tamlīdzīgi) tai ir arvien mazāk pielietojuma?"
04.10.2017 18:08 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nenormāli izrādās arī visi latviešu skolu skolotāju un augstskolu pasniedzēju darbi

Diemžēl laikam. :D
*
petunijayyy, kur es vispār kādu darbu tieši esmu nosaukusi par nenormālu? Ja pārfrāzē, lai veiksmīgāk varētu ievietot savu viedokli, tad tā arī pasaki, jo normāla darba vide ir tāda, kur cilvēki spēj normāli sarunāties, ne tikai izvirzīt savas pretenzijas.
04.10.2017 18:11 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Jā, vārds normālā Duujaa teiktajā bija neveikli izmantots. :D Izņemsim neveiklo vārdu, tā es sapratu domu:
Un to, ka krievu runā (arī pasaule) vairāk tie, kuriem tā ir dzimtā, bet reāli arvien mazāk citi šo valodu apgūst, jo darba vidē (ja vien nestrādā pārdevēja sfērā un tamlīdzīgi) tai ir arvien mazāk pielietojuma?
04.10.2017 18:14 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Breivik uztvēra domu, ko centos paust, arī ar konkrētiem argumentiem faktu, ciparu veidā, kas arī atspoguļojas pieredzē, kur daži minētie argumenti tāpēc vienkārši neiztur kritiku. :-)
04.10.2017 18:14 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tad tomēr pati atzīsti, ka nevietā lietoji vārdu normāls? Ha.
Tāpat nedomāju, ka darba vidē krievu valoda ir retums. Strādājot jebkādu darbu, kur ir saskarsme ar cilvēkiem mutiski vai rakstiski, krievu valoda būs nepieciešama, jo mūsu sabiedrība dalās divās lielās daļās - latviešu un krievu, lai kā arī kādam tas nepatiktu. Man arī nepatīk, bet tāpēc es nestāstu pasakas, ka krievu valoda tiek reti izmantota. :D
04.10.2017 18:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!