Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Viedokļi par tiesībām

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Pēdējā laikā sāku aizdomāties par tiesību likšanu ,drīz mūsu dzīvē būs ģimenes pieaugums un automašīna varētu atvieglot ikdienas dzīvi,taču teikšu godīgi es baidos,ka nevarēšu nolikt, pie stūres neesmu nekad sēdējusi, no mašīnām pilnīgi neko nesaprotu , likumus ar nejedzu:-D,protams zinu ka tovienīgā visu māca tāpat kā braukšanu,bet šķiet,ka instruktors dabūtu sirdstrieku pēc manas braukšanas jo pirmajā kokā būšu kā likts:-D.
Es joka pēc pildu csdd eksāmenu telefonā un no 30jautājumiem atbildēju pareizi uz 20jautājumiem, pieļāvu 10kļūdas, draugs saka ka tas esot labi, ņemot vērā,ka es neesmu likumus mācījusies, viņš teica,ka ar mācīšanos pirmajā reizē pieļāva 8 kļūda. :-D, saka ka nav tik grūti,bet nezinu šķiet būšu viss sliktākā braucēja kāda jebkad ir bijusi:-D
Kā bija jums? Vai atceraties savu pirmo reizi,kad apsēdāties pie auto stūres? Kā gāja ar teoriju?
Varbūt pēc jūsu komentāriem tikšu iedrošināta pamēģinat. :-D
06.08.2017 22:27 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Nu, taču tik daudzi, kuri iepriekš nekad nav bijuši pie stūres, sāk mācīties braukt un kaut kā jau tā lieta aiziet. Nevaru iedomāties, par ko var būt tādas bailes, jo visu iemācās, ir tikai jābūt lielai apņēmībai un gribasspēkam, jo tas viss noteikti var prasīt daudz laika un enerģijas. Man arī bija mācību laikā brīži, kad nolaidās rokas, bet tajā pašā laikā apzinājos, ka atpakaļceļa nav, kaut vai tāpēc, ka jau ir tajā ieguldīta liela naudas summa. :D
Man gāja vieglāk ar teoriju, vairākas x izgāju cauri uzdevumu grāmatai un tā ļoti labi palika atmiņā viss. Ar braukšanu gāja visādi - bija reizes, kad instruktors slavēja un lika sākt briest eksāmenam, bet tad atkal nākamajā reizē viss saslēdzās tā, ka tika pieļauta kāda lielā kļūda, kura varēja nebūt. Eksāmenu saucu par laimes spēli, tur visādi var notikt un gadīties, kas atkarīgs no daudziem apstākļiem :)
Atbalstu braukšanu ārpus nodarbībām ar instruktoru un priecājos, ka tētis piekrita regulāri ar mani braukāt un pamācīt arī dažādas lietas :D:)
Sognare, iesaku tik daudz nefantazēt visādas lietas no sērijas kā būtu, ja būtu, it īpaši tagad, kad vēl nemaz negrasies to visu sākt. Kad sāksi, tad visas lietas kļūs skaidrākas.
09.08.2017 11:44 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
V35, atkarīgs kas par auto, no riepām kādas ir virsū. Cilvēk, like kur tu dzīvo, ziemā tāds izskatās katrs otrais ceļš.
09.08.2017 00:40 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Tramīgums, pārlieku nogaidīšana, nedrošums ir lietas kas sāžot blakus auto kustina domas a kapēc tā, bet tā principa man vienalga kā katrs savā manierē brauc, tapēc jau var pagulēt :-)
08.08.2017 19:50 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Piedod, Sognare, bet tu tā kā no mākoņa malas nokritusi...

Sajutos ļaunā, bet nodomāju to pašu.. Nu, kāda jēga, sēžot mājās, uzdod miljons jocīgu jautājumu cosmo forumā, ja tāpat, ja lieta aizies līdz mācībām, visas šeit sasmeltās gudrības tāpat izgaisīs un būs jādara tikai viens - uzmanīgi jāklausās instruktorā.
08.08.2017 15:50 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Starp citu, agresīvs un nervozs ir divi pilnīgi atšķirīgi šoferu tipi, protams, vistrakāk ir tad, ja ir 2in1. Šodien braucu ar draudzeni, kura ir nervoza bremze, tas bija ārprāts. Viņa ne tikai pie stūres tāda ir, viņa vienkārši tāda ir.
08.08.2017 15:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Zinas tante, iespējams, ka tas pāries.
Kad man bija maza pieredze, man arī likās - ārprāts, kā var tā nogriezties, šausmas, šito nepalaist, drausmas, kur tik maza/liela distance, un, pats trakākais - te tak nevar griezties, bet viņš griežas!!!! Ar laiku iemācies prognozēt citu CS dalībnieku rīcību un jau "pēc sejas" redzi, ka lūk, šis velosipēdists 100% brauks pie sarkanā, šis X5 ar numuru tādu un tādu katru vakaru taisa kreiso pie dubultās nepārtrauktās, bet to, ka liela daļa neslēdz pagriezienu, jau pieņem kā tādu pašu faktu kā zobu kariesu. Ja jūties par sevi drošs, tas baigi neuztrauc.
Nu ir jau tie forever ļoti nervozie šoferi, bet uzskatu, ka tādi ir tikpat bīstami kā alkošoferi, lai gan brauc labi - nenoturīga psihe pie stūres nav nekas labs.
08.08.2017 15:36 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
:-DLai pa aknām nedabūtu, dzirdēju, ka aŗī vēderu braucot ieteicams sasprindzināt.
08.08.2017 15:26 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Un sist pastriškas :-D. Tā pēc triedeviņiem nostāstiem...
08.08.2017 15:23 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
:-D intruktori mēdzot raustīt kloķi braucēja vietā un stūri groza :-D w.t.f
08.08.2017 15:18 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Man ziniet, liekas, vismaz uz ielās notiekošo skatoties, ka savaldīt auto jau nu ir pats mazākais. Savaldīt savu dumjo prātu un ātri reaģēt uz zīmēm, situācijām un visu apkārt notiekošo, tas lūk ir jāmāk. Lieku tiesības, esmu finiša taisnē, bet ikdienā pārvietojos ar velo. Un aiii, kādus tik sūdus negadās redzēt. Vecenes prot pārkāpt pa 3, pa 4 noteikumiem veicot vienu vienīgu labo pagriezienu. Un es jau arī muti neturu. Esmu nesusies pakaļ, lai izlamātu pēc pilnas programmas :D
Bail domāt, kas būs, kad braucot ikdienā, blakus sēdēs nevis instruktors, bet draugs, kurš ir gandrīz tik pat agresīvs braucējs. :D
08.08.2017 11:04 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Kā te teica vienkārši uz parsata taistna garlaicīga ceļa tas nebus tas, vairants neatceros ciparu, 333kompleksā ja ir nauda var papriecāties, lai mazāki izdevumi pabraukt ar savu auto pa trasi apļos uz laiku :-D tas būs kas pilnīgi cits censties ņemt trasi arvien ātrāk un labāk. Tikai tā tāda ideja:-D nav jauzskata par baigo risinājumu, tādā veidā caur labām sajūtām ar adrenalinu vajadzīgo kas tiktu piepulots parsmēm.
Tas tāds apmierinājums domās sākt braukt pa abām 333 kartinga trasēm...(l)
08.08.2017 10:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Njā, tikai braukšana CSDD eksāmenā un braukšana dzīvē ir divas dažādas lietas. :-D
v35, pa šādu ceļu lielāka nozīme ir mašīnai, ne kārbai, ar kādu Audi Quattro vai Subaru - mierīgi, kaut ar automātu, ar Huyndai Getz arī ar manuālo tur nekas nesanāks. Ar BMW bez X-drive (piem. manu) arī diez kas nebūs. :-D
08.08.2017 08:41 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
V35, lai braukt ar tomātu (automātu) nekādu dižo sajēgu nevajag, ar to principā pat bērns var braukt.

Jā? Nu labi, pastāsti, kā Tu ar automātu (ne džipu) izbrauksi pa šādu ceļu:

Varu saderēt, ka nekas Tev nesanāks.
08.08.2017 07:37 |
 
Reitings 30
Reģ: 30.07.2017
Braitmane, Tev tās iemaņas maz ko dos. Es biju braukusi vairākas reizes ārpus apdzīvotām vietām pirms sāku braukt ar instruktori. Vai tas man kaut ko deva? Nu, ne gluži, braukt pa taisnu šoseju ir viens, braukt satiksmē, visu laiku skatīties uz ceļa zīmēm, gājējiem, citām mašīnām, pārkārtoties pa joslām, skatīties luksoforos - pilnīgi kaut kas cits. Nu, vismaz man neko diži tā pabraukāšana pirms instruktora nedeva.
08.08.2017 07:10 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Trenēties ārpus autoskolas ir ļoti labi, palīdz un jūties vispār drošāk, iekāpjot auto. Arī ietaupās nauda.
08.08.2017 00:04 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Es patreiz pati mācu braukt vienu cilvēku, kā arī paralēli viņš mācās pie instruktora.:-D Tas kā es braucu , tam ir maz sakara ar to kā es mācu viņu braukt. Mani arī tēvs mācīja braukt, un mācīja braukt gan kā to prasīs CSDD, gan kā būs jābrauc reāli satiksmē. Es vnk neredzu problēmu, tajā aspektā, ka kāds cits autovadītājs pamācītu braukt kādu, protams, normāls vadītājs nevis āpsis.
Kā arī mana ikdienas braukšana baigi neatšķiras no tā, kā es brauktu eksāmenā, ja nu vienīgi ātrums, dinamika, bet tā esmu no tiem vadītājiem ,kas ievēro trajektorijas krustojumos un pagriezienos, svēti, kā arī mana mašīna ir aprīkota ar virzienrādītājiem, kurus es izmantoju. Jo krutāks braucējs, jo biežāk viņa a/m ir bez tiem, kā arī šiem trajektorijas ir pilnīgā pakaļā un bieži ir pārkinga vietu aklums, nesaprot kas tās par svītrām . Pun intended.:-D
08.08.2017 00:02 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Braitmane
Katra mašīna ir mazliet savādāka. Izjutīsi vienu, tas tev maz dos, iekāpjot nākamajā - tāpat viss būs mazliet savādāk.
Un, ko tieši tu domā ar "trenēties spiest pedāļus"? Lai nu ko trenēt, bet pedāļu spiešana ir pēdējā lieta, par ko satraukties. Spied pedāli, punkts.
08.08.2017 00:00 |
 
Reitings 126
Reģ: 28.07.2016
Apple_pie - nu kaut kādas iemaņas taču dos? Vismaz izjust mašīnu.. iepraktizēties ātrumu pārslēgšanā un pedāļu spiešanā.
No tās satiksmes un Rīgas man visvairāk bail. Tur jau nebūs laika domāt kas un kā, viss būs jādara ātri. Tāpēc varbūt arī ir labi, ka es patrenējos ne tik intensīvās vietās. Un vēl mani nomoka tas, ka es nepārzinu Rīgas ielas.. tas arī kaut ko lielā vai mazā mērā ietekmē braucot ar instruktoru? Viņš taču pasaka, kur un kad jānogriežas? Vai arī pasaka konkrētu galamērķi kur jānonāk un tev tur arī jābrauc? :-(
07.08.2017 23:53 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Kad es mācījos, man tēvs kategoriski aizliedza braukt vispār, izņemot ar instruktoru tieši šī iemesla dēļ:
+ ar sev pazīstamu bieži ir riskanti braukt, jo viņi māca tā, kā viņi brauc, nevis kā vajadzētu mācīt.

Un pareizi vien bija, jo intruktors trenēja tieši tās lietas, kas nepieciešamas eksāmenā. Visiem taču zināms, ka eksāmeniem ar reālo dzīvi parasti maz sakara (ko pierāda pilnīgi visi eksāmeni, ko jebkad esmu kārtojusi), un eksāmenam jāsagatavo konkrētas lietas, jāizpilda konkrētas prasības. Braukt "pa īstam" iemācīsies pēc eksāmena, pat nepamanīsi, pa kuru brīdi.
*
Par instruktora pedāļiem man foršas atmiņas. Manam instuktoram bija čīkstīgas kurpes, un es pēc kurpēm vienmēr dzirdēju, kad viņš kādu pedāli grasās spiest, tad nu ātri vien atkodu visas situācijas, kad jāreaģē ātrāk utt. :-)
07.08.2017 23:50 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Pa neapdzīvotām ielām nav jēgas braukt, tas neko Rīgas braukšanā Tev nedos.. itin neko, vienīgi apgūt principu varbūt, kā vadīt mašīnu. Tas vienīgais, jo vajag to kustību, satiksmi, dzīvību, pa taisnu lauku ceļu var pirmajā reizē braukt + ar sev pazīstamu bieži ir riskanti braukt, jo viņi māca tā, kā viņi brauc, nevis kā vajadzētu mācīt.
07.08.2017 23:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits