Dzīvoklis un patstāvība :))

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Sveikas...
Gribētos dzirdēt kā meitenēm, kuras pašas īrējušas savu pirmo dzīvoklīti (bez vecāku, radu vai drauga materiālā atbalsta) tas izdevās? :) Bija pietiekami laba alga jau vienā darbā, strādājāt vairākos darbos? Šobrīd strādāju, patīk un nevēlos iet prom, bet ir pietiekami daudz darbinieku, tāpēc arī alga uz katru mazāka, bet arī pārstrādājusies neesmu (nākamā diena pēc darba dienas ir smaga, jo darbs fiziski pasmags), bet tikai divas dienas nedēļā strādāju. Varētu apvienot ar otru darbiņu, principā... Tad varētu pati atļauties pirmo dzīvokli viena. :) Līdz šim ar vecākiem dzīvoju, pa vidam bija periods, kad ar draugu, bet tur lielāko daļu izdevumu sedza viņš. Kā arī ko Tu ieteiktu - kas jāņem vērā uzsākot dzīvi vienai? Nojaušu jau, ka to, ka izdevumi būs lielāki, nekā teorētiski rēķinot paredzēts.
25.09.2017 15:32 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Savā ziņā piekrītu xo-xo... Nu galīgi nepiekrītu viedoklim, ka īre + komunālie sīkums vien ir, bet mazgāšanas līdzekļi gan iecērt robu makā :D Oki, ja viss beidzas reizē, nav forši, bet par to jau xo-xo runā - vai nu iztiec bez ekstrām, izmantojot ziepes un ūdeni (ar izņēmumiem, protams) vai kādas lētākas alternatīvas izvēlies. Turklāt no jauna iepirktie līdzekļi nebūs vienam mēnesim un tad atkal no sākuma, bet ilgākam laika periodam. Nav tie nedz 50, nedz 100 EUR papildus mēnesī, bet.. ko lai es varu zināt, es tērēju naudu kā uzņēmējs, bet saprašana man kā tīnim :D
26.09.2017 12:55 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es arī esmu nedaudz pārsteigta, ka tieši saimniecības preces ir tā lieta, kas daudziem iesit robu makā. Kad dzīvo viens, tas viss vispār ilgi iet. Tagad es atbildu par saimniecības preču iegādi, un nav mums desmitiem pudelīšu, cenšos iepirkt visu mega pakās uz atlaidēm, mīkstinātāju nelietoju, jo mūsdienu gēli un kapsulas lieliski tiek galā ar mīkstināšanas un smaržas funkciju, WC tīrīšanas līdzeklis uz atlaidi maksā 1,50 eur, nav nekāda bargā nauda. Lielā Fairy pudele iet mūžību. Un mēs lietojam gan papīra virtuves dvieļus, gan vienreiz lietojamās tīrīšanas salvetes, kuras bieži vien tiek dotas bezmaksas klāt pirkumam (bez tā var iztikt).
26.09.2017 13:16 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Protams, arī būs 101 lieta, kas būs jāsapērk, kā jau meitenes te minēja. Visi sīkumi (virtuves lietas, miskaste, trauku žāvējamais, veļas žāvētājs, glabāšanas kastes, putekļu sūcējs, dvieļi, gultas veļa utt.) maksā naudu.

es tiešām vienīgā trauku žāvējamo un veļas žāvējamo sapratu savādāk? šādi:

26.09.2017 13:46 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Selīna, es tāpat.
26.09.2017 13:53 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Selīna
Es tieši to pašu biju iedomājusies, bet kad lasīju tālāk, pat nokaunējos par savu studentisko domāšanu :-D
26.09.2017 13:53 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
es jau arī sāku uztraukties kas ar mani :-D
vēl mani šis mulsina
Ok, jā, trauku vienīgais ko vajadzētu bet priekš pārējā ir krānā ūdens un ziepes.

priekš poda, izlietnēm, grīdas, flīzēm u.c. - ūdens un ziepes? interesanti, kādas ziepes? šķidrās būtu ērtāka, bet tas noteikti ir baigā izšķērdība.. sanāk, ka parastais klucītis ko lieto arī rokām? interesanta lietošana sanāktu... Man liekas, tad labāk visu ar to pašu Fairy.
26.09.2017 14:12 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Nopērk veļas ziepju klucīti, izberž ar to podu, dušu, grīdas un pēc tam vēl rokas, kājas... :D ekonomiski tak.
26.09.2017 14:39 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Viena es gan neesmu īrējusi, nebija vajadzība, 17 gados sāku jau dzīvot ar vīru kopā. Es vēl tagad atceros, kā mēs sākām īrēt mūsu pirmo dzīvoklīti, pirms nu jau 12 gadiem. Protams, abi strādājām un studējām, lai vispār nomaksātu, grūti bija.
Tas bija tas mazbudžeta variants Āgenskalna priedēs, pavisam mazi dzīvoklīši, bez vannas istabas, tikai maza tualete un mazs virtuves stūrītis. Uhh, tas bija traks laiks. 70 latus laikam tāds maksāja + komunālie. Braucām mazgāties pie vecākiem :D Protams, ilgi neizturējām tādā. Nākošais bija laikam kādi 150ls, arī tāds pabriesmīgs, bet nu vismaz ar vannas istabu jau :D Tad sākās treknie gadi un cenas bija vājprātā, par vienkāršu vienistabas dzīvokli, ar nekādu eiroremontu maksājām jau 200ls + komunālos. Pēc tam jau atkal sākās krīze un cenas palika lētākas, atradām dzīvokli labākā stāvoklī par 180eur + komunālie , dzīvojām un krājām savam dzīvoklim. Nu jau laimīgi esam savā dzīvoklī, visus tos īres dzīvokļus atceros ar šausmām :D
Es kaut kā neatceros, ka būtu bijuši baigie izdevumi uz saimniecības lietām utt.
26.09.2017 14:44 |
 
Reitings 79
Reģ: 19.08.2017
Kādai, es atvainojos par izteicienu, cūkai ir jābūt, lai grīda būtu jāberž ar neskaitāmam ķimikālijām? Es ienākot dzīvoklī novelku apavus, grīda nav bijusi jāmazgā ar ekstra ūber lielām ķīmijām. Putekļus noslauku ar ūdeni+lupatu. Spoguļus notīru ar spirtu.
Mīkstās mēbeles tīru arī bez ķīmijas. Logus un palodzes arī pamanos nomazgāt bez ķīmijas. Dzīvoklis vienmēr ir tīrs un mirdzošs.
Bet es kā jau minēju, esmu laikam pārāk vecmodīga, neskrienu uz veikalu un akli nepērku ķīmijas, bet vispirms paskatos, ko piedāvā mājsaimniecības grāmatas un izmantoju padomus no turienes.
26.09.2017 15:00 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Iepriekšējā lapā citai komentētājai minēji,lai nelec grāvjos ar pārspīlēšanu. Tagad pati meties galējībā par cūkām un tonnu ķimikālijām.
26.09.2017 15:16 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Ja godīgi, tad man nav skaidrs, kāpēc tik daudz visādas tīrīšanas ķīmijas jāpērk . Grīdu mazgāju ar ūdeni, izlietni un dušu ar švammi notīru. Ir mājās tikai fairy, kaut kāds līdzeklis smirdīgs podam, kuru tur iegāžu reizi mēnesī+veļas mazgājamais. Mīkstinātājus nelietoju, uzskatu, ka tā ir lieka draza, kas nonāk uz ādas. Ā, logu mazgājamais un tualetes atsvaidzinātjs, tie varbūt reizi gadā jāpērk. Jau gatavojos, ka mani tūlīt par cūku nosauks. :D
26.09.2017 15:45 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Piekrītu koijots viedoklim!
Kad es viena mēģināju īrēt dzīvokli, nebija tā, ka pati pelnīju lielas naudas summas, tāpēc, līdz ar to, domāju uz kurām lietām varu ieekonomēt un uz kurām ne. Personīgi man nelikās svarīgi tas vai traukus mazgāju ar trauku mazgājamo līdzekli, kurš maksā 2eur vai ar SuperNetto nopērkamo, kurš maksā 70 centus. Arī rokas nepaliek netīrākas, ja tās nomazgā ar parastajām ziepēm, nevis šķidrajām. Grīdu mazgāju ar parasto ūdeni, putekļus noslauku ar parastu mitru lupatiņu, izlietnes izberžu ar švammīti, podā ieleju podam domātu tīrīšanas līdzekli, un wc man nesmird tikai tāpēc, ka pērku parasto gaisa atsvaidzinātāju, kurš maksā zem 1eur. Dzīvoklis ir tīrs un kārtīgs, un, lai to tādu arī uzturētu, nav nepieciešams izgrūzt milzu naudu. Protams, ja cilvēks to var atļauties, tad tā ir cita lieta, bet, ja meitene viena grasās īrēt dzīvokli un pie tam nepelna tūkstošus, tad ir lietas, kuras nav nepieciešamas vai kuras var iegādāties par daudz lētākām naudiņām.
26.09.2017 16:12 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tām, kuras kosmiskas naudas summas tērē uzkopšanas līdzekļos - tās ir tikai manas domas, bet, ja jums nav mazu bērnu vai dzīvnieku, domāju, ka jūs stipri pārspīlējat ar mazgāšanas līdzekļu apjomu. Iespējams, to pašu efektu var panākt ar daudzreiz mazāku līdzekļa daudzumu. Man bieži sanāk pirkt veļas mazgājamo (pērku lielos ekonomiskos iepakojumus, vidēji mēnesī iziet ~15 kapsulas, kas ir ~4 eiro) un trauku mazgājamo, kur 500ml pietiek mēnesim, pa 2 eiro. Tātad regulārie mazgāšanas līdzekļu pirkumi ir ap 6 eiro mēnesī. Visa pārējā man ir daudz, bet pērku reti Ajax stikla virsmām varbūt jānopērk ik pēc 3-4 mēnešiem, bet viss pārējais - 1 iepakojums reizi gadā vai 2 reizes gadā, kas būtu:
- Līdzeklis virtuves virsmām
- WC tīrāmais
- Grīdas mazgājamais
- Līdzeklis pret koroziju
- Atkaļķotājs
- Līdzeklis vannasistabai ar hloru
- Cillit Bang netīrumiem
- trubu tīrītājs
Es vienkārši neleju tonnām līdzekļa, bet gan pieleju nedaudz.
Plus švammes, WC papīrs, papīra virtuves dvieļi un miskastes maisi (zinu, var ietaupīt, liekot iepirkumu maisiņus, bet es to vienkārši neieredzu).
Domāju, ka saskaitot visu kopā, ko gadā nopērku un izdalot uz 12 mēnešiem, nesanāk vairāk par 15, max. 20 eiro mēnesī, tas ir 2 cilvēkiem ar 2 dzīvniekiem.
*
Ir vesela virkne produktu, kuriem es neredzu precīzi ne mazāko jēgu un nekad nepērku, piemēram, tie tualetes bloki un citi gaisa atsvaidzinātāji ir lieka naudas izsviešana un nevajadzīga ķīmija, kā arī uzskatu, ka veļas mīkstinātājs ir tizls naudas izkrāpšanas veids un nav nepieciešams, ja tiek lietots labs veļas mazgājamais līdzeklis.
26.09.2017 17:17 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ā, un vēl es nekautrējos pirkt akcijas preces. Ja man ir 3-4 iecienītākie trauku mazgājamie (obligāti bez smaržas), kādam no tiem vienmēr būs akcija, to arī paņemšu. Veļas mazgājamos pērku uz priekšu, ja ir izdevīga akcija, patīk Persil, Ariel un Kastaņa kapsulas, tās bez pulvera. Tas pats ar vannasistabas tīrāmo - ja sastāvā ir hlors, tad brendam nav nozīmes. Neuzskatu to par bomzismu, zinot to, cik milzīgus uzcenojumus liek mazumtirdzniecības veikalu ķēdes, tikai muļķi neizmanto iespēju ietaupīt. Runāju par normāliem produktiem, nevis pašiem lētākajiem un neefektīvākajiem.
26.09.2017 17:29 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
nekautrējos pirkt akcijas preces

A kāpēc būtu jākautrējas? :D Vai tas arī tāds cosmo standartiņš, ka akcijas preces tpū-pē? :D (Piedod, Dae, vienkārši acīs iekrita). Es vienmēr pērku lietas ar akcijas cenu. Krīzes laikos mūsu mājās (man ar vecākiem) bija teiciens "Meitiņ, viss ir garšīgs, kam ir akcija" :D
Mums tīrāmie līdzekļi arī tik traki neiet... Knapi vienu pulvera paku nevaru piebeigt, lai varētu pirkt nākamo - šķidro pulveri (parastie šausmīgi nepatīk). Veļas mīkstinātāji, manuprāt, vienkārši nonāk kanalizācijā, kā arī ļoti nepatīk tā ziepjainā sajūta uz ādas. Virtuvei fairy un virsmu tīrāmais, vannas istabai podu mazgājamais, pūšamais duškabīnei/izlietnei un viss. Un tie paši ļooti ilgi iet!
26.09.2017 17:48 |
 
Reitings 101
Reģ: 29.01.2009
Daenerys1 Nav jau runa par izmaksām mēnesī! Protams, ka ja izdala veļas kapsulu cenu uz laiku vai mazgāšanas reizēm, tad sanāk lēti! Runa ir vairāk par to, ka cilvēciņš ievācas pilnīgi tukšā dzīvoklī, kur viss ir jānopērk pirmo rezi, lai tad taupīgi varētu lietot atlikušo mēnesi, divus vai pus gadu!
Nav jau tā, ka tas tagad būs klupšanas akmens, un tieši tīrīšanas līdzekļiem aiziet kaudze naudas', tā nesaku. Vairāk domāju par to, ko varbūt neiedomājās, kad ir pierasts dzīvot pie vecākiem!
26.09.2017 18:00 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Nu nezinu, neesmu nekāds pedants, bet visi tīrīšanas līdzekli man ir plus mīnus jāpērk katru mēnesi. Vienīgais, laikam logu tīrāmais pietiek uz pusgadu. Poda līdzekli leju katru trešo dienu, dzīvoklim grīdu mazgāju katru ceturto.. nesaprotu, ka var uz pusgadu pietikt...:-O
26.09.2017 18:47 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
es tiešām vienīgā trauku žāvējamo un veļas žāvējamo sapratu savādāk? šādi:

Jā, tas bija tieši tas, ko es biju domājusi
:D
Man mājās ir veļas žāvētājs par 8 eiro un plastmasas trauku žāvējamais par piecīti, par ekstrām tās nesauktu :D Bet, kad jāievācas jaunā dzīvoklī, tad visādus sīkumus vajag sapirkt uzreiz, un tur savācas paliela summa. Tāpēc tajā pirmajā mēnesī izdevumi būs lielāki nekā pēc tam. Atkal cepiens par neko :-D
26.09.2017 19:08 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Sacepās viena sterilā eko. :D Kaut kur jau tos traukus un drēbes likt vajag, tāpat ar kaut ko mazgāt, pulveri, piemēram, nelietoju jau gadu gadiem, bet tāpat lejamo kādu tomēr vajag. Putekļu sūcēju kaut vai, ja par grīdu runājam, tā arī ir tehnika. Citus piemērus neminēšu tālāk. Nav tā, ka neko nevajag un var i māju, i seju mazgāt ar lielās, lētās tualetes ziepju kluci un ūdeni.
26.09.2017 19:27 |
 
Reitings 79
Reģ: 19.08.2017
Ir tā kā paliela atšķirība starp elektroierīcēm un vienkāršiem statīviem!
26.09.2017 19:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!