Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aizliegtais paņēmiens. Tokija.

 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Īsti neatradu diskusiju par šo.
Vai skatāties sēriju ciklu par aplokšņu algām un nelegālo nodarbinātību Tokyo City? Šodien iznākusi otrā sērija. Var noskatīies ltv.lsm mājaslaapā.
Kāda bija jūsu reakcija? Žēl, ka pieķēra? Nelieši, kā tā varēja izdarīties.
Par un ap šo jautājumu, vēlams, gan noskatīties sižetu un arī otro sēriju. :)
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/02.10.2017-aizliegtais-panemiens.-operacija-tokija-2.-dala.id107525/
02.10.2017 23:34 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tām, kas skatījušās un tik un tā aizstāv nodokļu nemaksāšanu, jūs piefiksējāt, cik uzņēmumam ir oficiālā peļņa? Un tā vēl oficiālā, neviens jau nezina, cik viņi izlaiž caur melno grāmatvedību. Nu galīgi nevar atļauties no tiem miljoniem nodokļus nomaksāt, vai ne? (t)
Skat, kā Gan Bei sanāca - sāka oficiāli visu maksāt un peļņa (nevis apgrozījums, bet peļņa) gandrīz vai dubultojās. Mistika, vai ne?
26.10.2017 19:19 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Sodāmība atstāj lielāku iespaidu uz personu nekā tie, piemēram, -100 eiro tavā kontā. Ir šķēršli tik darbā bankās, ar drošību saistītās struktūrās utt., protams, atkarīgs no panta.

Panti un administratīvie pārkāpumi ir sīkums. Nemaina tas dzīvē neko, un no šādiem sīkumiem nav jābaidās. Un šeit nekāds pants arī nemaz nevar būt, jo es vēl neesmu redzējusi vietu, kur trauku mazgātājai būtu jāparaksta konfidencialitātes līgums. Par darba devēja nomelnošanu (te arī pieslēdzas pieminētais ētikas kodekss) līgumā punkts, protams, ir, taču ja darba devējs pārkāpj likumu, tad ar to līgumu viņš var dibenu slaucīt. Tāpat kā līgumos parasti ir atrunāts darba uzteikuma termiņš, kas parasti pēc pārbaudes laika ir mēnesis, taču var būt uzreiz ētisku apsvērumu dēļ - šis arī ir ētiskais apsvērums.
26.10.2017 14:15 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Noskatijos tikai tagad pedejo 5 seriju sai sagai. VDI, ir pilnigi bezjedzia iestade kas jaklape ciet. Kapec jamaksa musu nodoklu nauda uzturot tadus kas butba nek nedara?
26.10.2017 12:59 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Turpinu skatīties tagad. Nu darbiniekiem situācija skaudra. Nenormāli maz sanāk, ņemot vērā lielo slodzi.
Darbiniekam ir izvēle.
Ja uzņēmums krāpjās ar aploksnēm, var atteikties tās pieņemt, vai nestrādāt vispār tur.
Stājoties darbā jau viss ir skaidrs kā notiks samaksa. Ja tas nav pieņemami tad - uz redzēšanos.
Nevienu jau ar varu nespiež atbalstīt šo sistēmu.

Viena opcija, jā!
Vai otra opcija - mēģināt padarīt godīgāku esošo uzņēmumu, kaut arī liela daļa Tevi sauks par "lohu". ;) Es neatbalstu VID, bet uzskatu, ka pareizi un drosmīgi būtu iesaistīties pārmaiņās, gan uzņēmumu līmenī, gan valstiskā - tajā skaitā VID, darba inspekcijas u.c. iestāžu darbībā.
19.10.2017 15:04 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Nu i valstiņa, studijā, sēžot blakus VID pārstāvei, uzņēmējs saka, ka nemaksāt nodokļus ir OK, bez maz vai pašam pasakot, ka arī grēko. Un viss chill (t) Protams, melot jau nav labi, bet palika dīvaina sajūta.
17.10.2017 01:58 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
cilvēkam, kas savu dzīvi saista ar pētniecisko žurnālistiku, šis personisko dzīvi nekādi neietekmē. Administratīvais sods vai kriminālpārkāpums par pārkāpumiem darba līgumā?

20 gados zināt, ka visu savu dzīvi saistīs ar pētniecisko žurnālistiku? Diez vai tas iepējams, pie tam tik šaurā jomā. Nedomāju, ka kvalitatīvas žurnālistikas pārstāvji (neesmu gan informēta, cik Latvijā tādu ir) ņemtu darbā žurnālistu, kurš savā darbībā pārkāpis ētikas kodeksu.
Sodāmība atstāj lielāku iespaidu uz personu nekā tie, piemēram, -100 eiro tavā kontā. Ir šķēršli tik darbā bankās, ar drošību saistītās struktūrās utt., protams, atkarīgs no panta.
14.10.2017 10:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tstrauku mazgatajs tikpat labi var but jau pensioares, un tad saprotas kapec labprat nemaksa nodoklus. J pensionariem atvelk gan no pensijas, gan no agas un no pirma euro... absurds!
14.10.2017 07:36 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Es nekad nepiekristu darīt darbu, kas atstās ietekmi uz manas kā privātpersonas dzīvi. Protams, ar 5 cipariem rakstāms atalgojums manu viedokli varētu mainīt, bet, tā kā AP veido valsts televīzija, tad nevar būt runa par šādu skaitli.

Tici man, cilvēkam, kas savu dzīvi saista ar pētniecisko žurnālistiku, šis personisko dzīvi nekādi neietekmē. Administratīvais sods vai kriminālpārkāpums par pārkāpumiem darba līgumā? Pasūtītājs -t.i. - darbs lai apmaksā. Privāto dzīvi tas ne-ie-tek-mē! Un no likuma patiešām nav jābaidās, AP to lieliski pierāda. Likums ir grozāms, pārējo izšķir juristu kompetences.
14.10.2017 00:21 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Dace laikam ņems ilgu atvaļinājuma uz Ukrainu, zinot, ko visa Latvija redz.
13.10.2017 13:37 |
 
10 gadi
Reitings 195
Reģ: 29.01.2009
3. sērijas kopsavilkums:
http://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/operacija-tokija-darbinieku-cina-par-godigu-samaksu-kas-par-sviestu.a253004/
3.sērija video:
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/09.10.2017-aizliegtais-panemiens.-operacija-tokija-3.-dala.id108037/
Ko var tā melot, ka Tokyo city restorānu īpašnieki nabadziņi un cik ļauns ir VID,nedodot izvēli atpakaļ pāriet uz aploksnēm. :D Tad vēl tā zoss, kas pie galda, kas piebalso, ka nekādas papildus samaksas par virsstundām nav bijušas un nebūs. :-D Oskars par tādu smadzeņu skalošanu.
09.10.2017 21:36 |
 
10 gadi
Reitings 195
Reģ: 29.01.2009
Sovaku (homo Sovieticus) domāšana "mazā zagšana neskaitās, it īpaši no darba", spilgti iezīmē to pirmspensijas vecuma trauku mazgātāju piederību aizgājušajiem laikiem. :-D Tas nekas, ka 10 gadus vēlāk viņa lādēsies, sēžot uz soliņa ar citām tādām vecenēm par to, kāpēc viņai pensija mazāka nekā citiem.:D
Vairums ļaužu Latvijā vēl joprojām ir padomijā dzemdētie un ar to laiku tikumiem, tāpēc daudzas lietas vēl joprojām ir tikpat absurdas kā PSRS laikos. Viņiem ir viegli sev pakļaut arī jaunākus cilvēkus, veidot koruptīvas ķēdītes, iegalvot, ka "pie mums tā ir pieņemts".
Konkrēts piemērs - Tokyo city aplokšņu dalītāja Dace Gaspažiņa Korecka, studējusi Turībā (HA HA HA!). Turībā diez vai māca nodokļu apiešanu un kabatā bāšanas mākslu, vai ne? Nu re, jaunā dāmīte ir padevusies vēl augstāku, sovāku spiedienam, iespējams vecāka gadagājuma krievu suši karaļiem (Krievijā korupcija ir vēl lielāka norma nekā šeit). Jo nevar pateikt "nē" sovaku domāšanai.
08.10.2017 23:26 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Aizdomājos par to, kas varētu notikt ar meiteni, kas bija iefiltrējusies par trauku mazgātāju. Manuprāt, pietiekoši bīstamu izvēli izdarīja

Da nekas ar viņu nenotiks. Viņa ir tikai izpildītāja, bet to visu pasākumu ir organizējuši citi cilvēki. Domāju žurnālistu vidū viņa tagad skaitīsies kā labs sava aroda profesionālis.
05.10.2017 22:24 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Aizdomājos par to, kas varētu notikt ar meiteni, kas bija iefiltrējusies par trauku mazgātāju. Manuprāt, pietiekoši bīstamu izvēli izdarīja

Dažreiz esmu iedomājusies, kas ir šie cilvēki, kas piedalās raidījumu veidošanā zinot, ka būs jāpārkāpj likums, iespējams, tiks administratīvi sodīti kā fiziskas personas, reiz tur bija problēmas ar Drošibas policiju. Žurnālistikas 1.kursa studenti? Es nekad nepiekristu darīt darbu, kas atstās ietekmi uz manas kā privātpersonas dzīvi. Protams, ar 5 cipariem rakstāms atalgojums manu viedokli varētu mainīt, bet, tā kā AP veido valsts televīzija, tad nevar būt runa par šādu skaitli.
Sanāk, ka šie cilvēki, kas čakarē citus, paši tiek pamatīgi apčakarēti no darba devēja puses. :-D
05.10.2017 19:44 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Mani visvairāk pārsteidza Darba inspekcija.
Tad, nafig tāda ir vajadzīga!!!:-D:-D:-D
05.10.2017 11:57 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Aizdomājos par to, kas varētu notikt ar meiteni, kas bija iefiltrējusies par trauku mazgātāju. Manuprāt, pietiekoši bīstamu izvēli izdarīja. Tagad jau viņu tur visi pēc sejas zin un atceras, savukārt restorāna tīklam apakšā lielās biznesa haizivis.
+++

Šīs diskusijas iespaidā noskatījos AP. No vienas puses, protams, var saprast uzņēmumus, jo nodokļu slogs mūsu valstī ir liels.
Šis nu galīgi nav gadījums, kad nevarētu samaksāt nodokļus, vēl zinot, kādi cilvēki aiz tā visa stāv.
04.10.2017 23:10 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Šīs diskusijas iespaidā noskatījos AP. No vienas puses, protams, var saprast uzņēmumus, jo nodokļu slogs mūsu valstī ir liels. Bet es nepriecātos par aplokšņu algu, jo 1) nekad nevar zināt vai tiešām 100% nākamajā mēnesī tiksi pie papildus 100 eiro. Var gadīties,ka vienkārši kādu mēnesi nebūs naudiņa uzņēmumam un tā beigās pus gadu novergosi papildus h par velti, kamēr priekšniecība tikai sola aploksnīti. 2)sociālās iemaksas. Negribētos stāties bezdarbniekos un saņemt pabalstu nekā reāli pienāktos attiecibā pret nostrādāto. Kā arī citi pabalsti(man kā sievietie tie kas saistās, piemēram, ar bērnu) Pensija,jā,mūsu valstī pensija ir tikpat liels mīts kā leprikoni Īrijā, bet tomēr, ja nu es sagaidīšu, tad es noteikti tad būšu priecīgāka kaut vai par 30 eiro vairāk mēnesī(cik gan tas no malas ir skumji,bet tā ir).
Stundas likmi nemaz nekomentēšu....2,50 ir izsmiekls, bet jāatzīst,ka es savā darbā stundā saņemu mazāk, kas ir skumji un nereti nolaižas rokas pūlēties un censties.:-/
04.10.2017 21:27 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Aizdomājos par to, kas varētu notikt ar meiteni, kas bija iefiltrējusies par trauku mazgātāju. Manuprāt, pietiekoši bīstamu izvēli izdarīja. Tagad jau viņu tur visi pēc sejas zin un atceras, savukārt restorāna tīklam apakšā lielās biznesa haizivis.
04.10.2017 20:39 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Kafejnīcās, restorānos, kuri visu dienu vaļā līdz vēlam vakaram un katru dienu strādā, es teiktu, ka Latvijā gandrīz visos maksā aplokšņu algas. Un tad arī īsti nevar neko izdarīt, ja kā pavārs, piemēram, gribi strādāt labākā restorānā un pilnveidot sevi profesionāli un pelnīt sev naudiņu.
04.10.2017 18:52 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nelasīju visus komentārus , bet veikalos elvi utt maksā gan aploksnēs, man pazīstami cilvēki strādā. Un liela daļa arī priecājas par to, ka puse tiek dota aploksnē, jo ja tiks izmaksāts viss oficiāli, tad alga pēc nodokļu nomaksas būs mazāka.
04.10.2017 18:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits