Mīlu pārdevējas darbu

 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2014
Labs vakars, meitenes!
Diskusijas "visi darbi riebjas" iespaidā nobriedu tomēr izveidot šo tēmu un padalīties ar jums, varbūt arī saņemt kādu vērtīgu padomu, ieteikumu. Lieta tāda, ka es strādāju par pārdevēju-konsultanti nelielā veikaliņā un man ļoti patīk mans darbs. Šo darbu no sākuma biju plānojusi kā papildus ienākumu avotu paralēli studijām, tagad vēl joprojām mācos un strādāju, bet mani šis darbs tik ļoti iedvesmo, ka pat atnākot no darba uz mājām jau sāku domāt, ko rīt uz darbu vilkšu, kas veikalā jāizdara utml. No rīta nav tādas domas "bāc, atkal uz to pretīgo darbu", man patīk taisīties, gatavoties, darbā arī ļoti reti kad jūtos nogurusi. Patīk strādāt ar klientiem, apkalpot, piedāvāt kaut ko, šad tad arī vienkārši aprunāties ar viņiem, pasmieties. Šis darbs man palīdzēja kļūt atvērtākai, nebaidīties no komunikācijas ar cilvēkiem, kļūt atbildīgākai. Bet problēma tāda, ka mani neviens ģimenē nesaprot un neatbalsta. Jā, darbs nav no prestižākiem, tāpēc, varbūt, var saprast vecāku uztraukumu par manu nākotni. Es arī ik pa laikam aizdomājos, ka ar mani nav viss kārtībā, kā var tik ļoti fanot par pārdevējas darbu? Citiem cilvēkiem manā vecumā ir kaut kādi mērķi, sasniegumi, bet es vēlētos kļūt par veikala vadītāju. Šausmas, dažreiz tiešām kauns par sevi, tāpēc nevienam reālajā dzīvē nekad nestāstu, ka man tik ļoti patīk pārdevējas darbs.
Vai ir kaut kādi ieteikumi, kā motivēt sevi mainīt uzskatus, sākt uztraukties par savu nākotni? Saprotu, ka bez vecāku palīdzības nespēšu sevi uzturēt ar šādu atalgojumu, tāpēc pēdējā laikā arvien biežāk domāju, kā atbrīvoties no rozā brillēm un atgriezties reālitātē, ka tas nav darbs, kur pieaugušam cilvēkam strādāt!
31.08.2017 21:01 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Pārdošana jau nav tikai mazatalgots darbs veikalā pie kases. Daudzos ražošanas uzņēmumos ir pārdošanas vai eksporta menedžera amati, tāpat ir pārdošanas aģenti dažādās nozarēs. Ja tev ir pārdevēja talants, tad iespējas ir diezgan plašas un potenciāls labi pelnīt arī ir. Tur gan izglītība par sliktu noteikti nenāks.
01.09.2017 09:27 |
 
Reitings 120
Reģ: 26.09.2016
Ja tev ir ideja, kā ar pārdevējas darbu/pieredzi pelnīt normāli vēlāk, tad uz priekšu, dari, ko vēlies utt, bet ja nē, tad nu... nezinu kāds prieks dzīvot visu laiku ar ļoti zemu atalgojumu.
01.09.2017 09:50 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Cik var malt uz riņķi, ka mammai jāpriecājas, ka meita strādā par pārdevēju? Es gan viņas mammu saprotu, kāpēc tam meita mācās un maksā, ja visu mūžu grib pārdot drēbes veikalā? Un kāda starpība, vai mamma dzīvo Jēkabpilī, Madonā vai Mazpisānos??? Turklāt, cik saprotu, runa nav par šodienu, bet par nākotni. Un mamma vēlas, lai bērnam ir nodrošināta dzīve, nevis kā viņai - tāpēc arī baksta meitu. Ja viņa pasniedza mammai tā, ka šeit - vnk starā par pārdevējas darbu, un grib to mūžīgi strādāt, nu nav nekāds brīnums.
***
Otrkārp, kāpēc te daudzas izsecināja, ka pārdošanas skills vispār autorei piemīt? Viņa ne vārda par to neteica, bet visi argumenti PAR: ir priekš doties uz darbu, patīk komunicēt, pieņemt preces. Sorry, bet neizklausās, ka viņa būtu kāda pārdošanās haizivs
01.09.2017 10:30 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Zinu, ka ir ļoti sāpīgi, kad mamma kritizē... bet viņa vēl tikai labu diemžēl Latvijā par pārdevējas algu pagaidām nevar apmaksāt visus rēķinus tāpēc izglītību jāiegūst.

+++
Domāju, tas ir galvenais iemesls ne tikai mammas, bet arī daudzu cilvēku attieksmei pret pārdevēju darbu . Un autore jau pati teica, ka uzturēt sevi pilnībā ar savu algu nevarētu.
01.09.2017 10:33 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3761
Reģ: 31.10.2010
Njaa, daudzi cilveeki atsakaas no to, ko vinjiem patiik dariit, taapeec, ka mamma taa grib, kaiminji taa grib vai neviens tachu taa nedara. Es vienmeer turos pie uzskata - nekad neljauj nevienam noteikt kaa tev jaadziivo. Pati arii esmu pasuutiijusi 100 maajas taalaak vecaakus, kas iedomaajaas, ka maaciishos un straadaashu tajaa profesijaa, ko vinji izveeleejushies. Neko, nolaida tvaiku ar laiku un vairs manaas dariishanaas iekshaa nebaazhas. Autorei arii iesaku - taa ir tava dziive, tu to dziivosi, nevis tava mamma, un dziivo taa kaa tev patiik. Ja tev labi liek justies paardeveejas darbs - uz priekshu!
01.09.2017 10:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Plusiņi meksikankai. Algas faktors kaut kādā brīdī kļūst būtisks. Kamēr dzīvoju pie vecākiem un ēdu no ledusskapja, man arī bija foršie darbiņi, kas kaulu nelauza, patika process un jutos iedvesmota. Alga tobrīd nebija būtisks faktors. Šodien es tā dzīvot vairs nevaru atļauties.
.
Man gan neatbildēja par ilgumu, bet pieņemu, ka tie nav ne 2, ne 3 gadi šajā veikaliņā. Nav teikts, ka neapniks komunicēt un pieņemt, locīt preces.
01.09.2017 10:47 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
No rīta nav tādas domas "bāc, atkal uz to pretīgo darbu"

Ā, jā, man arī joprojām nav šādas domas. Arī normāli apmaksāto (lasi: pietiek, lai sevi uzturētu) darbu vidū ir tādi, uz kuriem neriebjas iet un kolēģi forši.
01.09.2017 10:50 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Cik var malt uz riņķi, ka mammai jāpriecājas, ka meita strādā par pārdevēju? Es gan viņas mammu saprotu, kāpēc tam meita mācās un maksā, ja visu mūžu grib pārdot drēbes veikalā? Un kāda starpība, vai mamma dzīvo Jēkabpilī, Madonā vai Mazpisānos??? Turklāt, cik saprotu, runa nav par šodienu, bet par nākotni. Un mamma vēlas, lai bērnam ir nodrošināta dzīve, nevis kā viņai - tāpēc arī baksta meitu. Ja viņa pasniedza mammai tā, ka šeit - vnk starā par pārdevējas darbu, un grib to mūžīgi strādāt, nu nav nekāds brīnums.
***
Otrkārp, kāpēc te daudzas izsecināja, ka pārdošanas skills vispār autorei piemīt? Viņa ne vārda par to neteica, bet visi argumenti PAR: ir priekš doties uz darbu, patīk komunicēt, pieņemt preces. Sorry, bet neizklausās, ka viņa būtu kāda pārdošanās haizivs

++++
Ja jau tāda pārdošanas haizivs, tad nekādas problēmas neradīs atrast pārdošanas darbu ar kārtīgu algu un tādu algu, ka mammai i prātā neienāks ko pārmest..
01.09.2017 10:50 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Nedomāju, ka pārdevējas darbs, pat ja Supernetto, ir kas tāds par ko būtu jākaunas. Maximā zinu kasieres un pārdevējas, kuras tur strādā gadiem, tad jau laikam nemaz tik maz nepelna. Manā skatījumā pārdevējas darbs ar noteiktu darbalaiku ir labāks par jebkuru darbu, kur tev jābūt pieejamam 24/7 un jebkurā brīdī tevi var izdomāt trobelēt pa telefonu vai e-pastu.
Slikti ir tai brīdī, kad darba devējs jūt, ka tas darbs sirdij tuvs un sāk to izmantot kraujot virsū pienākumus un bezmaksas virsstundas.
01.09.2017 11:04 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
"Darbs, no kura jākaunas" un "darbs ar salīdzinoši mazu algu" nav viens un tas pats, Nikola. Ja algas šajā nozarē būtu normālas, tad jau nebūtu problēma.
01.09.2017 11:09 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
57days Cik zinu, no pārdevējas darba parasti kaunas tieši tādēl, ka tur salīdzinoši mazas algas.
01.09.2017 11:15 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Slikti ir tai brīdī, kad darba devējs jūt, ka tas darbs sirdij tuvs un sāk to izmantot kraujot virsū pienākumus un bezmaksas virsstundas.

+++
Ja patīk, strādā, kamēr studē, vēlāk izdomāsi, kas tev patīk vairāk. Domas vēl var mainīties. Un, kā jau te minēja, labs sales pelna ļoti labi.
01.09.2017 11:17 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nikola., man reiz bija uz papīra baigi fancy darbs, bet alga reāli minimālā (nedēļā strādāju maz stundu). Teikšu kā ir - par algu runāt tiešām tolaik kaunējos :D
01.09.2017 11:26 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Labs pārdevējs ir zelta vērtē. Tas jau nav tikai strādāt veikalā aiz kases. Praktiski jebkurā uzņēmumā, ka pārdod preci vai pakalpojumu ir nepieciešams pārdevējs jeb tirdzniecības vai pārdošanas menedžeris. Tādu labu pārdevēju ir ļoti maz, jo man liekas, ka to iemācīties nemaz nevar. Ja tev, tas ir dots, tad var pārdot jebko. Man daudzi zvana un mēģina, ko pārot, bet daudziem nesanāk. Daudzi vienkārši nolasa no lapas savu tekstu, un tas man galīgi atsit vēlmi, ko uzzināt vairāk, bet ir bijuši pāris reizes, kad labprāt noklausos līdz galam un uzdodu jautājumu. Mums arī uzņēmumā ir tirdzniecības menedžeri, ko varu teikt nu nav viņus viegli atrast.
01.09.2017 12:20 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Neredzu problēmu, mācies un turpini strādāt, kur patīk, bet vnk neaizmirsti par nākotni, kad izmācīsies un aiziesi savā dzīvē, darbs patiks tikai tik ilgi, kamēr pietiks līdzekļu ne tikai maizei, bet arī sviestam, jo īpaši, kad parādīsies sava ģimene.
Profesija par ļaunu nenāks un kad būsi gatava pievērsties kam citam, tā dos tev papildus iespējas. Ja tavs sapņu darbs arī turpmāk būs veikalā pie kases, arī tur attīstība nevienam par ļaunu nenāk.
Visas iespējas.
01.09.2017 16:14 |
 
Reitings 135
Reģ: 29.08.2015
Es teiktu, ka pārdevēji ir principā visur. Ieteiktu mēģināt vienkārši pārdot, ko citu, kur labāk maksā, un, kur ir pārdošanas karjera - piemēram, bankas, dažādi uzņēmumi, kuri strādā arī ar vairumtirdzniecību, eksportu utt, lai ir kur pakāpties. Piemēram, apdrošināšanas sabiedrībās, bankās utt, ir vecākie korporatīvo klientu darījumu vadītāji, kuri nopelna salīdzinoši ļoti labi, bet pēc būtības ir pārdevēji un attiecību uzturētāji. Tas pats visos vidējos un lielajos uzņēmumos - darbs ar klientu var būt dažādos līmeņos, dažādos attalgojumos utt.
01.09.2017 17:31 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Nav teikts, ka neapniks komunicēt un pieņemt, locīt preces.

Nevienā profesijā nav nekādas garantijas, ka vienā dienā tā neapniks.
01.09.2017 22:29 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nevienā profesijā nav nekādas garantijas, ka vienā dienā tā neapniks.

Jā, pasakiet man, kura ir tā superinteresantā, superaizraujošā profesija, kura nekad nekad neapniks un kur katru minūti būs ļoti interesanti. Šogad pat iešu studēt un meklēšu tajā darbu.
Par algām runājot, ex. kolēģis savā jaunajā darbā meklēja lietvedi. Vadības prasība - augstākā izglītība. Alga - 420 eiro uz papīra. Rīgas centrs. Kur garantija, ka ar iegūtu izglītību (piedevām jomā, kas nepatīk) uzreiz būs superlabā alga, vai visi tevi aicinās stādāt, augt un attīstīties? Nesaku, ka nav jāiegūst izglītība, bet nu censties tikt pseido-fancy darbā, kas neinteresē, arī ir muļķīgi.
01.09.2017 23:05 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Daenerys1 Nu tas, ka kādam tā liekas superaizraujoša un nekad neapnīkoša profesija, tas nenozīmē, ka tev tā būs :-D Bet esmu runājusi ar daudziem jau ilgi praktizējošiem vetārstiem, kuri saka, ka visu laiku ir ieinteresēti darbā un vispār tas viņiem nevar apnikt, jo katru dienu gandrīz vai dara kaut ko citu. Bet ja tevi tas neinteresē, tad tev būs apnicis jau pirms sāki, bet, saprotu, ka tu it kā citu domu mēģināji tajā parādīt. Taču darbu izvēlē dzīvoju pēc diviem principiem 'izvēlies darbu, ko mīli un tev nekad vairs nebūs jāstrādā' un 'build a life you don't need a vacation from' un tieši as cheesy as it may sound :-D
01.09.2017 23:53 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Maximā zinu kasieres un pārdevējas, kuras tur strādā gadiem, tad jau laikam nemaz tik maz nepelna.

Maximās strādā vai nu pavisam jauni un bez pieredzes, kuri mācās un paralēli pelna savu pirmo naudu vai cilvēki pāri 45-50, kurus vairs nekur neņem darbā kā tikai Maximā.
ex. kolēģis savā jaunajā darbā meklēja lietvedi. Vadības prasība - augstākā izglītība. Alga - 420 eiro uz papīra.

Šis gan neizklausās pēc karstas vakances un diez vai tur ir gara rinda.
02.09.2017 00:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!