Problēma ar kolēģi

 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Sveikas! Pirms diviem mēnešiem pieņēmu sev jaunu kolēģi. Darbs ir tieši saistīts ar mani - esmu viņas vadītāja. Meitene ir ļoti jauka, ikdienas komunikācija ir patīkama, bet... Ir pagājuši divi mēneši, bet joprojām "katra diena kā pirmā". Tāda sajūta, ka katru dienu visu mācu no jauna, pat viselementārākās lietas viņa nesaprot (pat pārjautā vai līgumā ierakstītā līgumsumma ir līgumsumma(t)) Man brīžiem kliegt gribas, bet valdos. Es saprotu, ka ir pats sākums, bet sajūta, ka viņa ir tik neapķērīga. Nu neaiziet. Varbūt viņai ir bail!? Iepriekšs ir strādājusi par pārdevēju, šobrīd - sekretāre. Ir skolā apguvusi šo profesiju. Saprotat, ka tas nav nekāds darbs, kas prasītu ārkārtēju pieredzi un zināšanas, visu var ātri apgūt. Vēl jau ir pārbaudes laiks, bet gribas domāt, ka viss atrisināsies...
Ko darīt!? Atlaist!? Runāt!? Vai jums arī ir bijuši līdzīgi kolēģi!? Ko lai dara!?
Paldies ;-)
30.08.2017 18:04 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Un ja vēl kādai ir interese - vakance joprojām ir aktuāla. Droši rakstiet :)
01.09.2017 19:17 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Atlaidām. Vadība pati redzēja, ka īsti neder. Izsauca mani uz sarunu un pateicu savas domas.
01.09.2017 12:42 |
 
Reitings 52
Reģ: 06.08.2014
Pati aizgāja vai tomēr atlaidāt?
01.09.2017 12:17 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Meklējam jaunu kolēģi - lietvedi. Ja kādai ir interese rakstiet pm. Darbs Pārdaugavā.
01.09.2017 11:46 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Par PVN apaļošanu otrajā dienā atlaistu. Nu kā to var izdomāt? Atvainojiet. Katram cilvēkam ir sava ieta. 2 mēneši ir pietiekami ilgs laiks, lai varētu pēc paraugiem dokumentus sagatavot.
31.08.2017 23:29 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Un tas ir skumji, ka patur darbā jo draudzējas vai jauks cilvēks. Manai mammai ir jālabo pat augstākstāvošu kolēģu darbi, kuri gadu laikā neko nav sapratuši, bet ir "jauki" cilvēki. Zinošāki un apņēmīgāki netiek pie amata, jo amatos tiek turēti jaukie cilvēki ar ko papusdienot... un citiem darbiniekiem jācieš... nerunājot par tiem, kuri vēlas izaugsmi vai jālabo citu kļūdas.

Pilnībā piekrītu - tās skumjas un dusmas ir vārdos neizsakāmas.
31.08.2017 23:10 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
nekad ņēmusi slimības lapu, bet cik tad ilgi tādu var "turēt"? Un kad tad var atlaist cilvēku?

Cilvēku darba nespējas laikā nevar atlaist. Uz lapas var sēdēt 6 mēn. nepārtraukti, tas nozīmē, ka var iznākt darbā uz 1 dienu un atkal ņemt lapu. Tā var izdarīt vairākas reizes pēc kārtas, bet darba nespējas kopsumma 3 gadu laikā nedrīkst pārsniegt 52 ned.- tad ir vajadzīga spec. ārstu komisija, lai varētu turpināties darba nespēja.
31.08.2017 23:05 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Šodien aprunājos ar kolēģi.

Interesanta kāda bija kolēģes reakcija?
31.08.2017 22:22 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Paldies visiem!
Šodien aprunājos ar kolēģi. Rīt plānoju runāt ar vadību, domāšu ko darīt. Vēl jau ir laiks padomāt!
Paldies, prieks, ka izvērtās saturīga diskusija.
31.08.2017 22:20 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Man gan divi mēneši nešķiet ilgs laiks. :D
31.08.2017 21:25 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Divi mēneši ir pietiekams laiks lai iemācītos. Esmu strādājusi je savā jomā un darbu apguvu krietni ātrāk un tas nebija vienkāršs... es vienkārši centos un biju ieinteresēta izdarīt visu kā vajag. Nekad nu nekad neesmu nekur tikusi, jo esmu jauks cilvēks. Sākumā esmu introverta, nerunīga un nepielienu. Un tas ir skumji, ka patur darbā jo draudzējas vai jauks cilvēks. Manai mammai ir jālabo pat augstākstāvošu kolēģu darbi, kuri gadu laikā neko nav sapratuši, bet ir "jauki" cilvēki. Zinošāki un apņēmīgāki netiek pie amata, jo amatos tiek turēti jaukie cilvēki ar ko papusdienot... un citiem darbiniekiem jācieš... nerunājot par tiem, kuri vēlas izaugsmi vai jālabo citu kļūdas
31.08.2017 16:36 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
Kad gāju dekrētā, ofisā pieņēmām cilvēku - administratoru, lai izdara tādas ikdienišķās, elementārās lietas - korespondence, iesniegumi, kancelejas prces u.c. Tā kā meklējām laicīgi, sanāca vairāk kā 2 mēnešus apmācīt dien dienā. Ja man pirms tam tie darbi prasīja maz laiku un kopumā lidz 10-15% no darba apjoma, tad šo apmācību periodu atceros kā murgu - man tas prasīja daudz laika, jo vajadzēja parādīt, pārbaudīt, atbildēt uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem. Beigās pat biju sataisījusi visādus step-by-step instrukcijas daudzām lietām, kas man likās loģiskas. Rezultējās tas tā, ka sieviete drīz pēc manas aiziešanas dekrētā aizgāja prom, netika galā! Nu nebija viņai paredzēts darbs. Nākamā meitene pēc manām atstātajām instrukcijām un ar vadības norādījumiem ātri iejutās un visu apguva.
31.08.2017 12:16 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Jā, ir darbinieki, kas nesmuki darās ar tām slimības lapām. Es pati uzrakstīju savu komentāru un sakaunējos :D Tā darīšu tikai tad, ja tiešām nespēšu emocionāli izturēt.
Man draudzenei darba devēji nesmuki izdarīja - labi, nebija viņa labākais darbinieks, bet nu, manuprāt, varēja jau ar abpusēju vienošanos izbeigt darba attiecības.... Bet, nē, viņai tā samazināja darba slodzi (speciāli - uzkrāva visus viņas darbus kolēģiem) un nosauca tik smieklīgu darba samaksu, ka nekas cits neatlika, kā vien aiziet. Un tad, protams, tikai pēc pašas vēlēšanās. (t) Vienvārdsakot - izēda.
31.08.2017 12:12 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Ir cilvēki, kas ar visu savu izglītību ir nepiemēroti savam amatam. Varbūt viņai vienkārši ir jādarbojas citā jomā, un viss. Ne viņa stulba vai neapķērīga.
Man ir tāda kolēģe. Menedžeris no viņas pilnīgi nekāds, bet pārdošanas speciālists lielisks. Lai gan izglītība ar to nav saistīta. Arī nomocijāmies, kamēr aizmeta viņu uz citu amatu un tagad strādā tā, ka mums visiem acis žilbst, malacis.
Un ko tev darīt - necīnīties. Un štruns ar draudzību, tev vajag sekretāri nevis lunch-buddy, un, ja tā meitene neko nesaprot, tad viņa nevar būt tava sekretāre.
31.08.2017 12:10 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vistrakākais ir tad, ja paņem slimības lapu, tad ir visgrūtāk atlaist. No slikta darbinieka var tikt vaļā arī pēc darba laika beigām, ja ļoti vajag - nokraut ar visādiem darbiem un tad rakstīt vadības ziņojumus, izteikt brīdinājumus/rājienus par to neizpildi un atlaist par nestrādāšanu. Tādām personām, kas sēž un urbina degunu, diezgan viegli ir uzkrāmēt darbus, kas pēc amata apraksta jādara, bet ko neprot izdarīt.
31.08.2017 12:04 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Pati neesmu nekad ņēmusi slimības lapu, bet cik tad ilgi tādu var "turēt"? Un kad tad var atlaist cilvēku?
31.08.2017 11:52 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Vispār... mamma nesen stāstīja līdzīgu gadījumu. Sieviete atnāca darbā, nekas viņai nesanāca, tad nu kādus trīs mēnešus sēdēja uz slimības lapām. (t) Arī "prosto tak". Arī atlaida, bet ar baigo novēlošanos.
.
Man ir cits - esmu uzrakstījusi atlūgumu, bet strādāt negribas :D Nu, nē, nāku jau uz darbu un kārtīgi strādāju, bet nesūdzētos par slimības lapu :D Uz kādām 3-4 dienām. Bet tad var prasīt atstrādāt, vai ne? Gangster, man šķiet, ka tu zinoša šajā esi, vari paskaidrot? :)
31.08.2017 11:50 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Lasu un brīnos par gangsters situāciju. Nebiju iedomājusies, ka cilvēki tā rīkojas ar slimības lapām. ļoti nesmuki!

Tas cilvēks pat nesaprot / neapzinās, ko viņa šāda rīcība nozīmē iestādei. Turklāt- slimības lapa viņam ir par traumētu ekstrimitāti, bet FB viņš regulāri (šobrīd sēžot uz lapas) posto video, kā viņš sportiski un aktīvi pavada vasaru, vingrojot uz trenažieriem, lecot, skrienot u.t.t.
31.08.2017 11:38 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Es arī balsoju par atlaišanu. Pēc tam vispār netiksiet vaļā. Man darba līdzīga situācija, meitene it ka Ok, bija bišķi neapķērīga, bet likas, ka ļoti cenšas iemācīties. Visu laiku jautāja, pierakstīja utt. Atstājam arī pēc pārbaudes laika, domājam, ka cilvēkam vēl nedaudz vajag, lai iemācītos un tad jau būs labi. Rezultāta, ar līgumu uz nenosakamu laiku roka, tā meitene vispār neko nedara. Ja vēl pirms tam kaut ko centās, tad tagad interese kaut ko iemācīties ir nulle un mums visiem jāstrādā viņas vieta.
31.08.2017 11:25 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Heilla,
es arī nostāšos to pusē, kuri saka, ka jāatlaiž. 2 mēneši ir ļoooti ilgs laiks tādam darbam, lai visu apgūtu. Ja ne līdz smalkākajai detaļai, tad lielos vilcienos viņai bija jāstrādā pašai bez tavas elpas pakausī. Ir tāda cilvēku kategorija, kura vienkārši "slīd pa dzīvi" un baigi neiespringst ne uz ko. Atlaidīsi viņu, aizies viņa uz citu uzņēmumu un tur, visticamāk, strādās tādā pat garā, ja, protams, nebūs kāds dzīves aicinājums vai tml.
Neviens jau nesaka, ka viņa slikts cilvēks, viņa tev vienkārši neder kā darbiniece. :)
31.08.2017 10:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits