Viedokļi par tiesībām

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Pēdējā laikā sāku aizdomāties par tiesību likšanu ,drīz mūsu dzīvē būs ģimenes pieaugums un automašīna varētu atvieglot ikdienas dzīvi,taču teikšu godīgi es baidos,ka nevarēšu nolikt, pie stūres neesmu nekad sēdējusi, no mašīnām pilnīgi neko nesaprotu , likumus ar nejedzu:-D,protams zinu ka tovienīgā visu māca tāpat kā braukšanu,bet šķiet,ka instruktors dabūtu sirdstrieku pēc manas braukšanas jo pirmajā kokā būšu kā likts:-D.
Es joka pēc pildu csdd eksāmenu telefonā un no 30jautājumiem atbildēju pareizi uz 20jautājumiem, pieļāvu 10kļūdas, draugs saka ka tas esot labi, ņemot vērā,ka es neesmu likumus mācījusies, viņš teica,ka ar mācīšanos pirmajā reizē pieļāva 8 kļūda. :-D, saka ka nav tik grūti,bet nezinu šķiet būšu viss sliktākā braucēja kāda jebkad ir bijusi:-D
Kā bija jums? Vai atceraties savu pirmo reizi,kad apsēdāties pie auto stūres? Kā gāja ar teoriju?
Varbūt pēc jūsu komentāriem tikšu iedrošināta pamēģinat. :-D
06.08.2017 22:27 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
a ko tas sajūgs dod? Un tiem kam ir tikai 2pedāļi, kur tad ir sajūgs???

Sajūgu jāspiež, lai pārslēgtu ātrumus ar roku. Tā kā automātiskajam tāda kloķa nav, ieliec režīmā, ātrumi paši pārslēdzas, līdz ar to pedālis ir lieks.
07.08.2017 15:02 |
 
Reitings 126
Reģ: 28.07.2016
Mis Take - Tev tiešām ir uztveres problēmas.. anyway, sajūgs kopā ar bremzi pie apstāšanās ir jāspiež.. nevis tikai bremze.
Kā var sajūgu nospiest bremzējot? ar labo kāju?
Zināji, ka cilvēkam ir arī kreisā kāja, ne tikai labā? Un, cik man zināms, tad sajūgu izspiež ar kreiso kāju. Nu tu varbūt ar labo, es jau nezinu.. Un nospiest sajūgu bremzējot ir pat ļoti iespējams, ja labā kāja ir uz bremzes un kreisā - uz sajūga. Ta lūk..
Un ko Tu man vispār vari pārmest par to, kā es varu neko neredzēt braucot atpakaļgaitā? Esmu pie stūres bijusi labi, ja 4 reizes. Un braucot atpakaļgaitā spoguļos nevar redzēt to, kas notiek tieši aizmugurē, cik tālu esi no apmales vai grāvja. Man prieks, ka esi iemācījusies braukt, bet tāpēc jau nevajag mētāt lielo braukšanas guru. Neviens nav piedzimis ar stūri rokās un ticu, ka arī Tu pirmo reizi esot pie stūres nesāki braukt kā profesionāle. :-)
07.08.2017 15:06 |
 
Reitings 86
Reģ: 23.12.2009
Arī es gatavojos rudenì sàkt màcìbas autoskolà.
Neskatoties uz daźàdajim viedokĺiem,màcìśos uz automàtu.
Jautàjums tàm kas màcìjuśàs un likuśas tiesìbas ziemà_vai bij kaut kàdà ziñà grùtàk kà citos gadalaikos ?
07.08.2017 15:08 |
 
Reitings 30
Reģ: 30.07.2017
Es speciāli gribēju braukšanu ņemt ziemā, man likās, ja mācīšos vasarā, tad pēc tam ziemā braucot būs ļoti bailīgi. Nezinu, man grūti galīgi nebija, vismaz slīdēšanu pa ledu biju jau piedzīvojusi kopā ar instruktori un pēc eksāmena nebija nekādu problēmu vienai braukt pa slidenu ceļu.
07.08.2017 15:14 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Gangsters,a ko tas sajūgs dod? Un tiem kam ir tikai 2pedāļi, kur tad ir sajūgs??

Sajūgu spiež, lai pārslēgtu ātrumus. Tas notiek tā- nospied sajūgu, ieliec robā, laid vaļā sajūgu un spied gāzi (vienlaicīgi un plūstoši). Mašīna tad ripo un kad vajag atkal ielikt nākamajā pārnesumā - darbību atkārto.
Tie ar 2 pedāļiem ir ar automātisko kārbu. Automātiskā ātrumkārba to arī nozīmē, ka ātrumi pārslēdzas automātiski, līdz ar to sajūgs nav vajadzīgs.
http://cosmo.lv/forums/topic/96745-/
07.08.2017 15:15 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Jautàjums tàm kas màcìjuśàs un likuśas tiesìbas ziemà_vai bij kaut kàdà ziñà grùtàk kà citos gadalaikos ?

Sāku mācīties rudenī, uz ziemassvētkiem tiesības jau bija kabatā. Viss bija ok, jo sāku no 0 un nezināju par vadīšanas atšķirībām atkarībā no sezonas. Tikai pavasarī, kad nokusa sniegs, sapratu O, cik forši un stabili ir braukt bez sniega :D
07.08.2017 15:19 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Pie reizes,tad pajautāšu, draugam kopā ir 3mašīnas, pirmo ko nopirka, viņš tagad ņem un pārkrāso ,nomaina detaļas,tai ir 3pedāļi(sajugs, bremzes,gāze), otrai mašīnai(ko plāno ar sataisīt,lai varētu pārdot,jo saprata,ka labāk patīk ar manualo braukt, tad 3 mašīnai ar ko tagad brauc, tai esot pusautomatiskā, 2pedāļi un ātrum kloķis:-Dtad nesaprotu kur tādām mašīnām ir tas sajūgs:-D:-D , izteicās ,ka grib nomainīt ātrum kārbu uz manuālo:-D.
07.08.2017 15:41 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Es sāku braukt ar auto ļoti,ļoti agrā vecumā man bija 12 gadi, arī pirms tam gluži bez pieredzes nebiju, jo braucu ar maziem močiem.
Mani mācīja tēvs, sāku braukt ar pirmo reizi. Īstenībā autovadīšanā nav nekā sarežģītā, ja ir LABS instruktors vai cits šoferis, kas visu var paskaidrot. CSN arī nav nekas grūts, tā , pēc manām domām, ir visvieglāk daļa no visa. Tā liekā pārsmadzeņošana reāli tev traucēs, ja tu uzbur sev galvā visādus trakus scenārijus, tad ,sākot mācīties ,tev būs milzīgs stress, jo sevi būsi kapitāli uzvilkusi bez vajadzības. Tam visam ir jāpieiet vienkāršāk un bez stresa. Ja tev ir 0 pieredzes vislabāk , ja ar tevi pirms instruktora pastrādātu kāds pazīstamais, kurš labi brauc, draugs, tēvs, māte, māsa, brālis...
07.08.2017 15:51 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
:-D Tad Tev situācija ideāla! Ar ko ir un kas pamāca arī, tikai laiks un vieta jāatrod trenniņiem kaut dažiem pirms prakses autokskolā. Ir vispār par ko traukties? :-)
Tas tikai normāli, kaut brīvdienās papraktizēties, it to piedzīvojums, Rīgas apkārtnē ir vietas kur to var darīt vēsi. Tikai vairāk tie tad būs grants ceļi, asfalta tad jāskatās bezsatiksmes braucamie posmi nenāk uzreiz prātā.
07.08.2017 15:58 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Ko tur domāt par tiem pedāļiem utt ātrumiem kamēr nav braukts, vienkarši paņem piesēžās būs drauga instrukcijas kuras nevajadzētu gar ausīm laist un vis:-D
07.08.2017 16:02 |
 
Reitings 57
Reģ: 18.07.2017
KB-9 Ne pa tēmu, bet uz Tevis varētu lieliski notestēt, cik ilgam laikam jāpaiet, līdz Cosmo vidusmēra lietotājs beidzot pamana, ka viņam ir jauna vēstule. :-D
07.08.2017 16:21 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
Mans draugs mēdz skaļi lamaties,kad kāds ,"nemākulīgi brauc", tad iedomājos,ka šādi uz mani lamasies

Pabrīdinās paceļot toni ja apzinās ka toč kaut kas var noiet greizi, katram bijs pašam vai citiem, ka ka ielsēdzas "štoperis" ja paceļ balsi, tā tāda pretreakcija nu tavs draugs tevi pazīst tāpat un zina kā.. par to arī nav ko domāt jo tas ir nepieciešams saņemt trauksmes signālus ja situācija tāda būs, tikai normāli , tas tāpat nav personisks tēmējums, tā ir situācijas uzlabošana.
07.08.2017 16:27 |
 
Reitings 2244
Reģ: 31.05.2017
nueva kamēr nepateici :-D :-D neredzēju, augšpusi neskatos cosmo... iepreikš arī bijis pēc dienas divām trim pamanu uzmanība tam nostūrim nepievēršu.
07.08.2017 16:34 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
sajūgs kopā ar bremzi pie apstāšanās ir jāspiež.. nevis tikai bremze.
Sajūgs ar bremzi kopā jāspiež pie bremzēšana, tad ja ir ātrumā. Ja bremzē,pirms tam izņemot no ātruma jeb neitrālajā atstājot, tad sajūgs bremzēšanas brīdī nav jāspiež.
07.08.2017 16:57 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Ja Tev, Sognare, ir tā, ka kādā neparastā situācijā varētu aizvērt acis un ļauties liktenim, sēžot pie auto stūres, tad nē - Tev nevajag tiesības, visādi citādi, lai vai cik cilvēks būtu liels āmurs, autovadītāja apliecība ir derīga štelle. Un.. jo biežāk brauc, jo labāk sanāk.
07.08.2017 17:25 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Pirms es liku tiesības, man arī bija maza nojausma par to, kā automašīna kā tāda strādā, kāda loma ir sajūgam un kā zināt, kad pārlikt ātrumus... Tagad tas viss liekas smieklīgi, jo vispār par to nedomāju, kājas pedāļus spiež jau intuitīvi un tieši tas pats ar ātrumu pārslēgšanu.
Manam draugam gan ir viedoklis, ka tiesībām nevajadzētu būt kuram katram, un es laikam piekrītu :D
07.08.2017 18:03 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Braitmane, es tachu saku, ka nepareizi izlasīju, likās, ka raksti, ka bremzes vietā sajūgu! Tas toch nereāli.. bet izspest sajūgu bremzējot un pārslēdzot ātrumu uz visiem 100% iemācīs pirmajā braukšanas stundā.
Tāpat iemācīs noregulēt spoguljus reāli samazinot aklo zonu līdz minimumam. Varbūt der pieteikties kursos un pamācīties pie instruktora, citādi braucot ar kādu, kas nepamāca noregulēt spoguljus, diez vai var ko iemācīties. Tāpat daudzi instruktori saka, ka iemācīt ir daudz vieglāk nekā pārmācīt, kad kaut kas iemācīts nepareizi.
Draudzenes ir teikušas, ka mācoties ar draugiem, likās, ka nereāli iemācīties- pie instruktora viss ātri aizgāja uz priekšu
Sognore, pusautomātiskā, jeb automātiskā ar iespēju manuāli pārslēgt ātrumus- ir daudz tādu mašīnu, man liekas gandrīz visiem jaunajiem automātiem ir šitas variants, tur sajūgs nav vajadzīgs. Gribi brauc kā ar automātu, gribi slēdz ātrumus pati. Vnk nomaini režīmu.
Es piem paralēli parkoties nemāku, ja vieta ir minimāli priekš mašīnas- es pat nemēginu tur līst iekšā, vnk parkojos citur. Nu, man tas daudz netraucē .
07.08.2017 18:19 |
 
Reitings 126
Reģ: 28.07.2016
Mis Take - nu tur jau tā lieta, ka pat ar noregulētiem spoguļiem man ir grūti redzēt, kas notiek aizmugurē. Kaut ko jau redzu, bet to, vai ar pakaļējiem riteņiem jau nebraucu grāvi, es neredzu. Un tur nav vaina cilvēkā, kas man māca braukt.. vienkārši es vēl neizjūtu mašīnu. Arī braucot pa ceļu ir sajūta, ka tas ceļš ir par šauru un ja vēl jāsamainās ar pretim braucošo mašīnu, tad vispār liekas, ka jābrauc nost no ceļa, jo citas iespējas nav. :-D Kaut gan reāli tas ceļš ir tik plats, lai pa to varētu braukt 3 mašīnas.
Pie instruktora tuvākajā laikā noteikti neiešu. Man sākumā jāiemācās kārtīgi braukt, kaut vai pa savu pilsētu, kur nav intensīvas satiksmes un tad varu domāt par braukšanas nodarbībām pie instruktora. Un vispār man likās, ka pirmā braukšana pie instruktora notiek apmācību laukumā, bet nē, man uzreiz lika braukt pa ielu. Domāju, vai tādiem, kas sāk no pilnīgas 0, respektīvi, kuri piesēdušies pirmo reizi pie stūres un nav nekādas poņas par sajūgu, ātrumu pārslēgšanu utt. arī pirmajā nodarbībā liek braukt pa ielu? (t)
07.08.2017 20:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Sāku no pilnīgas nulles, piegāju pie mašīnas domādama, ka mani vedīs uz laukumu, bet mani iesēdināja uzreiz braukt pie stūres. Un, lai cik dīvaini nebūtu, viss bija OK.
07.08.2017 20:50 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Ja liec ar manuālo, tad vari braukt gan manuālo, gan automātu. Ja mācies un liec ar automātu, tad tiesībās būs atzīme, ka drīksti braukt tikai ar automātisko ātrumkārbu. Manā uztverē tiesības vadīt TIKAI automātu tāda pustiesība vien ir

Principā būtu tikai korekti, ja tiktu atrisināta arī pretējā situācija - cilvēkam, kas licis tiesības un ,līdz šim braucis tikai ar manuālo kārbu, vajadzētu obligātu kvalificētu apmācību, kā pareizi braukt ar automātu. Tur tomēr ir diezgan daudz knifiņu, kurus nezinot, var sataisīt ziepes. Vilkšana, iebuksēšana, parkošanās slīpumā, braukšana pa grūti izbraucamu ceļu...
07.08.2017 20:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits