Bērna pamatvaloda

 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Vai kāda no Jums ir spērusi soli uz priekšu, izvēloties angļu valodu par bērna pamatvalodu? Kādas grūtības pastāv šādiem bērniem, dzīvojot Latvijā?
04.10.2017 10:36 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
bet cik daudz esmu ceļojusi un iepazinusi citas kultūras..krievi sajūsmu neizraisa nekur nevienam diez kāpēc

Da labi kāds sakars vispār tagad ukrainis vai kas...te runa iet par valodu, pie dirsas no kura pasaules gala esi, dzīvo Latvijā tad ari runā latviski, nevis pieprasi un uztver kā pašsaprotamu ka ar tevi runās "tavā" valodā.

Prieks, ka tev kā latvietei ir augsts kultūras līmenis. :) Pirmkārt, par uzskatiem, otrkārt, par savas mīļotās latviešu valodas prasmi. Uz kurieni tava runa iet? Laikam uz dirsu..
06.10.2017 16:02 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Jo naidīgāks noskaņojums būs latviešiem, jo spēcīgāk savas antipātijas izrādīs krievi.
06.10.2017 16:03 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Sakarā ar tautībām sāku runāt, jo
Neesmu krievu nīdēja nepārprotiet bet cik daudz esmu ceļojusi un iepazinusi citas kultūras..krievi sajūsmu neizraisa nekur nevienam diez kāpēc

Diez kā tu un citi atšķir krievu no ukraiņa, baltkrieva vai melnkalnieša? Pēc valodas, jo visi nosauktie var runāt krieviski? Un tā tu veido savu statistiku, ka krievi sajūsmu neizraisa nekur nevienam?
06.10.2017 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Es biju šokēta par faktiem, kādi viņai krievu skolā tika mācīti. Ļoti prokrieviski noskaņoti. Viņa ar visu sirdi ticēja, ka PSRS bijusi burvīga sistēma un viņi 90. gadu sākumā esot atbrīvojuši tagadējās bijušās PSRS bloka valstis. Viņa lepojās arī par uzvaru pār nacistisko Vāciju un uzskatīja, ka tā ir atbrīvojusi Latviju no tās nagiem.

Breivik, es arī reiz uzzināju šos faktus un biju šokā. Nu kā, nu KĀ ko tādu var klārēt un vēl tam ticēt...?!
Sametās smiekli par to, ka kāds rakstīja, ka krievi aizbraucot uz uz citām valstīm negaida, ka ar viņie runās krieviski.:-D:-D Gaida jau gan. Viņi visur mēģinās runāt krievu valodā un būs dusmīgi, ka viņus nesaprot, nevis kaunēsies, ka nezina valodu.
Mana krievu valodas pasniedzēja (viņa ir īstā krieviete, tikai pirms dažiem gadiem pārcēlās uz LV) stāstīja vēsturisku faktu par to kāpēc vācieši ir Немци minot saistību, ka krievi citas valodas nezināja un piebilda, ka arī šobrīd nekas īsti nav mainījies.
Tas, ka krieviem ir pasaules nabu sindroms ir fakts. Tāda vnk ir viņu nacionālā īpašība un viss, tāpat kā latviešiem kukažiņas - nabadziņu un cietēju sindroms.
06.10.2017 16:15 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Atkal tu tikai runā bet neko nepasaki :D
Ka es atšķiru? Zini..runājot ar cilvēku bieži vien arī viņi atklāj savu izcelsmi :)
Runāju no savas pieredzes par tiem ar kuriem ir bijusi saskarsme, ne jau viedoklis rodas par cilvēku ko redzēju garāmejot un padzirdēju krievu valodu :)
Bezjēdzīga diskusija. Nabaga apbižotie krievi :D
06.10.2017 16:17 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ak tad izrādās mums būtu jābūt vēl iecietīgākiem. :D Tad kad man knapi latviski apkalpo, nesaprot, jo strædā krievu tautības cilvēks, vēl mācās, es jau mierīgi tam pieeju, bet tas nav normāli. Laikam būs jāsāk kliegt virsū un jāpanāk, ka atlaiž. Ja mēs ar tādu nostāju rīkotos, tad visi pačibētu uz visām debess pusēm. Nu pat draugi strādājuši tajā pašā apkalpošanas jomā un nekas, neatteica, jo nezina un mierīgi, cilvēcīgi tika galā. Kurš tad taisa to "naidu", ja visās valstīs saķer bieži galvu par viņu kultūru un to, ka uzskata sevi par pasaules centru. Nu neviens normāls cilvēks taču ar tādu negrib draudzēties un kontaktēties, lai vai kāda tautība.
Ja pārvirzāmies uz nacionālo tēmu, viņi ir ienācēji, viņiem ir pašiem jāgrib integrēties un jānāk pretī viņiem, jo viņi pārceļas. Neesmu redzējusi nevienu citu, kurš pārceļoties kaut kur zīmētos - esmu no turienes un turienes, ar mani runājat tā, jo es izpētīju, ka vienā sludinājumā bija angļu valoda. Tas ir tik absurdi, kā gnīdas un tad stāsta, kā ne tā paskatījās. Pašu kopiena vien rada par sevi iespaidu. Un ja kas, man nav nekādu iebildumu, dalījumu tautībās, sakāpināta un agresīva uztvere, bet nu glupībām kādu galvās vienmēr vieta atrodas un tas ir žēl.
06.10.2017 16:23 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Vēl var pastrīdēties, kas ir sliktāk - krievs, kurš prot runāt latviski, bet ērtāk sazināties krieviski (xanax, piemēram, vai mana ģimene) vai latviete, kura savu dzimto valodu neprot. Tev tur gan runa iet, gan komata taustiņš laikam nav uz klaviatūras un vēl dažādi brīnumi. Bet tā jau ir tendence, neprast savu dzimto valodu, diez kādi šogad bija latviešu valodas CE rezultāti? 2017.g. visvairāk skolēnu (18,8%) ieguva 41-50%. Čo ta nemācās jums tā latviešu valoda..
06.10.2017 16:30 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tev vispār nav nekādu loģisku argumentu, neko tu vispār nevari atbildēt, tikai runā bezsakaru un laikam tēlo aizvainoto :)
06.10.2017 16:33 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Jā, es pati izdomāju tos datus. :D http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/statistika/2017/
06.10.2017 16:36 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
petunijayyy
Laba sarunu tēma! Cilvēki nereti automātiski pieņem, ka dzimto valodu cilvēki pārvalda labi, kas tiktiešām nav pašsaprotami.
06.10.2017 16:37 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Par to, ka liela daļa savu dzimto valodu neprot un runā/raksta kā atsaldeņi, nav šaubu, bet nu jau petunijayyy uzsāk jaunu tematu, jo vairs nav argumentu par iepriekšējo. Tā teikt, ķeras pie pēdējiem salmiņiem.
06.10.2017 16:39 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Nu pareizi jau saka, kad vairs nav ko atvildēt, tad sāk labot gramatiku :)
Tēmas būtība bija cita, bet te jau sāk iepīt kaut kādus eksāmenus :D
06.10.2017 16:40 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Ak dievs, pati smejos :D nu atvainojos par kļūdām ja kādam baigi traucē, rakstu ātri ar telefonu.
06.10.2017 16:42 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Breivik
Man gan šķiet, ka tautību naidošanās vienkārši šai diskusijā ir izsmelta. Cik var :-) Kāpēc nepadiskutēt par ko citu interesantu šīs pašas valodu tēmas ietvaros?
06.10.2017 16:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
bet cik daudz esmu ceļojusi un iepazinusi citas kultūras..krievi sajūsmu neizraisa nekur nevienam diez kāpēc
Šeit nevaru piekrist. Esmu dzīvojusi Vācijā un tagad Kanādā - sabiedrība pret krieviem ir vairāk kā lojāla. Negācijas var just tikai tad, kad krievu valodu nezinātājs jauc ar poļu. Šajās valstīs nez kāpēc poļi nav cieņā... Kopumā ņemot - pret krieviem nevienam nav nekādu iebildumu, ja vien runa nav par izteiktām tūrisma valstīm kā Ēģipte, Turcija u.tml. Tur gan krievus necieš, bet arī baidās (un labi, ka tā...). :-D Un, lai gan latviešiem pieņemts uzskatīt, ka situācija ar krievu valodu valstī ir kaut kas unikāls un nekur pasaulē tā nenotiek, tad tomēr tā arī nav taisnība. Teju katrā valstī var atrast iedzīvotāju kopumu, kuri nerunā valsts valodā, bet spēj iztikt ar savu valodu gadiem ļoti mierīgi. Piemēram, ķīnieši Kanādā. Viņu te ir tik daudz, ka ļoti daudzi angļu valodu nemaz nezina. Dzīvo savos kvartālos, apmeklē savus veikalus, komunicē tikai ar saviem tautiešiem. Tā, ka nav Latvijas situācija unikāla. Tikai cepšanās un “sāpe” gan liela...
06.10.2017 16:54 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Jo naidīgāks noskaņojums būs latviešiem, jo spēcīgāk savas antipātijas izrādīs krievi.
Un šis, PROTAMS, strādā tikai vienā virzienā.
.
Nez tādas Petūnijas un Ksanaki (ne tikai konkrētie, bet vispārināti) tiešām nesaprot, ka viņi ar saviem ,,zināt un saziņā ar latvijas krieviem lietot krievu valodu ir pašsaprotami", ,,perfekti zinu latv. val., bet nelietoju principa pēc", izteicieniem aktīvi kultivē negatīvas, atļaušos pat teikt naidīgas asociācijas par visu savu etnisko grupu?
06.10.2017 16:58 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Piemēram, ķīnieši Kanādā. Viņu te ir tik daudz, ka ļoti daudzi angļu valodu nemaz nezina. Dzīvo savos kvartālos, apmeklē savus veikalus, komunicē tikai ar saviem tautiešiem. Tā, ka nav Latvijas situācija unikāla. Tikai cepšanās un “sāpe” gan liela...

Cik es zinu, tad Latvijā nav tādu krievu kvartālu, kur viņi var dzīvot, kā vēlas.
--
Piemēram, Apvienotajā Karalistē vai Īrijā arī ir ļoti daudz latviešu, bet, aizejot uz valsts iestādi, slimnīcu vai kafejnīcu diezin vai viņi ar personālu runā latviešu valodā.
--
Latvieši, kas emigrēja uz Kanādu vai Austrāliju centās saglabāt un godāt savas saknes savās mājās vai atsevišķos pasākumos, nevis, uzstādot savas prasības sabiedriskās vietās.
06.10.2017 17:16 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Ja man butu jaatgriezas LV, es runatu tikai latviski vai angliski. Krieviski ne. kadel? ar mani te neviens latviski neruna.
06.10.2017 17:20 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Annie, Latvija nav tik liela kā citas valstis. Es runāju par tendencēm un situāciju, ka latviešu/krievu karš valstī par valodu nav nekas unikāls.
06.10.2017 17:23 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Protams, es nezinu, kā ir citās valstīs, bet diezin vai tie ķīnieši, kas savos kvartālos runā savā valodā, iet uz valsts iestādēm, slimnīcu utt. un pieprasa, lai visi ar viņiem runā ķīniešu valodā. Tā sāpe LV jau ir tieši tajā apstāklī, ka krievi uzskata, ka latviešu pienākums ir ar viņiem runāt viņu valodā, nevis viņiem pašiem iemācīties mūsu valodu.
06.10.2017 17:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!