Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mīlu pārdevējas darbu

 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2014
Labs vakars, meitenes!
Diskusijas "visi darbi riebjas" iespaidā nobriedu tomēr izveidot šo tēmu un padalīties ar jums, varbūt arī saņemt kādu vērtīgu padomu, ieteikumu. Lieta tāda, ka es strādāju par pārdevēju-konsultanti nelielā veikaliņā un man ļoti patīk mans darbs. Šo darbu no sākuma biju plānojusi kā papildus ienākumu avotu paralēli studijām, tagad vēl joprojām mācos un strādāju, bet mani šis darbs tik ļoti iedvesmo, ka pat atnākot no darba uz mājām jau sāku domāt, ko rīt uz darbu vilkšu, kas veikalā jāizdara utml. No rīta nav tādas domas "bāc, atkal uz to pretīgo darbu", man patīk taisīties, gatavoties, darbā arī ļoti reti kad jūtos nogurusi. Patīk strādāt ar klientiem, apkalpot, piedāvāt kaut ko, šad tad arī vienkārši aprunāties ar viņiem, pasmieties. Šis darbs man palīdzēja kļūt atvērtākai, nebaidīties no komunikācijas ar cilvēkiem, kļūt atbildīgākai. Bet problēma tāda, ka mani neviens ģimenē nesaprot un neatbalsta. Jā, darbs nav no prestižākiem, tāpēc, varbūt, var saprast vecāku uztraukumu par manu nākotni. Es arī ik pa laikam aizdomājos, ka ar mani nav viss kārtībā, kā var tik ļoti fanot par pārdevējas darbu? Citiem cilvēkiem manā vecumā ir kaut kādi mērķi, sasniegumi, bet es vēlētos kļūt par veikala vadītāju. Šausmas, dažreiz tiešām kauns par sevi, tāpēc nevienam reālajā dzīvē nekad nestāstu, ka man tik ļoti patīk pārdevējas darbs.
Vai ir kaut kādi ieteikumi, kā motivēt sevi mainīt uzskatus, sākt uztraukties par savu nākotni? Saprotu, ka bez vecāku palīdzības nespēšu sevi uzturēt ar šādu atalgojumu, tāpēc pēdējā laikā arvien biežāk domāju, kā atbrīvoties no rozā brillēm un atgriezties reālitātē, ka tas nav darbs, kur pieaugušam cilvēkam strādāt!
31.08.2017 21:01 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Ir atshkjiriiba, vai veelies tirgot lupatas centraaltirguu un/vai, teiksim,H&M Latvijaa vai kaada "gold label" ziimola veikalaa kaadaa no daargaakajaam Eiropas pilseetaam...
Algaa cipars var atshkjirties liidz pat 25-30 reizeem...Tas par lupataam...Citas opcijas, ko vareetu tirgot (auto, nekustamie iipashumi utt) nemaz nesaakshu izskatiit.
04.09.2017 00:23 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Kad sāku studēt, arī pirmo darbu izvēlējos pārdevējas - konsultantes.
Alga laba, it īpaši pati pirmā un studentam, darbs ar cilvēkiem arī patika - vari uzzināt visādas dzīves gudrības, padomus uzzināt vai vienkārši forši parunāt, jokus dzirdēt, papētīt kādi mēdz būt cilvēki.
Es izmēģināju citu darbu, sfērā ko izmācījos, 5 dienas nedēļā, alga tāda pati ko var nopelnīt jau veikalā vecākais pārdevējs. Darbs man ļoti patika, bet uzņēmuma attieksme pret darbinieku, lielais stress - vienkārši sapratu, ka vairs negribu.
Atkal esmu veikalā un arī ir mērķis iet tālāk.
Bet, protams, gribu mācīties un apgūt citas profesijas.
03.09.2017 21:18 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Man viena paziņa mācījās par ekonomisti. Taisījās loģistikā pelnīt ntās štukas. Un šajā nozarē neviens no studiju biedriem nestrādāja.
Man ir arī ir paziņa, kura mācījās par ķīmiķi, kura nestrādā savā nozarē. Manā laikā skandināja, ka ķīmiķi ir vajadzīgi. It kā jau perspektīva nozare. Bet, atbildēja, ka darbu var atrast tikai caur pazīšanos.
03.09.2017 19:12 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ekonomistu un juristu ir daudz, bet labu speciālistu trūkst
03.09.2017 11:02 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ekonomisti var izsisties un pelnīt labi. Nav tā,kad nekur nevajag un nevar atrast labu darbu. Zinu vairākus cilvēkus ,kuri ar šādu izglītību ar laiku ir iekļuvuši labos amatos un tagad var baudīt dzīvi un atļauties visu,ko vien vēlas!
03.09.2017 10:41 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.12.2016
lasu pēdējo komentu un rēcu, sāku mācīties "ekonomistos" jau laikā, kad visi bļāva, ka tiem ir pārprodukcija, bezdarbs vissslikti.lv stilā, nu pakāju līdz trešajam kursam un jau tad sāku mācīties nozarē un viss čikiniekā, kaut arī pašreizējā darbā redzu, ka nav problēmas "ekonomistiem" dabūt ļoti labu pirmo darbu par normālu atalgojumu, vajag tik gribēt, to gan vajag, bet citādi.... es kā "ekonomists" jūtos visai stabili un komfortabli attiecībā uz darba tirgu, nākotni utt. It depends, you know. ///atvainojos par beztēmu.
03.09.2017 09:29 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Rīdziniece
Tieši tā, konditors ir normāla profesija.
Iespējams, ka ne pa tēmu, es te tagad komentēju, bet kur paliek, kur augstskolas ir saražojušas ar štukiem juristus un ekonomistus. Pat šogad atkal popilārākie juristi un ekonomisti. Tieši sajās profesijās ir mega pārprodukcija. Valstī ir vajadzīgas arī māsiņas, frizies, pavāri un citi profesiju pārstāvji. Tas ir vispār murgs. Tos juristus un ekonomistus vajadzētu aizklapēt ciet!!! Viņu tagad pietiks ilgākam laikam!!!
02.09.2017 20:08 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ja patīk pārdevējas darbs, tad vari strādāt tajā jomā, bet kā Tu vari zināt,ka Tev vēl kāds cits darbs nepatiks ,vai arī nepatiks pat vairāk ,ja neko citu neesi mēģinājusi. Iespējams,kad Tev vnk vajag atrast darbu ,kur ir jārunā ar klientiem ,jākontaktējas un tas pat var nebūt pārdevējas darbs.
Ir vietas ,kurās pārdevējas saņem ok. Ir atšķirība vai saņem 300 ,500 ,vai arī 800eur uz rokas pārdevējas darbā, vai arī pat vairāk. Ieteiktu Tev ar laiku atrast vietu ,kur pēc iespējams lielāku algu var saņemt un nesamierināties ar mazumiņu.
02.09.2017 19:44 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Citiem cilvēkiem manā vecumā ir kaut kādi mērķi, sasniegumi, bet es vēlētos kļūt par veikala vadītāju

Autore, ar tādu attieksmi pret darbu, kā ir Tev, Tu visu dari pareizi un tici man, ar laiku kļūsi arī par veikala vadītāju, un tas BŪS sasniegums. Cita lieta, ka dzīvē sevi jāiemācās ikdienā uzturēt bez vecāku gādības.
02.09.2017 19:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Labs konditors ari tagad ir zelta verte, un pelna pat loti ok.;-) Proatsm ka nav visma cosmo vadosais amats un alga nav 2 000 LV..:-D
02.09.2017 18:36 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Interesanti, man viena paziņa, kura ir dizvreiz vecāka par mani pateica, ka 70., un 80. gados pat vēl esot bijis ļoti liels konkurss uz konditoriem un pavāriem. Šausmīgi liels, kur nemaz nevarēja tikt, ja nebija labas atzīmes.
Tavai mammai konditors neskaitās prestiža profesija???
02.09.2017 18:33 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Petunija, es laikam autores rakstīto uztvēru savādāk - kā vienkārši pārdomas par to, ka viņai labāk patīk darbs nekā studijas (varbūt palaidu garām, bet neredzēju, ka viņa grasītos pamest studijas) un, ka viņai kauns, ka viņai patīk konkrētais darbs, jo vajadzētu taču nepatikt, jo tas nav nekas prestižs un to, ka viņu sāpina mammas komentāri. To, ka viņai jāmainās, jo pašai kauns par savu patiku pret konkrēto darbu. Par to pamešanu es sapratu kā, ka, ja viņai vajadzētu izvēlēties, tad viņa gribētu (nevis noteikti izvēlētos) drīzāk turpināt strādāt, nekā studēt. Pieļauju, ka esmu pārpratusi, bet man arī ir bijuši momenti dzīvē, kad vienkārši paprātoju no sērijas "ja nu...", varbūt tāpēc uztvēru autori tieši šādi.
02.09.2017 18:33 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Viens ir tas, ja vecāki uzspiež kko, bet atvasei ir spēcīgs sapnis par ko citu, bet otrs ir tas, ja atvasei nav sapņa vai sapnis ir strādāt par parastu pārdevēju, jo, kā jau te viena nokomentēja, viss, kas no meitenes nācis bija, ka viņai patīk klientu apkalpošana un preču pieņemšana. Tur nav sapnis, nav noformulēta doma, ideja vai kas tāds. Mammai sāp sirds, ka meitenei nav sapņa par nākotni un neko viņa negrib, viņai patīk pieņemt preces veikalā. Jūs runājat par kaut kādiem ūberpārdevējmērķiem, bet meitene jau tādas ne mammai, ne mums forumā nestāsta.
02.09.2017 17:28 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Otrkārt, cik sapratu, tas, ka mamma izsvieda naudu par gada studijām bija tāpēc, ka meita studēja to, kas nepatīk, bet bija mammas uzspiests.

Nu bet tagad meitene arī starp studijām (citām, nevis tām, ko mamma uzspieda) un pārdevējas darbu teica, ka labāk pamestu studijas nekā darbu.
Būtībā ne pirmās, ne otrās studijas meitenei nebija vajadzīgas.
Nu ne visiem ir jāstudē, bet es tīri cilvēciski saprotu mammas sāpi.
02.09.2017 17:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Vai īstenos domas par veikala atvēršanu utt., bet no viņas pašas jau neko tādu nedzirdēju, te visas citas forumietes kaut ko tādu izdomāja.

Manupràt, tas bija vairāk kā piemērs, lai ilustrētu iespējamos nākotnes scenārijus/variantus, kurus var apsvērt, ja interesé/patīk pārdevējas darbs, bet vajag ko prestižāku ((t)) un ienesīgāku. Protams, ka var saprast, ka mamma vēl to labāko, bet vai tas labākais ir tagad studēt/apgūt kaut ko, kas neinteresē, bet skaitās prestižs un ienesīgs? Otrkārt, cik sapratu, tas, ka mamma izsvieda naudu par gada studijām bija tāpēc, ka meita studēja to, kas nepatīk, bet bija mammas uzspiests. Sorry, bet tad nu tā daļēji ir mammas vaina arī.
02.09.2017 17:15 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
et ir arī tādi, kas vienkārši plūst pa dzīvi ar aliņu rokā.
Varbūt es daudz ko nesaprotu, man vienkārši maza alga jaunībā ir daudz saprotamāka (izglītības, pieredzes trūkums, brīvība, sevis meklējumi un atļaušanās būt bezatbildīgam, jo vēl nav par ko uztraukties) par mazu algu pusmūžā (kā apzināta izvēle). Ja vien līdz tam vecumam cilvēks jau ir paspējis par visu parūpēties.
tu tiesam dzivo LV? Liela da;a sanem samera zemu atalgojumu medicina, skolas, un etc. un ari liela dala ar izglitibam. Tada sajuta ka daza ka dazs deputats dzivo roza makonos nevis LV realitate
02.09.2017 17:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
40 gados varbūt vēl izdevumi lielāki, bet tagadējiem 50-gadniekiem pārsvarā bērni lieli, kas pelna paši, dzīvesvieta arī sava.
tiesi ta. Un nepsiju domajosie saja valsti vispar negaida...:-D
02.09.2017 17:12 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vai ap to laiku sāk studēt, kur nu kurš tiek mācīties, kādi izdevumi, domāju izdevumi oj oj.
02.09.2017 17:11 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
40 gados varbūt vēl izdevumi lielāki, bet tagadējiem 50-gadniekiem pārsvarā bērni lieli, kas pelna paši, dzīvesvieta arī sava.

50gadniekiem vēl bērni vidusskolu daļai beidz vai iet vēl tajā, kas nemaz nav tik reti sastopams.
02.09.2017 17:10 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ar gadiem cilvēks parasti saprot, ka būtu forši iedot saviem bērniem labu startu dzīvē, ka jāsāk domāt par savas dzīves komfortu pensijas vecumā, ka veselība maksā naudu. Vajadzības sniedzas daudz, daudz tālāk par iphone.
Bet ir arī tādi, kas vienkārši plūst pa dzīvi ar aliņu rokā.
Varbūt es daudz ko nesaprotu, man vienkārši maza alga jaunībā ir daudz saprotamāka (izglītības, pieredzes trūkums, brīvība, sevis meklējumi un atļaušanās būt bezatbildīgam, jo vēl nav par ko uztraukties) par mazu algu pusmūžā (kā apzināta izvēle). Ja vien līdz tam vecumam cilvēks jau ir paspējis par visu parūpēties.
02.09.2017 17:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)