Viedokļi par tiesībām

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Pēdējā laikā sāku aizdomāties par tiesību likšanu ,drīz mūsu dzīvē būs ģimenes pieaugums un automašīna varētu atvieglot ikdienas dzīvi,taču teikšu godīgi es baidos,ka nevarēšu nolikt, pie stūres neesmu nekad sēdējusi, no mašīnām pilnīgi neko nesaprotu , likumus ar nejedzu:-D,protams zinu ka tovienīgā visu māca tāpat kā braukšanu,bet šķiet,ka instruktors dabūtu sirdstrieku pēc manas braukšanas jo pirmajā kokā būšu kā likts:-D.
Es joka pēc pildu csdd eksāmenu telefonā un no 30jautājumiem atbildēju pareizi uz 20jautājumiem, pieļāvu 10kļūdas, draugs saka ka tas esot labi, ņemot vērā,ka es neesmu likumus mācījusies, viņš teica,ka ar mācīšanos pirmajā reizē pieļāva 8 kļūda. :-D, saka ka nav tik grūti,bet nezinu šķiet būšu viss sliktākā braucēja kāda jebkad ir bijusi:-D
Kā bija jums? Vai atceraties savu pirmo reizi,kad apsēdāties pie auto stūres? Kā gāja ar teoriju?
Varbūt pēc jūsu komentāriem tikšu iedrošināta pamēģinat. :-D
06.08.2017 22:27 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Kad es mācījos,tad instruktors man sākumā pajautāja,vai vispār protu braukt. Pateicu,ka nemāku. Pirmajā nodarbībā aizveda mani uz placi,un es mācījos uzsākt,pagriezties utt. Pilsētā izdzina pašās beigās un tīri tāpēc,lai aizbrauktu uz auto skolu. Likumus iemācīsies,mācoties teoriju.
Tāpat braukt iemācīsies tikai tad,kad būs pašai sava mašīna un regulāri nāksies piedalīties satiksmē.
Veiksmi mācībās.
07.08.2017 11:46 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
bet bieži sanāk nepareizajā ātrumā ielikt vai nenospiest sajūgu pie bremzēšanas.

Kā var sajūgu nospiest bremzējot?

bremzes jāspiež ar labo kāju, tāpēc arī es nesaprotu kā var nospiest sajūgu bremžu vietā

Jēziņ, cilvēku uztvere ir tik apbrīnojama. Tak autore droši vien runāja par situācju, kad bremzējot / stājoties nav izņemts no ātruma un nenospiežot sajūgu, auto vnk noslāpst.
Un vēl: sajūgs - kreisā kāja, bremzes, gāze- labā:D Līdz ar to nospiest bremzes vienlaicīgi ar sajūgu ir ļoti pat iespējams.
07.08.2017 11:54 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
kā var nospiest sajūgu bremžu vietā
Tur nebija rakstīts,ka sajūgu nospiež bremžu vietā. Es sapratu to tā,ka,kad ir ielikts ātrumā,tad kopā ar bremzēm ir jāspiež sajūgs,bet konkrētā persona mēdz aizmirst šādās situācijas izspiest sajūgu.
07.08.2017 11:57 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Jā, es netā izlasīju. Tur ir nenospiest sajūgu, nevis nospiest. Es ilgi domāju, vai vispār ir iespējams sajūgu nospiest bremžu vietā. Logiski, ka nē...
Mani instruktors ielās izdzina 2 nodarbībā. Pirmajā mācīja kur ir kāds pedālis un kā pārslēgt ātrumus, noregulēt spoguljus utm sīkumus, sāku no pilnīgas nulles, ar domu, ka braukšana nav mans laucinjsh, un ka tur tachu neko nevar saprast...
07.08.2017 12:53 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Neieteiktu ar automātu likt. Arī gribēju, bet vīrs atrunāja. Lielas atškirības nav, labāk nolikt ar manuālo, lai ir normālas tiesības, un tad pirkt automātu, ja nu galīgi besī ātrumu slēgšana. Jo ja nu tomēr kādreiz noder tiesības manuālajam auto - piem darba auto, vai vinnēs loterijā :-D
07.08.2017 12:57 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Dievinu braukt pie stūres, tiešām tā ir bauda un brīvība (l) Nemaz nevaru iedomāties, ka man nav mašīnas un jābrauc ar autobusu (te lūdzu nepārprast, pārvietojos dažreiz arī ar sabiedrisko) vai būt atkarīgai no tiem, kas var aizvest.
*
Braucu pārliecinoši un labi, bet piekrītu, ka sliktu braucēju (jeb kā te skarbāk bija teikts) pietiek. Un palasot šo diskusiju, jābūt vēl uzmanīgākai, jo daudzas ir bailīgas, bet tāpat brauc.
*
Par paralēlo pārkošanos - kādreiz izteikti riebās, tagad vnk nepatīk, jo esmu to apguvusi pati. Pagāja n-tie gadi, kamēr vispār to sāku mēģināt. Bet tāpat, ja ir iespēja noparkoties bez paralēlās, tad to arī izmantoju. Lieku reizi sev dzīvi nesarežģīju
07.08.2017 13:12 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Neieteiktu ar automātu likt. Arī gribēju, bet vīrs atrunāja. Lielas atškirības nav, labāk nolikt ar manuālo, lai ir normālas tiesības, un tad pirkt automātu, ja nu galīgi besī ātrumu slēgšana. Jo ja nu tomēr kādreiz noder tiesības manuālajam auto - piem darba auto, vai vinnēs loterijā

Mis take īsti nesaprotu, sanāk tā ,ka liekot tiesības ar manualo kārbu, tev izsniegs tiesības tikai priekš manualam mašīnām,un ja liec ar automātisko tad varēsi vadīt tikai automātiskās?
Jautājums laikam stulbs:-D
Aa vēl, kas ir sajūgs? Zinu es ātruma kloči, bremžu pedāli un gāzes pedāli ,vēl rokas bremzi kas ir blakus ātrum kločim. Ak jā.draugam pati pirmā mašīna bija ar 3 pedāļiem, tad vispār var sajukt:-D, tikai neatceros kam 3šais bija domāts.:-D
07.08.2017 13:32 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Teoriju esmu nokārtojusi, bet neesmu tikusies ar instruktoru kopš aprīļa, braukāju ar viņu kopš novembra-diemžēl progress viņu neapmierināja, nespēju vairs grūst iekšā naudu, jo neuzskatu,ka viņa teiktais:" kamēr nebrauksi tik labi,kā es,pie eksāmena netiksi" ir kas izpildāms bez vismaz pāris gadu pieredzes....Esmu atmetusi ar roku, tā man katru reizi pulss ap 130,kad jākuļas uz Rīgu pabraukāties.Viņš uz laukuma mani aizveda tikai vienu reizi pusgada laikā.Radies iespaids,ka tomēr nauda viņam prinārā,jo visu laiku bija jāklausās,cik viņam bīstams un neizdevīgs darbs...Negribu vairs viņu redzēt.Ļoti iedomīgs cilvēks.
07.08.2017 13:33 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Apsveru domu par instruktori-sievieti,nevēlos vairs nevienu šovinistu!!
07.08.2017 13:34 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Sognare- piedod bet acīs cērtās- ātruma kloķis ne kločis!
Par tiem pedāļiem- nu tad Tev draugam ir automāts. Tam ir bremzes un gāze. Manuālajai kārbai ir sajūgs, bremzes un gāze.. sajūgu lieto lai pārslēgtu ātrumus un bremzējot.. nemāku tikai Tev aprakstīt tā nozīmi..
Ja liel pilnās tiesības brauc ar ko gribi- automātu vai manuālo. Ja liec tikai uz automāta, tad tikai ar to arī vari braukt.
Savu dzīvi bez tiesībām nevaru iedomāties.. bez auto ne tik.
07.08.2017 13:43 |
 
Reitings 60
Reģ: 06.07.2017
BetijaB vari taču mainīt instruktoru autoskolā bez problēmām.
07.08.2017 13:47 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Diversija, man jau ar ir bijušas, vēl arī kuponi kaut kādi, bet nezinu, kurās autoskolās tas bija. :D
07.08.2017 13:52 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
sanāk tā ,ka liekot tiesības ar manualo kārbu, tev izsniegs tiesības tikai priekš manualam mašīnām,un ja liec ar automātisko tad varēsi vadīt tikai automātiskās?

Ar manuālo vari sēsties un braukt ar aba veida. Ja noliec automātiskās, tad nav iemaņu ar sajūgu, tāpēc ar tādām tiesībām var braukt tikai ar automātisko, manuālajā nevar sēsties pie stūres.
07.08.2017 13:55 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Sognore, :-D trešais pedālis arī ir tas pats sajūgs :D to visu tev pirmajā nodarbībā pastāstīs un iemácīs.
Ja liec uz automâtu- drīksti braukt tikai ar automātu. Ja liec uz manuālo- brauc ar kādu gribi.
07.08.2017 14:00 |
 
Reitings 9
Reģ: 25.06.2013
Noliku tiesības pirms nedaudz vairāk kā pus gada, viss bija daudz vieglāk nekā biju sadomājusies.
Sākumā likās briesmīgi, kā es iemācīšos tik daudz noteikumus, bet beigās izrādijās ļoti vienkārši, trāpijās laba teorijas pasniedzēja, visu izstāstīja un pateica kuras lapas jāpilda izdevumu grāmatā uz nākošo teorijas nodarbību, katru nodarbību bija tests, pēc kura izskaidroja visas kļūdas, ja tādas bija. Gan teoriju,gan braukšanu noliku ar pirmo. Man ļoti nepatīk braukt, bet viss diezgan ātri pieleca un viss bija kārtībā. Ļoti negribēju eksāmenu likt ziemā, bet tomēr nācās un nebija nemaz tik traki. :)
07.08.2017 14:06 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Mis take īsti nesaprotu, sanāk tā ,ka liekot tiesības ar manualo kārbu, tev izsniegs tiesības tikai priekš manualam mašīnām,un ja liec ar automātisko tad varēsi vadīt tikai automātiskās?

Ja liec ar manuālo, tad vari braukt gan manuālo, gan automātu. Ja mācies un liec ar automātu, tad tiesībās būs atzīme, ka drīksti braukt tikai ar automātisko ātrumkārbu. Manā uztverē tiesības vadīt TIKAI automātu tāda pustiesība vien ir:-/
07.08.2017 14:25 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
jā.draugam pati pirmā mašīna bija ar 3 pedāļiem, tad vispār var sajukt

Manuālajai ir 3 pedāļi- sajūgs, bremze, gāze. Automātam tikai divi- bremze, gāze.
Bet, manuprāt, tu par daudz tagad cepies- labāk nepiebāz galvu ar foruma gudrībām, kas iesi mācīties autoskolā, instruktors visu parādīs, izskaidros, iemācīs.
07.08.2017 14:27 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Sognore, trešais pedālis arī ir tas pats sajūgs to visu tev pirmajā nodarbībā pastāstīs un iemácīs.
Ja liec uz automâtu- drīksti braukt tikai ar automātu. Ja liec uz manuālo- brauc ar kādu gribi.

Nu re, par tiesībām šo nezināju, domāju ka ir b kategorijas tiesības unA,C, D ,kuģi, mopēdi un velosipēdu:-D, var redzēt,ka es no mašīnām neko nejēdzu:-D.
Mans draugs mēdz skaļi lamaties,kad kāds ,"nemākulīgi brauc", tad iedomājos,ka šādi uz mani lamasies:-D, draugs tik saka,a tu neuztraucies , to tu tāpat nedzirdēsi, ja vien kāds neatvers logu un nesāks bļaut.:-D
07.08.2017 14:50 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Gangsters,a ko tas sajūgs dod? Un tiem kam ir tikai 2pedāļi, kur tad ir sajūgs???:-D
07.08.2017 14:56 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Ainār, autoskola jau beigusies,problēmu sāku tikai saskatīt sākoties jaunajam gadam, pati jutu,ka muļļājamies uz vietas.Ņēmu no autoskolas it kā vislabāko,pieprasītāko..es jau nesaku neko,kādam varbūt kolosāla saskaņa..Mums iedeva 4 variantus, realitātē nav,no kā izvēlēties, skolā kopā mācījāmies 4 draugi: divi puiši un 2 meitenes,neviens neesam vēl nolikuši tiesības.Ja būtu Rīgā skola,tad jau vairāk varianti.No septembra pievērsīšos tam,lai atrastu citu instruktoru, tādu,kurš mani nesauks par invalīdu.
07.08.2017 14:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits