Apritē pēc dzemdībām

 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Izlasīju dzelteno ziņu rakstu, ka Amala Klūnija atgriezās darbā 3 mēnešus pēc dzemdībām. Aizdomājos, cik drosmīgi tā un tanī pat laikā saprotams - jā, sievietei karjera ir svarīga. Kāds jums viedoklis par brīvprātīgu atgriešanos profesionālajā apritē burtiski pēc dzemdībām?
23.09.2017 20:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja gofigi tad par so temu atvert muti drijst tikai tas maminas kam berni ir jau bernudara vai skola vismaz, un ir atgriezusas darba. Jo parejas tkai muld tizli to ko nezin..
Labakais variants lidz gadu vecumama majas ar bebi, un tad darba.
24.09.2017 22:14 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
nu pēc mēneša uz darbu skrējēja, jo bērnu nevar izturēt.

Kāpéc - nevar bērnu izturēt?
24.09.2017 22:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
lidz 2 gadu vecumam
24.09.2017 22:14 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Vai ir bijusi kāda diskusija, kurā Duuja un Caloo nerīvējas vai vismaz ignorē viens otru?

Ko nu tai ļubov padarīt. (l) Bet nopietni, mums tā bišķiņ gadās, ka jāpaērcējas. :D
24.09.2017 22:16 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Kāpéc - nevar bērnu izturēt?

1. Nav iespējas uz bka;
2. darbs ir prioritāte;
3. nevar izturēt bērnu.
24.09.2017 22:16 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Vai ir bijusi kāda diskusija, kurā Duuja un Caloo nerīvējas vai vismaz ignorē viens otru?

Ja viņi vienlaicīgi piedalās vienā diskusijā, tad rīvēšanās ir pat obligāta prasība. :-D
24.09.2017 22:17 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Breivik
Es nezinu, kas viņai kaiš. :D
Duujaa
Caloo, jēlības atkal? Nu ņem un izgudro izcili gudros testus un tie dos Tev risinājumu dzīvē.

Kurā vietā Tu tur redzi jēlības? Man risinājumu nevajag, man jau ir dzīves pieredze, bet tiem, kam tās vēl nav, tā varētu palīdzēt neuzkāpt uz grābekļa, uz kura daudzi jau uzkāpuši.
Bet Tev tāpat to nesaprast - ej pildi mājasdarbus labāk, rīt uz skolu...
24.09.2017 22:18 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Caloo, nerunā muļķības. :-P Es pajautāju, kam tos risinājumus, jo it kā jau skaidrs, ka bka var iet abi, atgriešanās laiks katram var atšķirties, apstākļi var atšķirties u. c., grābekļi par ko?
24.09.2017 22:21 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Pasadena
Kāpéc - nevar bērnu izturēt?

Tas ir atsaucoties uz 2 šeit minētajām galējībām, skat komentu: "Protams, kā tikko iebrēca tā, tā uzreiz uz darbu :-D Mūsdienu mammas:-D".
24.09.2017 22:21 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Vai ir bijusi kāda diskusija, kurā Duuja un Caloo nerīvējas vai vismaz ignorē viens otru?

Ja vienā diskusijā ir gan Caloo, gan Duujaa, tad kašķis ir garantēts. :-D
24.09.2017 22:21 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Breivik, Tavi punkti ir pāréjās iespējas? Atvainojos par jautājumu - esmu sagurusi.
24.09.2017 22:21 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tas ir atsaucoties uz 2 šeit minētajām galējībām, skat komentu: "Protams, kā tikko iebrēca tā, tā uzreiz uz darbu Mūsdienu mammas".

Āāā, skaidrs. Man šodien kājminamā domāšana :-D
24.09.2017 22:23 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Ko nu tai ļubov padarīt.(l) Bet nopietni, mums tā bišķiņ gadās, ka jāpaērcējas. :-D

Duuja, Tu varētu atrast sev čali. Domāju, ka tas Tev palīdzētu.
24.09.2017 22:27 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Caloo, man gribas saprast, ko tieši ar to grābekli domāji, uz kuru daudzi trāpa.
24.09.2017 22:29 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Katram, protams, var būt savs viedoklis, bet kāpēc radīt to dzīvībiņu, ja tu netaisies laiku pavadīt ar to mazo? Man ir ļoti grūti saprast kāpēc citas izvēlas doties uz darbu ātrāk un raujas prom no bērna. Tā taču ir radība, kas ir no tevis ļoti atkarīga un tu esi tai vistuvākā... Man pašai ir šobrīd darbs un mazs bērns, un man ir ļoti grūti būt no bērna prom. Tas laiks, kad tas bērniņš ir mazs tiešām paiet ātri, kā jau Caloo minēja.
24.09.2017 22:41 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Laiks jau paskrien gan. :-)
24.09.2017 23:00 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Sieviete ir jādara tā, kā viņa jūtas labi. Nenosodu tās, kuras ātri atgriežas darbā un arī tās, kuras ar mazo mājās ir līdz 3 gadu vecumam. Nenosodu, tomēr tā īsti līdz galam nesaprotu nevienu no pusēm, jo man personīgi, vislabākais scenārijs ir atgriezties darbā, kad mazajam pusotrs gads. Ātrāk atgriezties nevēlējos (kaut bija iespēja), jo uzskatu, ka strādāt pagūšu līdz pensijas vecumam. Nav jau tā, ka katru dienu dzemdēju un audzinu tādu mazu ķiparu, tāpēc vēlējos šo laiku izbaudīt un veltīt mazajam, ģimenei un, jā, arī sevis lutināšanai :-D(l)
Ilgāk par pusotru gadu gan mājās nepavadīšu, jo mazais ir diezgan pastāvīgs, ir uzticams cilvēks, kam atstāt un vēlos realizēt sevi darbā, jo, mājas solis, katli un gludeklis man nedod tādu gandarījumu. Ir laiks ģimenei un ir laiks karjerai.
24.09.2017 23:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Katram, protams, var būt savs viedoklis, bet kāpēc radīt to dzīvībiņu, ja tu netaisies laiku pavadīt ar to mazo? Man ir ļoti grūti saprast kāpēc citas izvēlas doties uz darbu ātrāk un raujas prom no bērna. Tā taču ir radība, kas ir no tevis ļoti atkarīga un tu esi tai vistuvākā... Man pašai ir šobrīd darbs un mazs bērns, un man ir ļoti grūti būt no bērna prom. Tas laiks, kad tas bērniņš ir mazs tiešām paiet ātri, kā jau Caloo minēja.

Zini kā, cosmo patīk pārspīlējumi, tad nu te būs vēl viens... Man nav saprotamas tādas cāļumammas, kuras bez bērna nevar ne minūti pabūt un reāli kā apmātas ar to savu bērnu. Vīrs (bērna tēvs), piemēram, iziet ar bērnu pastaigāt, bet māte teju sirma paliek no uztraukuma tupot mājās (iespēja atpūsties pusstundiņu, kamēr bērns ar tēvu ārā). Tā vietā, lai kaut ko padarītu vai atpūstos kājas sacēlusi - zvanās katras 5 minūtes un lūr pa logu, kur šie tik ilgi. Ir sievietes, kuras uzskata, ka bez viņām un viņu klātbūtnes/uzraudzības tas bērns nomirs vai ne tik sliktā variantā - kaut ko sev noteikti traumēs. Neuzticas nevienam! Tas taču nav normāli! Labāk lai iet strādāt jau pēc dažiem mēnešiem, nevis nespēj pārvriezt nabassaiti līdz nāve šķirs... 8h darbalaiks nav visa diena (citas atsāk pat tikai uz pusslodzi vai vispār strādā no mājām) un bērnam nekas nenotiks pa šo laiku - paspēs gan mammu redzēt, gan uzmanību saņemt un rūpes un visu to, ko jebkurš cits bērns normālā ģimenē. Piemēram, redzu pēc savējiem - es neesmu viņiem vajadzīga 24/7. Nekad neesmu viņiem bijusi vajadzīga tik ilgi, pat ne pēc dzemdībām. Tikko dzimušiem vajag ēdienu un miegu (uzmanību un ieaijāšanu) un ir pilnīgi vienalga viņiem vai to nodrošina mamma, tētis, omes vai aukle. Tālāk - bērns vnk pierod, ka mamma bija visu laiku blakus un tāpēc no viņas tad arī visu pieprasa. Ja nebūtu mammas visu laiku blakus (dažas stundas darbā) - bērnam nerastos nekāda trauma un atrastu blansu starp savām vajadzībām/vēlmēm un personu, kura konkrētā brīdī var to visu sniegt. Mūsdienās ar tiem bērniem ucinās un apejas kā ar tādām jēlām olām... Nu nav tas nepieciešams. Ja bērni tiek mīlēti un par viņu komfortu tiek parupēts (bez pārmērībām) nav nepieciešams atrasties blakus 24/7 kontrolējot katru soli un darbību.
25.09.2017 07:53 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Mana priekšnieka sieva jau pēc divām dienām ar visu zīdaini rokās skraidīja un bīdīja biznesu (un darīja to līdz braukšanai dzemdēt)! Vot tad es patiešām biju šokā. Un izskatījās, ka viņa jūtas pilnīgi normāli! Viss kā parasti, tikai rokās groziņš ar bērnu! Apbrīnojami! Bet viņa vispār ir ļoti darbīga, enerģiska un ambicioza sieviete, šķiet, ka viņa spēj visu!
No vienas puses uzskatu, ka tas nav normāli, bet no otras - abrīnoju ka tā var!
Ne īsti pa tēmu:
Tevis minētā sieviete - izrādās, ka tādas eksistē. Apbrīnojama karjera un ļoti izskatīga, šarmanta. Nebrīnos, ka Klūnijs lauza savu 20 gadus turēto solījumu viņas dēļ (kāpēc viņš vispār tādu deva? )
Pats Klūnijs jau arī ļoti izskatīgs un šarmants. Izcils pāris.
25.09.2017 09:23 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Ka jau cosmo...ir tikai melns vai balts. Tagad izrādās ir tikai karjeristes vai nenormālās cāļu mammas kas 24/7 ir ar bērnu :D
Es nessmu ne viens ne otrs...uz darbu galīgi neraujos, laigan šad tad pastrādaju mājas. Un neesmu nekopta, garlaicīga ar bērnu apsēsta māte. Loģiski 24 stundas 7 dienas nedēļā tikai bērnam ir traki, ta var nojūgties tiešām, gribas redzēt arī citus cilvēkus un darīt citas lietas, bet man tas nav darbs, pirms bērna darbs man nebija visa dzīve un arī tagad es tur neraujos. Bet tāpat man ir gana daudz lietu ko darīt bez bērna un mājās nav jāsēž. Uzskatu ka esam gana daudz kopā bet arī sabiedriskā dzīve un citas lietas ir labā balansā.
Manējā vispār dārziņā tiks visticamāk ne ātrāk kā uz 2.5 gadiem, netaisos es iet strādāt lai nopelnīto naudu atdotu auklei, svešam cilvēkam.
25.09.2017 09:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits