Apnikusi auto vadīšana?

 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Īsumā - tiesības iegūtas pirms ceturtdaļgadsimta, pa šo laiku nobraukts... nezinu, laikam kāds pusmiljons km vismaz. Daudz kas pa šo laiku ir mainījies, pašlaik dzīve sakārtota tā, ka ikdienā pie auto stūres varētu arī nesēsties. Respektīvi, lai brauc tie ģimenes locekļi, kam tas ir nepieciešams. Kā viņus pārliecināt, lai no manis šo pakalpojumu (stūrēšanu) vairs neprasa? Runa ir tieši par stūrēšanu, ne par autoparka uzturēšanu, tur finanses tiks nodrošinātas tāpat kā līdz šim.
26.08.2017 16:59 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Ko tu esi izmēģinājis? Pajokot ar sievu?

Esmu tiešā tekstā un ar nopietnu intonāciju paudis konkrētu informāciju. Kā arī precizējis, ka tas nav joks.
Braukā, braukā, tad pasaki, ka pie stūres vairs nekad.

Es jau paskaidroju. Atkārtoju tiem, kas nepamanīja - man ir šobrīd nebūtiskas veselības problēmas, kuru turpmākā attīstība (var notikt, var nenotikt, bet drīzāk notiks nekā nenotiks) var būt par iemeslu, lai kārtējā medicīniskā izziņa, kas ir neatņemama auto vadītāja apliecības pavadone, man vairs netiktu izsniegta. Vai tas būs pēc dažiem gadiem, vai drusku vēlāk - šobrīd es to nevaru prognozēt. Šis apstāklis, kā arī tas, ka man pati braukšana ir apnikusi, ir iemesls, kamdēļ tiešām un bez jebkādiem jokiem pie stūres vairs sēsties nevēlos. Un sieva par to tieši tādā formātā, kā tagad rakstu, arī ir tikusi informēta.
27.08.2017 14:50 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tad, kad runā ar sievu, Tu uzsvaru liec uz " man ir apnicis" vai tomēr uz veselību? Ja veselību piemini tikai kā garāmejot, tad varbüt viņa uzskata, ka izmanto to tikai kā bezmaz pašradītu ieganstu.
27.08.2017 14:55 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Tad, kad runā ar sievu, Tu uzsvaru liec uz " man ir apnicis" vai tomēr uz veselību?

Uz "apnicis". Jo tā ir taisnība - reāli ir apnicis. Attiecībā par veselību - ar mazām viltībām/līdz galam nepateikšanām/noklusēšanām to izziņu varētu dabūt arī nākotnē. Cita lieta, vai es vēlos potenciāli kaut kad nonākt ziņu portālos zem virsraksta "Nezināmu iemeslu dēļ nobrauca no ceļa".
27.08.2017 14:58 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
v35
A Tev pašam nav ienācis prātā, ka Tavai sievai arī nav nekāda dižā vēlme sēsties pie stūres? Varbūt viņai pašai ir nopietni iemesli nesēsties pie stūres, bet tos Tu neesi pamanījis. Un vispār, kas skatās bērnus (nezinu, cik tie veci) jūsu autoizbraukumos?
27.08.2017 15:05 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
V35, tad kad esi uz ceļa, Tu riskē arī ar citu dzīvībām, un, ja Tava veselība palielina izteikti risku avārijai, tad būtu diezgan bezatbildīgi un izcili savtīgi, "ar viltībām" dabūt izziņu un turpināt braukt. Ja Tavai sievai ir nospļauties par svešiniekiem un Tevi, tad atgādini, ka mašīnā iespējams sēdēs viņa pati arī un jūsu bērni (ja tādi ir).
Pamēģini viņai uzsvērt tieši veselības aspektu un drošības - tiešām nevaru iedomāties, ka mīlošs (?) laulenis pilnībā ignorētu ko tādu.
27.08.2017 15:07 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
A Tev pašam nav ienācis prātā, ka Tavai sievai arī nav nekāda dižā vēlme sēsties pie stūres? Varbūt viņai pašai ir nopietni iemesli nesēsties pie stūres, bet tos Tu neesi pamanījis.

Viņai tiesības ir vairāk kā 10 gadus. Un kādus 100 tūkstošus pa šīem gadiem arī viņa ir norullējusi.
Un vispār, kas skatās bērnus (nezinu, cik tie veci) jūsu autoizbraukumos?

Ko nozīmē - skatās? Aizmugurējo beņķi pieskata tas, kurš nav pie stūres.
27.08.2017 15:08 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
ja Tava veselība palielina izteikti risku avārijai, tad būtu diezgan bezatbildīgi un izcili savtīgi, "ar viltībām" dabūt izziņu un turpināt braukt

Konkrēti šobrīd risku nav. Vai vismaz - risku nav vairāk kā tad, ja brauktu ar 0.49 promilēm vai 20+ stundas bez gulēšanas.
27.08.2017 15:11 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
v35
Tu te kaut ko līdz galam nestāsti un mal tik riņķī un apkārt vai pats esi tik akls kā sikspārnis, ka neredzi, kas par iemeslu ir tam, ka jēdzīgi ar sievu nevarat atrisināt šo jautājumu.
27.08.2017 15:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Nenāk nekas cits prātā kā noorganizē atkal speciālu sarunu (nevis, tā starp citu), kurā pastāsti sievai par veselību, mazāk "man apnicis", jo, kā te tika minēts, viņai varbūt arī ir apnicis (man gan liekas, ka tad parasti ir kādi kompromisi no abām pusēm, bet, nu, tas tā...) un pajautā, viņas iemeslus - kāpēc viņa nevēlas braukt. Ja atkal sākas "nejoko", tad, apbruņotos ar pacietību, un kaut vai 100 x noliegtu "joku". Jūs tomēr esat divi pieauguši cilvēki.
27.08.2017 15:29 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Vienkārši bliez dūri galdā un pasaki ar nopietnu ģīmi - vecā laulātā biedrene,
Nav dzimusi vēl tā sieva, kuru šāda pieeja nebūtu pārliecinājusi!:)
27.08.2017 19:58 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Vienkārši bliez dūri galdā

Man nav pieņemams šāds jautājumu risināšanas veids. Līdz šim padsmit gadus esam bez tāda iztikuši.
27.08.2017 20:38 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
Iedomājies šo visu apgriezti. Tavai sievai arī gan jau ir kādas lietas, ko viņa dara, ne jau tāpēc, ka baigi patīk, bet tā vienkārši iegājies. Nu, piemēram trauku vai wc mazgāšana. Iedomājies, ka vienā dienā viņa vienkārši pasaka, ka apnicis un viss, vairāk nedarīs. Paanalizē.
Manuprāt, visa dzīve, sevišķi kopdzīve, ir balstīta uz kompromisiem un tajā jāiegulda abiem, Tev būtu jāpieliek no sevis un jāsaprot, ka "apnicis" nav arguments, bet sievai jāņem vērā, ka Tev apnicis un jāpanāk pretī ar stūrēšanu. Vai kā jau minēja, piedāvā ko liksi tam pretim no sava.
Jebkurā gadījumā šeit nepieciešama saruna, dialogs, bez tā nekas īsti neizdosies.
27.08.2017 22:25 |
 
Reitings 100
Reģ: 17.03.2014
Mēs visi varētu atnākt pie tavas ģimenes un pateikt, ka tu tiešām, tiešām nevēlies vadīt auto. TAS viņus pārliecinātu??? :D
27.08.2017 23:01 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Man nav pieņemams šāds jautājumu risināšanas veids. Līdz šim padsmit gadus esam bez tāda iztikuši.
Mh, šo lietu risināšana cosmo gan ir lielisks variants. Padsmit gadus esat kopā, bet nevarat tik elementāru problēmu atrisināt? Jums laikam viss gludi gājis. :D
27.08.2017 23:28 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Jums laikam viss gludi gājis

Neticami izklausās, bet šī tiešām ir pirmā problēma padsmit gadu laikā, kur risinājums pagaidām nav atrasts.
28.08.2017 07:10 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Interesanti, ka šo publisko paziņojumu neviens par joku neuzskata.
28.08.2017 07:55 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
v35,
vienīgā lieta, kas šim publiskajam paziņojumam ir kopīga ar Tavu situāciju, ir atslēgvārds "automašīna". Tā taču ir pavisam cita situācija, Tu jau neaizej no darba, jo pievērsīsies citām lietām - Tev vienkārši esot apnicis vadīt automašīnu.
29.08.2017 09:15 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
vienīgā lieta, kas šim publiskajam paziņojumam ir kopīga ar Tavu situāciju, ir atslēgvārds "automašīna"

Piedod, Tev nav taisnība. Kopīgais ir fakts, ka cilvēks pārtrauc darīt to, ko viņš līdz šīm ir darījis ar prieku, un ko savas pieredzes dēļ spēj darīt labāk nekā citi, kam pieredze ir mazāka.
29.08.2017 10:25 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Tev vienkārši esot apnicis vadīt automašīnu

Varbūt nav īsti labs formulējums - "apnicis". Bet kā lai savādāk nosauc sajūtu, ka Tev visu laiku jāiet, teiksim, pamatskolas 3. klasē, kur viss ir sen zināms - gan jautājumi, kas tiks uzdoti, gan pareizās atbildes uz tiem.
29.08.2017 10:29 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
Piedod, Tev nav taisnība. Kopīgais ir fakts, ka cilvēks pārtrauc darīt to, ko viņš līdz šīm ir darījis ar prieku, un ko savas pieredzes dēļ spēj darīt labāk nekā citi, kam pieredze ir mazāka.

Nepiekritīšu, šajā gadījumā autosportists nesaka, ka viņš vairs nebrauks ikdienā, viņš to nedarīs vairs autosportā jeb darba ietvaros un tas ir kas cits. Jau minēju Tev piemēru ar trauku mazgāšanu/ wc tīrīšanu, kā vietā vari ievietot jebko citu, ko Tava sieva līdz šim ir uzņēmusies darīt un ne jau tāpēc, ka baigi patīk, bet tāpēc, ka kādam tas ir jādara. Un ja viņa vienā dienā saka, ka viņai tas apnicis, tad Tu ar prieku teiktu - OK, mīļā, nedari to vairs nekad, es tagad turpmāk to darīšu Tavā vietā?!
Un vēl Tu minēji, ka vari iztikt bez braukšanas dien dienā, bet 200km izbraucienos gribi, lai stūrē sieva - nu tur arī kaut kas neiet kopā. Sanāk, ka Tev tad tas izbrauciens nav vajadzīgs vai tomēr nav līdz galam sakārtots, ka vari iztikt bez stūrēšanas (taxis un šoferis Tev nav, cik saprotu). Rodiet kompromisu! Vienu reizi ved viens, otru otrs vai turpceļā ved viens, atpakaļ otrs un tml.
29.08.2017 12:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits