Aizliegtais paņēmiens. Tokija.

 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Īsti neatradu diskusiju par šo.
Vai skatāties sēriju ciklu par aplokšņu algām un nelegālo nodarbinātību Tokyo City? Šodien iznākusi otrā sērija. Var noskatīies ltv.lsm mājaslaapā.
Kāda bija jūsu reakcija? Žēl, ka pieķēra? Nelieši, kā tā varēja izdarīties.
Par un ap šo jautājumu, vēlams, gan noskatīties sižetu un arī otro sēriju. :)
http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/02.10.2017-aizliegtais-panemiens.-operacija-tokija-2.-dala.id107525/
02.10.2017 23:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
LV jauna tendence paradijusies, lai kaut ka noturetu darmbinekus ( ar so daud zi apzians dazados uznemumos saskarusies) nedod vienosanos, tikai ej pec psa atluguma,.tas nozime bira 3 menesi bez naudas.. bet daudzi to nevar atlauties lidz ar to ja vel neslimo,uz pensiju necer faktiski neparko tuksa maksati ieli nodokli....skrobe tautai
03.10.2017 22:26 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Vispār jau maximās, rimi, superneto un tml. nemaksā aplokšņu algu..Par virstundām un vai visu maksā kā esi nopelnījis -kā kur..Jāseko līdzi pašam, jārēķina, cik nostrādāts.

Es jau minēju iepriekš. Jā, nemaksā aplokšņu algas, bet piespiež strādāt neapmaksātas virsstundas, ja nesamaksā par virsstundām tātad arī nesamaksā par tām arī nodokļus. Tāpat minēju ka mēdz būt divas darbinieku stundu uzskaites tabeles.
un darbinieku attieksme ,jebkuru uzņēmēju var iedzīt izmisumā.

Darbinieku attieksme ir tieši proporcionāla darba samaksai.
Nu gan salīdzināji. Tur žurnālistu komanda strādāja, nezinu cik, bet gan jau, ka mēnešu garumā. Valsts iestādē šis darba apjoms būtu jāveic vienam darbiniekam (kura alga ir kādi 500-600 eiro) ne ilgāk kā dienas garumā. Tas nav tehniski iespējams.

Es domāju VID ir savs "melnais saraksts" ar tiem uzņēmumiem, kuri ļoti iespējams shēmo vai arī vēl nav sanācis pierādīt shēmošanos. Tieši tajos uzņēmumos VID arī jācenšas iefiltrēt savu aģentus. Un ja tādā veidā tiek atrasti pietiekami pierādījumi, tad tāda aģenta algas izdevumus ir jāpieprasa no uzņēmuma.
Nevienam nepatīk, ka viņus krata ārā un lūr caur lupu.. ja zinās, ka ir tāda prakse, cietīs visi darbinieki, visus uzskatīs par potenciālajiem VID "spiegiem".

Baidās tikai tie, kuri pārkāpj likumus. Un kā tad var ciest darbinieki?
03.10.2017 22:45 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Skatijos, nekas neparsteidz. Zinu cilvekus kuri sanem naudu aploksnes jau gadiem un neviens nesudzas, dzivo labi.
:D :D :D

Par faktu, ka mazas soc.iemakas, nevienu nevar sodīt. Jāpierāda, ka ir aplokšņu algas. Bet darbinieki jau ir aitas, aizstāv un atbalsta darba devēja nelikumības.
Tā bija mana atbilde uz Tavu komentāru, respektīvi, kā nojaust, kuri potenciāli varētu būt nodokļu nemaksātāji, nevis pierādījums. Sociālo iemaksu apjoms nekādā veidā nevar būt pierādījums tam, ka algas tiek maksātas aploksnēs, tas ir tikai pavediens. Iespējams mana ideja ir sviestaina, bet jebkura ideja ir ceļš uz risinājumu, jo jūs taču redziet, ka esošā sistēma nestrādā, jo VID spiež uz darba grafiku atbilstību, darbinieku izjautāšanu u.c., bet tas viss jau sen ir izplānots un saskaņots.

To, ka Vid algotu cilvēkus, kuri iefiltrētos uzņēmumos, ir sviestaina ideja. Tā ir operatīvā darbība, ar to nodarbojas citas iestādes. Turklāt cilvēkiem, kuri taisās iefiltrēties, vajadzētu būt ar īpašām zināšanām un prasmēm.
Kādas iestādes ar to nodarbojas? Pateicoties žurnālistiem, kuri iesūtīja vienu savējo TokyoCity, VID beidzot sāk pieslēgties, bet ideja pati par sevi esot sviestaina. Dīvaini gan.

Bet cilvēki, kuri ir par lielām aplokšņu algām utt, viņiem nav morāles tiesību sūdzēties par mūsu valdību.
Diemžēl tieši cilvēki, kuri atbalsta/nenosoda aplokšņu algas, lielas vai mazas, ir tie, kas visvairāk sūdzās.

Beidzot atbildot uz diskusijas autores pieteikumu, vēlos teikt, ka noskatījos abas sērijas. Man garšo TokyoCity suši, bet nav žēl par to, ka pieķēra. Ne pavisam! Un diez vai es šo iestādi vēl apmeklēšu, tīri principa pēc. Bet azarts skatīties gan bija, jo man jau patīk, ka publiski mazgā neliešu netīro veļu. Ļooooti labi! :D
03.10.2017 22:47 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Dzīvo labi līdz tam brīdim, kad piedzimst bērns vai paliek bez darba (un nevar dabūt sakarīgus pabalstus),

Bū-hū, es visu mūžu godprātīgi strādāju un maksāju visus nodokļus, nevienu centu neesmu saņēmusi ne aploksnē, ne maisā, ne kādā citā iepakojumā. Tagad, kad vēl drīz papildināšu demogrāfijas ciparu, bet ne viss notiek tik gludi kā gribētos un nākas tupēt uz lapas, man jāzīlē kafijas biezumos, par kādu naudas summu man samazināsies pabalsts. Paldies Labklājības ministrijai, ka samazina manu un manas ģimenes labklājību, tā ir lieliska dāvana Latvijas simtgadē. Protams, man ir izvēle, vai man bija turpināt "strādāt", ja tas fiziski būtu iespējams, un nopietni apdraudēt jau divas dzīvības, vai arī nospļauties par finansiālo pusi un cīnīties par veselību. Es nodokļos katru mēnesi samaksāju apmēram 2 vidējas pensijas, cerot, ka vajadzīgā brīdī es no valsts šo atbalstu saņemšu atpakaļ. Johaidī, es tagad labprāt saņemtu kādu daļu no tā aploksnē, jo godīgi sakot, jēgu redzu aizvien mazāk būt godīgam. Jūtos, maigi sakot, izčakarēta...
03.10.2017 22:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es jau minēju iepriekš. Jā, nemaksā aplokšņu algas, bet piespiež strādāt neapmaksātas virsstundas, ja nesamaksā par virsstundām tātad arī nesamaksā par tām arī nodokļus. Tāpat minēju ka mēdz būt divas darbinieku stundu uzskaites tabeles.
ja sis ir ari MC2 un citus krrutos aridzan veikalos, algu lapa ko dod gramatvedis teisim 148 stundas, reali stradaja ( piem mana kaiminiene) 200 stundas. Grafiki vieni savai lietsanai, tri ja nu kas VDI domatie... un ta it visur LV...lai nav jamaksa nakts stundas vai virsstundas
03.10.2017 22:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Johaidī, es tagad labprāt saņemtu kādu daļu no tā aploksnē, jo godīgi sakot, jēgu redzu aizvien mazāk būt godīgam. Jūtos, maigi sakot, izčakarēta... es identiski tapat, un ndoklos paliela summa aiziet daudzi tadu nesanem uz rokas pat... un es pat gadiem neslimoju....
03.10.2017 22:55 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
LV jauna tendence paradijusies, lai kaut ka noturetu darmbinekus ( ar so daud zi apzians dazados uznemumos saskarusies) nedod vienosanos, tikai ej pec psa atluguma,.tas nozime bira 3 menesi bez naudas.. bet daudzi to nevar atlauties lidz ar to ja vel neslimo,uz pensiju necer faktiski neparko tuksa maksati ieli nodokli....skrobe tautai

+++
Bet darbinieki jau ir aitas, aizstāv un atbalsta darba devēja nelikumības.

Kad darbinieks nostāsies pret darba devēja nelikimībām, tad tieši tajā brīdī viņš izlidos no darba ātrāk par šampanieša korķi, piemēri ir redzēti.
03.10.2017 22:56 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
7heaven, jā, es arī savulaik dabūju zīlēt kafjas biezumos un beigu beigās saņēmu aprēķinu par maternitātes un vecāku pabalstu, kas iekļāva 12 kalendāros mēnešus ieskaitot laiku, kad biju uz slimības lapas pirms pirmsdzemdību atvaļinājuma, kur protams, viss bija pa nullēm, kas kopējo skaitli nesmuki vilka lejā. Atziņa - valstij nav vajadzīgas slimas grūtnieces. Tas tāds off topic. :D
03.10.2017 22:57 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Maternitātes pabalstu aprēķina par 12 mēnešiem, kas beidzas 2 mēnešus pirms sākas grūtniecības atvaļinājums, līdz ar to, ja tu tieši pirms tam biji uz slimības lapas, tam nebūtu jābūt bijušam šajā aprēķinā.
03.10.2017 23:02 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Ābol, no 2018.gada 1.janvāra stājas spēkā jaunie grozījumi pabalstu izmaksāšanas kārtībā, kas paredz to, ka slimības lapas tiek iekļautas aprēķinā un tiek rēķinātas no valsts kaut kāda vidējā cipara, kas ir zemāks par manu individuālo ciparu. Jūnijā bija protesti par šiem grozījumiem, jo reāli tas ietekmēs pilnīgi visas ģimenes un Labklājības ministrija solīja tos pārskatīt. Klusums.
03.10.2017 23:08 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es runāju par to, kas pašlaik ir., saprotu, ka Breivik jau ir māmiņa. :)
03.10.2017 23:10 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Maternitātes pabalstu aprēķina par 12 mēnešiem, kas beidzas 2 mēnešus pirms sākas grūtniecības atvaļinājums, līdz ar to, ja tu tieši pirms tam biji uz slimības lapas, tam nebūtu jābūt bijušam šajā aprēķinā.
Tas jau bija pirms kāda laika, tāpēc precīzi neizteicos. Precīzāk tā - maternitātes pabalsta aprēķinā tika iekļauti 12 mēneši, kas beidzās 2 mēnešus pirms sākās pirmsdzemdību atvaļinājums. Tātad, tur viss bija labi. Vēlos piebilst, ka slimības lapu izmantoju aptuveni divus mēnešus pirms pirsdzemdību atvaļinājuma. Vecāku pabalsta aprēķinātā bija iekļauti 12 mēneši, kas beidzās 2 mēnešus pirms bērnu kopšanas atvaļinājuma sākuma, tātad, tika iekļauts laiks, kuru pavadīju uz slimības lapas, lai gan jautājot par šo neskaidrību klātienē, man atbildēja, ka slimības lapa aprēķinā iekļauta netiek, tāpēc nebiju visai sajūsmināta.
03.10.2017 23:18 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Mani laikam vairāk izbrīna tas,ka nevienam nerādās aizdomas, ka brīžiem pat, nu tik ļoti uzkrītoši, no trauku mazgātājas puses bija. (t)
03.10.2017 23:22 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Viņas tarkšķes ir.
03.10.2017 23:24 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Ne es par klačošanos kā tādu
03.10.2017 23:27 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Pareizi. Vismaz trauku mazgātājas tur gadiem tā degradējušās, ka nepiefiksētu tādas lietas. Žurnāliste, šķiet, tēloja tādu naivu meitenīti, kas par šīm lietām neko nezin, tāpēc uzdod muļķīgus jautājumus, turklāt, šie sižeti tiek filmēti ilgākā laika periodā un nav jau tā, ka katru dienu iet un bombardē ar jautājumiem par aplokšņu algām.
03.10.2017 23:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Saeimas deputātam Kaimiņam ir nepieciešamība pēc vēl viena palīga (vai palīdzes), un šādu cilvēku Kaimiņš meklē sociālajos tīklos. Deputāts cer, ka atsauksies spējīgs, iniciatīvas bagāts cilvēks ar juridisko izglītību, izpratni par likumprojektu radīšanu, uzņēmību un, galvenais, drosmi būt viņa komandā.
Telefonsarunā ar portālu Kasjauns.lv Kaimiņš pastāstīja, ka līdz šim viņam bijuši divi palīgi, taču viens devies strādāt tālāk uz prokuratūru.
"Patiesībā man vajadzētu septiņus palīgus pie visa šī apjoma," norādīja deputāts.
04.10.2017 07:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kad darbinieks nostāsies pret darba devēja nelikumībām, tad tieši tajā brīdī viņš izlidos no darba ātrāk par šampanieša korķi, piemēri ir redzēti.

Par mazpilsētām nekomentēšu (nezinu situāciju), bet Rīgā ir pietiekoši daudz darba iespēju. Nu NAV tā, ka tas korķis pēc tam nekad, nekad, nekad neatradīs citu darbu. Tā saucamo mazkvalificēto darbu sfērā, veikali pa labi pa kreisi meklē pārdevējas, visas iestāžu recepcijas, utml. Ne nu tai Tokyo trauku mazgātājai esošā darba vieta miljonus maksā, ka neko līdzvērtīgu neatradīs.
04.10.2017 07:41 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Breivik, es runāju par to, ka vid ir valsts iestāde un valsts iestādei ir citi pienākumi un tiesības nekā neatkarīgajiem žurnālistiem. Vidam nav tādu tiesību veikt tādas darbības. Ja jūs gribētu kaut ko tādu ieviest, būtu jāmaina likums. Cilvēka iefiltrēšana kaut kur kaut kā atgādina policijas izmeklēšanas darbības - operatīvās darbības, kuras veic nevis parastie cilvēki, bet cilvēki ar zināšanām. Es nesaku, ka viņi iet uzņēmumos filmēt, lol, bet es saku to, ka tu salīdzini neatkarīgus žurnālistus ar valsts iestādi, tas tad arī ir sviests, par ko es runāju, jauc visu vienā rasolā. Tu kā privātpersona vari tēlot detektīvu, bet vid ir valsts iestāde, kas ir pakļauta noteiktiem normatīviem.
04.10.2017 08:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits