Kāzas līdz 1000 EUR

 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Gribētos uzzināt, vai kāda ir rīkojusi kāzas ar budžetu līdz 1000 EUR? Vai varat pastāstīt savu pieredzi, kā plānojāt, kur ietaupījāt, kur un kā svinējāt utt? :)
Tikai lūdzu, bez teikumiem, ka labāk sakrāt vairāk un svinēt riktīgāk. :)
26.09.2017 11:50 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Manās kāzās vecāki sēdēja pie galda, neviens nebija nodarbināts, izņemot galda meitas!;-)
Man arī ģimenē visiem ir kolosālas attiecības, vienmēr atbalsta/palīdzam/rūpējamies/nekādi noteikumi, ultimāti netiek uzstādīti, visi vienmēr dara/dod darbojas ar prieku un tīru sirdi!
26.09.2017 16:19 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Manuprāt, pa kluso un četratā gan ir neliela necieņa

Manuprāt, necieņa ir izmantot radu un draugu darbu, lai ietaupītu uz kāzu rīkošanu:-) Kāzu gadījumā aiz pieklājības neatsaka arī tie, kuri tomēr gribētu relaksēti saposties un izbaudīt ciemiņa statusu, nevis knipsēt, šmorēt un staipīt šķīvjus.
Katram savs, ne visiem vajag radu baru kāzās un ne visas ģimenes jūtas kā "pelnījušas" redzēt kāzas..tāpat kā ne visas ģimenes pirmskāzu dienā ir gatavas vergot pie plīts, lai varētu barā apēst kārtējo karbonādi.
26.09.2017 16:26 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Parasti vecāki vienmēr palīdz , ja ne visu apmaksā

Ja pašiem tas ir pieņemami, un vecākiem finansiāli tas ir "panesams" tad ir ok. Mēs gan apmaksājām sev visu paši līdz pēdējam centam, un tieši lepojamies ar to, ka paši gribējām precēties un paši arī to noorganizējām. Zinu pat vairākus cilvēkus, kas, rīkojot lielākas kāzas, paši pat pusi summas neapmaksā (un ir arī tādi, kas jau laicīgi cer, ka sadāvinātā summa pēc tam pilnībā nosegs kāzu izdevumus, bet, ai, tas jau ir cits stāsts). Protams, ja vecākiem tas nekādas grūtības nesagādā un samaksāt x tūkstošus par bērnu kāzām tāds nieks vien ir, tad viss kārtībā, bet tomēr daudziem tas rada arī galvassāpes un pamatīgu taupīšanu uz citu vajadzību rēķina. Man tomēr šķiet, ja "jaunie" tik ļoti grib precēties, varētu izmaksas segt paši, vienalga par kādu summu ir runa.
26.09.2017 16:31 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Es uzskatu, ka vecākiem noteikti NAV jāapmaksā jaunā pāra kāzas. Protams, ja paši to ljoti vēlas, ok, bet uzskatīt par pašsaprotamu kāzu sponsorēšanu no vecākiem, ir absurds.
Man bija kāzas pa lēto, nu 1000 € ne, bet nebija nekas nenormāli dārgs. Viesu namu īrēju uz 3 dienām, jo cieminjiem, kas brauca no tālienes, bija kkur jānakšnjo. Un iepriekšējā dienā pirms kāzām rotājām un cepām šašlikus, tusējām. ( tāpēc bija lielāka cena)
Galdu noteikti neprasītu taisīt radiem, kur nu vēl pati. Jāpameklē lētāki ēdinatāji. Man bija super galds un izmaksāja 15€/cilv , galdi lūza no daudzuma un bija ljoti garšīgi.
Rotājām paši, baznīcu nedaudz izrotajām ar ziediem paši.
Torti pasūtot neteicām ka kāzu- bija 35€ milzīga 2 stāvīga un mums vajadzīgajās krāsās.
Ietaupīt var daudzus vajadZīgos niekus pasūtot ebay vai aliExpress- atlasa lentes, pērlītes, mākslīgās zidlapinjas , lampu virtenes, utt.... tur ietaupiisies 80% no izmaksām, salīdzinot ar LV cenām
Fotogrāfs man bija no svinību sākuma līdz kādiem 18:00,
Uz apgērbu var ieekonomēt šujot vai intrnetā pasūtot, ne salonos...
26.09.2017 16:31 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
ne visas ģimenes pirmskāzu dienā ir gatavas vergot pie plīts, lai varētu barā apēst kārtējo karbonādi.

Runa jau neiet par gatavošanu :) Ģimenes palīdzība ir vairāk domāta, ka katram ir talanti un kādēļ gan tos talantus neizmantot. Ja mana māsa ir ļoti aktīvs cilvēks un mīl un izbauda pasākumu organizēšanu un vadīšanu un pati piesakās to darīt ar lielāku entuziasmu par manām kāzām, nekā man pašai, tad kādēļ liegt to prieku? :D Ja mamma ir florists, tad kādēļ nepalūgt izveidot kāzu pušķi un auto dekoru? Ja es pati esmu grafiskai dizaineris, kādēļ man pašai neveidot ielūgumus un neveidot dekorācijas? :) Lieta nav par palīdzēšanu kāzu norises laikā, bet gan par palīdzēšanu pirmskāzu kāzu rīkošanā :)
26.09.2017 16:34 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Bubziks Ja interesējies tieši par Jēkabpili, mazākām kāzām telpu izīrē "Lauku šiks". Biju tur uz mazām kāzām (ap 30 cilvēkiem), bija mīlīgi un skaisti :-)
26.09.2017 16:42 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Kā arī cik sapratu, viņi ļāvuši karināt savas dekorācijas un visādus skaistumus gan telpā, gan uz balkoniņa- tas arī tā jauki
26.09.2017 16:44 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Es uzskatu, ka vecākiem noteikti NAV jāapmaksā jaunā pāra kāzas. Protams, ja paši to ljoti vēlas, ok, bet uzskatīt par pašsaprotamu kāzu sponsorēšanu no vecākiem, ir absurds.

+++
Varbūt vēl jāgaida no vecākiem dāvanā jaunu mašīnu un dzīvokli. :-D
26.09.2017 16:45 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Man, neskaitot šūto kleitu, vīram uzvalks, kurpes, gredzeni un auto, kuru uzsauca vedēji, uz 14 cilvēkiem sanāca ap 100 (restorāns, restorāna alkohols, kūka, ziedi, fotogrāfs, dzimtsarakstu ceremonija ar nodevu (80 eur)
26.09.2017 16:50 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Cik te daudz srama queen-u un pārspīlētāju! :-D
26.09.2017 16:51 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Dievs pasarg', vienas nulles trūkst! :D 1000
26.09.2017 16:53 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Meitenes, jebkurā gadījumā, diskusijas lūgums bija par ieteikumiem, pieredzi, nevis to, kas ir pareizi, kas nav pareizi, ka vajag un kā nevajag un teikt citiem, ka tā nav labi utt. Nevairosim negatīvismu :)
Ja jūs savas kāzas nosvinējāt tā, kā tās vēlējāties jūs, SUPER! Jo tās bija jūsu kāzas un jūs esat tiesīgi tās rīkot tā, kā jums tas patika un ka jūs bijāt laimīgi :) Taču katram ir savas iespējas un savas vēlmes, tādēļ, lūdzu, nenopelsim cita lēmumus un uzskatus,tādēļ, ka tie atšķiras no jūsējiem :)
26.09.2017 16:54 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Padalīšos arī ar savu pieredzi. Neatceros precīzi, cik beigās mums kopā sanāca iztērēt, bet varēja būt ap 700 Eur. Precējāmies dzimtsarakstu nodaļā, svinējām radu telpās un cilvēki kopā varēja būt ap 25. Lai uztaisītu tik ekonomiskas kāzas, jārēķinās ar to, ka tev pašai būs ļoooti daudz jādara vai arī tev ģimenē ir jābūt kādam ļooooti jaukam cilvēkam, kas būs gatavs uzņemties lielāko daļu gatavošanas. Es savā kāzu rītā cepu karbonādes un taisīju savu pušķi, tieši tik traki tas bija :D.
Visus rotājumus es pasūtīju no Aliexpress un pati taisīju tos, kas vēl pietrūka. Alkoholu sākām pirkt laicīgi, skatoties, kur parādās kādas īpaši lielas atlaides. Pērkot pārtikas produktus, arī izpētījām, kur ir lētās cenas. Lielāko daļu no ēdieniem, tā pat kā savu kūku, gatavoju pati, no gatavajiem nopirkām tikai kādus rausīšus.
Ar kleitu bija baigi traki... ilgi nevarēju atrast neko tādu, kas man patiktu un iekļautos manā budžetā. Beigās ASOS mājas lapas outlet sadaļā atradu savu ideālo kāzu kleitu par 59 Eur (l). Vīra uzvalkam gan iztērējām daudz naudas, bija kādi 140 Eur.
Runājot par fotogrāfiem... ilgi domājām, ko darīt. Beigās izdomājām, ka pati svarīgākā ir ceremonijas daļa, tāpēc arī atradām kādu entuziastisku meiteni, kura bija gatava mūsu kāzas fotogrāfēt tik neilgu laiku... pat vēl vairāk... viņa piemeta klāt bezmaksas foto sesiju pēc ceremonijas (l).
Mūzika mums nebija dzīvā, bet bija ļoti labi tā pat. Kosmētiku sev klāju pati un matus arī veidoju sev pati.
Es nekad nenožēlošu, kad mūsu kāzas bija tādas, kādas tās bija. Man patika viss. Mēs uzaicinājām visus tuvākos cilvēkus, kas arī centās pielikt savu roku, lai mūsu dienu padarītu lielisku un, es pateikšu godīgi, es nekad savā mūžā nebiju jutusi tik lielu mīlestību no visiem, kā jutu šajā dienā. Ja starp abiem laulātajiem ir īsta mīlestība, ir izvēlēti pareizie vedēji un apkārt ir paši tuvākie cilvēki, nekas nevar noiet greizi. Jebkurā gadījumā kāzas būs izdevušās :).
26.09.2017 19:17 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Vienīgais, ko es otreiz mainitu, būtu tas, ka noalgotu jau iepriekš minētās galda meitas.
26.09.2017 19:20 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Mums baznīcai jāmaksā 300eiro. 150 ziedojums draudzei un 150 mācītājam. Mums ar būs mazas kāzas, bet ar visu to iekļauties tādā summā nevaram. Aizies 2x vairāk, jo arī kleitu negribēju pieticīgu un vienkāršu.
Viena paziņa iekļāvās 200eiro robežās. Jo tērpi jau bija, fotografs, ceremonija zaksā un galdu klāja pati mājās.
26.09.2017 19:31 |
 
10 gadi
Reitings 405
Reģ: 21.11.2009
Divas lielākās pozīcijās Tavā kāzu budžetā būs par telpu īri un ēdināšanu + alkohols. Ja šos izdodas dabūt/saorganizēt pa lēto, tad domāju, ka vari iekļauties budžetā 1000Eur budžetā. :-)
26.09.2017 20:48 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Man katrā gadījumā pat doma tāda neienāktu prāta lūgt vecākiem gatavot svētku galdu

Vispār jau vecāki paši uzstāja uzsaukt galdu. Neko nosodošu tur neredzu.
26.09.2017 22:42 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Tām kāzām, kurā pāris ieklāvās 1000 euro nebija alkohols, vēl viens iemesls, lai pašausminātos kā tā nepadomāja par viesiem :-D Jo tiešām,viesu vidū, atradās pāris neapmierināto, ka nekā grādīga nebūs.
Par vecākiem, mans novērojums, ka neatlautu iedot naudinu kāzām vai vēl kaut kam, personas, kurām vecāki to tiešām nevar atlauties. Tāpēc baigais šoks, ka ir vecāki, kuri finansē dalu vai pat visu skaisto dzīves notikumu. Why not? :-P
26.09.2017 22:49 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Man pieredzes nav, bet es noteikti taupītu uz apģērbu un dekorācijām. Man rotājumi nekad nav likušies ne smuki, ne gaumīgi, bet nu es arī neesmu bijusi kāzās, kur tās "fejas" dekorē. Labāk tad vienkārši skaista vieta, un kāda svece uz galda. Otrkārt, es personīgi taupītu uz kleitu, kurpēm un visiem tiem pričendāļiem, jo parasto salonu kleitas man liekas reāli bezgaumīgas. Katjai Šehurinai ir skaistas un pa manai gaumei, bet nu tā cena... Man vispār kā ļoti piezemētam cilvēkam liekas crazy tērēt 200 un uz augšu par drēbi, ko droši vien vienreiz tikai sanāks uzvilkt. Negribētu, lai kāds no viesiem kāzās paralēli sniedz kādu "pakalpojumu". Bet tas man tā. Nav arī tā, ka pārgriežu acis, ja citi tā dara.
Vecākiem kāzas apmaksāt/palīdzēt neļautu. Ja precas 18-gadīgi bērniņi, tad ir ok. Senos laikos jau arī meitučiem vecāki krāja pūru utml. Bet nu, kad redzu, ka mūsdienās un algotu darbu strādājošiem cilvēkiem kāds cits "uzsauc" kāzas, man vienmēr gribas pasmīnēt, jo acu priekšā uznirst ainas, kā pēc tam laulībā vīramāte nāk arī dēliņa zeķes mazgāt un sievasmāte - kotletes vakariņām cept. Man liekas, ka jāprecas ir pieaugušajiem, bet nu... cilvēki ir dažādi.
26.09.2017 23:07 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Mēs ar draugu taisamies rīkot tādas kāzas.Varam jau atļauties greznas,bet es negribu.Burtiski,vienkārši sarakstīsiem un viss.Uzvalks viņam ir,bet vajag nopirkt kleitu man.Visticamāk,kā pasūtīšu kaut ko no Asos vai nopirkšu pie mums Mohito.Ziedus nopirksim pirms reģistrācijas un viss:-D
26.09.2017 23:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits