Mīlu pārdevējas darbu

 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2014
Labs vakars, meitenes!
Diskusijas "visi darbi riebjas" iespaidā nobriedu tomēr izveidot šo tēmu un padalīties ar jums, varbūt arī saņemt kādu vērtīgu padomu, ieteikumu. Lieta tāda, ka es strādāju par pārdevēju-konsultanti nelielā veikaliņā un man ļoti patīk mans darbs. Šo darbu no sākuma biju plānojusi kā papildus ienākumu avotu paralēli studijām, tagad vēl joprojām mācos un strādāju, bet mani šis darbs tik ļoti iedvesmo, ka pat atnākot no darba uz mājām jau sāku domāt, ko rīt uz darbu vilkšu, kas veikalā jāizdara utml. No rīta nav tādas domas "bāc, atkal uz to pretīgo darbu", man patīk taisīties, gatavoties, darbā arī ļoti reti kad jūtos nogurusi. Patīk strādāt ar klientiem, apkalpot, piedāvāt kaut ko, šad tad arī vienkārši aprunāties ar viņiem, pasmieties. Šis darbs man palīdzēja kļūt atvērtākai, nebaidīties no komunikācijas ar cilvēkiem, kļūt atbildīgākai. Bet problēma tāda, ka mani neviens ģimenē nesaprot un neatbalsta. Jā, darbs nav no prestižākiem, tāpēc, varbūt, var saprast vecāku uztraukumu par manu nākotni. Es arī ik pa laikam aizdomājos, ka ar mani nav viss kārtībā, kā var tik ļoti fanot par pārdevējas darbu? Citiem cilvēkiem manā vecumā ir kaut kādi mērķi, sasniegumi, bet es vēlētos kļūt par veikala vadītāju. Šausmas, dažreiz tiešām kauns par sevi, tāpēc nevienam reālajā dzīvē nekad nestāstu, ka man tik ļoti patīk pārdevējas darbs.
Vai ir kaut kādi ieteikumi, kā motivēt sevi mainīt uzskatus, sākt uztraukties par savu nākotni? Saprotu, ka bez vecāku palīdzības nespēšu sevi uzturēt ar šādu atalgojumu, tāpēc pēdējā laikā arvien biežāk domāju, kā atbrīvoties no rozā brillēm un atgriezties reālitātē, ka tas nav darbs, kur pieaugušam cilvēkam strādāt!
31.08.2017 21:01 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Lauriee starp citu, esmu domājusi par pārkvalificēšanos uz vetiem un pat nedaudz nožēlojusi, ka pč vidusskolas neaizgāju uz LLU vet.fak., bet no otras puses - dzīvnieki man ir sāpīgs temats, negalvoju, ka jau nesēdētu cietumā par daža laba "saimnieka" slepkavību. :-D
02.09.2017 00:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nevienā profesijā nav nekādas garantijas, ka vienā dienā tā neapniks.

Taisnība. Man mana apnīk ik pēc pāris gadiem - ja es nebūtu kompleksu mākts murmulis, laikam sen jau būtu nomainījusi. Bet, kamēr es sērīgi lasu cv.lv un jūtos nevienam nevajadzīga, man parasti tas apnikums pāriet un viss atkal kādu laiku ir OK.
.
Bet es vairāk par kaut ko citu - šobrīd pārdevējas darbs patīk un liekas wow PAR SPĪTI tam, ka izaugsmes iespēju baigo nav, ka alga viduvēja, ka tas ir darbiņš, kas neatbilst autores studiju jomai un, attiecīgi, added benefit nenes. Kamēr tā wow sajūta ir, viss ir labi. A ko pēc tam?
.
Labi apmaksātajās profesijās vismaz bezdarbnieku pabalsts labāks :)
02.09.2017 08:55 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Cik var malt uz riņķi, ka mammai jāpriecājas, ka meita strādā par pārdevēju? Es gan viņas mammu saprotu, kāpēc tam meita mācās un maksā, ja visu mūžu grib pārdot drēbes veikalā? Un kāda starpība, vai mamma dzīvo Jēkabpilī, Madonā vai Mazpisānos??? Turklāt, cik saprotu, runa nav par šodienu, bet par nākotni. Un mamma vēlas, lai bērnam ir nodrošināta dzīve, nevis kā viņai - tāpēc arī baksta meitu. Ja viņa pasniedza mammai tā, ka šeit - vnk starā par pārdevējas darbu, un grib to mūžīgi strādāt, nu nav nekāds brīnums.
***
Otrkārp, kāpēc te daudzas izsecināja, ka pārdošanas skills vispār autorei piemīt? Viņa ne vārda par to neteica, bet visi argumenti PAR: ir priekš doties uz darbu, patīk komunicēt, pieņemt preces. Sorry, bet neizklausās, ka viņa būtu kāda pārdošanās haizivs

+
Mamma maksā no savas kabatas par studijām (ja pareizi saprotu, jo bija komentārs, ka vienu gadu iepriekš maksāja par citām studijām), meitene jau vienreiz pameta studijas, tagad meitene stāsta, ka pārdevējas darbs, kas nav saistīts ar studijām, ir sapnis. Mamma vīlusies, ka viņas nauda iet vējā un redz savu meitu turpat, kur bija viņa pati - nepārāk labos materiālos apstākļos, kas, protams, jebkurai mammai sāp par savu meitu, ja tāda ir nākotnes vīzija.
Ja meitene pateiktu - jā, es savu izglītību izmantošu kā izdevību uztaisīt veikalu (dizains un veikals taču ir tik savstarpēji, nezinu, kādu tieši dizainu mācās meitene, bet izpratne par to, kas, kā jāsakārto, par logo utt. ļoti daudz ko dod, ja apģērba dizains - tad vēl jo vairāk) un savu vēlmi būt pārdošanā virzīšu uz sava veikala izveidošanu, tad, iespējams, māte justos cerīgāk (lai gan jāsaka, ka šī vēlme tomēr nedaudz utopiska, jo bez radošajām lietām tur ir ļoti daudz papīri jākārto. var jau, protams, noalgot vienkārši grāmatvedi un juristi ārpakalpojumos), bet citādāk.. Protams, meitenei jādzīvo tā, kā viņai patīk, bet es saprotu mammas sāpi.
No otras puses, iespējams, meitene sapratīs ar laiku, ka tas ir galīgi garām vai atradīs bagātu vīru un ar pārdošanu varēs nodarboties kā ar hobiju. Vai īstenos domas par veikala atvēršanu utt., bet no viņas pašas jau neko tādu nedzirdēju, te visas citas forumietes kaut ko tādu izdomāja.
02.09.2017 09:22 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Lauriee starp citu, esmu domājusi par pārkvalificēšanos uz vetiem un pat nedaudz nožēlojusi, ka pč vidusskolas neaizgāju uz LLU vet.fak., bet no otras puses - dzīvnieki man ir sāpīgs temats, negalvoju, ka jau nesēdētu cietumā par daža laba "saimnieka" slepkavību.

Man dzīvnieki ir tuvi, bet es negribētu strādāt par vetu, jāredz bezcerīgi gadījumi, jāiemidzina dzīvnieki utt.
02.09.2017 09:27 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nikola, kā iet kopā šie divi tavi izteikumi?
Maximā zinu kasieres un pārdevējas, kuras tur strādā gadiem, tad jau laikam nemaz tik maz nepelna.

Nākamā komentārā:
Cik zinu, no pārdevējas darba parasti kaunas tieši tādēl, ka tur salīdzinoši mazas algas.

Kasierēm un pārdevējām gan jau neprasām, kāda izglītība, pieredze citos darbos, kur dzīvo, kādas vēlmes, kādi apstākļi, kāpēc ilgi ir šajā darbā, bet nu nekad nebūtu nācis prātā apgalvot, ka tāpēc, ka nepelna nemaz tik maz. Varbūt, ja ir viens cilvēks, ar to pietiek, neko daudz arī nevajag utt., bet, ja algas kasierei būtu labas, augstas, tad daudzi rautos uz turieni, bet pārsvarā jau darbinieki mainās un daudz ir studentu, skolēnu, kas ik pa laikam piestrādā.
02.09.2017 16:11 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mamma maksā no savas kabatas par studijām (ja pareizi saprotu, jo bija komentārs, ka vienu gadu iepriekš maksāja par citām studijām), meitene jau vienreiz pameta studijas, tagad meitene stāsta, ka pārdevējas darbs, kas nav saistīts ar studijām, ir sapnis. Mamma vīlusies, ka viņas nauda iet vējā un redz savu meitu turpat, kur bija viņa pati - nepārāk labos materiālos apstākļos, kas, protams, jebkurai mammai sāp par savu meitu, ja tāda ir nākotnes vīzija.
es sapratu ka mamma netikai maska studjas bet vel dzvsanai naudu deva, pati dzv pat labi, tatad nemaz tik maz nepelna. tacu ja konditie ja laba pelniis vairak ka skolotaja vai medmasa nereti.
02.09.2017 16:16 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
macaw Nav man tik plašs lielveikalos strādājošu paziņu loks, lai par šo jautājumu spriestu objektīvi, tomēr zinu, ka ilgstošiem darbiniekiem algas nemaz nav tik mazas.
Un ir jau arī atšķirība ko katrs uzskata par pietiekamu algu.
Piemēram, 50-gadīgam cilvēkam tie 500 uz rokas būs laba un pietiekama alga, kuru nekaunēsies paziņām atklāt, īpaši, ja darbs pie mājas, iespēja mainit grafiku pastrādājot sev izdevīgākos laikos.
Bet pamēģini cosmo pateikt, ka pelni 500 (s) :-D
02.09.2017 16:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet pamēģini cosmo pateikt, ka pelni 500
:-D:-D:-D jo cosmo nav medmasu, skolotaju, bibliotekaru, seekretaru un etc. Tikai visas vadossos amatos par 1 00000 strada...bet ka kas ta mekle kur kada atlaidite:-D:-D:-D
02.09.2017 16:32 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kāpēc 50gadīgam cilvēkam 500 eur skaitās laba alga?? :-/
Tas ir kaut kāds nevarīgais pirmspensijas vecums, ka darbs tuvu mājām atsvērtu algu, vai mazi bērni mājās?
02.09.2017 16:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu zinu daudzas kas dzede 35 ludz 45 gadu vecuma, ta ka tuvu majam un ja ir mazi berni. Un ne jau visi sanem konvertos, ir tadi kas maksa pinos nodoklus. Un kapec ir tadas kas ne tikai strada bernudarza, skola, slimnicas bet iet par medmasam macities un strada ar mazam algam jaunas budamas...
02.09.2017 16:42 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Ja pārdevējas darbs ir "asinīs", tad varbūt vismaz jāpadomā par iespēju nākotnē pašai atvērt savu veikalu.
02.09.2017 16:49 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Donata
500 ir tikai skaitlis, kas nav jāuztver kā labas un sliktas algas robežvērtība. Var būt +/- uz vienu vai otru pusi. Tāpat kā skaitlis 50 nav nekāda robeža kaut kam. Vienkārši ar gadiem cilvēks parasti saprot, ka laiks un veselība, kas pavadīta dzenoties pēc lielākas algas, nav tā jaunākā iphone un brenda somiņas vērti.
02.09.2017 16:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Brizam rodas iespaids ka daza nedzivo LV.. nur mums samera zemas algas, un ja liela dala nes anem ka te vsias cosmo 2 000, un nevar visa LV stradat vadosos amatos. Pladies ka ir medmasas, bernudarza audzinatajas, skolotaji, maizes cepeji, pardeveji, setnieki... liels tiem cilvekiem paldies nemot vera mizogs nodoklus uz musu algas fona.
02.09.2017 16:56 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nikola, ar to nosacīto vecumu drīzāk izdevumi aug, nu kaut 40 gadi piemēra pēc, bērni sāk iet skolā, vecvecākiem jāpalīdz, ja iespējams (kas gan nav obligāti, kāds to nedarīs, kādam nevajadzēs utt., bet pēc idejas), neesi vairs viens, jau jāatbild par vairākiem, ne tikai sevi un savām nepieciešamībām. Nenopirksi telefonu, bet bērni jau dārziņā, skolā, pulciņos jāpalaiž ir.
02.09.2017 16:57 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tāpat ar ģimeni, dzīvošanas izmaksas aug utt.
02.09.2017 16:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nikola, ar to nosacīto vecumu drīzāk izdevumi aug, nu kaut 40 gadi
nezz man daudzem otradak, beidzot nav jaizre dzivesvieta kas 250 videj eu jau ietaupa un vel daudz citu ociju kas stabilize dzivi un iznak ka ienakumi aug, izdevumi zemaki.
02.09.2017 17:00 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tāpat ar ģimeni, dzīvošanas izmaksas aug utt.
gimene parasti ir divi pelnitaji, lidz ar to divas algas. Un man zinamie apkar viriesi sanem bezmaz uz pusi lielakas algas.. ta ka..un ja dzvesvieta sava un iekartota, vasarnica, vai lauku ipasimi atvieglo dziv un ietaupa naudu.
02.09.2017 17:02 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Rīdziniece,
Nu katram jau nav tevis minētās lietas. Ja abi neiesprings, ne dzīves vietu nopirks un spēs uzturēt, ne visu pārējo.
02.09.2017 17:04 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
40 gados varbūt vēl izdevumi lielāki, bet tagadējiem 50-gadniekiem pārsvarā bērni lieli, kas pelna paši, dzīvesvieta arī sava.
02.09.2017 17:07 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu mes nerunajam par tiem kam nav nekaa vai ne;-) tad ir ja griuti, bet ne neparvarami...zinu daams kas 55 gados un vecakas aizbrauca uz arzeme un strada laimigas.
02.09.2017 17:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits