Problēma ar kolēģi

 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Sveikas! Pirms diviem mēnešiem pieņēmu sev jaunu kolēģi. Darbs ir tieši saistīts ar mani - esmu viņas vadītāja. Meitene ir ļoti jauka, ikdienas komunikācija ir patīkama, bet... Ir pagājuši divi mēneši, bet joprojām "katra diena kā pirmā". Tāda sajūta, ka katru dienu visu mācu no jauna, pat viselementārākās lietas viņa nesaprot (pat pārjautā vai līgumā ierakstītā līgumsumma ir līgumsumma(t)) Man brīžiem kliegt gribas, bet valdos. Es saprotu, ka ir pats sākums, bet sajūta, ka viņa ir tik neapķērīga. Nu neaiziet. Varbūt viņai ir bail!? Iepriekšs ir strādājusi par pārdevēju, šobrīd - sekretāre. Ir skolā apguvusi šo profesiju. Saprotat, ka tas nav nekāds darbs, kas prasītu ārkārtēju pieredzi un zināšanas, visu var ātri apgūt. Vēl jau ir pārbaudes laiks, bet gribas domāt, ka viss atrisināsies...
Ko darīt!? Atlaist!? Runāt!? Vai jums arī ir bijuši līdzīgi kolēģi!? Ko lai dara!?
Paldies ;-)
30.08.2017 18:04 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Aha, tam ir paredzēts laiks- pārbaudes laiks. Un ja cilvēks tiek paturēts pēc pārbaudes laika un tomēr izrādās dunduks, no kura biznesam rodas zaudējumi, tad ej nu tiec no tāda vaļā pēc tam... + papildus izmaksājamās kompensācijas utt.
30.08.2017 22:48 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
jo tie cilvēki, kuriem "uzreiz" nepielec - arī grib strādāt un attīstīties.

Tu neesi vainīgs, ka tev vēl nav izglītības un pieredzes, bet tu ESI vainīgs, ka esi lēns, neapķērīgs, bremzīgs un tūļīgs. Tad saņemies, sasprindzinies, nezinu, trenē atmiņu, mācies dzejoļus no galvas, dzer smadzeņu vitamīnus, ēd biezpienu un mācies ašāk. Kāpēc man jākrāmējas ar bremzēm, ja es varu noalgot apķērīgāku/konkurētspējīgāku darbinieku, kura alga būs varbūt par 25%-50% lielāka, bet viņš strādās ar 200% atdevi?
30.08.2017 22:50 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
Heilla - Jap, Daenerys1 arī pareizi teica:
daudzi darbinieki uztver to dokumentu nevis kā dokumentu, bet kā shitpapīru un kā pret tādu arī attiecas

kaut gan dīvaini Tavā gadījumā, jo cik saprotu, tad "jaunajai" darbiniecei ir izglītība lietvedībā, kas jau pati par sevi paredz precizitāti, kaut vai attiecībā uz Taviem komentāriem par vēstules sūtīšanu klientam....
Tomēr, ja pusdienas sarunās svarīgāka tēma par esošajām situācijām darbā un klientu lauciņā, ir cik maksā augstākās pirekšniecības jaunākā somiņa vai kurpes un kādus brendus un kur ar atlaidēm šobrīd var iegādāties, tad, manuprāt, jaunā darbinieka potenciāls neatbilst prasībām:-D:-D:-D
30.08.2017 22:52 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Piebildīšu, ka pati neesmu nekāda tur Latvijas Bankas vadītāja un acīmredzot man nav tik daudz enerģijas un tik ass prāts, lai būtu TOP uzņēmumu vadītāja Latvijā un katru dienu figurētu db.lv, bet tāpēc es arī nelecu augstāk par savu pakaļu un nepiesakos tādos amatos... Cilvēkam ir adekvāti jānovērtē savas spējas. Nebūt nenoniecinu vienkāršā darba darītājus, gluži otrādi, cienu veiklu apkopēju vairāk nekā wannabe sekretāri, kura neprot lietot garumzīmes, bet nu ļoooooti grib strādāt siltā vietiņā.
30.08.2017 22:55 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
+ pielikšu arī Diversija komentāram:
iedod lapu ar smalki uzskaitītiem pienākumiem/procesiem, kas jāapgūst, tiek minēti termiņi. Regulāri tiek iets cauri šim sarakstam (ideāli, ja reizi nedēļā) un kopā (apmācāmais+mentors+tiešais vadītājs) pārrunāts, kas ir iemācīts, kas palicis, kur problēmas utt.

Protams, nelielā organizācijā sanāk, ka Tev pašai tas viss jādabū gatavs, bet no otras puses, Tev ir iespēja objektīvi novērtēt ne tikai jauno darbinieku, bet arī savas prasības pret viņu, kā arī izpildījumu pārbaudes laikā. Un ja kādu no pusēm kaut kas neapmierina, vai vēlāk kaut kas neapmierina Tavu priekšniecību, tad ir konkrēts pamats uz ko balstīties.
30.08.2017 23:05 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Man šobrīd vēl jautrāka situācija ar padoto- kamēr biju BKA, manā daļā pieņēma džeku ar mag.grādu un pieredzi attiecīgajā jomā, likās būs ok, pārrunās atstāja zinoša un izdarīga cilvēka iespaidu. Realitātē- flegma, kas neko nejēdz. Darbu kavē, un kad viņam norāda, ka darba laiks sākas 8.30, viņš atbild nu jā, es jau 8.30 arī izeju no mājām. ceļu uz darbu ieskaita darba laikā. Nerunājot par to, ka viņš nesaprot elementāras lietas- skaidro 100 x, liec pierakstīt, bet jēgas maz.
Rezultātā pēc pārbaudes laika viņam darbu uzteica, bija vēl jānostrādā 3 dienas un viņš paņēma slimības lapu un nu jau 4 mēnešus slimo. Tagad man daļā trūkst cilvēka, atgriezos no BKA un sapratu, ka te mani gaida bardaks tāds, ka nezinu, no kura gala ķerties klāt. Dokumenti vnk mētājas, nekas nav sakārtots u.t.t. Un trakākais, kamēr viņš nav atbrīvots juridiski, nevar izsludināt konkursu uz šo vakanci, jo de jure- vieta aizpildīta. Vot tagad raujos par 2, labojot viņa kasjakus.
31.08.2017 08:58 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
2 mēneši? Nopietni? Pa 2 mēnešiem vajadzētu jau sen visam būt kārtībā.

vaine :-D es savā darba vietā ne to vien daru, kas šeit ir minēts, bet man, lai to iemācītos bija labi vien ja nedēļa, turklāt jau pirmajās dienās - meitene, kas mani apmācīja, to darīja ļoti virspusēji, vienreiz izstāstot un tālāk sēžot telefonā, dzerot kafiju un staigājot apkārt. es jau otrajā dienā biju pavisam viena atstāta :-D, jo viņai vajadzēja brīvdienu, kas man likās absurdi un bezatbildīgi no vadības puses, ka tā ļauj darīt, ņemot vērā, ka pirmajā dienā es pat pie datora netiku. gribēju iet prom, bet nu kaut kā visu apguvu pašmācības ceļā. un tad, kad tā meitene aizgāja pavisam - es to pat nejutu, jo viņa tāpat neko diži nepalīdzēja.
galvenais - visu pierakstīt. viņai pašai saprotamā veidā. un tad darīt pašai. un tikai dažos gadījumos, ja galīgi nesaprot, ko darīt un viss darbs stāv - var pajautāt tev padomu.. bet nu jādara pašai, varbūt pat jāpieļauj kļūdas, lai vairs nākotnē tās nepieļautu un viss sanāktu.
31.08.2017 09:34 |
 
Reitings 86
Reģ: 16.08.2017
Pa 2 mēnešiem vajadzētu jau sen visam būt kārtībā

Es sāku savu lietvedes - sekretāres darbu ar 0 pieredzi un kaut ko nedaudz apgrābstītu vidusskolā (vienu gadu mācījos lietvedību, stundu nedēļā). Ar mani arī neauklējās. Pirmajā dienā man virspusēji izstāstīja par darba specifiku, parādīja dokumentu paraugus un pa lielam viss. Kādu pirmo pusotru nedēļu bija grūti, sēdēju darbā līdz vēlam vakaram, lai izietu cauri katram sīkumam, katram dokumentam un paraugam. Ko lai saka, tad bija grūti utt, bet tagad jau kādu laiku strādāju un viss ir super, atalgojās mans veltītais laiks izzināšanai. Protams, ir kaut kādas lietas, kas nenotiek bieži un pagaidām vēl neesmu ar to saskārusies, bet tad arī pajautāju, man visu izskaidro, es pierakstu to, ko zinu, ka varētu aizmirst un turpinu strādāt.
Manuprāt ir svarīgi apzināties, ko tu saproi, ko nē un tad to, ko nesaproti smalki izpētīt un izzināt..
31.08.2017 10:12 |
 
Reitings 848
Reģ: 14.04.2010
Hmmm, 2 mēneši ir krietni ilgs laiks apmācīšanai, man laikam ir pluss, jo kolēģe ar mani strādā vienā kabinetā ir pieredzējusi un zinoša, es gan saistībā ar lietvedību visu pierakstīju, un gāju cauri piezīmēm., ja ko nezināju procesā, kā būtu labāk gāju un uzdevu jautājumus. Parasti hard core situācijas sākas, kad kolēģe aiziet atvaļinājumā, bet es domāju, ka esmu plus/mīnus apķērīgs cilvēks un spēju rast risinājumus dažādās situācijās.:-D
Par darbinieci, vai nu viņa nav iejutusies un baidās tev visu pateikt, ka pati labi nejūtas pozīcijā, dēļ jūsu draudzīgajām attiecībām, vai viņai šī pozīcija nav īsti piemērota, nu ir cilvēki, kuriem ar precizitāti un pašsaprotamām lietām darbā smagi klibo. (t)
31.08.2017 10:25 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Lasu un brīnos par gangsters situāciju. Nebiju iedomājusies, ka cilvēki tā rīkojas ar slimības lapām. ļoti nesmuki!
31.08.2017 10:37 |
 
Reitings 94
Reģ: 29.01.2009
ojjjjj...atlaid, kamēr vēl vari.
Nekas ar to meiteni nebūs labāk. 2 mēneši ir pietiekams laiks, lai iebrauktu, kas notiek un netupītu.
Mums darba arī ir viena meitene, kura dara samērā elementāru darbu, kuram nevajag ekstra zināšanas un iemaņas. Viss viņai ir pierakstīts, bet tomēr 2 gadu laikā katra diena, kā jauna diena. Viņu tur darba , jo ir citai draudzenei družka.
31.08.2017 10:38 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Heilla,
es arī nostāšos to pusē, kuri saka, ka jāatlaiž. 2 mēneši ir ļoooti ilgs laiks tādam darbam, lai visu apgūtu. Ja ne līdz smalkākajai detaļai, tad lielos vilcienos viņai bija jāstrādā pašai bez tavas elpas pakausī. Ir tāda cilvēku kategorija, kura vienkārši "slīd pa dzīvi" un baigi neiespringst ne uz ko. Atlaidīsi viņu, aizies viņa uz citu uzņēmumu un tur, visticamāk, strādās tādā pat garā, ja, protams, nebūs kāds dzīves aicinājums vai tml.
Neviens jau nesaka, ka viņa slikts cilvēks, viņa tev vienkārši neder kā darbiniece. :)
31.08.2017 10:58 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Es arī balsoju par atlaišanu. Pēc tam vispār netiksiet vaļā. Man darba līdzīga situācija, meitene it ka Ok, bija bišķi neapķērīga, bet likas, ka ļoti cenšas iemācīties. Visu laiku jautāja, pierakstīja utt. Atstājam arī pēc pārbaudes laika, domājam, ka cilvēkam vēl nedaudz vajag, lai iemācītos un tad jau būs labi. Rezultāta, ar līgumu uz nenosakamu laiku roka, tā meitene vispār neko nedara. Ja vēl pirms tam kaut ko centās, tad tagad interese kaut ko iemācīties ir nulle un mums visiem jāstrādā viņas vieta.
31.08.2017 11:25 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Lasu un brīnos par gangsters situāciju. Nebiju iedomājusies, ka cilvēki tā rīkojas ar slimības lapām. ļoti nesmuki!

Tas cilvēks pat nesaprot / neapzinās, ko viņa šāda rīcība nozīmē iestādei. Turklāt- slimības lapa viņam ir par traumētu ekstrimitāti, bet FB viņš regulāri (šobrīd sēžot uz lapas) posto video, kā viņš sportiski un aktīvi pavada vasaru, vingrojot uz trenažieriem, lecot, skrienot u.t.t.
31.08.2017 11:38 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Vispār... mamma nesen stāstīja līdzīgu gadījumu. Sieviete atnāca darbā, nekas viņai nesanāca, tad nu kādus trīs mēnešus sēdēja uz slimības lapām. (t) Arī "prosto tak". Arī atlaida, bet ar baigo novēlošanos.
.
Man ir cits - esmu uzrakstījusi atlūgumu, bet strādāt negribas :D Nu, nē, nāku jau uz darbu un kārtīgi strādāju, bet nesūdzētos par slimības lapu :D Uz kādām 3-4 dienām. Bet tad var prasīt atstrādāt, vai ne? Gangster, man šķiet, ka tu zinoša šajā esi, vari paskaidrot? :)
31.08.2017 11:50 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Pati neesmu nekad ņēmusi slimības lapu, bet cik tad ilgi tādu var "turēt"? Un kad tad var atlaist cilvēku?
31.08.2017 11:52 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vistrakākais ir tad, ja paņem slimības lapu, tad ir visgrūtāk atlaist. No slikta darbinieka var tikt vaļā arī pēc darba laika beigām, ja ļoti vajag - nokraut ar visādiem darbiem un tad rakstīt vadības ziņojumus, izteikt brīdinājumus/rājienus par to neizpildi un atlaist par nestrādāšanu. Tādām personām, kas sēž un urbina degunu, diezgan viegli ir uzkrāmēt darbus, kas pēc amata apraksta jādara, bet ko neprot izdarīt.
31.08.2017 12:04 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Ir cilvēki, kas ar visu savu izglītību ir nepiemēroti savam amatam. Varbūt viņai vienkārši ir jādarbojas citā jomā, un viss. Ne viņa stulba vai neapķērīga.
Man ir tāda kolēģe. Menedžeris no viņas pilnīgi nekāds, bet pārdošanas speciālists lielisks. Lai gan izglītība ar to nav saistīta. Arī nomocijāmies, kamēr aizmeta viņu uz citu amatu un tagad strādā tā, ka mums visiem acis žilbst, malacis.
Un ko tev darīt - necīnīties. Un štruns ar draudzību, tev vajag sekretāri nevis lunch-buddy, un, ja tā meitene neko nesaprot, tad viņa nevar būt tava sekretāre.
31.08.2017 12:10 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Jā, ir darbinieki, kas nesmuki darās ar tām slimības lapām. Es pati uzrakstīju savu komentāru un sakaunējos :D Tā darīšu tikai tad, ja tiešām nespēšu emocionāli izturēt.
Man draudzenei darba devēji nesmuki izdarīja - labi, nebija viņa labākais darbinieks, bet nu, manuprāt, varēja jau ar abpusēju vienošanos izbeigt darba attiecības.... Bet, nē, viņai tā samazināja darba slodzi (speciāli - uzkrāva visus viņas darbus kolēģiem) un nosauca tik smieklīgu darba samaksu, ka nekas cits neatlika, kā vien aiziet. Un tad, protams, tikai pēc pašas vēlēšanās. (t) Vienvārdsakot - izēda.
31.08.2017 12:12 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
Kad gāju dekrētā, ofisā pieņēmām cilvēku - administratoru, lai izdara tādas ikdienišķās, elementārās lietas - korespondence, iesniegumi, kancelejas prces u.c. Tā kā meklējām laicīgi, sanāca vairāk kā 2 mēnešus apmācīt dien dienā. Ja man pirms tam tie darbi prasīja maz laiku un kopumā lidz 10-15% no darba apjoma, tad šo apmācību periodu atceros kā murgu - man tas prasīja daudz laika, jo vajadzēja parādīt, pārbaudīt, atbildēt uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem. Beigās pat biju sataisījusi visādus step-by-step instrukcijas daudzām lietām, kas man likās loģiskas. Rezultējās tas tā, ka sieviete drīz pēc manas aiziešanas dekrētā aizgāja prom, netika galā! Nu nebija viņai paredzēts darbs. Nākamā meitene pēc manām atstātajām instrukcijām un ar vadības norādījumiem ātri iejutās un visu apguva.
31.08.2017 12:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits