Problēma ar kolēģi

 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Sveikas! Pirms diviem mēnešiem pieņēmu sev jaunu kolēģi. Darbs ir tieši saistīts ar mani - esmu viņas vadītāja. Meitene ir ļoti jauka, ikdienas komunikācija ir patīkama, bet... Ir pagājuši divi mēneši, bet joprojām "katra diena kā pirmā". Tāda sajūta, ka katru dienu visu mācu no jauna, pat viselementārākās lietas viņa nesaprot (pat pārjautā vai līgumā ierakstītā līgumsumma ir līgumsumma(t)) Man brīžiem kliegt gribas, bet valdos. Es saprotu, ka ir pats sākums, bet sajūta, ka viņa ir tik neapķērīga. Nu neaiziet. Varbūt viņai ir bail!? Iepriekšs ir strādājusi par pārdevēju, šobrīd - sekretāre. Ir skolā apguvusi šo profesiju. Saprotat, ka tas nav nekāds darbs, kas prasītu ārkārtēju pieredzi un zināšanas, visu var ātri apgūt. Vēl jau ir pārbaudes laiks, bet gribas domāt, ka viss atrisināsies...
Ko darīt!? Atlaist!? Runāt!? Vai jums arī ir bijuši līdzīgi kolēģi!? Ko lai dara!?
Paldies ;-)
30.08.2017 18:04 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Arī mums ir pieejami visi dokumenti elektrinoski, viss ir +/- pēc parauga. Nu nav no jauna jāizdomā. Tos it kā viņas darbus kā vēstuļu sagatavošanu par termiņu pagarinājumu, piemēram, tāpat daru es, lai viņa vēl var iebraukt tajās pamatlietās.
30.08.2017 18:54 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Man iepriekseja darbā bija lìdzīga situacija. Tikai kolēğe bija flegma un vadìtāja bija tik draudziga, ka nevareja neko vinai pateikt. Saku stradat reize ar vinu un vina bija nokaitinajusi visus ar saviem jautajumiem, lidz kada kolege aizradija, lai pieraksta visu nevis 100x jauta. Vina stradaja leni, kamer citi dubulta, ari nekad nevareja palidzet kolegiem. Vienmer ar problemam sutija pie manis vai koleges. Isti nekas nemainijas tadel ar mainiju darbu, jo vina tupi atsedeja laiku un nekad neko nezinaja. Iesaku kolegi uz vienu dienu atstat vienu vai ari pasaki, lai iedomajas, ka neesi un dara visu pati un ja vajadzes, tad izlabos kludas. Nezinu vai vienkarsi baidas vai nepielec.:-D
30.08.2017 18:56 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Jā, viņa arī visu dara lēni. Par to es neko nesaku, jo pati atceros kā man bija sākumā, labāk 3x pārlasu. Arī citi kolēģi ir pamanījuši to viņas neattapību, bet par cik viņus tas skar mazāk kā mani, noteikti tā neuztrauc.
30.08.2017 19:02 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tas, ko tu pieminēji,ka vieglāk pašai izdarīt nekā skaidrot, atgādina to manu darbu, par kuru rakstīju. Beigās (pēc uzbraucieniem man par kļūdām, kaut pirms tam neko nepaskaidroja) kolēģe vienkārši darīja visus jēdzīgos darbus, man atstājot kaut kādus sīkumus, kas bija diezgan kaitinoši sīkumi. Kā gan var iemācīties, ja nedari?
30.08.2017 19:04 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Viņa jau dara. Raksta rēķinus, aktus, pilnvaras, pavadvēstules, reģistrē ienākošos un izejošos dokumentus, atbild uz telefona zvaniem, sūta preces utt. Šobrīd gribu lai apgūst tās ikdienas pamatlietas un tad dot ko papildus, tās pašas vēstules, atgādinājumus utml, kas arī ir pie viņas darba pienākumiem.
30.08.2017 19:07 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Pa lielam, ja Tu pats saproti, ka Tev nedalec un visu laiku ir atkārtoti jāprasa vēl pie tam 2 MĒNEŠUS, tad būtu jau jāaizdomājas vai tas darbs tiešām ir priekš Tevis. Vai, tad pašam neērti nav visu laiku prasīt?
Es flegmatiskus cilvēkus nevaru panest, tāpēc Tevi pilnībā saprotu.
Ieteiktu parunāt kā viņa pati jūtas šajā darba lomā, jo Tev jau viņu vajag kā darbinieku nevis kā draudzeni.
30.08.2017 19:59 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Laikam tiešām jāaprunājas. Paldies visām! :-)
30.08.2017 20:10 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Diskusija atgādināja, kā reiz vienā no vecajiem darbiem pieņēma jaunu kolēģi. Skaista, bet nu duma kā aita, arī principiāli neapmācāma. Kamēr viņu apmācīja, ikreizi pēc tām skaidroja visu pa jaunt, viņa skatījās ar reāli tukšām acīm un tik teica, ka visu sapratusi... atgriezās pie datora un izdarīja tieši tās pašas kļūdas. Nu riktīgi no mēness nokritusi, nopietni. Noapaļoja rēķinos PVN, lai apaļš cipars sanāk utml. Nu reāli laža pēc lažas. Bet priekšniecei bija kkāda neizkaidrojama simpātija uz viņu. Nu strādā tur jau >2 gadiem. Nezinu, vai ir labāk palicis tagad, bet nu toreiz cirks bija neaprakstāms.
30.08.2017 20:13 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Ieva, tas reāli izklausās pēc manas kolēģes. Tik bez tās summu apaļošanas.(t)
30.08.2017 20:21 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Ir pagājuši divi mēneši, bet joprojām "katra diena kā pirmā". Tāda sajūta, ka katru dienu visu mācu no jauna, pat viselementārākās lietas viņa nesaprot

Izklausās pēc "blondīnes" ...
Man brīžiem kliegt gribas, bet valdos.

Nē nē, kliegt nevajag tas nav pedagoģiski, plebeju stimulēšanai izmanto pletni vai beisbola nūju, īpašos gadījumos cirvi. 8-)
---
Bet ja nopietni, tad ir redzēti apmēram tāda tipa cilvēki, kuri kā cilvēki ir labi, bet kā darbinieki ne šis ne tas. Dzīve parādīja ka tādi cilvēki nemainās un ļoti maz progresē. Ceru es kļūdos un meitene vienkārši ir kautrīga, viņai ir bail jautāt un viņi ir introverts.
30.08.2017 20:26 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
2 mēneši? Nopietni? Pa 2 mēnešiem vajadzētu jau sen visam būt kārtībā. Ja tu esi gatava arī turpmāk visu pārbaudīt un darīt pati - uz priekshu! Tik žēl, ka algu par to senjem cilvēks, kas neko neprot :D
30.08.2017 20:28 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Es biju tieši tāds kolēģis pašā pirmajā darba vietā, drīz vien aizgāju prom, jo amats bija nepiemērots. Tagadējā darbā, lai vai kāds tas būtu, man nebija nekādas pieredzes nozarē un mani mācīja šādi: man vajadzēja pašai taisīt paraugus, čeklistu, struktūru, tad vienreiz katru īsto uzdevumu izpildīju, šefs teica, kas ok un kas jādara savādāk, pēc tam uzdevumus pildīju tā, kā vienojāmies. Visu ātri apguvu.
30.08.2017 20:36 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Neesmu gatava mocīties šādi. Man pašai zūd darba produktivitāte,ja man ir jāatbild uz 100 jautājumiem, jāpaskatās katrs dokumentiņš un vēl jāizdara savi darbi. Viņai mans darbs jāatvieglo ne jābūt par slogu. Ir jau lietas, ko viņa dara labi, šķiet, ka cenšās...un pēc brīža izstrādā ko tādu, ka man mati ceļas stāvus.
Jūtos kā liekule. Arī esmu šobrīd, jo anonīmi šeit sūdzos. Baidos, ka viņa vienkārši ir tāds cilvēks un nekas tur nemainīsies.
30.08.2017 21:14 |
 
Reitings 1180
Reģ: 03.06.2017
Un ko citi kolēģi saka par viņu?
30.08.2017 21:19 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Heilla, Tu nevari normāli ar viņu aprunāties un izskaidrot, ko Tu no viņas sagaidi? Nu paņem kaut normāli noformulē un uzraksti uz lapiņas visu, kas viņai jāsaprot un jāzina. Nav taču mazais bērns - viņai būtu jāsaprot, ka viņai naudu par to maksā, lai saņēmās.
Ir tāds mākslinieciskais tips, itkā jauki cilvēki, bet pa gaisu lidinās - pa vienu ausi iekšā, pa otru ārā, nespēj normāli organizēt savu darbu un sevi noturēt kautkādos rāmos...
30.08.2017 21:20 |
 
Reitings 135
Reģ: 29.08.2015
Nebūs. Es nezinu, kas par problēmu, bet tie, kuriem ir knapi virs 18, ir kaut kādas uztveres problēmas, vai savādaka dzīves uztvere - savā darbā saskāros ar līdzīgu problēmu. Vienkārši neaiziet...Un neaizies arī..
30.08.2017 21:24 |
 
Reitings 202
Reģ: 20.07.2015
Diemžēl ir tādi cilvēki, neattapīgi. Bija man kolēģis, pa nedēļu pat kompja paroli neatcerējās, turklāt pierakstīšana nepalīdzēja. Pieraksta, māj ar galvu, ka sapratis, pēc brīža atkal to pašu prasa, es labāk viņa pierakstus zināju par viņu pašu, varēju atgādināt, kurā vietā pierakstīts. Ilgi darbā nepalika. Bet kā cilvēks labs, draudzīgs.
30.08.2017 21:26 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Godīgi sakot, dusmu nepietiek, lasot visu šo diskusiju. Pieņem darbā cilvēkus ar lielu muti un jauku raksturu, bet 0 zināšanu un attapības, redz, ka cilvēks ir idiots, bet vēl 2 mēnešus tur darbā un cer, ka kaut kas mainīsies. Un vēl pasakiet, ka dzīve ir godīga? Kad darbā paņem nevis reāli zinošus cilvēkus, bet tos, kas ir jauki cilvēki. Cilvēki vēl pēc tam saka, ka izglītībai/ pieredzei ir nozīme, bet dirsālīdējus pat ja pieņems darbā, tad ātri vien izmetīs, ja redzēs, ka neko neprot. Šeit gan pierādās pretējais.
30.08.2017 21:32 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Nav tur knapi 18, vecāka par mani un gandrīz 30! Izglītība it kā ir par tēmu lietvedība, ir kkad senāk strādājusi par sekretāri, bijusi praksē...
Es sagaidu, ka viņa pati spēs organizēt savu darbu. Un pie manis nāks pēc padoma kad nepieciešams nevis vaicās vai līgumā norādītā summa ir līguma summa utt.
Apsēdīšos un rīt apdomāšos. Nesaprotu vai tiešām ir tādi cilvēki vai es pārāk daudz gribu.
30.08.2017 21:32 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Varbūt cilvēks tāds vnk ir un nemainīsi. Atcerējos, ka man otrā darbā bija asistents, viņam taisīju vienmēr paraugus, detalizētus uzdevumus, rezultātā bija čušš un man viss bija jāpārtaisa.
30.08.2017 21:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits