Apnikusi auto vadīšana?

 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Īsumā - tiesības iegūtas pirms ceturtdaļgadsimta, pa šo laiku nobraukts... nezinu, laikam kāds pusmiljons km vismaz. Daudz kas pa šo laiku ir mainījies, pašlaik dzīve sakārtota tā, ka ikdienā pie auto stūres varētu arī nesēsties. Respektīvi, lai brauc tie ģimenes locekļi, kam tas ir nepieciešams. Kā viņus pārliecināt, lai no manis šo pakalpojumu (stūrēšanu) vairs neprasa? Runa ir tieši par stūrēšanu, ne par autoparka uzturēšanu, tur finanses tiks nodrošinātas tāpat kā līdz šim.
26.08.2017 16:59 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
nodrošināt ģimeni ir tavs pienākums?

Nodrošinājuma līmeņi mēdz būt dažādi. Un rēķinus var apmaksāt arī izlases veidā.
30.08.2017 18:32 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
v35
Tu nopietni domā, ka tava sieva, kas ir pieradusi pie noteikta dzīves līmeņa, to adekvāti uztvers? :) Realitāte ir tāda, ka šobrīd tavi nopelni ģimenes priekšā, tiek novērtēti tik zemu, ka Tu neesi tādu pūļu, kā uzņemties braukt ar auto, vērts. Tieši tik vienkārša ir situācija. Kā to mainīt Tev pašam jāsaprot, jo tikai Tu pietiekoši labi pazīsti savu sievu...
30.08.2017 18:37 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Pēc rakstītā diemžēl liekas,ka tu ar sievu esat nevis komanta, bet gan viņa diktē un tu tikai dari, nebilstot ne vārda. Arī pieminētie gadījumi ir atrisinājušies tā kā sieva vēlas nevis kā jūs abi vēlaties. Diemžēl vai nu samierinies,ka neesi pat tik svarīgs, lai uzņemtos šo pienākumu un rūpētos par tavu veselību, vai nu šoreiz jāizmanto skarbākas metodes.
30.08.2017 18:41 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Pēc rakstītā diemžēl liekas,ka tu ar sievu esat nevis komanta, bet gan viņa diktē un tu tikai dari, nebilstot ne vārda. Arī pieminētie gadījumi ir atrisinājušies tā kā sieva vēlas nevis kā jūs abi vēlaties.

Minētie piemēri tika uzskaitīti tādēļ, lai pārliecinātu, ka esmu atsevišķos gadījumos arī piekāpies. Turklāt arī būtiskos jautājumos. Tēmā apskatītais jautājums, visticamāk, tomēr nav tik būtisks.
Kas attiecas uz kopējo statistiku par šiem gadiem - domāju, ka daudzmaz līdzīga proporcija. Nav tā, ka galavārds ir tikai vienam - pamatā tam, kurs konkrētajā jomā ir kompetentāks.
30.08.2017 18:50 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es atkal nesaprotu, ko nozīmē - apnicis vadīt mašīnu. Varbūt sievai apnicis mazgāt traukus un veikt citus darbus. Es teiktu, ka vadīt mašīnu, braucot izbraucienos ar ģimeni ir tāds pats pienākums kā visi citi pienākumi veidojot ģimeni - mājas uzkopšana utt. Nebraukt nekur nav risinājums, tas nozīmē pavadīt brīvdienas nelietderīgi, pa mājām slaistoties utt. Kopā pavadīts laiks ar ģimeni, tam jābūt vērtībai. Varbūt sievai apnicis veikt mājasdarbus, varbūt apnicis strādāt algotu darbu, ja tādu strādā. Kādu tieši pienesumu tu sniedz ģimenei un kādu sieva? Tas ir retorisks jautājums, norādu uz to, ka katram ir savi pienākumi. Taviem bērniem nav pienākumu pa mājām? Un ja viņi pateiks - man apnika kārtot savu istabu? Ja visu, gan naudas ienešanu mājās, gan mājasdarbus, gan rūpes par bērniem dalāt uz pusēm, tad, protams, vari pieprasīt arī šofera pienākumus dalīt uz pusēm. Citādi kāpēc tu domā, ka sievai baigi labpatīk uzņemties sev jaunu pienākumu? Būt šoferim nav priekam, tas ir nokļūšanai no vienas vietas uz otru. Ja atsakies no šī pienākuma, piedāvā, ko citu labu atnesīsi ģimenei.
30.08.2017 18:59 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Es atkal nesaprotu, ko nozīmē - apnicis vadīt mašīnu

Izlasi tēmas sākumu. Īsumā - stāžs (gadi) + nobraukums (kilometri) + tas, ka man pašam nekur individuāli vairs nav jābrauc.
varbūt apnicis strādāt algotu darbu, ja tādu strādā

Nestrādā.
Kādu tieši pienesumu tu sniedz ģimenei

Finanses un tehniska rakstura jautājumu risināšana.
kādu sieva

Pārējais.
Ja atsakies no šī pienākuma, piedāvā, ko citu labu atnesīsi ģimenei.

Es jau ilgus gadus vienpersonisku nesu mamutu. Domāju, ka labi nesu.
30.08.2017 19:08 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
v35, tā kā izskatās, ka diskusija ieilgusi, tad laikam papildināšu arī savu komentāru, īsti gan nezinu, kurā kategorijā ieskaitīji manu sākotnējo;-):
Līdzšinējie ieteikumi pamatā vai nu atkārto to, kas jau ir izmēģināts, vai arī nav ņemami nopietni.

Tomēr, cik sapratu, esi pieturējies pie "nopietnā" ("biznesa") toņa. Īsti gan arī no mēģinājumiem noliegt un atspēkot visus komentārus, netop skaidrāks, vai tiešām meklē palīdzību, pieļauju, ka ne tādu, kā norādīta tēmas pieteikumā un diskusijas gaitā, vai vienkārši piemeklējis uzmanības deficīts...;-) Katrā ziņā, ja nav iekāriens izrunāt ar sievu visu līdzvērtīga partnera lomā, tad man ātrumā radās vēl viens ieteikums:-D: braucot kopīgā izbraucienā,sēdies pie stūres, bet pēc pāris km nobrauc malā ar komentāru, ka sarāva krampī kāju, ka viss kārtībā, tik tagad nevari sasprindzināt. Ja sieva nevēlēsies palikt naktī uz ceļa, tad nu nāksies pie stūres sēsties, gan jau lēnā garā pieradīs...:-D
31.08.2017 00:34 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
Nu, un ja jau esmu iedarbinājusi savu radošumu;-), tad st.c. ir vēl viens variants, kas teorijā var nostrādāt. Mans tēvs to izmanto jau gadiem, tici man, auto vadīt piesakās gan māte, gan jebkurš no mums bērniem, kurš tajā brīdī ir mašīnā ar pietiekami skaidru galvu un tiesībām:-D Mums gan tas nestrādā, jo tēvs vienmēr apgalvo, ka viss kārtībā. Pie stūres vienkārši tjipa jāaizmieg, vēlams arī daļēji iebraukt pretējā joslā. Iespējams, nepieciešams neliels trenniņš, bet man tēvs šo piekopj jau gadus +20 un līdz šim ekscesi ar pretīmnākošām mašīnām nav bijuši...
31.08.2017 00:52 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Kaa redzams - uzpuustaa idille ir tikai iluuzija. Taalu liidz idillei Tavaa lieliskajaa, pareizajaa un ideaalajaa gjimeniitee, ar kuru te regulaari plaaties. Ja Tava sludinaataa idille buutu realitaate, tad nu jau nevajadzeetu nodarboties ar sava viedoklja demagogjiju un jaunu skukju dziivot maaciishanu klachu forumaa. Gjimenes teevs ar normaali atiistiitu intelektu taapat vien netupeetu Cosmo forumaa, laika nosishanai buutu kaada cita nodarbe onlainaa. Te vieniigaa vieta, kur cilveeks no sirds pashapliecinaas, jo juutas plauktinju augstaak par lielaako dalju kosmieshu...Vari breekt preteejo, tachu noveerteets savaa ideaalajaa gjimeniitee nejuuties.
Un, jaa, pievienoshos "rupekleem", Tava sieva ir stulba. Un nemaalee melnu par baltu. Jebkuram normaalam cilveekam buutu skaidrs, ka veseliibas probleemas ir pietiekoshs iemesls, lai atteiktos no auto vadiishanas. Ja Tavai ideaalajai sievelei auto vadiishana ir tik sarezhgjiita, tad vaino vien pats sevi, ka izveeleejies taadu, kura neko vairaak par zupas uzshmoreeshanu un siikos pakaljas tiiriishanu nejeedz un neveelas.
Tas, ka nes mamutu, tas ir lieliski, situ plaukstinjas un atbalstu, patiik man taadi viirieshi. Tachu normaalaam sievieteem prasmes un intereses sniedzas taalaak par zupas katlu un pamperu kaudzi, pat, ja viirietis nes mamutu. Tavu sieveli (ak, es rupekle) diemzheel pieskaitu pie stulbaa gala, ja jau no paarsimt km nobraukshanas pie stuures tiek uztaisiita tragjeedija...
Bet Tev jau visi ieteikumi ( ne tie sliktaakie) nebija gana labi, tad nu turpini vien izpausties un spodrinaat savas noplukushaas spalvas shajaa forumaa.
31.08.2017 02:23 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tu nes mamutu, sieva dara visu pārējo un vēl gribi uzlikt viņai šofera pienākumus. Man šķiet, ka tu nenovērtē sievas pienesumu ģimenē. Es sievas vietā uzvestos tāpat, kā viņa to dara. Man ir pierasts, ka tieši vīrietis ir tas, kurš uzņemas stūrēšanas pienākumus. Uzskatu, ka tas ir tāds pats pienākums kā darīt "visu pārējo" mājās un arī rūpes par saviem ģimenes locekļiem. Protams, izņemot tik tālus pārbraucienus kā ceļojumus uz citām, attālākām valstīm, tur loģiski dalīt braukšanu. Protams, es nedomāju kaut kādus atsevišķus gadījumus, kad palūdz sievai braukt, bet par to, ka gribi, lai sieva turpmāk vienmēr brauktu.
Ja, piemēram, nestu kaut kādu pārāko mamutu mājās, tad jau nebūtu problēma ar piedāvājumu par taksi arī 200km garos pārbraucienos vai drīzāk šofera nolīgšanu, bet laikam jau tas mamuts tomēr nav pārcilvēcīgs, bet mamuts parastais.
31.08.2017 07:38 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Manī arī rāda neizpratne par sievas neadekvātumu šajā jautājumā. Viss jau skaisti u.c., bet ja problēmas ar veselību netiek liktas kā prioritāte, tad pardon, te vairs nav kas piebilstams. Ja sievai šis arguments ir par vāju, nu.. ļoti žēl, ko lai saka.
Un pārējā pievienojos Raganiņai..savā ziņā simpatizēju autoram par viņa domu gājienu daudzās diskusijās, bet šī liekas tiešām smieklīga, tikai smiekli ir ar rūgtuma piegaršu
31.08.2017 08:30 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Pēc šīs diskusijas man izskatās, ka v35 ir tikai naudas maks viņa sievai, jo kā jau te tika minēts, ja sieva neliekas ne zinis par sava mīļotā veselības problēmām, tātad tas cilvēks nav pietuekoši svarīgs. Kā arī, ja tu v35 pārtrauktu nest mamutu, tava sieva nepaliktu bez maizes kumosa. Īpašumi ir uz viņas vārda, turklāt gan jau lemtu par to, ka arī pārējās ekstras tiktu viņai, bet tev rezultātā vēl būtu jāmaksā uzturlīdzekļi! Vai nu pārņem vadību ģimenē un noliec savu izlepušo freileni pie vietas, vai samierinies ar faktu, ka kādā jaukā dienā būs tevis paša minētais iznākums ar "nezināmu iemeslu dēļ nobrauca no ceļa" Tava madāma ignorējot tavu veselibu riskē nebtikai ar tevi, bet ar sevi un jūsu kopīgajiem bērniem!
31.08.2017 09:47 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Meitenes, kuras ir sievas pusē laikam arī nesaprot problēmas nopietnību. Atvainojiet, bet uzvārīt frikadeļu zupu nav tas pats, kas apzināti pakļaut riskam savus ģimenes locekļus.
31.08.2017 09:51 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
nobrauc malā ar komentāru, ka sarāva krampī kāju

Pie stūres vienkārši tjipa jāaizmieg, vēlams arī daļēji iebraukt pretējā joslā

Īsumā, Tu piedāvā apzināti tēlot fizisku vai garīgu invalīdu. Kas ļoti labi iet kopā ar intelektuāli prasīgu darbu un ikdienas sportiskām aktivitātēm. Man ir aizdomas, ka tādā gadījumā var sagaidīt nevis piekāpšanos, bet gan piedāvājumu pārbaudīt savu garīgo veselību, vai gadījumā nav pienācis laiks izskatīt rīcībspējas atņemšanu.
Ja Tavai ideaalajai sievelei auto vadiishana ir tik sarezhgjiita, tad vaino vien pats sevi, ka izveeleejies taadu, kura neko vairaak par zupas uzshmoreeshanu un siikos pakaljas tiiriishanu nejeedz un neveelas.

Mana sieva patstāvīgi brauc jau gadus 10, arī savus simts tūkstošus pa šo laiku ir noripinājusi. Kaut kā neliekas, ka to var izdarīt cilvēks, kam braukšana ir par sarežģītu.
Ja, piemēram, nestu kaut kādu pārāko mamutu mājās, tad jau nebūtu problēma ar piedāvājumu par taksi arī 200km garos pārbraucienos vai drīzāk šofera nolīgšanu, bet laikam jau tas mamuts tomēr nav pārcilvēcīgs, bet mamuts parastais.

Latvijā man sanāk tikai mamuts parastais. OK, lielāks, nekā caurmērā, bet tomēr parastais. Ārpus Latvijas, iespējams, būtu bijis lielāks un treknāks. To vairs pārbaudīt nav iespējams.
problēmas ar veselību netiek liktas kā prioritāte

Precizēju - problēmas tieši šobrīd nav tik būtiskas, lai to dēļ nedrīkstētu braukt.
ja tu v35 pārtrauktu nest mamutu, tava sieva nepaliktu bez maizes kumosa. Īpašumi ir uz viņas vārda, turklāt gan jau lemtu par to, ka arī pārējās ekstras tiktu viņai, bet tev rezultātā vēl būtu jāmaksā uzturlīdzekļi

Bez maizes kumosa uzreiz nepaliktu un zem tilta arī nebūtu jādzīvo - identiski, kā tad, ja manis kādu brīdi vairs nebūtu. Bet ilgtermiņā pašreizējais dzīves līmenis arī vairs nebūtu pieejams.
31.08.2017 10:20 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es laikam nelasīju tik rūpīgi diskusiju, jo nesaprotu, par kādām baigajām veselības problēmām ir runa. Izlasīju to komentāru, ka teica, ka ar laiku var progresēt, bet pašlaik nekā īpaša nav. Atvainojos, ar vecumu visiem progresējas slimības un, cik noprotu, autors vairs nav nekāds jauneklis. Turklāt veselības stāvokli bojā daudz kas cits, piemēram, sēdošs darbs, darbs pie datora vai smagumu nešana, neveselīgs uzturs rada diabētu vai tml. Ja vien es kaut ko būtisku nepalaidu garām, tad neredzu nekādu nopietnu pamatojumu nevadīt mašīnu. Tikpat labi es varu tagad aiziet no darba pie datora, jo kaut kad nākotnē man iespējamās problēmas ar redzi vai muguru, nerunājot par to, ka dažādas problēmas uz 50-60 gadu vecuma ir teju neizbēgamas (man radās no citām diskusijām iespaids, ka autoram tas vecums ir tāds uz 40 pusi vai pāri). Ja es palaidu garām un autors mirst jau tagad, tad atvainojos. Turklāt mēs nezinām, kāds pamatojums ir sievai to nedarīt un nezinām kāds viņai veselības stāvoklis un cik nogurusi ir ikdienā utt., kas varētu arī veidot šo viņas reakciju.
31.08.2017 11:14 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
neredzu nekādu nopietnu pamatojumu nevadīt mašīnu

Speciāli Tev - manā dzīvē bija vairāk kā 5 gadu ilgs periods, kad man bija jābrauc katru darbdienu 200km. Prozaiska nokļūšana no A uz B un atpakaļ uz A. Jebkuros laika apstākļos. Jā, uz darbu un no darba. Pirms pāris gadiem man izdevās sakārtot dzīvi tā, lai to 200km dienā vairs nebūtu. Bet man joprojām nav izdevies atgūt patiku vadīt auto. Neskatoties uz to, ka kādreiz (pirms minētā perioda) viens no hobijiem bija auto, t.sk. skrūvēšana, uzlabošana, braukšana amatieru sacensībās utt.
31.08.2017 11:49 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Tāda ir tā ģimenes dzīve- bieži jādara arī to, ko negribas. Vismaz kamēr to var izdarīt.
Ticu, ka jebkurš pienākums (auto vadīšana, trauku mazgāšana, ēst gatavošana) var noriebties, bet tādēļ jūs esat ģimene, kur var pienākumus sadalīt. Kategoriski pateikt "nē" kādam pienākumam var tikai tad, kad dzīvo viens un ar tevi cilvēki nerēķinās
31.08.2017 11:58 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Mēnesnīca, tad, lai dara tā - vīrs paralēli mamuta nešanai šmorē pelmeņus, sieva uzņemas vadīt auto. Viss godīgi, sanāk pienākumu apmaiņa, nevis jauna pienākuma uzgrūšana sievai.
*
Meralle uztvēra manu domu.
*
Autor, domā, ka esi vienīgais, kas ilgi vada automašīnu? Tāda ir dzīve.
31.08.2017 12:08 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
esi vienīgais, kas ilgi vada automašīnu? Tāda ir dzīve

Neesmu jau tālbraucējs, kam pie stūres paiet visa dzīve.
31.08.2017 13:21 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
Un kā jau te pavīdēja - izklausās, ka Tev ir kaut kāds aizvainojums, ka sieva nepiekrita pārcelties ārpus LV, tad tagad Tu par to gadījumu pretī cel šo kārti, ka Tev apnicis vadīt auto un - izstiepies vai saraujies, sieva, bet pieņem. Un apgalvojums, ka viss pārējais attiecībās ir baigi forši, izņemot šo jautājumu, izklausās pēc ilūzijas. Tas ir secinājums no tā, kā Tu domā, ka sieva reaģēs.
Egoists Tu esi. Pārlasi diskusiju vēlreiz, sevišķi pēdējās lapas un atradīsi kāpēc, ja uzreiz nesaproti.
31.08.2017 15:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits