Problēma ar kolēģi

 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Sveikas! Pirms diviem mēnešiem pieņēmu sev jaunu kolēģi. Darbs ir tieši saistīts ar mani - esmu viņas vadītāja. Meitene ir ļoti jauka, ikdienas komunikācija ir patīkama, bet... Ir pagājuši divi mēneši, bet joprojām "katra diena kā pirmā". Tāda sajūta, ka katru dienu visu mācu no jauna, pat viselementārākās lietas viņa nesaprot (pat pārjautā vai līgumā ierakstītā līgumsumma ir līgumsumma(t)) Man brīžiem kliegt gribas, bet valdos. Es saprotu, ka ir pats sākums, bet sajūta, ka viņa ir tik neapķērīga. Nu neaiziet. Varbūt viņai ir bail!? Iepriekšs ir strādājusi par pārdevēju, šobrīd - sekretāre. Ir skolā apguvusi šo profesiju. Saprotat, ka tas nav nekāds darbs, kas prasītu ārkārtēju pieredzi un zināšanas, visu var ātri apgūt. Vēl jau ir pārbaudes laiks, bet gribas domāt, ka viss atrisināsies...
Ko darīt!? Atlaist!? Runāt!? Vai jums arī ir bijuši līdzīgi kolēģi!? Ko lai dara!?
Paldies ;-)
30.08.2017 18:04 |
 
Reitings 252
Reģ: 10.08.2014
Tak diskusijas sākumā rakstīts, ka ir attiecīgi izglītība nepieciešamajā jomā. (t)
30.08.2017 21:35 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Klusa, jauka meitene. Intervijā teica, ka prot strādāt stresa situācijās, ir pieredze, ir izglītība. Uz interviju uzaicinājam 4 meitenes, bija divas kārtas. Izturēja,pieņēmām. Tādēļ ir pārbaudes laiks, lai saprastu der vai nē.
30.08.2017 21:35 |
 
Reitings 135
Reģ: 29.08.2015
Tu viņai piemēram pajautāji, kur loģika bija sūtīt divas aploksnes, vai ko tādu? Man patīk pajautāt, uz kāda pamata dzimst šis " gudrās" idejas, varbūt tad aizdomāsies, bet neticu.
30.08.2017 21:36 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Nejautāju. (t)
30.08.2017 21:41 |
 
Reitings 202
Reģ: 20.07.2015
Bet, kad ir kāda problēma vai neizdarība, tad aizrādi vai klusējot pati izdari?
30.08.2017 22:04 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Aizrādu. Reizēm pasaku, ka es darītu tā, nav jau nepareizi, bet tā būtu ātrāk/vienkāršāk. Iesaku nesarežģīt vienkāršas lietas, tik ļoti neiespringt uz maznozīmīgām lietām, mazāk baidīties. Parādu, pamācu, iesaku ko varu. Par tām vēstulēm neko neteicu, jo neko nepareizu jau nedarīja, vienkārši izmaksas lielākas,laiks sagatavošanā lieki iztērēts.
30.08.2017 22:09 |
 
Reitings 88
Reģ: 29.01.2009
ui kā es tevi saprotu
man šāda situācija ir jau vairāk kā 2 gadus. kolēģei-lietvedei katra diena ir kā pirmā. Vēl aizvien šķirsta perakstu klades. Lasu tavus komentus un sajūta ka raksti par manu kolēģi, gan vecumu gan izdarībām. Kaut vai par vēstules sūtīšanu vienam adresātam divās aploksnēs. es kā vecākā atbildu par viņas darbu un kļūdām, kuras tiek pieļautas regulāri. Tikai mana kolēģe ir tāda kas neatzīst savas kļūdas, pat acīmredzamās. Nezinu kā tikt galā ar visu situāciju. Kolēģi sūdzās man, uz ko es atbildu, lai saka viņai paši, bet nē,ar to esot jātiek galā man. Šis jautājums tika pacelts lielajā priekšnieku sapulcē, bet šefs viņu aizstāv jo viņa draudzējas ar viņa sievu. Situācija ir diezgan drausmīga. Ko tik neesmu mēģinājusi, runāties, sēdēt blakus pamācīt, bet rezultāts tikai sliktāks, šobrīd jau sūdzas par mani kolēģiem ka pārāk viņu kontrolējot. Man tik ļoti apnicis viss ka meklēju jaunu darbu. jo saprotu ka viņa prom toč neies. a jāsēž kopā vienā kabinetā.
Mans ieteikums atlaid viņu, ja cilvēkam nepielec, tad nepielec. Es naivi cerēju ka viņa ar laiku sapratīs, iemācīsies. Jo sākums viņai bija nu ļoti grūts, domāju ka grūti pārlekt no pārdevējas uz darbu ar dokumetiem un ieiesies ar laiku, bet nekā. Liela,liela bija mana kļūda viņu pieņemot.
ui ku gari sanāca. Sakrājies vienkārši:'-(
30.08.2017 22:12 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pamet!
.
Tpfu, atlaid :)
.
Ja attiecībās (lasi: ar jauno darbinieci palīgos) tev ir sliktāk, nekā bija bez tām (lasi: bez viņas), tad vai tev to vispār vajag?
30.08.2017 22:15 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Paldies jums meitenes!
Es te šovakar ļoti par šo visu domāju. Un jūtos slikti. Saprotu, ka visiem vienkārši neder šāds biroja darbs. Un vaina nav viņā kā cilvēkā, jo ir ļoti jauka un sirsnīga.
Man jāsaņemas. Nekad nevienu neesmu pametusi...tpfu, atlaidusi. :) Būs vien jāmeklē jauns palīgs.
30.08.2017 22:21 |
 
Reitings 88
Reģ: 29.01.2009
Izmanto iespēju pamest kamēr vēl var :-D
30.08.2017 22:27 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
Heilla, padalīšos ar savu pieredzi - esmu bijusi mentors nu jau gandrīz 10 darbiniekiem, nav gan tā, ka apmācīju savus padotos, bet šajā gadījumā gan vairāk kolēģus, kas atbildīgi veicot savus pienākums, atvieglotu arī manu ikdienu:-D Mans secinājums - nav neapmācāmu cilvēku, bet tikai tad, ja viņi paši ir ieinteresēti. Svarīgākais cilvēka motivators joprojām ir viņš pats, ja viņam darbs ir nepieciešams, respektīvi, ja viņam ir svarīgi saņemt algu, lai nomaksātu rēķinus vai da jebko citu, vai pieredze, lai apmierinātu savas karjeras ambīcijas, tad lielākoties ar 2 reižu atkārtošanu pilnībā pietiks - vienreiz parādīt, ottreiz apstiprināt, ka viņš visu izdarījis pareizi. Bet, ja darbinieks uz darbu nāk tikai tādēļ, lai aizpildītu brīvo laiku vai tikai lai parādītu kādam, ka principā strādāt var, un materiālā situācija ir pilnībā nodrošināta, tad tur grūti ko ietekmēt. Ja kopā ejat pusdienās, tad gan jau par privāto dzīves sfēru arī ko zini un varbūt noder mani komentāri;-)
30.08.2017 22:28 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es Tevi saprotu, man ir bijuši šādi darbinieki. Pirmo mēnesi apgājos kā ar jēlu olu, protams, paraugs uz parauga, visiem dokumentiem dodu paraugus, bet tik un tā viss jāpārtaisa. Sēžos blakus, skaidroju, kāpēc tas un tas jālabo, ka paraugs bija klientam X, un taisot tādu pašu klientam Y, protams, jāmaina klienta rekvizīti, bet nu ir cilvēki, kam neaiziet... Diemžēl... Vairāki darbinieki neizturēja pārbaudes laiku. Samaksāju visu kā līgumā atrunāts, bet godīgi pateicu, lai meklē sev piemērotāku darbu. Sorry, bet nevienam nav vajadzīgs darbinieks, kurš pat 5. dokumentu pēc kārtas nespēj uztaisīt pēc parauga un neprot salikt garumzīmes savā dzimtajā valodā. Es vispār nesaprotu, par ko tie cilvēki darba laikā domā, kā viņi paši to iztēlojas, kā vispār var neiedziļināties paša rakstītajā.
30.08.2017 22:30 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
nav neapmācāmu cilvēku, bet tikai tad, ja viņi paši ir ieinteresēti.

True... bet darbā ar dokumentiem, kur tiešām jāgatavo rēķini, pilnvaras pēc parauga, daudzi darbinieki uztver to dokumentu nevis kā dokumentu, bet kā shitpapīru un kā pret tādu arī attiecas, sak, kas tur, pilnvaru ko neuztaisīt, tak kāda starpība, kas tur rakstīts. Nesaprot, ka tālāk to pilnvaru lasīs kāds cilvēks no malas.
Mācība man - darba intervijās dot praktisko uzdevumu, iedodu paraugu un lieku sagatavot dokumentu pēc parauga, ja nespēj, nu tad nebūs īstais darbinieks.
30.08.2017 22:34 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Rudens nu milzu degsmi mācīties, izzināt es neredzu. Šķiet, ka ir sabijusies, kautrīga, stresā. Saki kko un redzi, ka skatiens pilnīgi tukšs. :-|
Ir puisis, domāju, ka apstākļi ļoti nespiež, bet mājās jau arī nesēdēsi. Alga šajā amatā,manuprāt, ļoti laba. Es sāku ar nedaudz lielāku € un tiem pašiem pienākumiem (tik mazāku apjomu), bet ar 3 gadu pieredzi strādājot birojā un mācoties augstskolā. Ātri visu apguvu un tiku augstāk...
30.08.2017 22:34 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Daenerys jā. Man diemžēl tā pieredze maza. Otrais cilvēks kuru pati atrodu, pieņemu, apmācu un kurš strādā zem manis. Nav nācies nevienu atlaist. Uzņēmumā kur strādāju vispar atlaisti kādi...4 darbinieki kopš es strādāju un ne no manas nodaļas.
30.08.2017 22:40 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Heilla,manuprāt,tev vajag atcerēties to,ka sava darbā pirmkārt esi darbinieks/priekšnieks un pirmkārt jādomā darba/biznesa interesēs.Nav vērts turēt cilvēku,no kura visticamāk nākotnē būs tikai zaudējumi.Kur nu vēl terēt savu darba laiku,lai veiktu cita cilvēka pienākumus
30.08.2017 22:41 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Man skumji lasīt ko tādu, jo tie cilvēki, kuriem "uzreiz" nepielec - arī grib strādāt un attīstīties. Saprotu, ka ar viņiem ir grūtāk, bet ja redz ka cenšas un grib strādāt, tad jādod vnk ilgāks laiks.
30.08.2017 22:42 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man arī šķiet, ka ir cilvēki, kam nepieciešams vairāk laiks, lai piešautos darbam. Es ieteiktu sākt ar sarunu... pajautā, kā Tu vari viņai palīdzēt.. ko viņa vēlas un sagaida..
30.08.2017 22:44 |
 
Reitings 252
Reģ: 10.08.2014
Nu, varbūt, lai iziet to pārbaudes laiku, tam jau viņš paredzēts, ja neaiziet tā štelle, tad nu neko.
30.08.2017 22:45 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Tādā ziņā man ļoti patīk sistēma manā darba vietā - atnāk jauns darbinieks, iedod lapu ar smalki uzskaitītiem pienākumiem/procesiem, kas jāapgūst, tiek minēti termiņi. Regulāri tiek iets cauri šim sarakstam (ideāli, ja reizi nedēļā) un kopā (apmācāmais+mentors+tiešais vadītājs) pārrunāts, kas ir iemācīts, kas palicis, kur problēmas utt. Tas palīdz sekot līdzi progresam un ir objektīvi, var attālināties no draudzības vai jebkādas emocionālās saiknes. Līdz pārbaudes laika beigām viss ir jāapgūst un zināšanas tiek arī pārbaudītas. Varbūt šķiet nedaudz kā skolā ar noslēguma testiem, bet tas, manuprāt, labi strādā, lai motivētu savākties un strādāt, ka nav tā, ka visi iztur pārbaudes laiku. Un tiek vērtēts arī cilvēks, kas apmāca, jo ne vienmēr vaina ir tikai otrā pusē, var būt, ka vienkārši raksturi nesaskan vai sazin kas.
Bet izrunājaties un lai viss forši - ja kā kolēģe viņa ir jauka un Tev patīk, gan jau tiksiet galā.
30.08.2017 22:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits