Dzīvoklis un patstāvība :))

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Sveikas...
Gribētos dzirdēt kā meitenēm, kuras pašas īrējušas savu pirmo dzīvoklīti (bez vecāku, radu vai drauga materiālā atbalsta) tas izdevās? :) Bija pietiekami laba alga jau vienā darbā, strādājāt vairākos darbos? Šobrīd strādāju, patīk un nevēlos iet prom, bet ir pietiekami daudz darbinieku, tāpēc arī alga uz katru mazāka, bet arī pārstrādājusies neesmu (nākamā diena pēc darba dienas ir smaga, jo darbs fiziski pasmags), bet tikai divas dienas nedēļā strādāju. Varētu apvienot ar otru darbiņu, principā... Tad varētu pati atļauties pirmo dzīvokli viena. :) Līdz šim ar vecākiem dzīvoju, pa vidam bija periods, kad ar draugu, bet tur lielāko daļu izdevumu sedza viņš. Kā arī ko Tu ieteiktu - kas jāņem vērā uzsākot dzīvi vienai? Nojaušu jau, ka to, ka izdevumi būs lielāki, nekā teorētiski rēķinot paredzēts.
25.09.2017 15:32 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Nopērk veļas ziepju klucīti, izberž ar to podu, dušu, grīdas un pēc tam vēl rokas, kājas... :D ekonomiski tak.
26.09.2017 14:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
es jau arī sāku uztraukties kas ar mani :-D
vēl mani šis mulsina
Ok, jā, trauku vienīgais ko vajadzētu bet priekš pārējā ir krānā ūdens un ziepes.

priekš poda, izlietnēm, grīdas, flīzēm u.c. - ūdens un ziepes? interesanti, kādas ziepes? šķidrās būtu ērtāka, bet tas noteikti ir baigā izšķērdība.. sanāk, ka parastais klucītis ko lieto arī rokām? interesanta lietošana sanāktu... Man liekas, tad labāk visu ar to pašu Fairy.
26.09.2017 14:12 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Selīna
Es tieši to pašu biju iedomājusies, bet kad lasīju tālāk, pat nokaunējos par savu studentisko domāšanu :-D
26.09.2017 13:53 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Selīna, es tāpat.
26.09.2017 13:53 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Protams, arī būs 101 lieta, kas būs jāsapērk, kā jau meitenes te minēja. Visi sīkumi (virtuves lietas, miskaste, trauku žāvējamais, veļas žāvētājs, glabāšanas kastes, putekļu sūcējs, dvieļi, gultas veļa utt.) maksā naudu.

es tiešām vienīgā trauku žāvējamo un veļas žāvējamo sapratu savādāk? šādi:

26.09.2017 13:46 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es arī esmu nedaudz pārsteigta, ka tieši saimniecības preces ir tā lieta, kas daudziem iesit robu makā. Kad dzīvo viens, tas viss vispār ilgi iet. Tagad es atbildu par saimniecības preču iegādi, un nav mums desmitiem pudelīšu, cenšos iepirkt visu mega pakās uz atlaidēm, mīkstinātāju nelietoju, jo mūsdienu gēli un kapsulas lieliski tiek galā ar mīkstināšanas un smaržas funkciju, WC tīrīšanas līdzeklis uz atlaidi maksā 1,50 eur, nav nekāda bargā nauda. Lielā Fairy pudele iet mūžību. Un mēs lietojam gan papīra virtuves dvieļus, gan vienreiz lietojamās tīrīšanas salvetes, kuras bieži vien tiek dotas bezmaksas klāt pirkumam (bez tā var iztikt).
26.09.2017 13:16 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Savā ziņā piekrītu xo-xo... Nu galīgi nepiekrītu viedoklim, ka īre + komunālie sīkums vien ir, bet mazgāšanas līdzekļi gan iecērt robu makā :D Oki, ja viss beidzas reizē, nav forši, bet par to jau xo-xo runā - vai nu iztiec bez ekstrām, izmantojot ziepes un ūdeni (ar izņēmumiem, protams) vai kādas lētākas alternatīvas izvēlies. Turklāt no jauna iepirktie līdzekļi nebūs vienam mēnesim un tad atkal no sākuma, bet ilgākam laika periodam. Nav tie nedz 50, nedz 100 EUR papildus mēnesī, bet.. ko lai es varu zināt, es tērēju naudu kā uzņēmējs, bet saprašana man kā tīnim :D
26.09.2017 12:55 |
 
Reitings 79
Reģ: 19.08.2017
wtf kāpēc būtu jāpārspīlē? No viena grāvja jālec otrā?
Un nē, man ir augstas kvalitātes matu kosmētika un vispār kosmētika kā tāda, kuru LV nepērku.
Neiet runa par pašsaprotamām lietām, bet gan dārgām ekstrām kā veļas žāvētājs, trauku mašīna, utt. Vai ir tik sasodīti grūti izkārt uz striķa apģērbu un veltīt 10 minūtes no savas dzīves, lai nomazgātu traukus?
Kad mēs ar draugu īrējām dzīvoklīti Rīgā pirms vairākiem gadiem, pat prātā nenāca iegādāties tādas lietas, jo visu var izdarīt pats.
Jā, laikam esmu pārāk vecmodīga. Ja jau tā, tad neaizmirstiet pierēķiniet klāt iRobot, mājkalpotāju, pavāru, personīgo šoferi, grāmatvedi, veļas mazgātāju, izklaidētāju, mājas konozāli utt.
26.09.2017 12:55 |
 
Reitings 101
Reģ: 29.01.2009
xo xo
Apsveicami! :D
Matus arī mazgā ar krāna ūdeni un ziepēm? :D
Un kā smaržo Tava WC? Bail pat iedomāties!
26.09.2017 12:22 |
 
Reitings 79
Reģ: 19.08.2017
Diezvai meitenei vajag veļas žāvētāju, tam ir alternatīva, izver striķi un pakar drēbes. Diezvai meitenei vajag trauku mašīnu - vai ir grūti nomazgāt pašai ar rokām?
Ieguglēju ''veļas mīkstinātājs'' - reti kurš, kuru pazīstu tādu lieto. Lieka ekstra bez kuras var iztikt. Iztieku es, drauga mamma, mana māte ir bez tāda iztikusi un skat, dzīva esmu! Entie tīrīšanas līdzekļi - nu priekš kam??? Ok, jā, trauku vienīgais ko vajadzētu bet priekš pārējā ir krānā ūdens un ziepes.
Lai ietaupīt naudu var tak no mājām paņemt dažus katliņus, spaiņus, dažus traukus. Nevajag jau viņai porcelāna kolekcijas uzreiz. Nepērkot liekas ekstras, meitene ietaupīs aptuveni 470 euro!
Nepelnīs meitene 3000+ euro, lai to visu varētu atļauties.
Es arī pirmo dzīvoklīti īrēju pa 180 euro. Iztiku bez visām augstāk minētajām ekstrām, ļoti daudz ko ņēmu no mājām - mēbeles, sīkumus. Mēnesī divi cilvēki, kaķis un suns iztikām ar 500-600 euro.
Viss ir iespējams.
26.09.2017 12:01 |
 
Reitings 101
Reģ: 29.01.2009
O jā, ja reizē beidzas veļas mazgājamie, mīkstinātāsj, tualetes papīrs un trauku līdzeklis tad ir jautri! :D Normāla summa aiziet! Kad dzīvoju ar mammu likās, ka tās lietas vienkārši ir mājās un viss! :D
26.09.2017 11:10 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Krāt rezervi, ja vien iespējams.
26.09.2017 08:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
nu lieki teikt ka dzivoklis, nets, tv, telefni un ve dazi bligatie maksajumi kas ir butiba leti ,izmaksa 370 :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
26.09.2017 00:43 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Paredzamās patstāvīgās dzīves izmaksas: 380 EUR
Tu tērē naudu kā hipsteris
Tava informētība par izmaksu līmeni: Pieaugušais

Man šķiet, ka ar tādu algu, es ātri vien būtu atpakaļ zem mammas spārna :-D
26.09.2017 00:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
meginaju velreiz
aredzamās patstāvīgās dzīves izmaksas: 270 EUR
Tu tērē naudu kā hipsteris
Tava informētība par izmaksu līmeni: Pieaugušais
njaa bet tas ar visu kopa... it nekadi neiznak...:-D:-D
25.09.2017 23:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ha es nevareju aizpildit, edu vairak ka pusmenesi tika darba, uz darbu eju ar kajam... un etc.. talak par daziem jautajumiemm nemaz netiku:-D:-D:-D
25.09.2017 23:37 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Man nesen vienlaicīgi beidzās tualetes papīrs, veļas pulveris, veļas mīkstinātās un citi sadzīviski sīkumi. Liela summa aizgāja. Personīgi man īre un komunālie(ar laiku jau aptuveni orientēsies uz konkrētu naudas summu arī tajos)šķiet sīkums, jo summa tomēr ir nemainīga un ar to vari katru mēnesi rēķināties,ka tik un tik vajadzēs, pārējais jau ir mainīgs un nekad nevar zināt, cik caurejas būs konkrētā mēnesī vai cik šķīvji saplīsīs no tizlajām rokām.
25.09.2017 23:32 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man īsti nebija variantu. Mamma dzīvoja 150km no Rīgas, man bija studijas un darbs Rīgā, 4 gadus biju nodzīvojusi kojās un uz dzimto pilsētu atgriezties neplānoju it nemaz - drauga nebija, tik turīgu draudzeņu, kas varētu īrēt, arī nē - nācās izsisties pašai. Kad sāku īrēt dzīvokli 2013. gadā, alga bija ap 500 latiem, dzīvokļa īre + komunālie vidēji gadā ap 200 latiem (ziemā ap 220-230, vasarā 16-180). Tas ar visu elektrību, gāzi, visu. Kādus 200 latus sākumā ieguldīju, lai nopirktu jaunu dīvānu, datorkrēslu, šādus tādus sīkumus. Dvieļi, sega, spilvens, katli, šķīvji bija no koju laikiem. Ļoti ātri iedzīvojos, nopirku visu nepieciešamāko.
Nezinu, ko ieteikt, vienkārši ej un dzīvo! Man neviens nepalīdzēja, jo Rīgā radu nav, bet mamma ir tāda sēne, kas ar Dievu uz pusēm knapi orientējas autobusu sarakstos, respektīvi, no viņas palīgs nekāds, tikai kreņķi un problēmas. Bet galā tiku, ne no viena arī neko negaidīju. 1,5 gadus nodzīvoju viena un tad uzradās vīrietis, kas tagad ir man vīrs un "tehniskais direktors" dzīvoklī.
25.09.2017 23:28 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Īrei+komunālajiem nevajadzētu paņemt vairāk par 40% no taviem ienākumiem. Labāk, ja ir mazāk. Man no redzētajiem īres sludinājumiem radies iespaids, ka daudz maz normālu vienistabnieku Rīgā par mazāk nekā 300 eiro šobrīd nav viegli dabūt, un tāpēc manā skatījumā minimālā alga, ar ko var sākt domāt par patstāvīgu dzīvi, ir ap 750 eiro. Un arī tad būtu jādzīvo no algas līdz algai un jārēķina līdzi.
Lielākā daļa izīrētāju prasa drošības naudu, parasti viena mēneša īres apmērā, tāpēc sākumā jāpakrāj un jābūt gatavai līguma parakstīšanas brīdī nosegt divu mēnešu īri.
Protams, arī būs 101 lieta, kas būs jāsapērk, kā jau meitenes te minēja. Visi sīkumi (virtuves lietas, miskaste, trauku žāvējamais, veļas žāvētājs, glabāšanas kastes, putekļu sūcējs, dvieļi, gultas veļa utt.) maksā naudu. Varbūt būs jāpiepērk kāda mēbele, ja dzīvoklis nav pilnībā mēbelēts. Varbūt visu uzreiz nevajadzēs, varēs kaut ko sadalīt pa mēnešiem, bet vispār jau savācas summiņas. Tāpat katru mēnesi savāksies izmaksas par sadzīves precēm, par ko, dzīvojot pie vecākiem, nenācās satraukties.
25.09.2017 21:30 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
ir pietiekami daudz darbinieku, tāpēc arī alga uz katru mazāka

Savāds Tev darbs, ja reiz darbinieku daudzums, nevis Tavs ieguldījums darbā, ietekmē algu līmeni.
kas jāņem vērā uzsākot dzīvi vienai?

Galvenais ir neaizmirst par tualetes papīru. :-D
25.09.2017 21:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits