Kāzas līdz 1000 EUR

 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Gribētos uzzināt, vai kāda ir rīkojusi kāzas ar budžetu līdz 1000 EUR? Vai varat pastāstīt savu pieredzi, kā plānojāt, kur ietaupījāt, kur un kā svinējāt utt? :)
Tikai lūdzu, bez teikumiem, ka labāk sakrāt vairāk un svinēt riktīgāk. :)
26.09.2017 11:50 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Nu 1000€, manuprāt, var iekļauties tikai tad, ja esat jūs un 2 liecinieki/vedēji. Tā ir ļoti, ļoti maza naudas summa. Tīri tā loģiski domājot, ka man pat uz parastu dzimšanas dienu ar uzkodām, kādu dzērienu, 8-10 draugiem sanācis vienmēr iztērēt ap 150€. Tam tad vēl klāt nāk vieta, nodevas, kleita, uzvalks, fotogrāfs, gredzeni, apavi, puķes. Pati plānojot savas kāzas saprotu, ka viss ir reāli dārgs:-( tad jau labāk tikai paši un pa smuko, nekā saaicināt vēl 25 viesus un pilnīgi pa skumjo tas ir tikai mans viedoklis, bet nu es nezinu..varbūt vienkārši apprecēties, bet pēc tam draugiem un ģimenei uztaisît nelielu tusiņu.
26.09.2017 14:38 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc uzreiz pa skumjo/prasto??? (t)
Es bijusi 10 000 kāzās - vienas bija vislabākās kāzas, kurās esmu bijusi, bet otrās vnk vāāaaks, tāda garlaicība, tad jau manas prastās,skumjās kāzas bija 10x labākas!
Tā kā galvenais jau visu samenedžmentēt, atkarīgs no draugiem/radiem un pašiem!
26.09.2017 14:41 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Robīte, es nesaku, ka uzreiz pa skumjo, bet , pašlaik visu meklējot un organizējot sev, domāju, ka neko prātīgu tur noorganizēt tik daudz viesiem nevar. Otrkārt, atceries, ka tās bija TAVAS kāzas. Manuprāt, pašam savas kāzas nekad neliksies galīgi garām, bet gan kā viena no skaistākajām dienām mūžā:-D man jau nav žēl, ja varat iekļauties tādā summā, tas ir jauki. Bet es personīgi negribētu, lai manai mammai/omei tajā dienā jācep kotletes un draudzenēm jānēsà netīrie trauki.
26.09.2017 14:53 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Robīte nu bet viss taču atkarīgs no prioritātēm un vēlmēm, kā arī katra mēs arī ikdienā dzīvojam savādāk. Ja ikdienā cilvēks ēd labos restorānos, nu negribēs taču kāzās pasniegt rasolu ar karbonādi. Mums visiem ir arī atšķirīgs viedoklis par to, kas ir jautri un kas garlaicīgi. Vieni sarakstīsies dzimtsarakstos, uztaisīs lielo balli, sapirksies sņabi un nojautrosies līdz rītam un būs laimīgi, citiem vajag smalku ēdienu, vēl kādai, noteikti svarīgākais ir fotogrāfs vai labs pasākuma vadītājs, citai varbūt svarīgākie ir labas kvalitātes gredzeni un skaista kleita. Katrs no mums šos 1000eur izlietos pa savam. Un ne visi grib savu skaistāko dienu dzīvē pavadīt ar tik ierobežotiem līdzekļiem, citi labāk iekrās vairāk, lai pavadītu to, tā, kā ir jau sen izsapņojuši. Katram savs.
26.09.2017 14:54 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Esmu arī bijusi kāzās, kuras pārim izmaksāja 1000 euro, bet vēl atseviški bija galds, ko uzsauca sievas vecāki. Salaulājās vini ziedondārzā, tur arī sabildējās, tad ar vedējiem un fotogrāfu aizlaida
sabildēties un laida fotogrāfu prom. Tālāk bija restorāns, kurā vedēji bija izdomājuši visādas atrakcijas. Kāzas bija loti loti foršas, mājīgas. Viesi bija ap 20. Tā kā var pa tādu summu sarīkot jaukas kāzas. Pati zinu, ka noteikti nerīkošu kāzas ar nakšnošanu un man nebūs fotogrāfs, kurš bildēs katru soli. Tāpat arī tajās kāzās, atkrita tādas izmaksas kā kāzu vadītājs, telpu dekorēšana un forogrāfs bija uz 3h.
26.09.2017 14:54 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nu nez vai uz 25 cilvēkiem iekļausieties 1000 EUR.... Es kleitu šuju pie Mayra + īsais vilnas mētelis, jo kāzas būs ziemā. Kopā par abiem 240 EUR, kas ir ļoti lēti, ņemot vērā, ka kāzu kleitu salonos pat kleitu īsti nevarētu atrast par to cenu... bet man lina kleita iederas, jo tāds ir kopējais koncepts. + vēl jāiegādājas apavi
Gredzeniem ir savs zelts, bet tāpat meistari par darbu prasa 220 EUR, ok, mums būs gravējumi, bet es domāju, ka arī bez tiem vismaz 100 būtu.
Mums paveicās, jo vieta, kuru ļoti, ļoti gribējām, izrādās, neņem naudu par īri - tikai par ēdināšanu. Tā ka divi zaķi ar vienu šāvienu. Ēdināšana gan ~30 viesiem būs ap tūkstoti, vai drusku pāri. Plus jau vēl alkohols, saldumi, ko paši cepsim, u.c.
Dekorācijas, ielūgumus, gatavošu pati, tur tikai materiālu izmaksas, izrēķināju, ka līdz 200.
Make-up + frizūra 80 eur
DJ man ir paziņa, būs kopā 160 ar aparatūras īri.
Tā ka kopā, manuprāt, mums jau diezgan lēti sanāks - rēķināju kaut kur 2500. Sākumā gribējām iekļauties 2000, bet nu nemaz tik daudz pārsniegt arī nesanāks. Bet 1000 EUR iekļauties - nu nezinu... Ja tas vien tādam cilvēku skaitam ir par ēdināšanu :)
26.09.2017 14:56 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Bet kā notiek tās vienkāršās kāzas, kur ir tikai pāris un paši, paši tuvākie un pasēdēšana restorānā/krogā/pie kāda lauku mājās? Pēc ceremonijas visi vienkārši pasēž, paēd, iedzer, uzdejo pie mūzikas, kas pieejama? Es šādā variantā izvēlētos apprecēties tikai divatā, klāt esot lieciniekiem, un pēc tam sarīkotu dārza svētkus kā atkāzas draugiem. Savukārt ģimenes locekļus ielūgtu svinīgās vakariņās pēc atgriešanās no ceļojuma (ja tāds paredzēts.)
Pati šobrīd arī plānoju kāzas, saprotu, kādas ir izmaksas, bet tā tomēr ir tā viena diena mūžā (cerams). Un man gribas, lai tā ir piepildīta un īpaša. Lai tiešām ir kāzu, nevis vienkārši dzimšanas dienas svinēšanas sajūta. Reizēm pat liekas, ka priecātos, ja gribētos tā pa vienkāršo, jo arī riebjas naudu tērēt. :D
26.09.2017 14:57 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Clarity, es biju noskaņojusies, ka kāzas būs ļoti parastas, bet man kaut kā bija vienalga, galvenais bija ķļūt par sievu, bet beigās viss izvērtās baigi forši! un nebija kāzu dienā nevienam ne jācep, ne jāgatavo ;-)
kampanella,, protams, ka katram savas vērtības, vēlmes! Bet ja diskusijas autore jautā, vai var uzrīkot kāzas pa 1000 eiro, tad viņa drošvien pēkšņi nerīkos 10 000 vērtas kāzas!Un jā, var uzrīkot, un var gana labas un foršas, vienkārši nevajag uzreiz nolikt kā prastas/skumjas... ja autore ēstu glaunos restorānos, tad visticamāk šāds jautājums nemaz nebūtu!
26.09.2017 15:01 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
man atkal ir tabu viss svešais un nezināmais, bail mēģināt, kaut kādi modernie ēdieni un restorāni vispār nav manā gaumē!

Tas nav nekas tāds, ar ko būtu jālepojas;-)
Ja būtu ierobežojums 1000, tad rīkotu vai nu kāzas divatā, vai nu pasēdēšanu šaurā ģimenes lokā kādā jaukā kafejnīcā. Ja tā ir Jēkabpils, tad varbūt arī var iekļauties 1000 eiro ar visu ēdināšanu, bet tik un tā ir jāskatās, uz kurām pozīcijām ietaupīt.
Paverdzināt ģimeni un viesus galda gatavošanā gan neieteiktu, imho, tas nav solīdi.
26.09.2017 15:22 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
:-D:-D:-D
26.09.2017 15:24 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Nu nezinu...ja ir pašam vieta kur svinēt, kads pazīstams kas taisīs ēst, gredzeni pa 50€ utt tad varbūt var iekļauties...bet reāli tik daudz cilvēkiem un 1000€ būs pa prasto.
4 cilvēkiem gan varētu sanākt ok.
26.09.2017 15:26 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Vainu precies un svini tiaki liecinieku un dažu tuvāko radu pulciņā vai arī aicini visus bet smagi skaties kur ko tērē....
Esu bijusi uz kāzām kur bija pāris un 9 viesi - tikai ģimenes locekļi... viss kā nākas, ceremonija, 2h fotosesija, nedaudz izadrības no vedējiem un vakarā mielasts nedārgā restorānā. Kāzas bijušas pa nepilniem 1k eur.
Esu bijusi arī uz kāzām kur 23 viesi + jaunais pāris. Bet viss bija pa ekonomisko taisīts. Līgavai kleita bija pirkta ebay no ārzemēm, līgavainim uzvalks jau bijis, fotogrāfe bija līdz naktij bet neprofesionāle pa l;ētām naudām, alko uz viesību galda bija tikai pašbrūvēts vīns 2 veidi. Viesību mielasts no īrētā viesu nama saimnieces gatavots bet bez apkalpošanas, jaunā pāra vecāki vienu reizi pašā vakarā samērā nemanāmi nomainīja traukus un sanesa jaunu mielastu uz galdiem. Gulēšana bija klētsaugšā vai varēja pats ņemt līdzi telti. Dekorācijas un pušķošana pašu darbs. pasākuma nosacīts vadītājs bija līgavas māte kura vienkārši bija sagayavojusi 3-4 spēles un runu. Un pāris visiem jau iepriekšs darīja zināmu ka vēlas lai dāvina naudu uz k;āzām.
Šīs kāzas finālā izgāja pa nullēm.... jo sadāvināja tikpat cik iztērējuši. Tikai tik cik pašu darbs bijis. Bet itkā viss kopā bijis nedaudz virs 1k.
26.09.2017 15:30 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Meitenes, lieta tāda, ka man ar tuviniekiem ir paveicies, jo katram ir talants vai nodarbošanās, kas noder- šuvēja, floriste, pasākumu vadītāja, fotogrāfe, kā arī es pati esmu grafiskai dizaineris ar bakalauru mākslā, tādēļ par ļoti daudzām lietām naudiņa atkristos. Un mana ģimene ir absolūti prasta...tā teikt- no laukiem :D Līdz ar to, visi jau laicīgi ir pieteikušies, ka viņi palīdzēs ar organizēšanu, vadīšanu un tāda tipa lietām, jo viņi grib to darīt, jo mums tā ģimenē pieņemts,nevis tāpēc ka tā vajag vai būtu labāk un pareizāk. Un zinu, ka nevienam no mūsu radiem nav vajadzīgs restorāna ēdiens un neviens viņu arī neēdīs, jo atzīst tikai kartupeļus, karbonādes un tīteņus (saku no pieredzes :D ) Mēs vispār esam tuva un atbalstoša ģimene, kur viens par visiem un visi par vienu. Un nevienam nav vajadzīgi tie DJ vai dzīvā mūzika vai kleitas pa vairākiem simtiem. Tādēļ jautāju par 1000 EUR, jo viss tiks darīts ģimenes lokā, taču varbūt kādai ir kāds pērles cienīgs ieteikums. Piemēram, kāda lēta, bet laba vieta, kur izīrēt telpu, vai laba, bet ne ļoti dārga frizierīte utm. :) Un jebkurā gaddījumā, jauki paklausīties mazbudžeta kāzu stāstus :)
Saprotams, ka uzskati par labām kāzām un to, kā ir "pareizi" ir katrai savādāki, bet savādāks nenozīmē sliktāks. Galu galā, kāzu galvenais uzdevums ir pāra iekļūšana vīra un sievas kārtā, lai tas ir mīļi un sirsnīgi, nevis tas, cik naudas tu tur esi iztērējis un cik ilgi visi ir notusējuši. Kāzas nav dzerstiņš (lūdzu, bez pārmetumiem) :)
26.09.2017 15:52 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Esmu arī bijusi kāzās, kuras pārim izmaksāja 1000 euro, bet vēl atseviški bija galds, ko uzsauca sievas vecāki

Nu ja vecāki uzsauca restorānu, tad jaunie gluži 1000 eur neiekļāvās gan..
Man katrā gadījumā pat doma tāda neienāktu prāta lūgt vecākiem gatavot svētku galdu..es pati esmu bijusi vienās tādās kāzās un man tas likās no malas diez gan bēdīgi, lai neteiktu vairāk.
26.09.2017 15:59 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Mūsu kāzas izmaksāja nepilnu tūkstoti- scenārijs šāds -uzkodu galds mājās pirms ceremonijas (tas gan tikai no praktiskā viedokļa -lai tie, kas braukuši ne no Rīgas, visu ceremonijas laiku nedomātu tikai par ēšanu) , ceremonija, šampanieša dzeršana un uzkodas tam paredzētā vietā ar 18 cilvēkiem (tuvākie ģimenes locekļi), līdz tam brīdim arī fotogrāfs, pēc tam četratā (ar lieciniekiem) uz Siguldu (tur viesnīca +svētku pusdienas + neliels izbrauciens nākamajā dienā) Tas noteikti nav ideāls scenārijs visiem, bet mums ļoti patika, jo bija iespēja būt kopā gan ar tuviniekiem, gan četratā pasvinēt, gan pabūt divatā. Jāpiebilst, ka naudas taupīšana nebija iemesls šādām kāzām (tas, lai nebūtu argumenti, ka tad jau labāk iekrāt un precēties "normāli" -nē, man klasiskās kāzas ar daudz cilvēkiem un viesu namu nebija sapnis, drīzāk kaut kas tāds, no kā maksimāli izvairīties) , tajos punktos, kas mums bija, pat netaupījām un izvēlējāmies mums vispiemērotāko, nevis lētāko (kleita, fotogrāfs,gredzeni utt.) paši bijām ļoti apmierināti, jo darījām tā, kā paši gribējām, nevis tā, kā "ir pareizi", turklāt bija ļoti sirsnīgi, diena pilnīgi bez stresa, vienkārši ļoti ļoti laimīga diena. Arī viesi bija ļoti apmierināti, mums gan tādu kaislīgu klasisko kāzu piekritēju laikam nav, turklāt gandrīz visiem viesiem ir mazi bērni, tāpēc ilgāka svinēšana nemaz nebija svarīga. Katrā ziņā saņēmām vispozitivākās atsauksmes par savām kāzām, ka spējām parādīt, ka arī mazas kāzas var uzrīkot gaumīgi un skaisti arī tad, ja tās nav tikai "pa kluso" tikai četratā bez viesiem.
26.09.2017 16:04 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Nu ja vecāki uzsauca restorānu, tad jaunie gluži 1000 eur neiekļāvās gan..
Man katrā gadījumā pat doma tāda neienāktu prāta lūgt vecākiem gatavot svētku galdu..es pati esmu bijusi vienās tādās kāzās un man tas likās no malas diez gan bēdīgi, lai neteiktu vairāk.

Domāju, ka jaunlaulātie nelūdza to galdu, bet vecāki uzstāja. Un, ja tas vecākus padara laimīgus vai vienkārši tāda ģimene, kur tāda lietas pieņemtas, kāpēc ne? Ja tajā dienā visi jūtas laimīgi, tad kur problēma? Domāju, ka daudz kas atkarīgs no ģimenes nostājas, attieksmes. Citi palīdz ar garu ģīmi, jo jaunais pāris palūdza, vai arī palīdz, jo tā it kā būtu lai, jo tā vajag. Bet ir ģimenes, kur ir pieņemts, ka palīdz un visi to dara ar lielāko prieku un gandarījumu. :)
26.09.2017 16:04 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Katrā ziņā saņēmām vispozitivākās atsauksmes par savām kāzām, ka spējām parādīt, ka arī mazas kāzas var uzrīkot gaumīgi un skaisti arī tad, ja tās nav tikai "pa kluso" tikai četratā bez viesiem.

Manuprāt, pa kluso un četratā gan ir neliela necieņa. Jebkurā gadījumā, domāju, ka ģimene ir pelnījusi redzēt, kā jūs kļūstat par laulātu pāri un iedzert par to šampanieša glāzi :)
Bet kāzu scenārijs ļoti foršs. Arī pati labprāt ielūgtu viesus tikai uz ceremoniju un tālāk pavadītu laiku ar vedējiem un tad jau tikai divatā. Taču manējie uzstāj, ka karbonādi un kādu danci vajag :D
26.09.2017 16:09 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Mūsu kāzas vispār apmaksāja abu vecāki ;) mēs paši tik cik sev drēbes , gredzenus un dzimtsarakstu fotogrāfu .
Parasti vecāki vienmēr palīdz , ja ne visu apmaksā ;)
26.09.2017 16:12 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Nezinu, man jau liekās, ka tai dienai jābūt arī svētkiem vistuvākajiem un man tas galīgi neiet kopā ar rasola bļodu nēsāšanu. Protams, protams, vecāki nekad neatteiks palīdzēt, ber nu būtu pašiem jāsaprot, ka īsta atpūta nekādi nesanāks un tas kāzas būs darbs nevis svētki.
26.09.2017 16:15 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Mūsu kāzas vispār apmaksāja abu vecāki mēs paši tik cik sev drēbes , gredzenus un dzimtsarakstu fotogrāfu .
Parasti vecāki vienmēr palīdz , ja ne visu apmaksā

Ja vecāki to darīja no visas sirds un ar prieku, tad forši, kāpēc ne? Kādreiz gandrīz visiem vecāki palīdzēja vai arī rīkoja kāzas, tas jau tagad daudzi lepni palikuši :D Mums, diemžēl, nav tādu vecāku, kuri varētu atļauties palīdzēt finansiāli :)
26.09.2017 16:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits