Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vientulas maminjas?

 
Reitings 33
Reģ: 06.12.2016
Situacija sekojosha - bushu vientulja maminja (esmu pedejas grutniecibas nedeljas), ar ex izskiros pirms laika un tad pec nedeljas vai divam uzzinaju ka esmu stavokli. Pateicu ex un vins teica lai abortu taisu. Protams, ka biju jau nolemusi netaisit abortu un pazinjoju tik pienakuma pec, lai ir informets. Vins nekadu atbildibu negrib - atteiksies no berna. Un man no vinja ari uzturlidzekljus nevajag, esmu labi situeta. Un ari tadu cilveku negribu sava berna dzive, tapec ar sho situaciju esam abi apmierinati. Bet, ir viens liels bet - vins negrib lai berns zin par vinja eksistenci. Ja paaugsies, lai pasaku ka tevs miris un lieta darita. Bet es neuzskatu, ka ir lieta par kuru melot bernam. Ka jus daritu? Varbut te ir kada vientulja maminja kura izgajusi cauri kam lidzigam var PM vai shepat uzrakstit ka isti bija? Ko darit, kad berns ir tik liels un sak prasit kur vinja tetis? Negribas melot, ja nu pasaku ka miris un uzzina ka es meloju visu to laiku? :-(
22.07.2017 21:15 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Pieprasīt var, pamatojumu uztaisīt, tad jau lemtu un skatītos, kas un kā.
02.08.2017 13:44 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Interesanti ir tas, ka likumā ir paredzēts uzturēt ne tikai vecākus, bet arī vecvecākus, ja to nevar pēdējais laulātais vai viņa bērni, bet civillikuma 188. panta otrā daļa paredz bērnu atbrīvot no šī pienākuma pildīšanas, ja izvairījušies pildīt savus likumā noteiktos pienākumus pret bērnu. Ja vecāks alimentus nav maksājis, tad viennozīmīgi vecāks zaudē savu lomu viņa dzīvē un lielāko daļu gadījumu iznākums būs bērna pusē. Šajā sakarā likums ir ļoti nenoteikts - bez nospraustām robežām attiecībā pret to, kad tad īsti vēcāks var pieprasīt uzturlīdzekļus no bērna un kādā apjomā, turklāt, vecākam ir jāpierāda, ka pats par sevi nevar parūpēties un uzturlīdzekļi ir akūti nepieciešami.
30.07.2017 13:28 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Daenerys1, taču nedomā, ka tāpēc, kas tik briesmīgs notika?
30.07.2017 13:09 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
viņš var man pieprasīt, lai viņu uzturu, jo ir vecs un slims?

Teorētiski var, caur tiesu, un Tu caur tiesu vari tiesāties pretī un pierādīt, ka neko nemaksāsi, jo viņš Tev neko nav palīdzējis. Manam tēvam bija tieši šāds pats plāns, nelikās par mani ne zinis, alimentus nemaksāja, bet tad, kad uzzināja, ka strādāju Rīgā, pēkšņi sāka zvanīt, piedāvāt jāņogas un tādā stilā. Bet dzīve ar viņu izspēlēja ļoti ļaunu joku - viņš nomira 43 gadu vecumā, nesagaidījis brīdi, kad varētu no manis kaut ko pieprasīt.
30.07.2017 13:08 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Vai oficiāli alimentus par Tevi maksāja?
30.07.2017 10:31 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Mani interesē tikai viens - ko kāds var pieprasīt, ja nav bijis klāt bērna audzināšanā? Tīri teorētiski, ja tagad uzrodas mans tēvs (mani vecāki izšķīrās, kad man bija 2 gadi, tēvu šad tad satiku, bet tagad jau gadus 10 kontakta nav), viņš var man pieprasīt, lai viņu uzturu, jo ir vecs un slims? Nevienu kapeiku viņam nedošu, jo ne jau viņš par mani rūpējās, skoloja un audzināja.:-P
30.07.2017 10:12 |
 
Reitings 94
Reģ: 10.03.2015
Nelasīju visu, kas te sarakstīts, bet gribu pateikt to, ka es esmu uzaugusi divatā ar mammu. Savu tēvu nepazīstu, pat nezinu, kā sauc (varbūt arī gribētu uzzināt, bet grūti saņemties uzdot tādu jautājumu). Dzimšanas apliecībā man pie tēva stāv tukšums. Un esmu tīri labi uzaugusi, neesmu jutusi nemaz vajadzību pēc tēva. Uzskatu, ka tas pašai jāizlemj stāstīt bērnam, kas ir tēvs, vai nestāstīt. Ja bērns pats gribēs zināt, tad arī kādreiz sāks prasīt. Bet tad ir jāstāsta patiesība, nevajag neko izdomāt, jo nekad nevar zināt, kad var atklāties meli un arī uz ielas kaut vai satikt bērna tēvu. ;-)
26.07.2017 11:50 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Skaidrs, katram tiešām sava izpratne par atbildību. Nesaprotu gan, kur tika minēts kas tāds
Tāpēc man nav saprotama tāda 100% paļāvība uz vīrieti, ka "gan jau mīļotais izdomās, ko iesākt"
.
25.07.2017 19:07 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tas tomēr parāda tendenci.
25.07.2017 13:58 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Sievietes kaut kā neatļaujas pamest bērnus

Dažreiz tā būtu labāk. Bet tādu gadījumu nav maz, man pašai tētis šobrīd ir teju vientuļais tēvs un audzina 5 gadīgu meitu jau četrus gadus. Alimentus nepierasa. Es nedomāju, ka reģistrs ir labs piemērs tam cik vīriešu/sieviešu ir "pametuši" savus bērnus.
25.07.2017 11:06 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Ok, nelasīju visu garo palagu, bet autores vietā noteikti bērnam nemelotu par tēva neesamību, nāvi, neizdomāt kādu citu Holivudas cienīgu stāstiņu. Teiktu, ka izšķīrās vēl pirms viņa dzimšanas un katrs dzīvo savu dzīvu, ka arī noteikti atklāti bērnam pateiktu, ka viņa tēvs viņu nevēlējās.
Vīrietis bērnu nevēlas, piedāvāja abortu, nevēlas iesaistīties bērna nākotnē, autore nepiekrita abortam, bērnu paturēja un audzinās viena. Es personīgi no šāda vīrieša arī neko negribētu, viņš jau savu vēlmi ir izteicis, viņš bērnu negrib.
Apcerēt, ka pēc gadiem viņš uzradīsies un kaut ko pieprasīs protams var, bet, pirmkārt, ja sieviete pati nepiekritīs brīvprātīgai paternitātes noteikšanai, tad viss process būs caur tiesu, otrkārt, ja bērns tai brīdī jau būs sasniedzis 12 gadu vecumu viņš pats varēs lemt vai tā veicama vai nē, treškārt, tiesas procesi mēdz ievilkties arī uz pāris gadiem, DNS test kas veikts savstarpēji vienojoties uzskatāms par tīri informatīvu, attiecīgi tiesa to nozīmēs atkārtoti.
Es noteikti aizietu uz konsultāciju pie jurista un izrunātu iespējamās nākotnes problēmas.
25.07.2017 10:15 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Daenerys1 ++++
25.07.2017 09:20 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Haha, izsakiet piedāvājumus - par atalgojumu vienosimies. :D:D
24.07.2017 22:52 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Caloo, ja jau neesi iesaistījies, tad varbūt apsver iesaistīties politikā vai PR :-D?
24.07.2017 22:45 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Pasadena
sākotnēji Tu šo domu izteici apmēram tā, ka sievietes nav tik prātīgas kā vīrieši, tāpēc bez likuma, notiktu katastrofa, nepaskaidrojot kāda :)

Vidējais vīrietis ir nesaprātīgāks par vidējo sievieti. :)
Ar savu komentāru nebiju domājusi "iebilst" diskusijas vajadzībai kā tādai, bet konkētajai instinktu aprakstu izmantošanai šajā diskusijā.

Es ar tiem neko neattaisnoju, es tikai norādīju, ka tie nenoliedzami spēlē savu lomu, neskatoties uz to, ka mēs cenšamies tos kontrolēt vai ierobežot. ;-)
24.07.2017 22:39 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tā kā pati atbalstu abortus, uzskatu, ka vīrieša piedāvājums apmaksāt abortu arī ir atbildības uzņemšanās - tas ir nopietns lēmums, tā nav dzemdēšana grāvmalā bez atrašanās grūtnieču uzskaitē. Atkal jau - nav dogma, vienkārši mans uzskats.
24.07.2017 21:14 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
"Tu nepiekrīti? Paskaties kas notikās pēc OK ieviešanas masās, tā sauktā seksuālā revolūcija." es to bija domājusi citādi - sākotnēji Tu šo domu izteici apmēram tā, ka sievietes nav tik prātīgas kā vīrieši, tāpēc bez likuma, notiktu katastrofa, nepaskaidrojot kāda :-) bet prinvipā, jā, OK ieviešana veicināja seksuālo brīvību - abiem dzimumiem gan, jo, ja puisis padarīja meiteni grūtu, bija liela iespēja, ka viņam būs viņa jāprec.
man jau šķiet moralizēt un runāt var par jebk

Pilnībā piekrītu, ka runāt var par jebko, manuprāt, tas pat ir vajadzīgs, jo atļauj paskatīties uz lietām no vairākiem skatu punktiem. Ar savu komentāru nebiju domājusi "iebilst" diskusijas vajadzībai kā tādai, bet konkētajai instinktu aprakstu izmantošanai šajā diskusijā.
Par 30+ gados cilvēkiem (ne tikai sievietēm!) un viņu izvēlēm, manuprāt, varētu drīzāk atvērt jaunu diskusiju.
24.07.2017 20:31 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Pasadena
Interesants veids kā pasniegt šo domu "Likums ir radīts, jo ja tā nebūtu, tad būtu daudz vairāk bērnu, kuri nav pienācīgi nodrošināti. Likums sievietes aizsargā un sekas ir tādas, ka partneri izvēlas daudz vienkāršāk, šķiras daudz biežāk un guļ ar ko pagadās daudz biežāk." Manuprāt, Tavs otrais variants ir saprotamāks.

Mm, Tu nepiekrīti? Paskaties kas notikās pēc OK ieviešanas masās, tā sauktā seksuālā revolūcija.
Par instinktiem - es nenoliedzu instinktu ietekmi, bet sāk izklausīties, ka mēs varam tos sākt izmantot/dalīt un pārdalīt, kad vien mums ir izdevīgi un izmantot tos kā attaisnojumu savai rīcībai. Tad jau sanāk, ka nevajadzētu moralizēt par sievieti, kura melo, par kontracepcijas lietošanu, lai paliktu stāvoklī, jo tas taču ir instinkts - piesiet vīrieti.

Nez, man jau šķiet moralizēt un runāt var par jebko, arī par sievietēm, kuras izvēloties pašreiz populāro dzīves modeli attopas 30+gados un tad grābj ko var sagrābt, lai paspētu tikt pie bērna. Tā jau ir klasika un savā ziņā viņas var saprast. Katrā ziņā šī galīgi nav viennozīmīga un vienkārša lieta - tā ka te var n-tos aspektus ķidāt...
24.07.2017 19:39 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Interesants veids kā pasniegt šo domu "Likums ir radīts, jo ja tā nebūtu, tad būtu daudz vairāk bērnu, kuri nav pienācīgi nodrošināti. Likums sievietes aizsargā un sekas ir tādas, ka partneri izvēlas daudz vienkāršāk, šķiras daudz biežāk un guļ ar ko pagadās daudz biežāk." Manuprāt, Tavs otrais variants ir saprotamāks.
Par instinktiem - es nenoliedzu instinktu ietekmi, bet sāk izklausīties, ka mēs varam tos sākt izmantot/dalīt un pārdalīt, kad vien mums ir izdevīgi un izmantot tos kā attaisnojumu savai rīcībai. Tad jau sanāk, ka nevajadzētu moralizēt par sievieti, kura melo, par kontracepcijas lietošanu, lai paliktu stāvoklī, jo tas taču ir instinkts - piesiet vīrieti.
Daenerys, nu Tavs vakar teiktais, ka, ja vīrietis negrib bērnu tad sievietei ir vai nu jāveic aborts, vai jāaudzina vienai, man tiešām neizklausījās pēc "uzreiz sanāk, ja domā kā so.so., tad "vīrietim nav jāuzņemas atbildība". Vīrietim IR jāuzņemas atbildīb".
24.07.2017 19:25 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Šī diskusija ir no sērijas "autovadītājs nedrīkst notriekt gājēju uz gājēju pārejas" - nedrīkst, bet tas notiek. Ar atstarotājiem arī notriec. Nu un ko tālāk? Attriekt atpakaļ?

Cepums par salīdzinājumu, asprātīgi. :D Bet visu jau pamato, vari nodrošināties, bet tas neizslēdz iespēju, tāpat esi atbildīgs par sekām, dzīvē garantiju nav.
*
Var paskatīties, cik reģistrā ir vīrieši un cik sievietes, kuras nemaksā uzturlīdzekļus pat minimālajā apjomā, kur nu vēl var laiku kopā pavadītu un citām lietām aizdomātos. Vīrieši protams gandrīz visi tajā sarakstā, tas laikam veids, kā viņi paziņo, ka tas bija neplānotais bērns tajā izklaides formā. Sievietes kaut kā neatļaujas pamest bērnus un ir diezgan grūti to izdarīt, ja vīrietis sadomā, ka negrib pēkšņi neko. Un sievietes guļ tāpēc ar ko pagadās daudz biežāk un šķiras biežāk viņas, hallo, vispār ir otrādāk, vairumā gadījumu tieši vīrieši lepojas ar savu lielo bagāžas pieredzi, viegli maina partneres un no ģimenēm arī pārsvarā aiziet vīrieši, bet sieviete paliek un velk visu uz saviem pleciem.
24.07.2017 14:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits