Mīlu pārdevējas darbu

 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2014
Labs vakars, meitenes!
Diskusijas "visi darbi riebjas" iespaidā nobriedu tomēr izveidot šo tēmu un padalīties ar jums, varbūt arī saņemt kādu vērtīgu padomu, ieteikumu. Lieta tāda, ka es strādāju par pārdevēju-konsultanti nelielā veikaliņā un man ļoti patīk mans darbs. Šo darbu no sākuma biju plānojusi kā papildus ienākumu avotu paralēli studijām, tagad vēl joprojām mācos un strādāju, bet mani šis darbs tik ļoti iedvesmo, ka pat atnākot no darba uz mājām jau sāku domāt, ko rīt uz darbu vilkšu, kas veikalā jāizdara utml. No rīta nav tādas domas "bāc, atkal uz to pretīgo darbu", man patīk taisīties, gatavoties, darbā arī ļoti reti kad jūtos nogurusi. Patīk strādāt ar klientiem, apkalpot, piedāvāt kaut ko, šad tad arī vienkārši aprunāties ar viņiem, pasmieties. Šis darbs man palīdzēja kļūt atvērtākai, nebaidīties no komunikācijas ar cilvēkiem, kļūt atbildīgākai. Bet problēma tāda, ka mani neviens ģimenē nesaprot un neatbalsta. Jā, darbs nav no prestižākiem, tāpēc, varbūt, var saprast vecāku uztraukumu par manu nākotni. Es arī ik pa laikam aizdomājos, ka ar mani nav viss kārtībā, kā var tik ļoti fanot par pārdevējas darbu? Citiem cilvēkiem manā vecumā ir kaut kādi mērķi, sasniegumi, bet es vēlētos kļūt par veikala vadītāju. Šausmas, dažreiz tiešām kauns par sevi, tāpēc nevienam reālajā dzīvē nekad nestāstu, ka man tik ļoti patīk pārdevējas darbs.
Vai ir kaut kādi ieteikumi, kā motivēt sevi mainīt uzskatus, sākt uztraukties par savu nākotni? Saprotu, ka bez vecāku palīdzības nespēšu sevi uzturēt ar šādu atalgojumu, tāpēc pēdējā laikā arvien biežāk domāju, kā atbrīvoties no rozā brillēm un atgriezties reālitātē, ka tas nav darbs, kur pieaugušam cilvēkam strādāt!
31.08.2017 21:01 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Jopcik, te ir kaudze diskusiju, ka nepatīk savs darbs, ka nezina, ko gribētu darīt un kā naudu pelnīt. Viens cilvēks, kas mīl savu darbu un atkal slikti! Ja ir Pārdevēja dotības, tad var pat ļoti labi nopelnīt, tikai jāizvēlas īsto vietu, kur to darīt. Un pie noteikuma, ka esi Pārdevēja, nevis padevēja un kases pogu drille. Pārdošana ir māksla un talants. Tas tik mums no padomju laikiem iegājies, ka par pārdevējām sauc visas kasieres, fasētājas, plauktu krāmētājas un aiz letes tupētājas, kas padod to, ko prasi. Tu kā dizainere domā, ka baigi diži vairāk sākumā nopelnīsi? Dziļi šaubos...
31.08.2017 21:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vispar ne tik sen it apsi mazpilseta cilveki priecaas par jebkadu darbu unn iespeju maiziti nopelnit. Ta bija 90 gados , un ta bija nesea krizee. Dazie ai ka vesture aizmirstas.
tava mamma tacu saprot ka esi studente? Tavas domas vel mainisies iespejams, un ja nekadu dizo amatu vari ta atrri uzreiz neceret...
31.08.2017 21:48 |
 
Reitings 238
Reģ: 23.07.2017
Elisabete, ja tev tas darbs tiešām sagādā prieku un tu jūties gandarīta par paveikto, alga ir pietiekama un vari savienot ar mācībām, kāpēc to nedarīt?
Izmācies bakalauru, un turpini darīt to, kas patīk. Diploms nekad par sliktu nenāks, bet ikdienas prieks un apmierinājums ir svarīgāks, jo dzīvojam tikai vienreiz un laiks ir vērtīgākais, kas mums ir.
31.08.2017 22:09 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Sales ir sarežģīta un perspektīva joma, uz kuru jābūt ķērienam, tas, ka Tev patīk strādāt veikalā, nenozīmē, ka Tu neizbaudīsi darbu kādā daudz labāk apmaksātā amatā. Prasme nepiespiesti komunicēt ar klientiem arī ne katram ir dota. Un pat ja Tev tagad negribas tiekties uz ko vairāk un esi apmierināta ar pastāvošo situāciju, Tu jau esi laimīgs cilvēks!
Zinu, ka ir ļoti sāpīgi, kad mamma kritizē... bet viņa vēl tikai labu :( diemžēl Latvijā par pārdevējas algu pagaidām nevar apmaksāt visus rēķinus :( tāpēc izglītību jāiegūst.
31.08.2017 22:41 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Mamma visticamāk vēl Tev to labāko, bet, jā, Tava dzīve jādzīvo Tev un dažkārt cilvēkiem var būt kaut kādi aizspriedumi, kas ir pilnīgi nepamatoti. Labs tirdzniecības pārstāvis var nopelnī arī algotā darbā ļoti daudz, bet tur ir jābūt mistiskajam ķērienam, kas varbūt Tev piemīt. Daenerys varianti ir labi, ja vēlies mammai pamēģināt "nopārdot" savu profesijas izvēli (kā mērķi) vai arī vari sasaistīt strādāšanu apģērbu veikalā ar studijām prezentējot to kā daļēju pieredzes gūšanu modes industrijā (vai kā citādi blā blā blā).
Citiem cilvēkiem manā vecumā ir kaut kādi mērķi, sasniegumi
uz šo ieteiktu neiespringt - šie mērķi bieži ir utopiski un idealizēti, kas nav nekas nosodāms, bet noteikti nav vērti, lai Tu sevi šaustītu.
Koncentrējies uz to, kas Tev patīk un vari aplūkot kā pelnīt sev inetersējošā sfērā, bet neredzu iemeslu pagaidām satraukumam.
31.08.2017 22:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu ļoti labi, iegūsti izglītību, veikalu vadīt bez izglītības ir grūti. Izaugt var - piemēram, Zaļās Govs piemērs, viņiem ir vairāki veikali. Kā jau Rīdziniece teica, ar laiku vajadzēs palīgu, otru pārdevēju, varbūt trešo, ceturto - personālvadību vēlams apgūt. Tas netraucē arī pašai strādāt par pārdevēju no citiem pienākumiem brīvajā laikā.
Ieteiktu apgūt grāmatvedības pamatus, jo daudzi veikali strādā ar zaudējumiem, veras ciet, jo vadībai un īpašniekam nav ne mazākā priekšstata par finansēm, nodokļiem, pēc tam tikai brīnās, cik daudz jāmaksā nodokļos.
Studē dizainu - ļoti labi, spied uz praktisko prasmju apguvi, mācies padziļināti reklāmu un mārketingu. Apgūsi labi dizainu - nebūs katrs logo un katrs vizītkartes makets jāpērk kā ārpakalpojums, pratīsi izveidot interesantu konceptu un veikala vizuālo identitāti.
Bet varbūt Tev patiktu un padotos, piemēram, automašīnu tirdzniecība autosalonā? Tur sales cilvēkiem maksā nesliktus procentus.
31.08.2017 22:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Latvijā par pārdevējas algu pagaidām nevar apmaksāt visus rēķinus tāpēc izglītību jāiegūst.
ari ar medmasas, skolotajas, bibliotekares un daudziem citiem darbiem kur jabut izglitibai ir smagi visu apmaksat. Tai pat laika zinu daudz ka jau reiz stastiju at konkretus veiklaus ineju kur pardeveja sanem ap 500-700 ikdiena...ja daudz virsstundu ari 800, un zinu pirmsskolas skolotaju, kas bernudarza pat tos 500 nesanem.;-)
31.08.2017 22:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu ļoti labi, iegūsti izglītību, veikalu vadīt bez izglītības ir grūti. Izaugt var - piemēram, Zaļās Govs piemērs, viņiem ir vairāki veikali. Kā jau Rīdziniece teica, ar laiku vajadzēs palīgu, otru pārdevēju, varbūt trešo, ceturto - personālvadību vēlams apgūt. Tas netraucē arī pašai strādāt par pārdevēju no citiem pienākumiem brīvajā laikā.
Ieteiktu apgūt grāmatvedības pamatus, jo daudzi veikali strādā ar zaudējumiem, veras ciet, jo vadībai un īpašniekam nav ne mazākā priekšstata par finansēm, nodokļiem, pēc tam tikai brīnās, cik daudz jāmaksā nodokļos.
bet tiesi taa...;-)
31.08.2017 22:50 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Bet kaada vispar skirba vai straada par pardeveeju vai teiksim par aarsti izmacies. Ja is darbu ej ar prieku tad ir galvenais. Jebkura profesija ir svariga un vajadziga...gan paardeveeja,ga apkopeeja, gan politika. Galvenais ka ar prieku dodies uz darbu nevis izmacies profesiju un galu galaa uz darbu dodies ar pamatiigu migreenu
31.08.2017 22:52 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Tai pat laika zinu daudz ka jau reiz stastiju at konkretus veiklaus ineju kur pardeveja sanem ap 500-700 ikdiena...ja daudz virsstundu ari 800,

Un tie nemaz nav griesti. Labi, varbūt ne gluži apģērbu veikalā, bet tur, kur maksā no pārdotā apjoma komisiju, tur arī 4ciparu skaitlis uz rokas ir reāla alga.
31.08.2017 22:56 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Krasta ielas autobodes piemeram, ja... ta ka ema alga pardevejiem ir nu maxima varbut, tirgu un vel kada rajona vai mazpilsetas boditee.;-)
31.08.2017 22:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Ari daudzas partikas bodes 500 it standats uz rrokas, ir daudzviet ari labakas. Barmeniem ari nereti jedzigas algas un ja bonusi.:-D
31.08.2017 23:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ja cilvēkam ir mērķis un ambīcijas kļūt, piemēram, par finanšu direktoru, tad es saprotu raušanos studijās, praksi, karjeras veidošanu. Bet, ja nav? Es tiešām nesaprotu to slimīgo tieksmi iegūt maģistra grādu un tad kaut kur mēģināt šļūkt darbā, kas riebjas, rakstīt cosmo beztēmā "dzeru jau 3.kafiju, nevaru pamosties, negribu strādāt, riebjas darbs, priekšnieks īblis.". Kas būs, ja visi gribēs būt direktori un speciālisti? Re, cilvēkam patīk strādāt par pārdevēju, cilvēks nav dumjš, ir taču visādi veiksmes stāsti un idejas kā pelnīt vairāk un veidot (nosacīti) karjeru jomā, kas tiešām patīk. Manuprāt, ir starpība starp Superneto kasieri un neliela, bet interesanta un forša specializēta veikala īpašnieci.
31.08.2017 23:01 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ja cilvēkam ir mērķis un ambīcijas kļūt, piemēram, par finanšu direktoru, tad es saprotu raušanos studijās, praksi, karjeras veidošanu. Bet, ja nav? Es tiešām nesaprotu to slimīgo tieksmi iegūt maģistra grādu un tad kaut kur mēģināt šļūkt darbā, kas riebjas, rakstīt cosmo beztēmā "dzeru jau 3.kafiju, nevaru pamosties, negribu strādāt, riebjas darbs, priekšnieks īblis.". Kas būs, ja visi gribēs būt direktori un speciālisti? Re, cilvēkam patīk strādāt par pārdevēju, cilvēks nav dumjš, ir taču visādi veiksmes stāsti un idejas kā pelnīt vairāk un veidot (nosacīti) karjeru jomā, kas tiešām patīk.

+1.
31.08.2017 23:08 |
 
Reitings 804
Reģ: 19.10.2014
Tas ir forši, ka tev patik savs darbs! Es arī ar lielāko prieku pārdodu, tirdzniecība nav sveša lieta. Mūsu uzņēmumā pārdevējs-konsultants ļoti veiksmīgos mēnešos uz rokas var saņemt 4 ciparu skaitli, iesācēji mazliet mazāk. Darbs nav grūts, ir viegli, ja māk strādāt ar klientiem. Un tad brīžiem ir skumji noskatīties, ka man zināmie dakterīši saņem mazāk, bet atbildība darbā viņiem ļoti lielāka.
Ja tiksi par veikala vadītāju. Tad vispār ideāli.
31.08.2017 23:15 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.07.2016
Vispār labs pārdevējs ir zelta vertē...:-)
Retu reizi gadas redzēt, ka cilvēks - pārdevējs ir savā vietā. Ka dara darbu kas patīk, no sirds.
Parasti jau ir pārdevēji-padevēji, vai muzeja uzraugi :-D:-D:-D
31.08.2017 23:42 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Varu tikai piekrist tiem, kas Tevi mudina izmantot savu prieku pārdot un kontaktēties ar klientiem un Pārdevēja potenciālu, ne līst vai no ādas ārā, lai piepildītu mammas nepiepildītas ilgas. Tie ir viņas sapņi - lai ceļas un piepilda tos pati, ne uzgrūž uz kakla Tev, kad Tavi sapņi ir pavisam citi. ;)
.
Meitenes te pasvieda labas idejas, kam Tev derētu pievērst uzmanību, ja taisies veidot pati savu pārdošanas uzņēmumu. Vai arī dodies veidot karjeru vietā, kur pārdevēja darbu novērtē ar smuku algas apjomu. :)
31.08.2017 23:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Varbūt jau teici, bet:
.
Cik sen jau strādā par pārdevēju?
31.08.2017 23:46 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Ak, kā es tevi saprotu :-D Pāris mēnešus atpakaļ sāku strādāt apģērbu veikalā un man tā patīk, ka liekas dīvaini teikt draudzenēm, kuras čīkst par strādāšanu citā apģērbu veikalā, ka man patīk. Man tā visa pīkstuļu likšana uz drēbēm, kārtošana, locīšana tā nomierina, kolektīvs ir tik fantastisks, ka vienmēr eju ar prieku uz darbu, pat no rīta, kad kāda iemesla dēļ jābūt jau 8 darbā, nav iebildumu, jo zinu, ka ar kolēģiem izsmiešos un būs forši! Arī paralēli studēšu, protams, tik un tā gribu savu profesiju apgūt, jo tas ir mans sapnis, bet kamēr esmu jauna, tikmēr priecājos strādāt tādu pašu jaunu cilvēku kolektīvā un nopelnīt papildus naudu :-):-)
01.09.2017 00:52 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Man ir līdzīga problēma kā Tev. Vēlos strādāt kaut ko radošu, bet ģimene meklē iemeslu kādēļ man to nevajag darīt. Ka vajag ko nopietnu. Tādēļ studēju juristos, sajūsmā neesmu. Bet dzīvē noderēs.
Man arī ļoti patīk strādāt ar cilvēkiem.
Tas ir retums, ka cilvēkam tādam kā Tev patīk pārdevējas darbs, jo atrast labu pārdevēju ir grūti. Un pārdod tā ar ir māksla un prasme. Uzskatu, ka ar šo pieredzi Tev būs visur vaļā durvis, jo māki sarunāties ar cilvēkiem, paciest viņu kaprīzes, izprast dažādus cilvēkus un viņu vēlmes, noturība stresa situācijās. Es jau redzu kā Tu nākotnē varētu strādāt ar nopietnākiem klientiem. Pārdod īpašumus un t.t. Vai strādāt bankā ar VIP klientiem.
Kā arī gribu piebilst, ka ir arī retums tādu veikalu kur ir laba apkalpošanā un tā parasti ir mazos veikalos kur koncentrējās uz katru klientu, jo nav konjivers.
01.09.2017 08:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits